Mart 29, 2024, 10:42:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: povreda na treningu?!  (Pročitano 4970 puta)

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #15 poslato: Maj 22, 2007, 01:03:50 pre podne »
Kada se radi  veslanje na donjem koturu da li se ledja blagu poviju unazad ili ne. Svuda citam da ledja treba da budu skroz prava, cak mi je i instruktor u teretani prilazio i rekao da mogu da se sjebem donja ledja ako nastavim da ledja malo iskrivljena u nazad drzim.
posle nekoliko treninga ledja na ovaj /pravilan/ nacin, sa pravim ledjima, uvek kad odradim ovu vezbu bole me donja ledja, jednostavno nije mi prirodna pozicija da nimalo ne iskrivim ledja. Sta vi mislite.

i da napomenem da ne koristim nerealne tezine. radim relativno polako tu vezbu ritam je otprilike 3s za kontrakciju pa 4s otpustam

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #16 poslato: Maj 22, 2007, 11:52:20 posle podne »
zar stvarno niko ne radi veslanje na donjem koturu?

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #17 poslato: Maj 23, 2007, 12:39:31 pre podne »
Hm, mora da radiš u fiksiranom položaju, tu grešiš, barem po meni
početni položaj, tu mišići leđa moraju da su ti zategnuti, dakle poviješ se napred toliko da osetiš zatezanje i vratiš se u položaj negde oko 90 stepeni i jako stegneš.Nisam nikada imao problema sa tom vežbom, probaj ovako pa javi, poz.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #18 poslato: Maj 23, 2007, 10:27:08 pre podne »
Hm, mora da radiš u fiksiranom položaju, tu grešiš, barem po meni
početni položaj, tu mišići leđa moraju da su ti zategnuti, dakle poviješ se napred toliko da osetiš zatezanje i vratiš se u položaj negde oko 90 stepeni i jako stegneš.Nisam nikada imao problema sa tom vežbom, probaj ovako pa javi, poz.
takodjev u polozaju od 90 stepeni gledaj da se isprsis kako bi pokret bio sto duzi da ne bi skracivao misicnu kontrakciju

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: povreda na treningu?!
« Odgovor #19 poslato: Maj 23, 2007, 09:00:25 posle podne »
tacno je, drzao sam fiksiranu poziciju od 90 stepeni.
javljam sledece nedelje sta sam uradio.
hvala na savetima u svakom slucaju.