April 28, 2024, 10:05:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ruke-pocetnik  (Pročitano 4209 puta)

Van mreže SSd1

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Ruke-pocetnik
« poslato: Januar 28, 2006, 09:06:15 posle podne »
Cao...pre svega zelim da vas sve pozdravim, konacno da nadjem neki ovakav forum.
Dakle ovako. Imam 23 godine 198 cm, 80 kg, u teretanu sam isao izvesno vreme prvo 6 meseci do leta 2004 pa sam pauzirao zbog zdravstvenih tegoba godinu dana, pa sam posle ponovo 4-5 mesci isao, napravio sam pauzu sada u januaru, i planiram ponovo od februara, da krenem na trening. U sustini mene najvise interesuju ruke. Najbitnije je da ruke povecam, obim leve nadlaktice mi je 33 cm a desne oko 35 cm (sto je cudno s'obzirom da sam levak sa levom rukom dizem vece tezine).

Dakle kakav sistem treninga da imam. Imam puno obaveza, tako da je maksimum 3 puta nedeljno (dakle 2-3 puta optimalno).

Kuci svaki dan radim sklekove, poceo sam sa 5X10 i planiram da pocecavam.

Da li ima ikakvih sansi da do leta nesto uradim sa rukama a da se vidi napredak.

Suplemente ne pijem, pio sam Kreatin jedno vreme ali mi je bila muka od njega, tako da vise nista ne bih isprobavao sto se tice suplemnata. Samo israna. Posle treninga bih jeo 200-300 g mesa (racunam da bih tako uneo 50-60g proteina), svaki dan pijem po solju obranog mleka u prahu(30g proteina na 100g),dekstrozu isto jedem par kasika dnevno, mogu i da povecam nije problem, jedem dakle normalno 3X obroka dnevno+uzina(uglavnom slatkisi).
Neposredno posle treninga bih popio seik banana umiksana sa jogurtom i dekstrozom, nadam se da to valja nesto.
Znam da bih bolji efekat imao sa wheyom ili ISO100 ali psihicki ne bih mogao da podnesem pritisak da imam mogucnosti da mi od toga kao i od kreatina bude muka(a kreatin sam pravilno pio bio je dobar CreaPure a ne neko njesra).

Pozdrav nadam se odgovoru.

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: Ruke-pocetnik
« Odgovor #1 poslato: Januar 28, 2006, 09:21:09 posle podne »
Da ti preporucim prvo da dobrooo pregledas forum
Dosta stvari sto radis toalno su neispravne i ne slazem se sa njima
pogledaj malo nutrition, ishranu i uopste  sve ostao
Necu da budem negativan samo malo se vise informisi i bodybuildingu i fitnisu pa je svima lakse ti pomoci

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Ruke-pocetnik
« Odgovor #2 poslato: Januar 28, 2006, 09:26:16 posle podne »
Citat: SSd1
Cao...pre svega zelim da vas sve pozdravim, konacno da nadjem neki ovakav forum.
Dakle ovako. Imam 23 godine 198 cm, 80 kg, u teretanu sam isao izvesno vreme prvo 6 meseci do leta 2004 pa sam pauzirao zbog zdravstvenih tegoba godinu dana, pa sam posle ponovo 4-5 mesci isao, napravio sam pauzu sada u januaru, i planiram ponovo od februara, da krenem na trening. U sustini mene najvise interesuju ruke. Najbitnije je da ruke povecam, obim leve nadlaktice mi je 33 cm a desne oko 35 cm (sto je cudno s'obzirom da sam levak sa levom rukom dizem vece tezine).

Dakle kakav sistem treninga da imam. Imam puno obaveza, tako da je maksimum 3 puta nedeljno (dakle 2-3 puta optimalno).

Kuci svaki dan radim sklekove, poceo sam sa 5X10 i planiram da pocecavam.

Da li ima ikakvih sansi da do leta nesto uradim sa rukama a da se vidi napredak.

Suplemente ne pijem, pio sam Kreatin jedno vreme ali mi je bila muka od njega, tako da vise nista ne bih isprobavao sto se tice suplemnata. Samo israna. Posle treninga bih jeo 200-300 g mesa (racunam da bih tako uneo 50-60g proteina), svaki dan pijem po solju obranog mleka u prahu(30g proteina na 100g),dekstrozu isto jedem par kasika dnevno, mogu i da povecam nije problem, jedem dakle normalno 3X obroka dnevno+uzina(uglavnom slatkisi).
Neposredno posle treninga bih popio seik banana umiksana sa jogurtom i dekstrozom, nadam se da to valja nesto.
Znam da bih bolji efekat imao sa wheyom ili ISO100 ali psihicki ne bih mogao da podnesem pritisak da imam mogucnosti da mi od toga kao i od kreatina bude muka(a kreatin sam pravilno pio bio je dobar CreaPure a ne neko njesra).

