April 27, 2024, 10:43:38 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Šta jedu životinje koje mi jedemo?  (Pročitano 4181 puta)

Van mreže istok

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Šta jedu životinje koje mi jedemo?
« poslato: Maj 01, 2007, 01:02:18 posle podne »

Moj prvi post na forumu pa prvo par rečenica pohvale (koga smaraju pohvale, pitanje je od sledećeg pasusa). Dakle, pogledao sam nekoliko drugih fitness/bb foruma kod nas i X3M mi deluje daleko najprofesionalnije. Sve pohvale ljudima koji ulažu svoje dragoceno vreme da bi odgovorili na pitanja! Od skoro sam počeo ozbiljno da treniram (sa 30 godina sam se setio ali bolje i to nego nikad), i mogu da pohvalim svog trenera Kolundžiju koji je neverovatno pedantan, vidi svaki detalj, i ima osećaj za ljude. Počeo sam ozbiljno da shvatam ishranu, znači jurim 200-250g proteina dnevno i polako se navikavam na to.

Pitanje: Kad smo kod zdrave hrane, čuo sam razne priče o pilićima čije belo meso intenzivno jedem. Tipa, da su puni hormona, štetnih materija itd. jer sede u mraku i kljucaju tamo neke koncentrate. E sad, ako unosim poveću dozu proteina sa tim pilićima unosim i sve drugo (te hormone npr.) u povećanim količinama. Da li neko nešto zna o ovome i da li su te priče uopšte tačne ili samo popunjavaju prostor u novinama?

Ako je to tačno, da li je onda zdravije jesti npr. ribu, jer ona ipak pliva u moru (nadam se) i hrani se normalno. Da li je ova riba po ribarnicama ulovljena u moru, ili neko drži te skuše u nekom bazenu i sipa im koncentrat? Šta je sa tunjevinom, pošto vidim da neke tune koštaju 50 dinara a neke 250?

Hvala na odgovoru,
Istok

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Šta jedu životinje koje mi jedemo?
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2007, 02:32:10 posle podne »
@istok

Dobro dosao!


Ne bih se opterecivao clancima u kretenskim novinama, jer eto igrom slucaja sam dobro upucen u rad novinskih redakcija...

Podrzavam te da unosis ribu, ali radije svijezu nego iz konzervi, mada i neka tunjevina u vodi je potpuno ok izvor.
Isto tako treba da unosis piletinu i curetinu, koja je po meni, a vjerujem i mnogim drugima, temelj dobre prehrane.
Ne bih bjezao ni od crvenog mesa, naravno trudio bih se da u tom slucaju bude sto mrsavije...

Naravno sve ovo spremljeno na nas zdrav nacin, ako nesto od ovoga bacis u pleh pun ulja nece biti dobro, ali to sigurno znas.

Sta bih ti napomenuo i preporucio kad je piletina u pitanju....

Ne znam kako je kod vas gore, ali kod nas se pojavljuju neki hrvatski, srpski i cak brazilski proizvodjaci, nemam nista protiv istih i da zivim Hrvatskoj, Srbiji ili Brazilu vjerovatno bih ih konzumirao... ali ovako da gatam koliko su puta smrznuti prebaceni iz slepera u sleper koliko su km presli, ko je brinuo da uvijek budu na pravoj temperaturi i koliko su uz sve to mogli da se pokvare, mislim da mi nije pametno pa sam se snasao i idem direktno u fabriku na dan klanja pilica, uzmem ih spakovane i ja ih zamrznem u svoj friz, naravno sljedeci put kad ih izvadim potrosim ih i ne smrzavam ponovo, uz sve to platim za njih komad nizu cijenu nego li sto bih platio u prodavnici.

To je rutina koja mi omogucava da sam siguran sta jedem, a uz to ih i dobijem po znacajno povoljnijoj cijeni najbitniju namirnicu.

Znaci, moj prijedlog ti je da razmisljas u tom pravcu i da se kao i ja snadjes, u tom slucaju vjerujem da probleme neces imati, kao sto nemaju ni drugi koji su pilecim filetima zamjenili cevape i pljeskavice!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Šta jedu životinje koje mi jedemo?
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2007, 03:18:03 posle podne »
mislim da je valdar dao vise nego extra odgovr..

dakle..optercivati se stvarima..sta bi bilo kad bi bilo...onda ne bi trebalo ni da postojimo..

jer...sledeci tu logikcu i ziveci u proslosti i pricajuci kako smo kod bake nekada ispod rkave pili sveze melko i pili jaja koje je kokos sanesla pre 5 minuta..to ej PAST TENSE...

toga vise nema nego samo u dokumetnrnim emsijima..

nemoj ovo da shvatis bukvalno..naravno da jos uvek postoje sela gde se to sve radi..ali tehnologija je toliko uznapredovala da vise nema smilsa se optercivati sa pitanjima koja ti psotavljas...

jer jednostavno...po toj logici mi ne bi trebalo ni da jedemo nista ni da pijemo jer je sve zagadjeno i zatrovano..

ne akzem da nije.....ali sta nam preostaje

Van mreže istok

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
Odg: Šta jedu životinje koje mi jedemo?
« Odgovor #3 poslato: Maj 01, 2007, 03:42:13 posle podne »

Ok, kapiram...  cela ova priča sa ishranom i sastavom dovoljno me opterećuje tako da ću rado prestati da razmišljam o tome.

