Mart 28, 2024, 06:21:47 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.945 članova - Poslednji član: Fredgor
X3MShop banner

Autor Tema: problem s ramenima i nogama...  (Pročitano 10933 puta)

Van mreže bane83

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
problem s ramenima i nogama...
« poslato: Januar 27, 2006, 10:08:12 posle podne »
imam problem  :cry:

idem vec neko vreme u teretanu i od skoro sam poceo da uzimam kreatin i potpuno sam zadovoljan napretkom...sem kod nogu i ramena... (jbn triceps mi je veci duplo od ramena  :evil: ) i ne znam sta da radim..
Posto radim trening 1 x 1 odnosno dan rada, dan pauze
(1 dan - ledja triceps, 2 dan - grudi biceps, 3- ramena noge) razmisljam da se prebacim na trening 2 pa 1...i to tako sto bih treninge radio na sledeci nachin:

1dan - ledja triceps, 2  - ramena noge, 3 - pauza, 4 - grudi biceps, 5 - ramena noge, 6 - pauza... pa onda sve iz pocetka...

Tako bih vishe angazovao ramena i noge koi su mi problem...
sta mislite o tome? ili da li neko ima neki bolji predlog?
mUnZe kOnZa :D

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #1 poslato: Januar 27, 2006, 10:13:20 posle podne »
pa ne znam ja ne bih tu podelu , svi je rade ali mani je to cudno


gledaj sada ovo ja ramena i ne radim , ja sam prihvatio stanoviste Charlesa Poliquina da su ramena ionako previse opterecena od ostalih dizanja slobodnih tegova da je nepotrebno dodatno ih opterecivati , a ramena mi ne zaostaju za drugim delovima tela , cak su i naprednija

Van mreže bane83

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #2 poslato: Januar 27, 2006, 10:20:00 posle podne »
Citat: Markoni
pa ne znam ja ne bih tu podelu , svi je rade ali mani je to cudno


gledaj sada ovo ja ramena i ne radim , ja sam prihvatio stanoviste Charlesa Poliquina da su ramena ionako previse opterecena od ostalih dizanja slobodnih tegova da je nepotrebno dodatno ih opterecivati , a ramena mi ne zaostaju za drugim delovima tela , cak su i naprednija


da...al tebi su ramena ok kao sto si rekao  :evil:  a ja lepo kazem...potpuno sam zadovoljan napretkom bicepsa...tricepsa..grudi...ledja...trbusnjaka... ali rame...kao da ga nemam
noge isto (u odnosu na ostatak tela)

mislim...jos sam u fazi nabijanja mase...sad iam jbn 70 kg  :oops:  a zelim da idem do 83-83kg... ali ne zelim da budem gradjen kao pivska boca...ako me razumesh  :D  :D  :D
mUnZe kOnZa :D

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #3 poslato: Januar 27, 2006, 10:23:49 posle podne »
Ja mislim da su ramena veoma vazna i ne misli da se mogu noge i ramena odraditi kako treba osim pojedinaca Ja da sam na tvom mesto radio bi ih posebno Tacno je da se ramena kriste kod dosta vezbi ali samo kao secondary muscle da sa na tvom mestu ja bi malo promenio (neznam koliko dugo vec vezbas na isti nacin)

Van mreže bane83

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #4 poslato: Januar 27, 2006, 10:31:44 posle podne »
Citat: dadochicago
Ja mislim da su ramena veoma vazna i ne misli da se mogu noge i ramena odraditi kako treba osim pojedinaca Ja da sam na tvom mesto radio bi ih posebno Tacno je da se ramena kriste kod dosta vezbi ali samo kao secondary muscle da sa na tvom mestu ja bi malo promenio (neznam koliko dugo vec vezbas na isti nacin)


mislis da noge i ramena radim na zasebnim treninzima... khm... to bih mogao da probam... mozda je tako i bolje, na jednom treningu bih mogao da meksimalno isforsiram rame (ili noge) a da pri tome ne razmisljam da li cu imati snege za neku drugu misicnu grupu :D  ali onda cu morati da radim neke pretumbacije i kod ostalih vezbi...ali to nije toliko strasno  8)
mUnZe kOnZa :D

