April 29, 2024, 02:36:10 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: BOLNE POTKOLENICE  (Pročitano 7912 puta)

Van mreže Enver Hodza

  • Član
  • *
  • Poruke: 23
BOLNE POTKOLENICE
« poslato: Maj 18, 2007, 06:59:51 posle podne »
kada trcim, posle jkedno desetak minuta pocne da me boli prednji deo potkolenice ( ne listovi) . da li je neko imao slican problem bol je tako veliki da ne mogu da hodam posle toga. mislim zbog toga sto sam nabacio neki 18 kg za nekih tri meseca ali nisdam siguran.

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: BOLNE POTKOLENICE
« Odgovor #1 poslato: Maj 18, 2007, 08:51:44 posle podne »
Znam taj bol, jedanput sam ga doživeo kada sam radio leg curl za zadnju ložu, vrlo istripovano i nezgodno.Posle toga više ne.
18 kg za tri meseca ? čistih mišića sigurno ne

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: BOLNE POTKOLENICE
« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2007, 07:31:17 pre podne »
Koliko ja znam iz licnog iskustva to ti se desava zato sto si pretezak.
Desavalo se meni, kada ne trcim dugo, nabacim koje kilo, pa onda krenem ponovo.

Nadam se da ne trcis na petama ...

Ja sam to resavao po onoj staroj narodnoj - "klin se klinom izbija", trcim nedelju dana pa bolovi prodju, ali ja nisam imao tolike bolove, ne verujem da je u tvom slucaju pametno da ides istom logikom. 
Vozi bajs ili nesto sto ti ne nabija tezinu na potkolenice, dok ti se misici ne prilagode tezini ...

Van mreže natasha_bg

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.735
Odg: BOLNE POTKOLENICE
« Odgovor #3 poslato: Jul 11, 2007, 04:11:45 posle podne »
e to se i meni nekoliko puta desilo.
Znaci leva potkolenica aj da kazem cevanica,znaci posle jedno 10 min trcanja toliko me zaboli da moram istog momenta da stanem.
to me toliko nervira jer ne znamsta bi to moglo biti. :(

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: BOLNE POTKOLENICE
« Odgovor #4 poslato: Jul 12, 2007, 02:25:00 posle podne »
Cekaj, boli vas bas kost ili onaj misic izmedju kolena i potkolenice?

Van mreže milosh031

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 180
Odg: BOLNE POTKOLENICE
« Odgovor #5 poslato: Jul 12, 2007, 03:07:30 posle podne »
Ма сасвим нормална ствар....
И мене је болело па сам установио да сам се мало више ослањао на прсте док сам трчао и то је проузроковало бол у цеваници.
И трчање по тврдој подлози,тј бетону узрокује тај бол

Van mreže Tikica

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 381
    • ExYu fitness
Odg: BOLNE POTKOLENICE
« Odgovor #6 poslato: Jul 12, 2007, 03:20:57 posle podne »
zagrej se malo...skakuci u mestu, imaj dobre patike, pravilno trci sa rukama blago savijenim prirodnim..i lagano.. trava kao podloga je pozeljna.. i eto.. ;) ne gazi jako petama jer se tako dodir/udar o tlo amortizuje upravo preko cevanice i dolazi do bola..

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: BOLNE POTKOLENICE
« Odgovor #7 poslato: Jul 12, 2007, 03:59:32 posle podne »
Na kraju krajeva, nije lose posavetovati se sa terapeutom, ne ujeda :)

Bolje i to nego da imate krive noge  :P

Van mreže il Diavolo el Angelo

  • Član
  • *
  • Poruke: 26
Odg: BOLNE POTKOLENICE
« Odgovor #8 poslato: Jul 14, 2007, 10:24:11 pre podne »
kada trcim, posle jkedno desetak minuta pocne da me boli prednji deo potkolenice ( ne listovi) . da li je neko imao slican problem bol je tako veliki da ne mogu da hodam posle toga. mislim zbog toga sto sam nabacio neki 18 kg za nekih tri meseca ali nisdam siguran.

 sjecam se da sam imao isti problem,na kraju je moj zakljucak bio slican tvojemu.. koristio sam od Natural Wealtha- aminoflex tbl. kroz 30 dana i bolno mjesto mazao glukozamin sulfat kremom,zapravo nakon 10-ak dana sam osjetio napredak ,tako da ti mogu preporuciti da pokusas s tom kombinacijom.Zglobna mjesta definitivno trpe zbog naglog povecanja ukupne tezine,poglavito koljena.
 nadalje probaj kao sto i ostali kazu cardio radit u adekvatnoj obuci i tvrdu podlogu zamjeniti travnatom ili stazom.Probaj i proci sve faze jos jednom sto se tice ispravnosti pojednih vjezbi,poglavito cucnja ! mozda i tu nesto ne stima..
 posto si nabacio jako puno kilograma u tako kratkom vremenu,bilo bi dobro korigirati i prehranu dok si na masi,i kontrolirati unos UH.Pretpostavljam da si po tipu gradje endomorf i da ti uopce nije bio problem tako dobro se umastiti..
 ako si sada na definiciji,postaj svoj jelovnik da vidimo kako izgleda,mozda se mogu napraviti neke korekcije kako bi ti bilo lakse uz cardio doci do zeljenog rezultata.


Van mreže pecazemun

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: BOLNE POTKOLENICE
« Odgovor #9 poslato: Januar 11, 2008, 09:51:18 pre podne »
Imao sam slican prolem, i opet jako bolno iskustvo sa lekarima...prosto me je sramota da pisem sta su mi opet nalupali...i u KBC-u i u studentskoj poliklinici...

Inace mene je bolelo i na pripremama kada sam bio -trcanje po pescanoj podlozi- i kuci dok sam trenirao -betonska podloga -a mene je to toliko bolelo, da sam gutao brufene kao bombone a cebe preko nogu mi je bilo pretesko i izazivalo bolove 20cm u precniku oko noge...znaci ODVALJIVALO ME JE...bandazirao sam noge, mazao fastumom, mazao nekom kremom na bazi kestena za povecanje protoka....ma SINTERI mi svasta prepisivali...

Moje misljenje, a naravno kada sam to provalio sreo sam jos 5-6 takvih (gde su bili ranije)...PROMENA PODLOGE je problem...posle odredjenog vremena...moras da se istrpis i lagano ulazis u trening...proci ce...za tipa 2-3 meseca

Pozdrav.


Van mreže pecazemun

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: BOLNE POTKOLENICE
« Odgovor #10 poslato: Januar 11, 2008, 09:55:48 pre podne »
Inace i dan danas me ponekad zabole kada me nedaj boze neko makar malo cacne tu...posle 7-8 god... doup