Mart 28, 2024, 07:38:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: POVISHENI AST I ALT  (Pročitano 39159 puta)

Van mreže TIGRIC

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
POVISHENI AST I ALT
« poslato: Maj 23, 2007, 04:24:13 posle podne »
BAVIM SE BODYBULDINGOM DUG VREMENSKI PERIOD,NISAM UZIMAO  STEREOIDE NITI BILO STA NEPRIRODNO,NEMAM VIRUSE JETRE UKLJUCUJUCI HEPATITIS C I B ,UZIMAM PROTEINE IZ HRANE I TO 2 gr PO KILOGRAMU TELESNE TEZINE . PROTEINE UZIMAM IZ JAJA,SIRA,MESA I JOGURTA. HOLESTEROL MI JE NORMALAN TAKO DA NIJE U PITANJU ''MASNA JETRA'' .  POVISHEN MI JE  AST-85   I   ALT-164.  DO SADA NIKO OD LEKARA NIJE MOGAO DA MI KAZE KOJI JE UZROK POVISHENOSTI OVIH VREDNOSTI.

Van mreže Tikica

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 381
    • ExYu fitness
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2007, 10:12:43 posle podne »
moj drug je imao taj problem s tim sto je njemu i bilirubin bio malo povecan..nije u pitanju jetra vec neka bakterija u tankom crevu koja mu je pronadjena!
Gutao je sondu, uzimali mu isecke..i na kraju su nasli da je ovo u pitanju...
ne znam sta da ti kazem... :(

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #2 poslato: Maj 24, 2007, 12:50:21 pre podne »
BAVIM SE BODYBULDINGOM DUG VREMENSKI PERIOD,NISAM UZIMAO  STEREOIDE NITI BILO STA NEPRIRODNO,NEMAM VIRUSE JETRE UKLJUCUJUCI HEPATITIS C I B ,UZIMAM PROTEINE IZ HRANE I TO 2 gr PO KILOGRAMU TELESNE TEZINE . PROTEINE UZIMAM IZ JAJA,SIRA,MESA I JOGURTA. HOLESTEROL MI JE NORMALAN TAKO DA NIJE U PITANJU ''MASNA JETRA'' .  POVISHEN MI JE  AST-85   I   ALT-164.  DO SADA NIKO OD LEKARA NIJE MOGAO DA MI KAZE KOJI JE UZROK POVISHENOSTI OVIH VREDNOSTI.

Koje su referentne vrednosti...Meni su ovi enzimi uvek za malo iznad gornje granice,cak i bez koriscenja suplemenata
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #3 poslato: Maj 24, 2007, 12:58:54 pre podne »
Sta je tacno ast i alt... evo ja drzim svoj papiric vadjnja krvi i nigde ne vidim te oznake...?
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže Tikica

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 381
    • ExYu fitness
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #4 poslato: Maj 24, 2007, 01:05:13 pre podne »
ne spadaju u opste analize...enzimi

Van mreže P

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.124
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #5 poslato: Maj 24, 2007, 01:07:26 pre podne »
Aha ali evo nigde ne mogu da nadjem koliko je donja a koliko gornja granica?
A da ti ne pijes malo previse alkohola :)

Ili da te ne plasim da si na pocetku mononukleoze...

Kako god mislim da ti nije nista ;)
He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past

Van mreže Tikica

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 381
    • ExYu fitness
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #6 poslato: Maj 24, 2007, 01:12:20 pre podne »

Van mreže pecazemun

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #7 poslato: Decembar 27, 2007, 11:00:10 pre podne »
E ovako...neobicno mi je drago sto nekome mogu da pomognem sa tim problemom....
Naime...pravio sam pauzu nekih 6 meseci sa treningom....i naravno kada sam krenuo imao sam upale....
Vadio sam krv...iz nekih drugih razloga...kad ono medjutim... :)... alt i ast mi povecani....
Doktorka opste prakse mi je rekla "decko imas hepatitis..samo ne znam da li je a,b ili c....kao...jebiga pa i sa tim se zivi" FIJUKNUO SAM....nije me bilo...ne ponasam se rizicno ni po kom sablonu...pazim na te stvari...
Otisao sam na kliniku za infektivne bolesti u doktora Subotica...obavio razgovor sa doktorom (ima umetnicku bradicu) :) i izvadio krv....
Nedelju dana se cekaju rezultati....UZAS...NEMA ME...i na kraju...dodjem ja po rezultate...SVE NORMALNO...NI H OD HEPATITISA....i pita mene TEK TADA doktor...jel vezbas nesto....
ja kazem da...bas sam imao pauzu i blazu upalu 3-4 dana pre vadjenja krvi....kaze covek "TO JE PORED ENZIMA JETRE I ENZIM MISICA I TO TI JE OD UPALE....I AKO BI VADILI KRV REPREZENTATIVCIMA BASKETA(tada su bili nesto popularni) BILE BI SVIMA PREKO 100 VREDNOSTI....I RECI TOJ TVOJOJ DOKTORKI DA NAUCI MALO NEKE STVARI I DA TE NE SALJE VISE ZBOG GLUPOSTI"...