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #5 poslato: Januar 27, 2006, 10:36:34 posle podne »
evo ovako ja mislim : treba da radis : bic. tric. ramena ,  grudi  ,  ledja  , noge

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #6 poslato: Januar 27, 2006, 10:37:45 posle podne »
Pokusaj posto sa i ja pre pokusao da radim ramena i noge onda sam bio nitamo nivamo jer nema se dovoljno energije da bi se uradilo obadvoje

Van mreže bane83

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #7 poslato: Januar 27, 2006, 10:42:44 posle podne »
Citat: Markoni
evo ovako ja mislim : treba da radis : bic. tric. ramena ,  grudi  ,  ledja  , noge


mislis biceps tricep i ramena zajedno?! nema sanse da to postignem ako zelim da izvlacim max iz sebe  :evil:
mUnZe kOnZa :D

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #8 poslato: Januar 27, 2006, 10:46:20 posle podne »
pa probaj malo da odmoris ramena , ako ih razbijas ne znaci da ce rasti , radi osnovne vezbe sa vecim tezinama i to ti je dovoljno , kao sto sam ti rekao je nikada ne radim ramena i ona mi ne zaostaju , jedva da mogu da dignem 45-50 iz militari presa , kazem ti da ih odmoris malo i zato sam ti rekao onu podelu

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #9 poslato: Januar 27, 2006, 10:48:35 posle podne »
Ne mislio sam ramena posebno ne zaboravi trapezu
Mozes pokusati ovako ali opet zavisi lkliko da na treniras
Ako vebas 6 i jedan dan off
Onda mozez Prsa triceps  Ledza biceps noge ramena day off

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #10 poslato: Januar 27, 2006, 10:48:37 posle podne »
ako hoces da se razbijes ramena , ukucaj u google GVT 2000 i radi taj trening

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #11 poslato: Januar 27, 2006, 10:50:06 posle podne »
I to mozes sto Markoni kaze to je dobar trening

Van mreže bane83

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #12 poslato: Januar 27, 2006, 10:58:25 posle podne »
Citat: Markoni
pa probaj malo da odmoris ramena , ako ih razbijas ne znaci da ce rasti , radi osnovne vezbe sa vecim tezinama i to ti je dovoljno , kao sto sam ti rekao je nikada ne radim ramena i ona mi ne zaostaju , jedva da mogu da dignem 45-50 iz militari presa , kazem ti da ih odmoris malo i zato sam ti rekao onu podelu


da ali cini mi se da je to veliko opterecenje za ruke...mislim bic. i tric. pa jos i rame...

btw

"kao sto sam ti rekao je nikada ne radim ramena i ona mi ne zaostaju "
 

nemoj vise ovo da pominjesh...a ja cu se praviti da nisam video sta si napisao... mogao bih da dobijem kompleks  :twisted:  :twisted:  :wink:  :wink:
mUnZe kOnZa :D

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #13 poslato: Januar 27, 2006, 11:02:26 posle podne »
pa nije veliko opterecenje jer primarno radis ruke i to bi trebalo u antagonisricnim serijama , a ramena na kraju i to dve vezbe .

pogledaj ovo ovo ja radim za slabije grupe :

http://www.realx3mforum.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=110

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: problem s ramenima i nogama...
« Odgovor #14 poslato: Januar 27, 2006, 11:02:49 posle podne »
Bicepi i Ticep su manje misine grupe tako da im treba dosta manje vremena da se oporave za racliku od ledza, noga i prsa.
Naravno pazi na dietu i suplimente i ne bi trebao imati nekakvih problema