Mart 28, 2024, 11:25:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.039 poruka u 18.747 tema - 20.944 članova - Poslednji član: Markionybg
X3MShop banner

Autor Tema: FRUKTOZA  (Pročitano 10318 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
FRUKTOZA
« poslato: Januar 31, 2006, 10:40:22 pre podne »
evo ovako.podstaknut GOMILOM BUDALSTINA sa nekih drugih emsta i od nekih drguih ljudi koji cak maju obraz da se potpisuju koje kakvim......niej ni bitno,morao sam da uradim ovo tj da kazem neke stvari u vezi fruktoze kao izvora uh u nasem PWM....

znaci.ovde iznosim cinjenice koje u krugovima b.b su jako dobro znane i nisu izrecene od strane bilo koga i bilo cega nego jedan od kretora ove teze je i sam MILOS SARCEV,a samim tim hiljade ljudi se pridrzava ovoga..

ne kazem da ne psotoji teroija od nekih drugih"guru-a"po ptianju odnosa DEXTROZA-FRUKTOZA tj da ti isti zastupaju upotrebu FRUKTOZE umseto DEXTROZE,ali 0X10 000 je uvek 0.....znaci..pustimo teroije i lupanje koje kavih kvazi strucnjaka-ovde mislim na ove nase-i daj jednom  ljudi odmaknite se samo 1mm od lonoga sto su vas u skolama ucili oni koji su zavrsili fakul;tete pre 50 ili vise godina jer nauka je uznapredovala i nije dovoljno samo objasnjnje FRUKTOZA JE PROSTI SECER KOJI SE RASTVARA U JETRI------i sta dalje....????....ali da ne duzim..

FRUKTOZA-nema sta da trazi kao izvor UH u nasem PWM iz prostog razloga jer ima jako nizak G-indeks- a samim tim zbog te svoje karakteristike nema moci da snazno iritira podiznje inuslina koje nam je i te kako potrebno posle treninga...sta to znaci..

pa fruktoza posle samog unosenja u organizam veoma brzo u jetri bude preradjena u glukozu i poslana ko zna gde....ili...kako bi rekao nas narod u zapecak ili cosak..a pored ovog velikog nedostatka, G index se menja jako brzo cim se namirnice izmesaju

znaci unosm ogrome kolicine frukotze mozemo da dobijemo samo jedno..talozenje viksa masnoca..

istina je to sto kazi ti strucnjnaci na tim mestima gde sam to video da frukotza puni jetru glikogenom,ali nama je cilj povratiti glikogen u misic  a ne rizikovati da nam se taloze bespotrebne masnoce

poslednja istrazivanja cak idu do tud da fruktoza utjece na starenje misicnih stanica-ovo uzeti kao rezervu..za ovo nsiam siguran..


u svakom slucaju nije mi jasno zasto neko hoce da izmislja toplu vodu i pored toga sto je dokazano da glukoza ima perfektan g index za ono sto je anma potrebno,a sama frkotza jako nizak g index i nesposobnost da iritira insulin
dakle glukoza je u svakom slucaju za 3 koplja sipred frukotze(glikoza) i zasto rizikovati sa istom i razmisljati kolika je duga njena konverizja u jetri!!

nadam se da ce i milos da nam kaze jos mnostovo info o ovome jer u ostalom on je i realno gledano zacetnik cele ove price..

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #1 poslato: Januar 31, 2006, 11:09:41 pre podne »
:-#  :-#  sta reci :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #2 poslato: Januar 31, 2006, 12:42:12 posle podne »
svaka cast na ovome bilo je i vrijeme da neko napiše nešto i o fruktozi a taman sam ja misia reć ovo šta si ti navea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #3 poslato: Januar 31, 2006, 12:46:28 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
svaka cast na ovome bilo je i vrijeme da neko napiše nešto i o fruktozi a taman sam ja misia reć ovo šta si ti navea!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
:wink:  :wink:  8)  8)  8)

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #4 poslato: Januar 31, 2006, 01:03:59 posle podne »
Vec smo malko pisali o fruktozi, evo ovde http://www.realx3mforum.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=100

tako da tog majstora sa  uputite na ovaj link : )
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #5 poslato: Februar 15, 2006, 09:12:55 posle podne »
evo..ovo bi trbealo svi da procitate....jel koliko vidim imamo problem sa citanjem foruma.....nove teme lete a da niko ne pogleda bar malo sta je vec pisanio..

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #6 poslato: Februar 20, 2006, 01:17:59 posle podne »
Ja bih na ovo samo dodao da je beli secer (saharoza, sukroza) pola fruktoza, tako da ...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2006, 01:20:38 posle podne »
raso..dobro dosao na forum...

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #8 poslato: Februar 20, 2006, 04:26:47 posle podne »
Rasho,dobar ti je avatar.Conan je faca :D Dobrodosao
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #9 poslato: Februar 21, 2006, 10:33:13 pre podne »
Bolje Vas nasao.

Van mreže Vlada

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 139
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2006, 09:01:58 posle podne »
Živelo suvo grožđe!:D

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #11 poslato: Mart 08, 2006, 08:31:15 pre podne »
Citat: Big_Rasha
Ja bih na ovo samo dodao da je beli secer (saharoza, sukroza) pola fruktoza, tako da ...

A braon secer?
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #12 poslato: Mart 08, 2006, 08:39:51 pre podne »
Citat: dr_rapid
Citat: Big_Rasha
Ja bih na ovo samo dodao da je beli secer (saharoza, sukroza) pola fruktoza, tako da ...

A braon secer?
...a sto ce ti braon secer??...

ili kako bi ljudi u bosni rekli..nije sija nego vrat//

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #13 poslato: Mart 08, 2006, 10:01:41 pre podne »
Citat: dr_rapid
Citat: Big_Rasha
Ja bih na ovo samo dodao da je beli secer (saharoza, sukroza) pola fruktoza, tako da ...

A braon secer?

To ti je jos gore! Saharoza=dekstroza+fruktoza.
Kod braon secera isti kur samo vise fruktoze (ljudi vide manji glikemicki index pa misle to je do jaja zdravo)

Van mreže dr_rapid

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.073
    • http://www.tugraz.at
Re: FRUKTOZA
« Odgovor #14 poslato: Mart 08, 2006, 05:36:50 posle podne »
Meni iskreno braon secer ne treba, ali na svakoj kesi braon secera pise 'zdrava hrana', pa zato pitam sta sa braon zuker-om?
If you can walk out of the gym after legs, GET BACK IN THERE!! - Tom Platz
Moje slike