April 28, 2024, 12:51:31 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Golden Boy vs Pretty Boy  (Pročitano 2234 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Golden Boy vs Pretty Boy
« poslato: Maj 03, 2007, 11:01:31 posle podne »
"Zlatni dečko" protiv "Ljepotana" - Oscar De la Hoya protiv Floyda Mayweathera Juniora.

Ovaj se meč najavljuje kao "Najveći boksački meč 21. stoljeća", meč koji će spasiti boks i povratiti ljubav i vjeru u profesionalni boks kod običnog čovjeka.

Većina daje prednost mlađem, i dosad neporaženom Mayweatheru, koji stilom i kvalitetom boksa poprilično podsjeća na Sugar Shane Mosleya, boksača koji je dvaput svladao De La Hoyu, samo kažu Mayweather je uglađeniji, opasniji i tehnički bolji boksač od Mosleya.

S druge strane De La Hoya koji u ovom dvoboju pomalo podsjeća na ostarjelog filmskog Rockya Balbou pred kojim stoji mladi moćni tamnoputi Clubber Lang, baš poput Rockya također ima svoje šanse za pobjedu.

De La Hoya je viši, teži i fizički snažniji od Mayweathera. što bi u dugom iscrpljujućem meču mogla biti njegova velika prednost. Samo može li De La Hoya, koji je na neki način već u boksačkoj mirovini, izdržati agresivnost, tempo i brzinu koje u ring donosi Mayweather u svakom svom meču.

Puno pitanja i dvojbi na koje nitko nema pravi odgovor, bar do subote navečer. Cijenjeni boksački kolumnist Robert Mladinich pitao je za ishod ovog meča 20 vrhunskih boksačkih stručnjaka, rezultat je bio 12-8 za Mayweathera, dakle 60-40 u postocima.

Osobno bih volio da pobijedi De La Hoya, gentleman i gospodin u ringu i izvan njega, no prije svega želim vidjeti dobar meč i vrhunsku izvedbu obojice boraca, jer meč za koji kažu da je "najveći svih vremena izvan teške kategorije" to zaslužuje.

Brojke idu tome u prilog: velika MGM Grand arena rasprodana je u 3 sata, a samo dobit od prodanih ulaznica iznosi rekordnih 18 milijuna dolara. Dok će TV- prijenos meča biti emitiran u 176 zemalja, ali ne i u Hrvatskoj.

Izvor: www.profightstore.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Golden Boy vs Pretty Boy
« Odgovor #1 poslato: Maj 03, 2007, 11:02:36 posle podne »
Oscar De La Hoya aka Golden Boy - 34 godine

38-4-0 (30 nokauta)
1994. postao prvak svijeta u super-perolakoj kategoriji
1994. postao prvak svijeta u lakoj kategoriji
1996. postao prvak svijeta u poluvelter kategoriji
1997. postao prvak svijeta u velter kategoriji
2001. postao prvak svijeta u polusrednjoj kategoriji
2004. postao prvak svijeta u srednjoj kategoriji

U karijeri je pobijedio: Julia Cesara Chaveza, Miguela Angela Gonzalesa, Pernella Whitakera, Ikea Quartleya, Artura Gattija, Javiera Castilleja, Fernanda Vargasa, Yori Boya Campasa, Felixa Sturma, Ricarda Mayorgu i ujaka svog suparnika Jazzy Jeffa Mayweathera.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Golden Boy vs Pretty Boy
« Odgovor #2 poslato: Maj 03, 2007, 11:03:28 posle podne »
Floyd Mayweather Jr. aka Pretty Boy - 30 godina

37-0-0 (24 nokauta)
1998. postao prvak svijeta u super-perolakoj kategoriji
2002. postao prvak svijeta u lakoj kategoriji
2005. postao prvak svijeta u poluvelter kategoriji
2006. postao prvak svijeta u velter kategoriji

U karijeri je pobijedio: Carlosa Gerenu, Gregoria Vargasa, Diega Corralesa, Erica Moralesa, Jesusa Chaveza, Jose Luisa Castilla, DeMarcusa Corleya, Sharmba Mitchella, Artura Gattija, Zaba Judaha i Carlosa Baldomira.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Golden Boy vs Pretty Boy
« Odgovor #3 poslato: Maj 06, 2007, 12:16:57 posle podne »
Noćas održan meč stoljeća

Floyd Mayweather Jr - Oscar De La Hoya, meč stoljeća - kako su ga reklamirali, noćas je održan u prepunoj MGM Grand Areni u Las Vegasu, i bio je sve ono što su boksački stručnjaci najavljivali da će biti; spektakularan, neizvjestan i emotivan, i otišao je do kraja — odboksano je svih 12 rundi.

Bodovanje je na kraju izgledalo ovako:

116-112 po HBO-u
115-115 po PFS-u

I što je mnogo važnije:

1. sudac Chuck Giampa 116-112
2. sudac Jerry Roth 115-113
3. sudac Tommy Kaczmarek 113-115

Ukupno 2-1 za Pretty Boya - Floyda Mayweahera Juniora, koji je time postao novi prvak u polusrednjoj kategoriji po WBC-u.

Novi prvak Floyd Mayweather Jr: Bilo je pakleno, rekao sam navijačima da će to biti paklena zabava i bila je. Uživao sam u ringu. Zadao sam više udaraca i zasluženo pobijedio, on je bio opasan i težak protivnik, ali nije mogao pobijediti najboljeg. Zahvaljujem svojem ujaku Rogeru — ovo je naša zajednička pobjeda.

Oscar De La Hoya, koji je kroz meč bio nošen fantastičnom podrškom publike, izjavio je: Osjećam da sam pobijedio meč. Moji udarci bili su jači, teži i efikasniji, osjećao sam da mu nanose štetu. Ja sam bio taj koji je želio borbu. Ja sam šampion!

Zamiljivo je da je Mayweatherov otac Floyd Senior , koji je u jednom trenutku čak razmišljao o tome da trenira De La Hoyu za ovu borbu, izjavio da je po njegovom mišljenju De La Hoya pobijedio: Mislio sam da je Oscar pobijedio, moj sin bio je bolji u defenzivnom dijelu i zadao je velik broj udaraca, ali Oscar je bio taj koji je vršio pritisak i vodio borbu dovoljno da pobijedi.

Zanimljivo je da je nakon meća Mayweather najavio da mu je ovo bio zadnji meč jer više nema motiva za dokazivanje, dok je De La Hoya rekao da prije svega želi vremena i mira da razmisli što dalje s karijerom.

Revanš? S obzirom na količinu dolara koje je ovaj meč zaradio svima uključenima, mislim da je samo pitanje vremena.

Izvor: www.profightstore.com
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Golden Boy vs Pretty Boy
« Odgovor #4 poslato: Maj 06, 2007, 12:39:35 posle podne »
Steta za De la Hoyu,navijao sam za njega  :?
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže ma( X )imus

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
  • Strength & Honour
Odg: Golden Boy vs Pretty Boy
« Odgovor #5 poslato: Maj 07, 2007, 05:12:51 pre podne »
Zamolio bih da neko postavi proporcije boraca(visina, tezina), hvala unapred!