April 30, 2024, 03:54:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA  (Pročitano 120186 puta)

Van mreže chakija

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 229
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #15 poslato: April 20, 2007, 02:03:27 posle podne »
Pa za sve treba odredjen period navikavanja...Kontam da sam ih odma probao samo sa vodom jesti mislim da bi se ispeglao najstrasnije i automatski batalio  :D.Zezam se naravno...gledacu ubuduce da primenjujem neki bolji recept-recimo ovaj witch-in...
Da sam normalan ,poludeo bih !

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #16 poslato: April 20, 2007, 09:22:32 posle podne »
Integralne ili ne, probajte i ovaj jednostavan "recept":
stavite pahuljice u posudu, natopite nekim sokom (bez secera, naravno), i neka prenoci tokom noci da se fino natopi. Ujutru, tu gustu masu pomesajte sa malo jogurta (i to onaj 0.5%) i dodajte ako hocete i whey. Ma super :)

uff idemo nanovo :). Probao sam samo da natopim pa sa wheyom ali bez efekta. Aj probacu sa jogurtom.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #17 poslato: April 20, 2007, 09:35:22 posle podne »
skuvam i pojedem, i to je to
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Nikola_M

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #18 poslato: April 20, 2007, 10:00:33 posle podne »
Koliko dugo ih kuvas, i da li odstoje posle kuvanja?
Ja koliko god ih kuvam imam osecaj da treba jos.
Be yourself no matter what they say.

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #19 poslato: April 20, 2007, 11:34:48 posle podne »
sinak slaba ti ta ringla nesto.

matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Vexxx

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 777
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #20 poslato: April 20, 2007, 11:42:45 posle podne »
do kljuchanja :) prokuvaj ih samo...ostavish malo da stoje i to je to.... mada ih i ja jedem sa mlekom :/

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #21 poslato: April 21, 2007, 10:38:26 posle podne »
Evo jos ponesto o ovsenim pahuljama.Neizostavna hrana bodi bildinga,sa gomilom hranljivih sastojaka.Daje dugotrajnu,stabilnu energiju,drzeci insulin stabilnim pogoduje ponajpre u predtakmicarskim dijetama i uopste dijetama za skidanje viska kilograma.Takodje su i dobre za opste zdravlje,snizavaju los holesterol,visok pritisak,smanjuju rizik od pojave dijabetesa,i niz pozitivnih stvari.A evo zasto su dobre za bodi bildere.Ovsene pahuljice sadrze-na 100gr.oko 300 cal,oko 55gr.U.Hidrata,10tak gr.vlakana,5mg gvozdja,280mg kalijuma,oko 3mg cinka,oko 2,5gr.Glutamina,1,5gr.Leucina,1,5gr.Arginina,znacajne kolicine kalcijuma,magnezijuma,selena cak oko 40mcg.I na kraju 5gr.Masti i cak 15gr.Proteina sa videliste obiljem bilderskih amino kiselina.Vidim mnogi se zale na ukus ovsenih pahulja.Jednostavno ko vas pita za ukus,u bodi bildingu je bitno samo ono sto vam treba,odricanje izmedju ostalog ponajvise u ishrani.Ali mozete biti kreativni sa spremanjem hrane,samo morate nauciti sta je dobar izbor.Npr.te pahuljice ja jedem pomesane sa vrlo malo raznog suvog voca,cimetom,i meni omiljenim ukusom nekog proteina.


A gde ih kupujes ? Ja kupujem neke izmiksovane, sve zive vrste, cak ima i susenog voca malo u nima. Kupujem u Tempu na merenje. Nisam siguran da li su to bas te koje ti pominjes da imaju toliko hranljivih sastojaka. Nesto mi mnogo dobro zvuci :-) Po meni ih traba jesti sa mlekom ( sa manje masti ako se ima ) ili sa WHEYem. Zaista nema potrebe silovati se i jesti ih sa vodom. Pa onaj ko ima tolio problema sa kilogramioma da mora da ih uzima sa vodom, taj nece ni jesti ovsene. Bar sa cajem....

