April 29, 2024, 02:39:19 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE  (Pročitano 34757 puta)

BoRa_TS

  • Gost
PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« poslato: Januar 23, 2006, 10:00:59 posle podne »
OPSTI PRINCIPI
Radite sa tegovima intezivno,tri puta nedeljno naizmenicno sa aerobnim vezbama.
Postarajte se da tokom vezbi izvucete 100% svoje snage.
Smenjujte treninge glavnih misica gornjeg i donjeg dela tela
Izvodite po dve vezbe za svaku misicnu partiju gornjeg dela tela.
Odaberite jednu vezbu za svaku grupu misica i izvedite pet serija, pocevsi sa serijom od 12 ponavljanja zatim povecajte opterecenje i radite 10 ponavljanja ,povecajte jos opterecenje i uradite sa 8 ponavllanja ,jos jedan put povecajte ipterecenje za 6 ponavljanja, onda smanjite opterecenje i uradite sa ponovo 12 ponavljanja i odma uradite zaredom jednu seriju sa jos 12 ponavljanja ali druge zevbe (naravno da bude iste misicne partije)
Za svaku misicnu grupu odmorite se po 1min izmedju prve cetiri serije zatim izvedite preostale dve serije bez odmaranja, sacekajte 2min pre nego sto predjete na drugu misicnu drupu.
Ponoviti obrazac za pet puta za trening gornjeg dela tela i cetiri puta za donji deo tela.
Uvek unapred isplanirajte svoj trening

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #1 poslato: Januar 24, 2006, 06:34:04 pre podne »
odlicno boris..keep im comin bro!!!

Van mreže milica

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #2 poslato: Februar 18, 2006, 11:49:07 pre podne »
Suvise uopsteno i strucno,bar meni!
Moze li neko da napise koje bi to misicne partije trebalo svakako raditi,a koje ne bi smele nikako,i kako postici jedno skladno misicavo(ali ne preterano,u cemu se svi slazemo)telo?
Mislim da se malo govori na temu ishrane i treninga zena,tako da mi pomalo predstavlja problem da napravim adekvatan program sebi na osnovu vasih caskanja i razmena iskustva,ipak su vase potrebe znatno drugacije!Ako bi se neko malo vise posvetio ovoj temi bila bih mu zahvalna!

PS:Devojka sa naslovne strane 17 broja x-fitnessa sjajno izgleda,pa bi to mogao biti orjentir sta zelim(o) postici onome ko bude hteo da odgovori na ova pitanja...
"Moras trcati koliko god mozes,da bi ostao na istom mestu.A,ako zelis da nekud stignes,moras trcati bar dvaput brze."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #3 poslato: Februar 18, 2006, 01:36:59 posle podne »
gle milice....male modifikacije na onome sto mi radimo i ojla..evo sredjene prehrane za zene...

znaci....sve zene se jeze na pomisao od misica,to znam,i dolaze u teretanu sa recenicom..ja encu da se nabildam...ali...

zar ne mislis nesto poptu ovoga...jel vidis koliko saveta dajemo ovim mocima koji prosto vape da dobiju masu,unose gomile kalorija,.korsite sve suplemente,neki i ne dozviljene i imaju bogom dan testosteron,za razliku od zena...i opet nemaju masu????...ha???

znaci..bez obzira bilo da je u pitanju ili muski ili zenski organizam pojedinsti su site ali anravno ralkjemo se u potrebama..pa tako za tebe anravno da nije potrebno da pojedes 1kg mesa....

ali hajde ovako...uskoro ce devojka sa naslovne strane x-fitnesa br 19..wink...wink...da se registuje...tako da ne bude da muskarac deli savete...pa e andam da ce sve biti ok..

jel ti se svijda izlged od te devojka...x-fitnes br 19

Van mreže milica

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #4 poslato: Februar 18, 2006, 05:57:50 posle podne »
Pa Nella jel bi mogla malo da mi priblizis nacin vezbanja i ishrane za devojke,i koliko vremena je optimalno potrebno da bi se videli neki znacajniji rezultati?Hvala!
"Moras trcati koliko god mozes,da bi ostao na istom mestu.A,ako zelis da nekud stignes,moras trcati bar dvaput brze."

Van mreže Tanjica

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 230
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #5 poslato: Februar 21, 2006, 10:51:16 posle podne »
Jest da nisam Nella, al evo mog iskustva.
Visoka 164, imala sam 59 kila pre oko godinu i po, kad sam otkrila teretanu  :D i tae-bo.
Za oko 6 meseci sam smršala na 48 kila i telo mi se potpuno promenilo, a okolina je počela da primećuje posle negde oko mesec dana. Nisam se ranije bavila sportom, a otežavajuća okolnost je i što imam preko 30 godina :oops:
Koristila sam savete koji su mi se učinili logični i trudila se da što više saznam o celoj hemiji koja se dešava u organizmu. Nisam uzimala nikakve dodatke, ali sad počinjem (po pola kesice Isopreme Meal Replacement, sa mlekom), jer osećam da mi nešto u ishrani nedostaje i mislim da je to to.
Evo okačiću sliku od letos gde se vidi stomačić :D
Ne znam kakvi su proseci, al ja sam i više nego zadovoljna.