POENTA: Uzivaj u treningu Tigric....NE TRAZI SAVETE OD SHUSTERA U DOMOVIMA ZDRAVLJA...i ne zamaraj se time....sve je to OK...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #8 poslato: Decembar 27, 2007, 11:58:24 pre podne »
@pecazemun
jeste da si digao temu iz mrtvih ali neka si ! :lol:
elem i ja sam skoro nesto vadio bio krv i meni su te referentne vrednosti bile otisle jako visoko... i naravno doktorka ni po babu ni po stricevima vec me odma majmunka pitala da li uzimam nesto za misice neke anabolike( a pod tim je ta ista majmunka mislila na" kantu anabolika" tj na protein)... i naravno sta cu iscimam se zbog mojih na VMA ...i prvo sto me je doca pitao tamo je da li sam vezbao u teretani pre vadjenja krvi ( a ja ne samo sto sam vezbao kasno negde oko 11 a krv vadio ujutru , nego sam i bio pod samo takvom upalom...)
i naravno covek mi rekao da sacekam dve nedelje da ponovim analizu krvi i tada su vrednosti bile ok...


Van mreže andrejabg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 252
  • Mesi sine,mesi
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #9 poslato: Decembar 27, 2007, 03:28:52 posle podne »
E ovako...neobicno mi je drago sto nekome mogu da pomognem sa tim problemom....
Naime...pravio sam pauzu nekih 6 meseci sa treningom....i naravno kada sam krenuo imao sam upale....
Vadio sam krv...iz nekih drugih razloga...kad ono medjutim... :)... alt i ast mi povecani....
Doktorka opste prakse mi je rekla "decko imas hepatitis..samo ne znam da li je a,b ili c....kao...jebiga pa i sa tim se zivi" FIJUKNUO SAM....nije me bilo...ne ponasam se rizicno ni po kom sablonu...pazim na te stvari...
Otisao sam na kliniku za infektivne bolesti u doktora Subotica...obavio razgovor sa doktorom (ima umetnicku bradicu) :) i izvadio krv....
Nedelju dana se cekaju rezultati....UZAS...NEMA ME...i na kraju...dodjem ja po rezultate...SVE NORMALNO...NI H OD HEPATITISA....i pita mene TEK TADA doktor...jel vezbas nesto....
ja kazem da...bas sam imao pauzu i blazu upalu 3-4 dana pre vadjenja krvi....kaze covek "TO JE PORED ENZIMA JETRE I ENZIM MISICA I TO TI JE OD UPALE....I AKO BI VADILI KRV REPREZENTATIVCIMA BASKETA(tada su bili nesto popularni) BILE BI SVIMA PREKO 100 VREDNOSTI....I RECI TOJ TVOJOJ DOKTORKI DA NAUCI MALO NEKE STVARI I DA TE NE SALJE VISE ZBOG GLUPOSTI"...

POENTA: Uzivaj u treningu Tigric....NE TRAZI SAVETE OD SHUSTERA U DOMOVIMA ZDRAVLJA...i ne zamaraj se time....sve je to OK...
Slazem se sam ovim,i kod mene je bio slucaj,ako i kada budes radio analize enzima jetre nemoj trenirati 2/3 dana pre vadjenja krvi
Jedi,pij,veseli se i na zivot poseri se

Van mreže Bata 87

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #10 poslato: Decembar 27, 2007, 04:09:49 posle podne »
Evo imam slican problem pa ako bi mogao neko da mi kaze da li su mi previsoke vrednost
                                      referentne vrednosti
kreatinin 139            min-53            max-106
urea  7                       min-1.7           max-8.3
alkalna fosfataza 294     min-60    max-306
REZULTATI SU DANASNJI
Uzimao sam kreatin 15g dnevno od ultimat-a  nekih mesec i po, i ne idem u teretanu vec nedelju dana i ne uzimam nista od suplemenata jer sam danas i planirao da uradim kompletnu laboratoriju.A ince koristim i glutamin i whey od ultimat-a, glutamin 40gr dnevno a protein nekih 3-4 merice dnevno.
Doktorka u domu zdravlja mi je rekla da prestanem sa uzimanjem kreatina,glutamina i naravno proteina jer je sve to vestacko i ima da se sjebem ako nastavim da uzimam.A da, rekla mi je i da je alkalna fosfataza povecana zbog kreatina i mogu da imam problema sa jetrom ako  nastavim da ga uzimam, i da dodjem za 3 meseca kada mi se ocisti organizam od suplemenata da ponovo vadim krv i radim analizu urina.