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #22 poslato: April 21, 2007, 11:42:38 posle podne »
da on kupi isto taj mix pa fino mu treba nekih par sati da odvoji zrna ovsenih od ostalih dzidzamidza.
to fino pojede a ostalo da izbjeglicama.
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže HAMMER

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 389
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #23 poslato: April 22, 2007, 12:08:30 pre podne »
Ja ih prvo skuham pa ubacim malo natrena i malo cimeta...pravo su ukusne...Probajte 8)

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #24 poslato: April 22, 2007, 06:34:57 pre podne »
Uvek ih kupujem u mega marketima,i to obavezno pakovane u originalno pakovanje.Ima raznih proizvodjaca.Rinfuz nikada ne kupujem zbog losih iskustava.Konkretno pune su zizaka,sitnih malih ruznih buba.Ja ovsene uglavnom jedem za dorucak.Ne kuvam ih,uvece ih potopim u mleko 0,5m.m.dodam kasiku maslinovog ulja(podrazumeva se ,hladno cedjeno),dodam 20,30gr.Suvog grozdja,papaje,ananasa,ili borovnice.Odstoji preko noci,ujutro dodam mericu wheya,i njam.A kad ih koristim kao dodatni obrok,skuvam sa vodom ,dodam whey i to je to.I da uvek dodajem cimet.Cimet dodatno stabilizuje nivoe secera u krvi.Sastojak u cimetu(cinulin)dokazano povoljno utice na stabilnost nivoa secera.

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #25 poslato: April 22, 2007, 11:19:43 pre podne »
Uvek ih kupujem u mega marketima,i to obavezno pakovane u originalno pakovanje.Ima raznih proizvodjaca.Rinfuz nikada ne kupujem zbog losih iskustava.Konkretno pune su zizaka,sitnih malih ruznih buba.Ja ovsene uglavnom jedem za dorucak.Ne kuvam ih,uvece ih potopim u mleko 0,5m.m.dodam kasiku maslinovog ulja(podrazumeva se ,hladno cedjeno),dodam 20,30gr.Suvog grozdja,papaje,ananasa,ili borovnice.Odstoji preko noci,ujutro dodam mericu wheya,i njam.A kad ih koristim kao dodatni obrok,skuvam sa vodom ,dodam whey i to je to.I da uvek dodajem cimet.Cimet dodatno stabilizuje nivoe secera u krvi.Sastojak u cimetu(cinulin)dokazano povoljno utice na stabilnost nivoa secera.

Cekaj, a koje firme kupujes ? I zasto ne na merenje ?

I jos nesto, koja je fora sa kuvanjem? Ja ih jedem "zive".

Kada ih ostavis preko noci u mleku, sta im se desi ? Jel se naprave u gustu masu ? U frizider ih stavis ili na stolu stoje ?

Pozdrav

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #26 poslato: April 22, 2007, 11:30:49 pre podne »
Ne ostavljam ih u frizideru.Samo ih ostavim da prenoce.Kada nisu ovako tretirane,ili ako nisu skuvane tesko su za varenje,koje prouzrokuje pojako nadimanje.A za rinfuz sam rekao,nije to to,te bube rinfuz satiru.Vakumiran proizvod cuva proizvodima svezinu.A koje firme,zaista to vec kako kad nadjem.Zadni put,Florida Bel,mislim.

Van mreže Miss_Fit

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #27 poslato: April 22, 2007, 05:42:51 posle podne »
6-7 belanaca, jedno zumance, casa ovsenih,
na tiganju sa tek tek malo ulja.
Sve sipati zajedno u tiganj i peci dosta kao kajganu.
Uopste nije bljak.

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #28 poslato: April 22, 2007, 05:55:22 posle podne »
Bravo Miss,jedan od nacina.Kreativnost dodje sa iskustvom.

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: OVSENE PAHULJICE-SUPER HRANA
« Odgovor #29 poslato: April 22, 2007, 07:15:09 posle podne »
6-7 belanaca, jedno zumance, casa ovsenih,
na tiganju sa tek tek malo ulja.
Sve sipati zajedno u tiganj i peci dosta kao kajganu.
Uopste nije bljak.



E za to sam cuo. I negde u podsvesti svaki put kada vidim ovsene pomislim da ih bacim na tiganj a ne znam zasto :-)

A kako to ispadne ? Probacu, ali to je verovatno najbolje kao dorucak jer je super balans ugljenih hidrata i proteina, a moze i kao obrok pre treninga sa tegovima.
Sada mi pade na pamet da preko te pahuljica-kajgane polijem supenu kasiku meda :-) Na znam zasto ali volim da eksperimentisem.