April 27, 2024, 02:13:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE  (Pročitano 8983 puta)

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE
« poslato: April 24, 2007, 07:28:50 posle podne »
Zanima me proces koji prolaze bodibilderi poslednju nedelju pred takmicenje u kojoj se prazne glikogenski depoi i UH iz tela pa se pune dva dana pred takmicenje, kao i nacin na koji se uzima voda u tom periodu kako bi na takmicenju bili maksimalno izdefinisani ali i "puni".

Dakle ako negde ima clanak o ovome neka stavi neko link ili ako nema voleo bih da mi neki od takmicara koji je prosao kroz sve to odgovori.

Dakle, kako se ovo sve izvodi ???


Hvala

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE
« Odgovor #1 poslato: April 25, 2007, 05:59:47 pre podne »
mislim da sa ovim ne treba da se opterecivas jer kako vidim mnoge osnovne stvari nisu sele na mesto...ovo je mnogo jeben i komlikovan proces.

jednom recju...batali

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE
« Odgovor #2 poslato: April 25, 2007, 12:45:05 posle podne »
mislim da sa ovim ne treba da se opterecivas jer kako vidim mnoge osnovne stvari nisu sele na mesto...ovo je mnogo jeben i komlikovan proces.

jednom recju...batali


OK, ako ti kazes tako. Uvek ima nesto novo da se nauci pa zato pitam. Ja se verovatno necu takmiciti, a i ako bi se ikada takmicio bilo bi to u Bodybuilding Classic-u.
Citao sam o CARB LOADINGU i izbacivanju vode u X fitnesu ali nisam skapirao pa sam mislio da mi neko ovde to malo pojasni detaljnije.
Jebiga, znam da je komplikovan proces, zato i nisam skapirao kada su ga ofrlje objasnili u X fitnesu.


Mislo sam samo da mi u kratkim crtama objasnis, ne moras da se raspisujes. I ne moras ti, bilo ko ko se takmicio i ko ima vremena da baci takav post ili link.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE
« Odgovor #3 poslato: April 25, 2007, 01:53:47 posle podne »
to se ne radi ofrlje pa se tako onda ne moze ni objansiti

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE
« Odgovor #4 poslato: April 25, 2007, 07:33:44 posle podne »
to se ne radi ofrlje pa se tako onda ne moze ni objansiti

Znam, ali tako su ga nekako objasnili u casopisu da mi nista nje bilo jasno iako sam 3 puta procitao. Nisu detaljno napisali. Ja znam da je to zajeban proces pa sam zato pitao. Da je nesto lakse verovatno bi mi to mogao bilo ko obnjasniti, ali ovo mogu samo ljudi koji se takmice.

Van mreže sele137

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 246
Odg: CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE
« Odgovor #5 poslato: April 26, 2007, 10:25:52 posle podne »
Lakse je mozda da postavljas pojedinacna pitanja jer na ovako uopsteno pitanje se moze odgovoriti na 1000 stranica a nikome se toliko nepise.Pitaj sta ti nije jasno iz clanka recimo a naravno nemoj ocekivati da ti se bas sve odgovori...neke tajne moraju biti sacuvane :)
Arnold didnt do juice ,he was created in a lab with spare bodyparts from dead bodybuiders!!!

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE
« Odgovor #6 poslato: April 27, 2007, 12:37:26 pre podne »
Lakse je mozda da postavljas pojedinacna pitanja jer na ovako uopsteno pitanje se moze odgovoriti na 1000 stranica a nikome se toliko nepise.Pitaj sta ti nije jasno iz clanka recimo a naravno nemoj ocekivati da ti se bas sve odgovori...neke tajne moraju biti sacuvane :)


U jebote Sele jel ovo tvoja slika u avataru :-) Zver si.

Ovako bi glasilo pitanje, ako je takmicenje u subotu, kako izgleda unos UH i vode od ponedeljka do subote ? Naravno u kratkim crtama. Mislim da je taj vremenski raspon  ( ponedeljak-subota ) bio koriscen kao primer u casopisu X fitnes.

Dakle, oni su naveli citiram

"U utorak, sredu i cetvrtak smanjita unos UH gotovo na nulu  ( ili barem 80 grama ) a ako unosite UH neka to bude ujutru ili rano posle podne. Konzumirajte dosta vode ( najmanje 1,5 litara a pozeljno je 2 litre ). Unos Sodijuma neka bude nizak 5 dana pre takmicenja ( ovo nisam razumeo na primer ).
Jedite dosta povrca (brokoli, razne salate) koje ce spreciti zatvor. Takodje 5 dana pred takmicenje radite vezbe    za sve delove tela. 1-2 vezbe sa malim tezinama za svaki deo tela ponaosob a zatim 6-8 serija sa maksimalnim            tezinama opet za svaki deo tela. Na taj naci telo trosi glikogen iz misica. U utorak i cetvrtak nemojte da trenirate ( u cetvrtak moze lagani kardio ako bas hocete kako bi organizam nastavio da trosi masti i eliminise i poslednje kolicine glikogena iz misica i jetre. U cetvrtak uvece, petak i subotu pokusajte da potpuno izbacite vodu iz ishrane ( gutljaj s' vremena na vreme ili kockica leda vam nece naskoditi ). U petak cim se probudite pocnite da unosite UH. Treba da unesete od 300-600 grama UH ( nije mi jasno jel to vazi za svaciju tezinu ).Sto se tice proteina, 2 grama po kilogramu telesne tezine".