Pozdrav nadam se odgovoru.
......evo da ti pre svega pozelim dobrosdlsicu u ime svih...

dalje...tvoj problem je univerzlalan ako se uospte moze naavati problemom!!!....zasto to kazem....kod svih...ali kod svih ljudi,pogotvo mladog narastaja je odlika da hoce samo grudi i ruke...kazu drugo im ne treba jer imaju to jako prirodno...ali eto ti si izusetak pa ti samo ruke trebaju.....ali salu na stranu...vidi ovako..

iz ovog tvog psota nema ni jedan ali ni jedan segment koji bi mogao da izdvojim i da kazem e ovo ti je ok i mozda..naglasavm mozda ces imati rezulatte....stari to nista ne vlja..

najpre o treningu...sklekovi su dobri ako si u zatvoru i nemas pmatnijeg posla ne go da to radis-prevod-batali....imas gomilu tetrtena i kao je finacijski problem onda to resi sa nekim jeftiniim mestom...

dalje..nema parcijalnog nabacivanja misica kao ni parcijalnog skidanja sala...dakel,....ti mozes ovde da dobijes savet kako ces da radis misice ruku znaci biceps i triceps i koliki broj serija kao pocetnik itd..ali to ce da pije vodu neko vreme i onda je kraj..

znaci..moras da se uhvatis svakog misica pojedincano ili skupa-program nije bitan i moze biti prilagodjen tebi i tvojim obavezma pa cak sto vise ta 3 dana kada bih moga da ides u gym su i vise nego dovoljna, da bi postigao cilj kojji ti hoces..

dalje..

sto se tice hrane..to je katastorgfa....3 puta dnevno i uzina slatikisi..sta reci...stari...racionaln ishran je ta kada obroci bivaju radpordjeni tako da ih telo aposrbuje na najbolji ancin a to se jedino moze uraditi oprganizovanom oshranom ili vise puta u toku dana...ali kako si rekao problem je posao e tu sutpaju an snagu suplementi..

jebiga,ali ne verujem da ti je od kretina bila muka...to je bio placebo efekat..sve je moglo biti ali ne muka...on jednostavno nema ni jedno svosjtvo od kojih bi naterivao muku,tako da bi i to trebao da promenis...ne da uzimas kreatin nego da uzmes neki protein koji ce ti sluziti da nadoknddis rupe u ishrani..

znaci uz tvoja regularna 3 obroka koaj bi trbalo da podelis bar na 4 dodsas jos i 2 obroak od suplemanta izbacis smece iz hrane tj slatikise i ti si vec na pola puta prema tvom cilju...

eto..anmdam se da si bar malo razumeo celu sustinu

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: Ruke-pocetnik
« Odgovor #3 poslato: Januar 28, 2006, 09:29:06 posle podne »
Bravo majstore mnogo lepse receno

Van mreže SSd1

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Re: Ruke-pocetnik
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2006, 01:39:27 posle podne »
Pedja me je (na svu srecu) ubedio da treniram celo telo.

Ali mene interesuje jedna stvar oko treniranja ruke.

Dakle da li vezbati odvojeno biceps i triceps, znaci recimo ponedeljkom triceps, a neki drugi dan biceps, ili je bolje efektivnije raditi superseriju znaci istog dana i biceps i triceps (dok odmaram jedan radim drugi misic).U X fitnesu u jednom broju sam to procitao, pa me interesuje ko je probao nek mi kaze ima li efekta.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Ruke-pocetnik
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2006, 01:41:59 posle podne »
nemoj da razmisljas o super serijma covece!!!!!!!!!..to nije tako kako si ti umilsio i za tvoj nivo vezbanja!!!

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Ruke-pocetnik
« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2006, 02:53:55 posle podne »
Citat: pedjos


dalje..nema parcijalnog nabacivanja misica kao ni parcijalnog skidanja sala...


hehe ,ovo je verovatno peti put ove nedelje da ovo pises :)

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Ruke-pocetnik
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2006, 02:55:56 posle podne »
Moze da odvojis biceps i triceps-znaci npr. grudi-biceps jedan dan,drugi ledja triceps,ili da jedan dan radis samo ruke znaci i biceps i triceps,ali tako da napr. prvo odradis biceps pa tek onda pocnes da radis triceps
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!