Samo još jedno pitanje. Koja je razlika između tunjevine npr. La Perla na vodi od 70 dinara i Rio Mare od 300 dinara? Dal je moguće da je samo marka?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Šta jedu životinje koje mi jedemo?
« Odgovor #4 poslato: Maj 01, 2007, 06:38:52 posle podne »

Ok, kapiram...  cela ova priča sa ishranom i sastavom dovoljno me opterećuje tako da ću rado prestati da razmišljam o tome.

Samo još jedno pitanje. Koja je razlika između tunjevine npr. La Perla na vodi od 70 dinara i Rio Mare od 300 dinara? Dal je moguće da je samo marka?
..

pa verovatno i nije....

tunjevina kao i ostala riba se klasira....neznam kako da ti uprostim..

ali jbg..to bi izlgedalo ovako..la perla je guzica....a rio mare but...

eto ti razlike..obadvoje je tunjevina al lepsi deo je i skuplji

Van mreže medonjak

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.218
Odg: Šta jedu životinje koje mi jedemo?
« Odgovor #5 poslato: Maj 01, 2007, 06:58:02 posle podne »
Ja sam probala njihove sardine namaz od lososa salate i jos puno toga..veruj mi da nisu nista posebno cisto bacanje para Probaj Evu Ona je vrh posebno skusa i tunj u komadicima  :D
Gradim svoje telo kako bi moglo da nosi moj mozak

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: Šta jedu životinje koje mi jedemo?
« Odgovor #6 poslato: Maj 01, 2007, 07:00:49 posle podne »
meni su skoro sve tunjevine iste...sem one sto je u paradajz sosu :)
al se nekad dobro jelo

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Šta jedu životinje koje mi jedemo?
« Odgovor #7 poslato: Maj 01, 2007, 07:18:36 posle podne »
ma meni galenika mistral odradjuje posao
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: Šta jedu životinje koje mi jedemo?
« Odgovor #8 poslato: Maj 01, 2007, 09:39:20 posle podne »
Ma da,pobise vise sa ovim rekla kazala clancima po raznim novinama.Najnovija prica da vise ni tunjevina ni skusa nisu zdrave jer su pune zive,a povrce i voce puno ovoga i onoga.Ma dajte sta da jedemo,opusteno.Pa ispada da vise nista nije zdravo.Ima clanak u novom x fitnesu gde ih je Mr.Big revoltiran sve lepo napujdao.Bravo za Mr.Biga.

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Šta jedu životinje koje mi jedemo?
« Odgovor #9 poslato: Maj 01, 2007, 10:27:56 posle podne »
U Evinim tunjevinama (makar u onim tunj-fileti u ulju) bude i do 30% ulja, ne vidim razlog zasto bi zarad malo ukusa unosili takvo sto... ako vec volite da uzimate Evu onda je dobra varijanta da iscijedite ulje iz fileta, pa da ih jos i operete kako biste zaobisli ulje... Naravno da je prakticnija varijanta kupiti tunj u vodi...

Postoje i ti komadici tunja Evine proizvodnje, ali koliko se sjecam su prilicno usitnjeni i takodje u jos vise ulja...

Licno, tunjevine koje su meni dostupne sa vodom su te Rio Mare, ali cijena im je takva da nema veze sa mozgom njihovo redovno koriscenje u svakodnevnoj ishrani... zato i preferiram staru dobru piletinu/curetinu i nemasnu teletinu...

Sto se tice ovog sto je Polomac rekao mogu u potpunosti da se slozim.
Dezinformacije koje se plasiraju putem medija su nevjerovatne, gomila kretena uci mase kako da se sto losije hrane, da je to necuveno...

Takodje bih se slozio da je Mr.BIG napravio fenomenalan clanak, pravi ratnicki i usmjeren protiv tih i takvih experata, koji truju ljude oko nas pogresnim informacijama...
Nadam se da ce svi sa foruma procitati MR.BIG-ov ratnicki poklic i prenijeti dalje njegove mudre rijeci!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže medonjak

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.218
Odg: Šta jedu životinje koje mi jedemo?
« Odgovor #10 poslato: Maj 01, 2007, 10:36:46 posle podne »
To da je treba ocediti od ulja se podrazumeva nije ni trebalo da napominjem..
Gradim svoje telo kako bi moglo da nosi moj mozak