Ovo je tekst iz X fitnesa broj 13.

Pitanja :

1) Koje namirnice sadrze Sodijum ? 
2) Ne konzumiranje vode traje od cetvrtka uvece do subote, ali da li se taj dan pre takmicenja pije voda ili tek posle ?
3) Je li unos od 300-600 grama UH optimalni unos  ili je kod svakoga drugacije ?
4)Posto se izbacuje sav glikogen, a masti su na niskom nivou, moj zakljucak je da telo moze lako doci u stanje katabolizma pa me zanima kako da se to spreci ?

Eto to su pitanja vezana za dati tekst. Znam da ce me sad neko pitati " A sta ce to tebi kada se ne takmicis?", ali me zanima jer nesto eksperimentisem sa svojim telom i voleo bih da mi neko objasni da li se to zaista tako radi kako je navedeno u ovom tekstu.
Svi kazu da se taj CARB LOADING  i  promena unosa tecnosti primenjuje da bi se na taj dan takmicenja postigao pun i gust izgled misica, a definicija na zavidnom nivou i da bi izgledali iseceno i suvo a opet u maksimalnoj velicini.Od prvog dana kada sam cuo za to zainteresovao sam seiako sam znao i tada da se verovatno nikada necu takmiciti.

Hvala unapred i pozdrav za sve
« Poslednja izmena: April 27, 2007, 12:39:02 pre podne DIF011 »

Van mreže sele137

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 246
Odg: CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE
« Odgovor #7 poslato: April 27, 2007, 05:17:57 posle podne »


Pitanja :

1) Koje namirnice sadrze Sodijum ? 
2) Ne konzumiranje vode traje od cetvrtka uvece do subote, ali da li se taj dan pre takmicenja pije voda ili tek posle ?
3) Je li unos od 300-600 grama UH optimalni unos  ili je kod svakoga drugacije ?
4)Posto se izbacuje sav glikogen, a masti su na niskom nivou, moj zakljucak je da telo moze lako doci u stanje katabolizma pa me zanima kako da se to spreci ?

1.) Neznam da li znas ali za svaki slucaj sodijum je so.Dakle spremas hranu sa malo ili nikako soli i izbjegavas jedenje procesuiranih namirnica koje uobicajno zadrze puno soli.
2.)Moras konzumirati vodu nemozes prestati od cetvrtka do subote:shock: samo smanjujes kolicinu kako ti se priblizava takmicenje 6litara,5,4,3 itd. i po meni nekih 8-10 sati prije prestajes skroz piti i samo po potrebi koristis led kako je opisano u clanku.
3.) Kao i kod svega vezano sa pripreme za takmicenje kod svakoga je drugacije...nepostoji univerzalna formula, postoji samo okvir koji svako individualno mora prilagoditi sebi.
4.)Nece doci do znacajnijeg katabolizma za tako kratko vrijeme "praznjenja" glikogenskih rezervi.

Sto se mene licno tice ja bih sve to podijelio na 6 dana...tri dana praznis glikogen,povecas vodu koliko mozes sto vise to bolje cak i 5-6 litara i povecas kolicinu soli i treniras...druga tri dana ili dva prestajes skroz sa treningom,punis se ugljikohidratima,izbacujes so,smanjujes vodu npr. 5l,2,5l,1l i 8-10 sati pred takmicenje prestajes piti vodu.
Et to ti je pojednostavljeno s tim da moras znati da postoji hiljade sema i nema univerzalne dakle moras pogrijesiti deset puta ili mozda se i desi da nikada nemognes potrefiti formu jer to se desava i profesionalcima...tijelo je cudna stvarka.
Ako imas jos pitanja...izvoli!!!
Arnold didnt do juice ,he was created in a lab with spare bodyparts from dead bodybuiders!!!

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE
« Odgovor #8 poslato: April 28, 2007, 08:03:23 posle podne »




1.) Neznam da li znas ali za svaki slucaj sodijum je so.Dakle spremas hranu sa malo ili nikako soli i izbjegavas jedenje procesuiranih namirnica koje uobicajno zadrze puno soli.
2.)Moras konzumirati vodu nemozes prestati od cetvrtka do subote:shock: samo smanjujes kolicinu kako ti se priblizava takmicenje 6litara,5,4,3 itd. i po meni nekih 8-10 sati prije prestajes skroz piti i samo po potrebi koristis led kako je opisano u clanku.
3.) Kao i kod svega vezano sa pripreme za takmicenje kod svakoga je drugacije...nepostoji univerzalna formula, postoji samo okvir koji svako individualno mora prilagoditi sebi.
4.)Nece doci do znacajnijeg katabolizma za tako kratko vrijeme "praznjenja" glikogenskih rezervi.