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2006, 10:54:27 posle podne »
bravo Tanjice ,wow

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #7 poslato: Februar 22, 2006, 06:27:03 pre podne »
bravo tanjice...fenomenalno

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #8 poslato: Februar 22, 2006, 06:30:14 pre podne »
Svaka cast!

Van mreže Tanjica

  • Lepotica
  • Lightweight Member
  • *****
  • Poruke: 230
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #9 poslato: Februar 22, 2006, 06:50:00 pre podne »
Pa hvala  :oops:
Sad pokušavam da skinem ovo malo sala što mi je ostalo za uspomenu od slava i novih godina i ovaj forum mi baš pomaže.  Ne bih htela da preteram kao prošle godine. Svašta sam naučila, pa ću valjda uspeti  :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #10 poslato: Februar 22, 2006, 06:56:25 pre podne »
naravno da ces uspeti..

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #11 poslato: Februar 22, 2006, 01:11:16 posle podne »
Evo sta sam ja primetio. 95% zena radi sve vezbe skoro bez opterecenja, u strahu da ne dobiju misice. Glavni krivci su kvazi treneri koji im pokazuju vezbe. Cak sam pokusavao da im objasnim da ne mozes raditi bench sa sipkom od 10 kila i ocekivati rezultate, ali one uvek isto odgovore - "A necu ja tako ko ti, ja hocu samo malo da izdefinisem". Sad sam popizdeo ovde u Nisu, u svakoj teretani po 15 devojaka koje rade biceps sa bucicom od kilo ipo i jadne moraju da sede na klupi, a pritom non-stop cavrljaju medjusobno. Ne mozes da radis uopste. Isto tako ima milion zena koje rade samo kardio - pogresno.
Ovde u Nisu su teretane katastrofa, male su i zagusljive. U stvari nema teretane to su sve neke garaze, podrumi, trafike, a ima puno klinaca koji hoce da treniraju.
Pedja Extreme bi mogao i da se prosiri po Srbiji, ovde definitivno nebi imao konkurenciju.

Zoka

  • Gost
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #12 poslato: Februar 22, 2006, 01:16:34 posle podne »
Pedja bi mogao da se prosiri i izvan Srbije :)

A sto se tice zena i njihovog treniranja... uh... :)

Van mreže milica

  • Član
  • *
  • Poruke: 11
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #13 poslato: Februar 22, 2006, 03:59:19 posle podne »
Tanjice svaka cast na volji i istrajnosti,pogotovu sto kazes da se nisi bavila nikada sportom!
Moj slucaj je sledeci:obozavam sport,i bavila sam se raznim sportovima a sada sam u teretani vec duze vreme,tako da mi intenzivno vezbanje ne predstavlja problem,ali i pored mog zalaganja na treningu problem koga sam svesna je da moram da naucim da se optimalno hranim,kazem optimalno a ne zdravo jer nemam problema sa slatkisima,naucila sam koje su to lose masti itd...ali ne umem nikako da rasporedim obroke i odredim  velicinu porcije tako da nikada ne budem gladna ali ni da se ne prejedem,verujem da me razumes! A i da ne dodjem do faze kada jednostavno moram da pojedem "neki" keksic,obicno uvece...I tako ne dozvoljavam svojim plocicama da se vide,tvoje su super,a molim te reci mi kako se ti hranis,i kako planiras da se odreknes "uspomene"...
Inace visoka sam 174,a sto se kilograma tice recimo da zelim jedno 7 manje,i  to npr. za 2 meseca...
Treniram od 5-7 puta nedeljno(kada nije ispitni rok),kardio radim od 30-60min(vijaca+steper ili bicikla,ponekad kratko istrcim na traci),a onda prelazim na trening:1)noge 2)ledja-triceps 3)grudi-biceps,(mada sam negde procitala da treba grudi-triceps,ledja-biceps?) i na kraju trbusnjaci...Tako da mi trening traje od 1,5 do 2 h,ali ishrana :( ...
A u koju teretanu ides Big_Rasho?
"Moras trcati koliko god mozes,da bi ostao na istom mestu.A,ako zelis da nekud stignes,moras trcati bar dvaput brze."

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: PROGRAM RADA SA TEGOVIMA ZA ZENE
« Odgovor #14 poslato: Februar 22, 2006, 04:07:37 posle podne »
pa milici mi ti možemo pomoći oko ishrane , a i mi ponekada uzmemo slatkiše , milice mnogo ti je to 5-7 puta nedeljno , ja treninram tri puta a još kažeš da treniraš intenzivno , trening ti je predugačak i trebalo bi da traje pola od tog vremena i to je velika greška , mogla bi da malo promeniš trening .
u koju teretanu ideš ?

i šta studiraš ?