April 27, 2024, 12:47:21 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko plana ishrane  (Pročitano 2196 puta)

Van mreže jedan_dusan

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Pomoc oko plana ishrane
« poslato: April 19, 2007, 07:56:40 posle podne »
poz svima :)
prvo da vas pohvalim na dobrom radu i sjajnom casopisu i da pozelim da tako i nastavite :)
ovako.. trenirao sam godinu dana koristio sam kreatin i elitewhey firme dymatize i onda sam napravio malu pauzu od nekoliko meseci zbog nekih obaveza na faxu
sada sam cvrso odlucio da se vratim nazad :)
Problem je sto imam 195visine i samo 70kg.. znaci mrsav sam, moj problem nije apetit jer jedem jako dobro i uvek sam gladan, samo sto ljudi kazu "kenjam kao ptica"
nije nikakva bolest u pitanju samo imam brz metabolizam i tesko se gojim

posto sam se preselio u ns i zivim sam.. interesuje me da li biste mogli da mi pomognete u sastavljanju jelovnika koji nece biti jako skup a kvalitetan, stim da imam 1 kuvano jelo za rucak.. jelovnik nemora biti ukusan, zelim samo kvalitetan
i sve to da ukombinujem sa kreatinom (500gr dym) , elite wheyom (2,27kg dym) i  L-glutaminom (500gr  dym)

unapred zahvalan :)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Pomoc oko plana ishrane
« Odgovor #1 poslato: April 19, 2007, 09:38:36 posle podne »
pa tebi znaci treba jelovnik za masu...znaci sto visse proteina iz mesa, jaja-znaci proteini zivotinjskog porekla-meso(snicle,biftek-najbolje govedje,  belo meso,konjsko, potom tuna-nikad ne izostavljaj ribu...) zatim sir-najbolji je ella,nije na odmet nekad i svinjsko meso-s obzirom da imas brz metabolizam... zatim ugljeni hidrati, moras se truditi da ih sto visse uzimas iz pirinca, krompira, testenina potom tu imas i ovsene kao izvor i u.h i proteina, zatim pasulj-mozda po meni savrseni prirodan gainer... e sada kako ces sve to rasporediti i pripremati zavisi od tebe...gledaj da ti dorucak bude obilan i bogat proteinima- najbitnij obrok! takodje vodi racuna da ti obrok pre treninga bude jaci sa u.h. kako bi imao energije za dobar trening, kao i obrok posle treninga naravno nakon pwm, da bude bogat proteinima kako bi sto bolje oporavio misice...inace moras imati obilne porcije , kljuc u dobijanju mase je :jak trening+prozderavanje. Inace suplementacija ti je super, ali ti bez jake hrane nece mnogo, ako ne i nista pomoci...
nadam se da sam ti makar malo pomogao...poz
p.s. to sto zivis sam ti je velika prednost  :wink:mozes da spremas hranu koju god hoces i kako god hoces-ja nazalost jos zivim s mojima , pa jedem uglavnom "sta se spremi", takodje mozes i da privodis ribe gajbi kad god ti dune...