Sto se mene licno tice ja bih sve to podijelio na 6 dana...tri dana praznis glikogen,povecas vodu koliko mozes sto vise to bolje cak i 5-6 litara i povecas kolicinu soli i treniras...druga tri dana ili dva prestajes skroz sa treningom,punis se ugljikohidratima,izbacujes so,smanjujes vodu npr. 5l,2,5l,1l i 8-10 sati pred takmicenje prestajes piti vodu.
Et to ti je pojednostavljeno s tim da moras znati da postoji hiljade sema i nema univerzalne dakle moras pogrijesiti deset puta ili mozda se i desi da nikada nemognes potrefiti formu jer to se desava i profesionalcima...tijelo je cudna stvarka.
Ako imas jos pitanja...izvoli!!!


Hvala ti puno!!! Odlicno si odgovorio. Imao bih samo jos koje pitanje;

1) Ta poslednja 2, 3 dana pred takmicenje, jel se trenira ili ne? Bar lagani kardio ili bas nista ???

2)Punjenje UH  se vrsi sa kvalitetnim UH ako sam razumeo ( braon pirinac, krompir, pasta, integralni crni hleb i td) ?

3)Ta 3 dana kada prznim glikogen rekao si da pojacam unos soli ( ja inace izbegava so). Zasto je to tako ? Da li da solim sve obroke ?

HVALA PUNO
Pozdrav

Van mreže sele137

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 246
Odg: CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE
« Odgovor #9 poslato: April 29, 2007, 04:24:34 posle podne »
1.)Ne jer je cilj napuniti glikogenske rezerve a trening  bih bio kontraproduktivan.
2.)Zavisi moras skontati sam ali u vecini situacija kvalitetnim ugljiko.
3.)Kad sam rekao da solis nisam mislio da pretjerujes sa soli nego da unosis malo vise.ukratko u pitanju je aldosteron a sada laicki  receno so povecava retenciju vode i kada tijelo u ona tri dana naviknes na pojacani unos soli onda kada izbacis so pojacat ces efekat izbacivanja vode malo vise nego sto bih ga povecao da si imao normalan unos soli i onda ukinuo so.Ako hoces i malo naucnije objasnjenjo samo reci :) Iako mislim da je ovako bolje!!!
Arnold didnt do juice ,he was created in a lab with spare bodyparts from dead bodybuiders!!!

Van mreže DIF011

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 85
Odg: CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE
« Odgovor #10 poslato: April 29, 2007, 10:38:02 posle podne »
1.)Ne jer je cilj napuniti glikogenske rezerve a trening  bih bio kontraproduktivan.
2.)Zavisi moras skontati sam ali u vecini situacija kvalitetnim ugljiko.
3.)Kad sam rekao da solis nisam mislio da pretjerujes sa soli nego da unosis malo vise.ukratko u pitanju je aldosteron a sada laicki  receno so povecava retenciju vode i kada tijelo u ona tri dana naviknes na pojacani unos soli onda kada izbacis so pojacat ces efekat izbacivanja vode malo vise nego sto bih ga povecao da si imao normalan unos soli i onda ukinuo so.Ako hoces i malo naucnije objasnjenjo samo reci :) Iako mislim da je ovako bolje!!!

Car si ! Ovde ima jos ljudi koji su sve ovo prosli i koji znaju odgovor ali eto jedini si se ti udostojio da odgovoris. Ostali misle "sta ce ti kada se ne takmicis". Jebes tu logiku. Pa zanima me. Gde da pitam tako nesto ako ne na BB forumu. Hvala ponovo.
Pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: CARB LOADING i IZBACIVANJE VODE
« Odgovor #11 poslato: April 30, 2007, 04:29:08 pre podne »
NEZNAM DALI JE SELE SE NEKADA TAKMICIO ILI NE...MANJE VISE BITNO...

MOMAK TI JE DOGOVRIO..KAKO BI TO TREBALO DA IZGLEDA U TEORIJI

PRAKSA JE ENSTO DRUGO.

NEZNAM..ALI IMAM OSECAJ DA POKSUAVAS DA IZVEDES NESTO O CEMU NEMAS POJMA..

A TO NESTO SE NE MOZE NACUITI NA FORUMU NITI CE TI KO TO RECI NA OVAJ NACIN....

ZASTO..

IZ PROSTOG RAZLOGA...JER SVACIJI JE ORGANIZAM DRUGACIJI..A I TO SU NEKE SITNICE KOJE MNOGI TAKMCIARI KORISTI KAO ZADNJI ADUT U RUKAVU..

TI POKUSAVAS DA IZLGEDA DOBRO ZA PLAZU KAKO SI SAM REKAO I LUPERDAS OVDE O CARBLOADINGU I IZNBACIVANJU VODE!!!

KAKVE VEZ IMA CARBOADIN SA IZBACIVANJEM VOCDE...

TP SU POPTUO DVA RAZLCICITA I TERMINA I DVE RAZLICITE STVARI...

IMAS MNOGO NEGTIVAN STAV ZA NEKOGA KO SE JAKO SLABO RAZUME I MATERIJU...

TAKO DA...