Jun 03, 2024, 02:43:13 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.162 poruka u 18.753 tema - 20.952 članova - Poslednji član: fwslinkdof
X3MShop banner

Autor Tema: Questions..  (Pročitano 11181 puta)

Van mreže Tetreb

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Questions..
« Odgovor #15 poslato: Maj 20, 2007, 03:10:51 posle podne »
Ovo li bi mogla biti tema za postaviti polunebulozno pitanje,pre nego sto mi svi odbrusite da procitam malo po forumu i tako to,sto sam vec ucinio,verovatno nedovoljno,cim jos nisam pronasao odgovore.A pitanje bi se odnosilo na to da uglavnom vidjam teme tipa 'ocu smrsham' i tako to,sad vi meni kazete "pa za sta ti sluzi search konju" ali tu nadoh samo neke stvari.Elem,zanima me kako da dobijem sto brze na masi.Naime,vezbam vec peti mesec,visok sam 195 i za cetiri meseca sam od 74 dosao do 78kg(smesno,znam) i vec pomalo gubim strpljenje.Radim klasican program,grudi biceps,ledja triceps,rame(i taj treci dan izmisljam kojekakve gluposti cisto da popunim trening),posle dan ili dva odmora,kako kad.Kao sto rekoh,pocinjem da gubim strpljenje,ne i volju,vezbam ja i ne planiram da prekinem,samo mi je napredak suvise slab[znam,ishrana,ishrana],ali ko bi sad sve to redukovao,a nemam ni para toliko,uzeo sam neki gejner i kreatin,danas mi je sedmi dan kako to pijem.Moje konkretno pitanje je: kakva su vasa iskustva sa vezbanjem i napredovanjem[naravno,kod mrsavijih i visokih ljudi] i cemu mogu da se nadam u narednih nekoliko meseci?I jos jedno,vrlo bitno,poprilicno mi je zakrzljao grudni kos,tako prirodno valjda 'ebem li ga,sada radim na benchu 12-35kg,10-40kg,8-45 i dva tri puta izbacim 50,i verujte da je i to napredak...Dakle,ima li nekog nacina da to koliko toliko ubrzam,valja li mi povecati vezbe za grudi,ili mozda povecati odmor...?

Eto,ako imate malo strpl;jenja,pretpostavljam da je ovakvih pitanja vec bilo,ali ja nisam nasao odgovore...

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Questions..
« Odgovor #16 poslato: Maj 20, 2007, 03:24:59 posle podne »
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,4531.0.html

Pod 1...
A pod 2...sve se mze ako se hoce...Bez ishrane neces napredovati.Nikako...Pogledaj malo Nutrition,prelistaj.
Gainer(ne iz licnog vec tudjeg iskustva) ne bih ti preporucila...uzmi Whey i dex. Ali zapamti da suplementi NE CINE CUDA...to su samo dodaci.
Ishrana je najbitnija..

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: Questions..
« Odgovor #17 poslato: Maj 20, 2007, 03:31:17 posle podne »
Jos nesto...
Ne mozes ti cuda da ocekujes od npr 1kg kreatina, ili 1kg whey proteina...
Suplementi mogu da igraju vaznu ulogu u izgradnji misica, ali njih trebas koristiti u kakvom-takvom kontinuitetu.

Ali, na prvom mestu je ishrana...
To ces od svakog cuti...
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Questions..
« Odgovor #18 poslato: Maj 20, 2007, 03:32:56 posle podne »
Koliko godina imas???Pretpostavljam da si mlad...Ne brini i budi strpljiv
Znaci, jedi sto vise mesa,jaja,mleka ukoliko ti ne smeta,povrca,krompira,pirinca...trpaj sto vise,rezultati ce doci veruj mi...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: Questions..
« Odgovor #19 poslato: Maj 20, 2007, 03:34:56 posle podne »
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,88.0.html

Skini tabelu sa ovog linka da bi imao jasnu predstavu o namirnicama...
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže Tetreb

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Questions..
« Odgovor #20 poslato: Maj 20, 2007, 03:41:31 posle podne »
Pa hvala na ovom linku,naravno,ja nisam jedan od onih koji ocekuju 10kg misica za tri meseca.
Ok,prelistacu u ishrani sta se dade,a razlog iz kojega sam uzeo bas gainer je taj sto mi je predoceno da je on najmanje stetan,a kako sam poprilicno mrsav,ipak mi je malo zent da uzmem stogodj jace da ne bude nekih posledica,s obzirom da niti pusim,niti pijem,ne zelim sad da tako necim urnisem burege.I na kraju da ne zvucim kako totalna baba,znam,drugi uzimaju i nije im nista,ali odkud ja to da znam,kako uopste i oni znaju da im nije nista :) Inace sam bio u fazonu samo da vezbam i da ne uzimam nista,ali eto,popustih pre nedelju dana,kad sam video da ne ide bas najbolje ovako :)
Dobro,idem sad da vidim sta se pise po nutrition-u,da ne gusim vise.

U je,brzi ste.
Imam 22 godine,jos pola do 23,dakle i nisam bas preterano mladjasan :)
I da,da napomenem,ne znam kako bi to izgledalo za vase pojmove,verovatno slabo,ali ja zaista znam samo jednog drugara koji jede vise od mene,sto ce reci da zderem kao ne zdrav,i tako od malena,pri tom ne verujem bas da se hranim nekvalitetno,mada ko ce ga znati,mozda to u smislu BB-a jeste tako...

