Mart 28, 2024, 11:47:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: Povecanje tezine  (Pročitano 17088 puta)

Van mreže ivan86

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Povecanje tezine
« poslato: Januar 30, 2006, 04:35:38 posle podne »
Imao bih nekoliko pitanja u vezi svog problema.Naime, imam 19 godina, visok sam 198, a imam samo 70 kg. Trenirao sam odbojku do novembra 2005. kada sam imao oko 67-68 kg. U januaru 2005. i martu 2005. "popio" sam dve kutije(od 4.5 kg) Mass-a i Mass 20 (Scitec nutrition) ali mi se tezina nije znatno povecala( 1-2 kg). Za vreme korscenja ovih preparata nisam trenirao u teretani, a pravilno sam ih koristio (bar po savetu prodavca). Tada mi je receno da probam sa stimulatorima hormona, na koje ne pomisljam. Jedem 3-4 puta dnevno u optimalnim kolicinama (ne jedem malo). Mozete li mi dati neke savete u vezi suplemenata i programa za vezbanje u teretani, jer nisam siguran u znanje tzv. bodibidera sa kojima sam mogao da razgovaram?

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #1 poslato: Januar 30, 2006, 04:43:55 posle podne »
1.zaboravi na gainere
2.jedi 5-6 mozda i 7 puta dnevno
3.jedi kvalitetnu hranu a ne junk food
4.treniraj dobro
5.odmaraj se jos bolje
6.za suplemente,uzmi whey,dekstrozu,kreatin,glutamin
8.ne slusaj svakog
7.citaj forum,imas dosta o svemu da naucis i saznas
poz :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #2 poslato: Januar 30, 2006, 04:55:56 posle podne »
Citat: ivan86
Imao bih nekoliko pitanja u vezi svog problema.Naime, imam 19 godina, visok sam 198, a imam samo 70 kg. Trenirao sam odbojku do novembra 2005. kada sam imao oko 67-68 kg. U januaru 2005. i martu 2005. "popio" sam dve kutije(od 4.5 kg) Mass-a i Mass 20 (Scitec nutrition) ali mi se tezina nije znatno povecala( 1-2 kg). Za vreme korscenja ovih preparata nisam trenirao u teretani, a pravilno sam ih koristio (bar po savetu prodavca). Tada mi je receno da probam sa stimulatorima hormona, na koje ne pomisljam. Jedem 3-4 puta dnevno u optimalnim kolicinama (ne jedem malo). Mozete li mi dati neke savete u vezi suplemenata i programa za vezbanje u teretani, jer nisam siguran u znanje tzv. bodibidera sa kojima sam mogao da razgovaram?
..ivane dobro dosao na forum

kao sto sale kaze..od dotatka bi trebalo da uzmes neki dobar wehey,kretin,glutamin i dextrozu i krenes sa pravilnim radom u teretani..

sto se tice hrane...tu moras da se opredelis za veliki unos cal u toku dan jer koliko ividm iz tvojih marea jako si visok i imas bar pretpostavljam cak sam i sugruan u tio veoma brz metabolziam,tako da ti je potrebno mnogo kalorija...naravno dobrih ne smeca..

izvori riba,crveno meso,belio meso,jaja,sirevi i neki mlecni prozivdi su izvrstan izvor belancevina..

krompir,pirinac ,crni hleb i sve vrste salata su ono sto se treba da se nadje u tvom dnevnom meniju..

pokusaj da unosis bar 6 grma UH po kilogramu telesne tezine jel to je ono sto ti treba...

za sada ce biti dovolja unos i od 3 gr proteina po kg tezine..

s obizrom da je kod tebe obrnuta situcija nego recimo kod nekoga drugog sa drugim cilje onda ti ni ovo nece biti problem jer je uemsto 6 gr proteina 6 gr UH mnogo jeftinija opcija...

ako nesto treba..tu smo,,pogtovo oko treninga itd....

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #3 poslato: Januar 30, 2006, 04:57:36 posle podne »
9. koliko god ti se cinilo da jedes puno , to ocigledno nije dovoljno ( iz licnog iskustva)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #4 poslato: Januar 30, 2006, 05:02:04 posle podne »
Citat: gaudi
9. koliko god ti se cinilo da jedes puno , to ocigledno nije dovoljno ( iz licnog iskustva)
..pricaj mi o tome...ja sam uvek gladan :cry:  :cry:  :cry: ,,...

hehehhe..stari sooru na offtopic ali gle sa mi se jucer desilo...

ja vozio suprugu na posao i prolazi pored jedne radnje i tamo neka teta cisti frizider za sladoled.....i ja kao da sam znao,stanem....RUCNA...pun levi i ....

dobar dan...dobar dan.....ja se izvnjavanm jel ima sldoleda :twisted:  :twisted: podlo ha??..

kaze teta ..evo ima dva joj jos ostala ali rasprodaje..nezna sta ce sa njima.....

kada ono bas dva porodicna pakovanja DIOR..sumsko voce komaidic i vanila....120 dinsa..... :twisted:  :twisted:  :twisted:


heheheh.....zadovoljsvto je trjalo 20 minuta.....gldajuci film,ostali su samo tragovi gde je nekada bio 2 pakovanja pordoicnog pakovanja....

hahahhaha..kakav podlac..