Spartak

  • Gost
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #11 poslato: Decembar 27, 2007, 04:15:38 posle podne »
Evo imam slican problem pa ako bi mogao neko da mi kaze da li su mi previsoke vrednost
                                      referentne vrednosti
kreatinin 139            min-53            max-106
urea  7                       min-1.7           max-8.3
alkalna fosfataza 294     min-60    max-306
REZULTATI SU DANASNJI
Uzimao sam kreatin 15g dnevno od ultimat-a  nekih mesec i po, i ne idem u teretanu vec nedelju dana i ne uzimam nista od suplemenata jer sam danas i planirao da uradim kompletnu laboratoriju.A ince koristim i glutamin i whey od ultimat-a, glutamin 40gr dnevno a protein nekih 3-4 merice dnevno.
Doktorka u domu zdravlja mi je rekla da prestanem sa uzimanjem kreatina,glutamina i naravno proteina jer je sve to vestacko i ima da se sjebem ako nastavim da uzimam.A da, rekla mi je i da je alkalna fosfataza povecana zbog kreatina i mogu da imam problema sa jetrom ako  nastavim da ga uzimam, i da dodjem za 3 meseca kada mi se ocisti organizam od suplemenata da ponovo vadim krv i radim analizu urina.
meni je kreatinin bio blizu gornje granice kad sam vadio krv,samo pojacaj unos vode!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #12 poslato: Decembar 27, 2007, 04:20:41 posle podne »
Sve je OK sa rezultatima obzirom da si uzimao suplemente,to je normalna pojava...A doktorku necu da komentarisem previse,jer zadrti,neobrazovani i neupuceni takozvani doktori to i ne zasluzuju!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Bata 87

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #13 poslato: Decembar 27, 2007, 04:32:15 posle podne »
Evo imam slican problem pa ako bi mogao neko da mi kaze da li su mi previsoke vrednost
                                      referentne vrednosti
kreatinin 139            min-53            max-106
urea  7                       min-1.7           max-8.3
alkalna fosfataza 294     min-60    max-306
REZULTATI SU DANASNJI
Uzimao sam kreatin 15g dnevno od ultimat-a  nekih mesec i po, i ne idem u teretanu vec nedelju dana i ne uzimam nista od suplemenata jer sam danas i planirao da uradim kompletnu laboratoriju.A ince koristim i glutamin i whey od ultimat-a, glutamin 40gr dnevno a protein nekih 3-4 merice dnevno.
Doktorka u domu zdravlja mi je rekla da prestanem sa uzimanjem kreatina,glutamina i naravno proteina jer je sve to vestacko i ima da se sjebem ako nastavim da uzimam.A da, rekla mi je i da je alkalna fosfataza povecana zbog kreatina i mogu da imam problema sa jetrom ako  nastavim da ga uzimam, i da dodjem za 3 meseca kada mi se ocisti organizam od suplemenata da ponovo vadim krv i radim analizu urina.
meni je kreatinin bio blizu gornje granice kad sam vadio krv,samo pojacaj unos vode!
I jel si isao ponovo da vadis krv?
Sve je OK sa rezultatima obzirom da si uzimao suplemente,to je normalna pojava...A doktorku necu da komentarisem previse,jer zadrti,neobrazovani i neupuceni takozvani doktori to i ne zasluzuju!!!
A reci mi da li da nastavim da koristim suplemente, a posebno kreatin jer sta ako mi se kreatinin jos vise poveca, a onda se mozda poveca i alkalna fosfataza, i kako onda da objasnim roditeljima da ne treba da prestanem sa uzimanjem suplemenata.Pozz

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: POVISHENI AST I ALT
« Odgovor #14 poslato: Decembar 27, 2007, 04:47:49 posle podne »
Roditeljima ces tesko objasniti neke stvari jer su kao i 99.99% ljudi u ovoj zemlji neinformisani i ne znaju nista o suplementima,svi misle (kao i ova sjajna doktorka) da je to sve hemija...Mozes da nastavis slobodno sa uzimanjem suplemenata,povecaj unos vode i bice sve OK...
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!