Hvala na tabeli,upravo je skidam

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Questions..
« Odgovor #21 poslato: Maj 20, 2007, 03:45:24 posle podne »
Ako mozes postavi ovde sta pojedes u toku dana otprilike,znaci po obrocima...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Tetreb

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Questions..
« Odgovor #22 poslato: Maj 20, 2007, 03:56:26 posle podne »
@sasacq
Stvarno ne bih znao sta pojedem,jer ne jedem uvek isto,a i ne volim jednolicnu hranu,znam samo da jedem minimum 4 puta,recimo kada radim dnevnu smenu jedem oko pola sedam ujutru u pekari[znam,ne valja,ali sta cu,gladan sam cim otvorim oci,a nista drugo ne radi],oko 11 pojedem recimo dve snicle od svinjskog buta u mesari,ili punjeni pileci file na rostilju tu iza zgrade..i onda oko 16h grickam neke gluposti,tipa plazmu i cokoladno mleko ili nesto slatko da me drzi dok ne dodjem kuci i ne rucam[tj podgrejem rucak] i obavezno veceram oko 22.Slicno je i kad ne radim,samo sto ne ustanem pre 10,onda jedem cim dodjem iz teretane,to je oko 15h,ponovo oko 19 i vecera oko 22-23...eto,uglavnom tako nekako.

@californija
Ne kontam te prijatelju?
naravno da pravim razliku,ionako nemam ambiciju[a niti prirodne predispozicije] da budem bilder,samo zelim malo da se urpistojim,konkretno = 90 kg :)

I jos nesto,gledam ja sad ove tabele,i kapiram da bi mogao da ubacim neko kvalitetnije meso za rucak,ali ne shvatam kako da iskombinujem bilo sta od ovih drugih stvari i na sta je vazno obratiti paznju[ja seljan,naravno,samo gledam koliko sta ima proteina u sebi]

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Questions..
« Odgovor #23 poslato: Maj 20, 2007, 04:04:11 posle podne »
Baci se na citanje.U podforumu nutrition imas dosta primera kako treba da ti izgleda jelovnik,pa polako kreni to da sredjujes...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže California

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 644
    • Arandjelovcani
Odg: Questions..
« Odgovor #24 poslato: Maj 20, 2007, 04:29:09 posle podne »
Citat
@californija
Ne kontam te prijatelju?
naravno da pravim razliku,ionako nemam ambiciju[a niti prirodne predispozicije] da budem bilder,samo zelim malo da se urpistojim,konkretno = 90 kg



Sorry, ono sto sam napisao nije bilo za ovu temu... :(
,,Savremenici vide ljude koji su na velikim polozajima, no retko ili nikad ne vide ljude, koji su i bez polozaja veliki.''


Sveti vladika Nikolaj Velimirovic

Van mreže Tetreb

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Questions..
« Odgovor #25 poslato: Maj 20, 2007, 04:37:39 posle podne »
@california
Ok,bas sam se zapitao sta ti bi odjednom :)

@sasacq
Listam,trazim...ali ono sto vidim mi izgleda totalno enromno,miiislim,zamisli da svako jutro doruckujem 10ak jaja?!!Ali dobro,nije to tema,da ne pocinjem ponovo...naci cu vec nesto

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Questions..
« Odgovor #26 poslato: Maj 20, 2007, 04:54:21 posle podne »
Rekao sam "pocni polako da sredjujes ishranu"...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Questions..
« Odgovor #27 poslato: Maj 22, 2007, 12:24:53 pre podne »
Radim klasican program,grudi biceps,ledja triceps,rame(i taj treci dan izmisljam kojekakve gluposti cisto da popunim trening)

LEEEEELLLLEEEE

 razlog iz kojega sam uzeo bas gainer je taj sto mi je predoceno da je on najmanje stetan

LEEEEEELLLLEEEE

ipak mi je malo zent da uzmem stogodj jace da ne bude nekih posledica.s obzirom da niti pusim,niti pijem,ne zelim sad da tako necim urnisem burege.

LEEEEEEELLLLEEE

oko 16h grickam neke gluposti,tipa plazmu i cokoladno mleko ili nesto slatko da me drzi dok ne dodjem kuci

LEEEEEELLLLEEEE

Van mreže TTgirl

  • Lepotica
  • Super-heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.311
  • You are very cute,but I am on diet:)
Odg: Questions..
« Odgovor #28 poslato: Maj 22, 2007, 05:06:25 pre podne »
:lol: :lol: :lol:

"What's meant to be...will always find it's way...":)

Van mreže OVERDRIVE

  • Član
  • *
  • Poruke: 24
Odg: Questions..
« Odgovor #29 poslato: Maj 22, 2007, 03:30:35 posle podne »
Radi na treningu po jednu misicnu grupu sa eventualno jos nekom manjom,npr.grudi,trbuh ili ledja,list...i smanji pauze na treningu ,tako da ti trening ne traje duze od sat vremena i kako bi sto pre uneo nove kolicine hrane.Pojacaj uh maksimalno atakodje i proteine na 3gr po kilogramu telesne mase a uh 4puta vise u odnosu na proteine.Ja sam isto visok kao i ti i imao sam 75 kilograma kad sam krenuo u teretanu a sada imam 108kg sa 10% bf.Sve se moze kad se hoce. :lol: :lol: