Mart 29, 2024, 03:42:05 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: povisen kreatinin i urea?  (Pročitano 55562 puta)

Van mreže AleksandarM

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #15 poslato: Maj 20, 2007, 12:13:56 pre podne »
@priest takodje nisi naglasi ko te i zasto uputio na te testove ili si sam otisao, zasto si otisao, da li osecas neke tegobe, imas neke probleme, ili si otisao onako da proveris kako stoje stvari.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #16 poslato: Maj 20, 2007, 01:58:22 pre podne »
Ma covek je verovatno bio na standardnoj analizi krvi i pokazalo mu je malko povisene vrednosti,najverovatnije zbog kreatina i povecanog unosa proteina i drugih suplemenata...Isto bi se desilo i sa 90% ljudi na forumu...Ukoliko su vrednosti previsoke i postoje tegobe,normalno da treba da se obrati lekaru
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #17 poslato: Maj 20, 2007, 05:56:35 posle podne »
^ pa to je normalno kad se uzimaju suplementi...cim se malo ispauzira sa uzimanjem vrednosti se vracaju na normalu...

Van mreže AleksandarM

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #18 poslato: Maj 20, 2007, 08:18:01 posle podne »
^ pa to je normalno kad se uzimaju suplementi...cim se malo ispauzira sa uzimanjem vrednosti se vracaju na normalu...

A zamisli da ima neko oboljenje koje daje ovakve pokazatelje i da to nema veze sa suplementima i bodibildingom nego se javilo onako, i ti sad pogadjas da je od suplemenata a njemu krece neko sranje na jetri ili bubrezima???

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #19 poslato: Maj 20, 2007, 10:36:24 posle podne »
ili ne daj boze ubiju ga kola prilikom izlaska iz laba. covjek bio savrseno zdrav prije toga :(
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže vuksa

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.500
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #20 poslato: Maj 20, 2007, 11:35:05 posle podne »
znaci doktor :)
al se nekad dobro jelo

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #21 poslato: Maj 21, 2007, 01:17:41 pre podne »
^ pa to je normalno kad se uzimaju suplementi...cim se malo ispauzira sa uzimanjem vrednosti se vracaju na normalu...
A zamisli da ima neko oboljenje koje daje ovakve pokazatelje i da to nema veze sa suplementima i bodibildingom nego se javilo onako, i ti sad pogadjas da je od suplemenata a njemu krece neko sranje na jetri ili bubrezima???


auuuu jbt,pa preplasices pola foruma covece...

josh jednom:

Ma covek je verovatno bio na standardnoj analizi krvi i pokazalo mu je malko povisene vrednosti,najverovatnije zbog kreatina i povecanog unosa proteina i drugih suplemenata...Isto bi se desilo i sa 90% ljudi na forumu...Ukoliko su vrednosti previsoke i postoje tegobe,normalno da treba da se obrati lekaru
« Poslednja izmena: Maj 21, 2007, 01:20:58 pre podne sasacg »
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #22 poslato: Maj 23, 2007, 01:45:12 posle podne »
Jesenas kad sam isao na regrutaciju... Lepo jeo dan pre toga kao som... Suplementi, sve... Ujutru 2 tunjevine i dodjem na lekarski... Urea u krvi... Vrate me sledece nedelje dan pred pregled jeo neke krastavce, a ujutru nista(jedva sam prezioveo)... I sve bilo u redu...

Van mreže dr_Jelena

  • Lepotica
  • Light Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 692
    • More ...
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #23 poslato: Avgust 24, 2007, 09:39:15 pre podne »
Povisen kreatinin je kod ljudi cija ishrana obiluje mesom, ko nekih kojima je povisena produkcija hormona,kod oboljenja bubrega..a smanjen kod trudnica, starih ljudi, kao i kod gubitka misicne mase!
+ nivoi kreatinina u krvi i urinu kod normalnih osoba varijaju i zavisno od "veličine" čoveka ... količine mišićne mase (nije isto imati 60kg mišića ili 100kg mišića)

Ma covek je verovatno bio na standardnoj analizi krvi i pokazalo mu je malko povisene vrednosti,
najverovatnije zbog kreatina i povecanog unosa proteina i drugih suplemenata... Isto bi se desilo i sa 90% ljudi na forumu...

Ukoliko su vrednosti previsoke i postoje tegobe,normalno da treba da se obrati lekaru


Ali ne krivite ni jadne lekare ... eto ja na primer, to nisam učila iz knjiga koje su deo fakultetskog obrazovanja ....
Ja sam to čitala ranije ili kasnije ... jer me je to interesovalo .... kao sportistu a kasnije i kao lekara ...

Nije džabe anatomija, fiziologija, kao i ishrana sportista sasvim neka druga nauka, specijalnost ...
Ne branim kolege uopšte (interniste pogotovo), često s njima i diskutujem ali ... ne zamerite im što ne znaju ... nisu imali od koga naučiti ;)
« Poslednja izmena: Avgust 24, 2007, 09:48:45 pre podne dr_Jelena »
I'm strong enough to hold you on my shoulders ... again and again ...

