April 18, 2024, 10:02:02 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: IgorBL-za svakoga po nesto  (Pročitano 3023 puta)

Van mreže IgorBL

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
  • R.I.P.
IgorBL-za svakoga po nesto
« poslato: Maj 18, 2007, 12:39:13 pre podne »
Interesuje me sledece: upitanju je definicija!!!

koliko moze doprinijeti skidanju %bf ako u treningu povecamo broj ponavljanja,smanjimo tezinu i takodje smanjimo pauzu odmora?I koja bi bila ideala?

kako i koliko utice razboj na razvoj grudi?

gdje je bolji napredak misica,rad sa bucicama ili dv tegom?

i najvise sto me interesuje jer ima puno razlicitih misljenja jeste o razvoju bicepsa?Da li je efektnij rad sa ravnom ili ez sipkom i je li bolje raditi stojeci ili na skot klupi?Znam da treba cesto mijenjati vijezbe radi konstantnog sokiranja misica,ali eto interesuje me.

a sto se tice razvoja nogu tacnije kvadricepsa nikako da dobijem vanjski i unutrasnji dio.Valjda cete me razumjeti na sta mislim.Ima tu naznaka ali skroz slabo.E sad da li tu igra ulogu polozaj stopala kao sto je npr za listove ili nesto dr.

puno pozdrava i jedno VELIKO HVALA za sve one koji nadju mvicu vremena da mi razjasne ove nejasnocei.Pozzzzz 

Van mreže GRKOVCANIN

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: IgorBL-za svakoga po nesto
« Odgovor #1 poslato: Maj 18, 2007, 01:32:41 pre podne »
To ti je onih 10 godina iza :lol: :lol: :lol: :lol:!!!!!!!!!
Nema vjezbi za masu i vjezbi za def. Definicija se radi u kuhinji preko varijacija i pojacan unos proteina. RAdis piramidalno 10-12, 8-10, 6-8 ponavljanja, ali tako da zadnji skoro ne mozes. Osim u zadnjoj seriji koju radis do otkaza. Razboj je dobar,ali moras da znas stav za grudu i stav za triceps. Vertikalno tijelo-triceps, koso grudi. Bolje su bucice. Kombinuj jedan trening masine, jedan zeljezo. Najbolje vjezbe za biceps su pregib na klupi ravnom sipkom i bucicama, bez varanja. Biceps radis sa manje vjezbi, jer je mali misic. Noge ne radim, ali cu sad da pocnem posto cu u masu. Svaka misicna grupa jednom nedjeljno. Odmor je isto tako bitan jer tad rastes.
Najbolje vjezbe za grudi je kontra kosi bucicama i sve sa bucicama, fly bucicama . Benc ti je bolji na Smithu, Pedjos ga ne radi vec 2 godine tegovima...
 Ledja: Veslanje u pretklonu sipkom i bucicom, mrtvo dizanje, lat naprijed ...
Triceps: Potisak s cela ravnom sipkom na kontra kosoj, potisak na lat masini, propadanje

Van mreže IgorBL

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
  • R.I.P.
Odg: IgorBL-za svakoga po nesto
« Odgovor #2 poslato: Maj 18, 2007, 09:24:35 posle podne »
bate hvala ti za pomoc!pozz