Van mreže ivan86

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2006, 05:09:13 posle podne »
Momci, hvala vam puno na ovako brzim odgovorima. Jos jedno pitanje: Koje proteine preporucujete?

Van mreže dadochicago

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 468
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #6 poslato: Januar 30, 2006, 05:11:18 posle podne »
Whey kao suplimente
Belo meso
Ribe
Sireve(sa minimalnom masnocom)
Crveno meso

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #7 poslato: Januar 30, 2006, 05:14:13 posle podne »
Citat: ivan86
Momci, hvala vam puno na ovako brzim odgovorima. Jos jedno pitanje: Koje proteine preporucujete?
..jel si milsio koju firmu ili brend ili koju vrstu???..
ako si mislio na neku doredjenu vrste ja bas i nebih da te ovde bas mnogo zbunjujemo sa komentarima tyipa hidrolizat,koncentrat itd.,jer verujem da ti to nista nece znaciti....

ali hajde recimio ovako..

LABRADA V-60---protein
DYMATIZE ELITE WHEY-protein
KRETAIN OD BILO KOJE OD OVE DVE FIRIME I JOS RECIMO CRETIN OD UNIVRESLA

KAO I GLUTAMIN


ajd da cujemo jos neke savete

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #8 poslato: Januar 30, 2006, 05:14:27 posle podne »
Auu ala ti deljes taj sladoled. I ko kaze da je to porodicno pakovanje , kad ga ti sam pojedes ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #9 poslato: Januar 30, 2006, 05:18:14 posle podne »
Citat: gaudi
Auu ala ti deljes taj sladoled. I ko kaze da je to porodicno pakovanje , kad ga ti sam pojedes ;)
:oops:  :oops:  :oops:

Van mreže ivan86

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #10 poslato: Januar 30, 2006, 05:50:15 posle podne »
Posto mi ovi gainer-i nisu pomogli, da li mi je bitnije da uzmem neki whey proizvod ili glutamin? Ovo pitam jer je cena, svih ovih stvari koje si mi preporucio, visoka.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #11 poslato: Januar 30, 2006, 06:02:08 posle podne »
prvo whey i deks(samo 100din kg),onda kreatin,pa glutamin.zaboravili smo na multivitamine i minerale i vit. C gram dnevno :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #12 poslato: Januar 30, 2006, 06:26:24 posle podne »
Citat: ivan86
Posto mi ovi gainer-i nisu pomogli, da li mi je bitnije da uzmem neki whey proizvod ili glutamin? Ovo pitam jer je cena, svih ovih stvari koje si mi preporucio, visoka.
...ma uvek ti je kombinacije toga najbolja...ali..m,ozes i po redu..ali prvo whey...i gldaj stari...

osnovno pravilo ti je to....nemozes da napredujs od 400gr praska...bilo kakvog....razumes..

to i jete zabudla kod nas...ljudi kada vide cenu od 3000 dinara za whey od 2 kg i vide kantu od jupola od 5 kg nekog gainera za istu cenu i onda se odlucjje za kantu smeca tj secera...o tome se radi.....

znaci..moras da racunas sa tim da to ne ide preko noci i da nemozes da imas rezultate sa 500 dinara

Van mreže ivan86

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #13 poslato: Januar 30, 2006, 06:55:52 posle podne »
Razumem ja tebe, ali razumi i ti mene: ja sam dao oko 8 hiljada za dva i po meseca nisam napredovao, pa te zbog toga pitam. Ukoliko vidim napredak nije problem uzeti ono sto si mi rekao. Za koliko se moze videti napredak i uz kakav trening?(ne mislim da se za mesec dana ugojim 10 kg, nego bar da se malo vidi)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Povecanje tezine
« Odgovor #14 poslato: Januar 30, 2006, 06:57:47 posle podne »
Citat: ivan86
Razumem ja tebe, ali razumi i ti mene: ja sam dao oko 8 hiljada za dva i po meseca nisam napredovao, pa te zbog toga pitam. Ukoliko vidim napredak nije problem uzeti ono sto si mi rekao. Za koliko se moze videti napredak i uz kakav trening?(ne mislim da se za mesec dana ugojim 10 kg, nego bar da se malo vidi)
..uz pravilan pristup suplementima,treningu i najvaznijem delu IHRANI..rezultat je vidljiv od 6-8 nedelja..!!!