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #24 poslato: Novembar 20, 2017, 12:59:02 posle podne »
Moram malo da podignem temu,vrlo je korisna.
Inače imam normalne vrednosti svih parametara,ali pre 10-ak dana,davao sam krv za sistematski pregled,koji radim svake godine u sklopu firme.
Krv davao u 9.30h,a 2h pre pregleda koknem 100g ovsenih,50g whey proteina i 3 dl mleka  ;D
Rezultati Uree u krvi naravno povišeni na 9,8 i počela naravno palamuđevina od strane lekarke,koja pored sebe ima 300g zu-zu peciva i par čokoladica  ;D
Počela ona da mi priča o zdravijoj ishrani,a kompletan stručni tim lekara koji je bio tu,mislim da ne može 10 sklekova ukupno da uradi,svi komplet atrofirali od sedenja i sada meni drže govor,koji kraj njih izgledam ko od brda odvaljen...
Mnogo ima stručnog osoblja,koje nema veze sa mozgom,bar neko da je pitao šta si jeo pre....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #25 poslato: Novembar 20, 2017, 02:38:29 posle podne »
Moram malo da podignem temu,vrlo je korisna.
Inače imam normalne vrednosti svih parametara,ali pre 10-ak dana,davao sam krv za sistematski pregled,koji radim svake godine u sklopu firme.
Krv davao u 9.30h,a 2h pre pregleda koknem 100g ovsenih,50g whey proteina i 3 dl mleka  ;D
Rezultati Uree u krvi naravno povišeni na 9,8 i počela naravno palamuđevina od strane lekarke,koja pored sebe ima 300g zu-zu peciva i par čokoladica  ;D
Počela ona da mi priča o zdravijoj ishrani,a kompletan stručni tim lekara koji je bio tu,mislim da ne može 10 sklekova ukupno da uradi,svi komplet atrofirali od sedenja i sada meni drže govor,koji kraj njih izgledam ko od brda odvaljen...
Mnogo ima stručnog osoblja,koje nema veze sa mozgom,bar neko da je pitao šta si jeo pre....

da
na zalost je to tako

Van mreže klaun8

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 164
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #26 poslato: Februar 20, 2020, 07:11:20 posle podne »
kolike imate vrijednosti ureje i kreatinina?

do sad kad sam bio na ciklusu il izvan..uvijek bilo sve oke..

i sad 5 mjeseci nakon ciklusa,ureja povisena 9.3 rezultat i kreatinin 101 pre gornjoj granici...

nije jako,al me interesira kako vi gledate na takve vrijednosti kad imate?
za par dana idem ljecniku,pa cemo vidjet sta on veli,da ti regulisem :D
to mi je vec mjesec dana taj rezultat..

prehrana je cca 2.5 gr prot/kg. na svojih 88 kg  ???

pije se dosta svega,omega,tribulus,daa,bcaa,whey,ashwagandha,d3,multi,joint rep itd itd

mozda zbog tog?  ???

dok u ciklusu ne koristim od sveg samo multivitamin..

Van mreže shonezmaj

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 279
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #27 poslato: Februar 20, 2020, 08:20:46 posle podne »
Koliko vode piješ? Moje neko pravilo je 2l/100g proteina.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #28 poslato: Februar 20, 2020, 08:58:50 posle podne »
da li si siguran da imas unos 2.5 g po kg ako jesi onda je to... smanji unos ako nisi na ciklusu jer tesko da ces ugraditi, unos vode je takodje bitan ali ima ljudi koji piju i dosta vode pa opet...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: povisen kreatinin i urea?
« Odgovor #29 poslato: Februar 20, 2020, 09:16:05 posle podne »
Moram malo da podignem temu,vrlo je korisna.
Inače imam normalne vrednosti svih parametara,ali pre 10-ak dana,davao sam krv za sistematski pregled,koji radim svake godine u sklopu firme.
Krv davao u 9.30h,a 2h pre pregleda koknem 100g ovsenih,50g whey proteina i 3 dl mleka  ;D
Rezultati Uree u krvi naravno povišeni na 9,8 i počela naravno palamuđevina od strane lekarke,koja pored sebe ima 300g zu-zu peciva i par čokoladica  ;D
Počela ona da mi priča o zdravijoj ishrani,a kompletan stručni tim lekara koji je bio tu,mislim da ne može 10 sklekova ukupno da uradi,svi komplet atrofirali od sedenja i sada meni drže govor,koji kraj njih izgledam ko od brda odvaljen...
Mnogo ima stručnog osoblja,koje nema veze sa mozgom,bar neko da je pitao šta si jeo pre....

ovo moram iskopati iako j epost pre 3 godine, sad sam procitao, covek jednostavno ako nesto zna o treningu i ishrani i telu, mora izgledati makar pristojno... zasto?
pod 1 ako ima adekvatno znanje onda to povlaci da je jako dobro upoznat o rizicima slaufa, misicne atrofije,i ostalih popratnih pojava koje nose zapustena fizikalija
pod 2 ako ne umes na sebi da odrzavas masinu, nema sanse da ces imati pojma kako da das savet drugom
pod 3 teorija bez prakse  je ko obuceni radnik bez iskustva...
jako je mali procenat ljudi koji poseduju znanje a ne izgledaju dobro.. jednocifren je.