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: IgorBL-za svakoga po nesto
« Odgovor #3 poslato: Maj 22, 2007, 02:58:55 posle podne »
To ti je onih 10 godina iza :lol: :lol: :lol: :lol:!!!!!!!!!
Nema vjezbi za masu i vjezbi za def. Definicija se radi u kuhinji preko varijacija i pojacan unos proteina. RAdis piramidalno 10-12, 8-10, 6-8 ponavljanja, ali tako da zadnji skoro ne mozes. Osim u zadnjoj seriji koju radis do otkaza. Razboj je dobar,ali moras da znas stav za grudu i stav za triceps. Vertikalno tijelo-triceps, koso grudi. Bolje su bucice. Kombinuj jedan trening masine, jedan zeljezo. Najbolje vjezbe za biceps su pregib na klupi ravnom sipkom i bucicama, bez varanja. Biceps radis sa manje vjezbi, jer je mali misic. Noge ne radim, ali cu sad da pocnem posto cu u masu. Svaka misicna grupa jednom nedjeljno. Odmor je isto tako bitan jer tad rastes.
Najbolje vjezbe za grudi je kontra kosi bucicama i sve sa bucicama, fly bucicama . Benc ti je bolji na Smithu, Pedjos ga ne radi vec 2 godine tegovima...
 Ledja: Veslanje u pretklonu sipkom i bucicom, mrtvo dizanje, lat naprijed ...
Triceps: Potisak s cela ravnom sipkom na kontra kosoj, potisak na lat masini, propadanje
Ko kaze da nema vezbi za masu???tj na masi svi povecavaju tezine sve vise i vise..
Jeste da se  def radi u kuhinji i da je jako bitna ishrana, al sta je s kilazama...???
A noge radis samo kad si na masi- e ovo nisam znao da se tako radi ? ha ha
I odkud tebi da ne treba da radi bench sa sipkom i to na običnoj klupi, ne radi ga pedja jel?
A smith je bolji, pa nesto bas ne mislim... al ajd...
Pa sta ako ga ne radi pedjos? Mozda njemu tako vise odgovara bolje napreduje, klasičan bench
je jedna od osnovnih vezbi i ne treba da je preskače,svi smo mi različiti i treba da vidi sta mu najvise odgovara tj. kako i kojom  vezbom  najbolje pogodi zeljeni misic, nije bitno jel su to grudi il listovi  il nesto drugo.. Kako se vi odmah uvatite za to pedja ne radi ovo necu ni ja, pa ljudi treba sve probati u treningu pa se naci tu gde ti sta odgovara.. Nas pedja moze da usmeri  ka tome sta je bolje , al ne mora da znači ako njemu nesto ne odgovara , da nekom od nas nece.. 
SMANJENJE %bf -ishrana + KARDIO TRENING ... A NE KOLIKO I KOJU CE VEZBU DA IZVEDE U TERETANI...
« Poslednja izmena: Maj 22, 2007, 03:02:51 posle podne Djolex »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: IgorBL-za svakoga po nesto
« Odgovor #4 poslato: Maj 22, 2007, 06:02:41 posle podne »
DJOLEX..ODLICNO RECENO

Van mreže Bojan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 147
Odg: IgorBL-za svakoga po nesto
« Odgovor #5 poslato: Maj 22, 2007, 07:44:50 posle podne »
Citat
koliko moze doprinijeti skidanju %bf ako u treningu povecamo broj ponavljanja,smanjimo tezinu i takodje smanjimo pauzu odmora?I koja bi bila ideala?

Može da doprinese i u dobijanju mase, a ne samo definicije. Sve zavisi. Serge Nubret je izgradio svoje telo upravo na način na koji danas mnogi ljudi misle da se radi definicija u teretani. Moraš upoznati svoje telo i pronaći šta ti odgovara, a za to treba vremena. Ishrana se podrazumeva i naravno različita je za period ''definicije'' i ''mase''.

Citat
gdje je bolji napredak misica,rad sa bucicama ili dv tegom?

Kombinuj.

Citat
i najvise sto me interesuje jer ima puno razlicitih misljenja jeste o razvoju bicepsa?Da li je efektnij rad sa ravnom ili ez sipkom i je li bolje raditi stojeci ili na skot klupi?Znam da treba cesto mijenjati vijezbe radi konstantnog sokiranja misica,ali eto interesuje me.

Opet kombinuj.

EZ šipka je i osmišljena delom da bi smanjila stres na zglobove u odnosu na ravnu šipku, ali i takođe da bi se različitom širinom hvata mišić pogađao iz više uglova (što isto može i na ravnoj  naravno). Generalno što je uži hvat više se pogađa spoljna glava bicepsa i brachialis, dok širi hvat više pogađa unutrašnju glavu. Ukoliko radiš stojeći, opet generalno, se više pogađa gornji deo bicepsa, a na skot klupi donji deo bicepsa. 

Citat
a sto se tice razvoja nogu tacnije kvadricepsa nikako da dobijem vanjski i unutrasnji dio.Valjda cete me razumjeti na sta mislim.Ima tu naznaka ali skroz slabo.E sad da li tu igra ulogu polozaj stopala kao sto je npr za listove ili nesto dr.

Jeste, položaj stopala i širina raskoraka utiču na to koji deo će raditi u većem procentu.

Pojasni kako to ne možeš da dobiješ ni spoljašnji ni unutrašnji deo? To zvuči da praktično nemaš baš neke mišiće na nogama :lol: Prvo izgradi masu standardnim vežbama, a na te detalje kasnije obraćaj pažnju. Nećeš valjda ove godine na takmičenje?:)
''Take no limitation as a limitation'' - Bruce Lee

Van mreže IgorBL

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 193
  • R.I.P.
Odg: IgorBL-za svakoga po nesto
« Odgovor #6 poslato: Maj 25, 2007, 10:47:36 posle podne »
znas kako,naziru se tu misici,ali nisam bas zadovoljan.poslacu slike za koji dan pa ces vidjeti o cemu pricam.uglavnom,hvala ti za ovakav opsiran odgovor.pozz

Van mreže GRKOVCANIN

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 62
Odg: IgorBL-za svakoga po nesto
« Odgovor #7 poslato: Maj 30, 2007, 07:48:35 posle podne »
@Djolex
Ne znam gdje si ti bio kad se stvarala SFRJ. Vjerovatno bi i danas postojala. -bf=kardio+ishrana, a mozda da mu u svemu tome ostane i nesto misica. A da malo vise boravis na forumu vidio bi da sam mu sve to napisao na nekoj dugoj temi.

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: IgorBL-za svakoga po nesto
« Odgovor #8 poslato: Maj 30, 2007, 08:18:55 posle podne »
"Serge Nubret je izgradio svoje telo upravo na način na koji danas mnogi ljudi misle da se radi definicija u teretani. Moraš upoznati svoje telo i pronaći šta ti odgovara, a za to treba vremena. Ishrana se podrazumeva i naravno različita je za period ''definicije'' i ''mase''."
zanimljivo, imaš neki članak/intervju u vezi toga ?

Van mreže Bojan

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 147
Odg: IgorBL-za svakoga po nesto
« Odgovor #9 poslato: Maj 30, 2007, 10:40:54 posle podne »
Serge je radio u svakoj vežbi radnu seriju sa 10 ponavljanja i više sve do 15. Kad bi dostigao 15 ponavljanja onda bi prelazio na veću težinu  i opet u krug. Pauza između serija minut, pa i kraće (za noge je duži odmor). Ovakav trening mnogi danas podrazumevaju pod radom na definiciji, ali tako se radilo nekad u Evropi.

Takođe, nije radio klasičan kardio (trčanje, bicikl...) već lagane trbušnjake oko 30 minuta bez prekida ili ukoliko bi pravio pauzu to bi bilo najviše oko minut.

« Poslednja izmena: Maj 30, 2007, 10:42:55 posle podne Bojan »
''Take no limitation as a limitation'' - Bruce Lee

Van mreže Djolex

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 228
  • Svakog dana teretana ..
Odg: IgorBL-za svakoga po nesto
« Odgovor #10 poslato: Jun 01, 2007, 12:16:52 posle podne »
@Djolex
Ne znam gdje si ti bio kad se stvarala SFRJ. Vjerovatno bi i danas postojala. -bf=kardio+ishrana, a mozda da mu u svemu tome ostane i nesto misica. A da malo vise boravis na forumu vidio bi da sam mu sve to napisao na nekoj dugoj temi.
sta ti nije jasno vezano za BF-  to je bas tako, i ne da bi mu ostali misici, sad kolko ih čovek ima, nego  bi mu  pri pravilnoj isharani i treningu  - smanjio se BF a na misicnoj masi jos i dobio, nisam ja reko da cepa kardio a nista ne jede i ne unosi dobro izbalansiranu hranu..
Na forumu boravim malo vise nego ti sigurno jer sam od samog početka tu, sad ne postujem  tolko a i nemam vremena da visim na netu po ceo dan..Forum sam prevrnuo uzdus  i popreko sto puta i pročitao sve zivo, sto me interesuje ..mada ja sve savete dobijem uzivo..
Izvini sto nisam video da si mu negde drugde objasnio..
E nebi ja nikakvu raspravu ovde  da vodim jer nikad je nisam ni vodio( citaj nemam pametnija posla)
Nego me samo neke vase  konstatacije cimnule , al nema veze..
Aj uzdravlju