April 25, 2024, 10:56:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate  (Pročitano 6917 puta)

Van mreže mindraper

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« poslato: Februar 04, 2006, 05:47:16 posle podne »
Pozdrav,


Evo moga prvoga posta ovde, nazalost nije post koji bi pomogao nekome, vec post za pomoc/misljenje/savete… Dugo vec vezbam, recimo da ima preko 3 godine kako sam u celoj prici, moguce i nesto vise.. Zadnjih par godina se bavim i borilackim sportovima, ali ipak teretana i trcanje su moje ljubavi… Zasto teretana, znate i sami, svi ljudi koji ovde dolaze dele tu ljubav, zasto trcanje, pa recimo da prvih 20+ godina zivota trcanje je meni bilo nemoguce, zato ga toliko volim, ali da nastavim sa pricom, mislim da je bitno da znate sve kako biste mogli ako imate zelje da mi pomognete…


Elem prica pocinje ovako, do nekih dvadeset, dvadeset dve godine, imao sam problema sa telesnom masom (kilogramima), sve je to islo do takvih razmera da sam na prolece 2001. godine dogurao do 140 kg, znaci kakav sport, kakve stvari vezane za njega, jednostavno mene to nije zanimalo, e tada je u glavi krenulo da se nesto lomi, lomi, i jednostavno prelomilo se…

Prvi stepen je bila Brojsova terapija (lisavanje hranom 21 ili 42 dana, uglavnom se koristi za lecenje raka, ali moze da posluzi i u moju svrhu). Ja sam izgurao 21, dosao na 122 kg i tada resio da ne stanem, da guram dalje, i tako prica sa teretanom pocinje, koliko je tesko bilo, pa recimo da sam prva dva, tri meseca meseca, radio ravni bench sa nekih 20-30kg , zamislite tolikog coveka , 122 kg a bench sa 20kg, a i to je posle 2-3 serije bilo previse, sta znam, buduca supruga kaze da sam jako jako tvrdoglav (valjda to krece od teretane :) ), ja sam gurao, gurao, gurao i stigao do 95 kg, 95kg ciste mase, pakao je bio, ali sta da se radi, izdrzalo se nekako sto je i najvaznije...

E sada, sta je problem, sve ovo zvuci kao jako lepa prica, problem je u tome sto u poslednje vreme mi se pojavljuju problemi koji su i nekada postojali, ali su sada dosta/dosta izrazeniji, sa cime su vezani ne znam, ali mozda se neko od vas prepozna, mozda mi pomogne na bilo koji nacin…

Stvar je sledeca, u poslednje vreme sam nabacio nesto kilograma (sada sam na 102-3) sto sa obzirom na to koliko misicne mase imam nije strasno (jako mali stomak i slicno, mislim ozenjen covek :), to dodje i normalno :)), elem, pokusavao sam da se vratim na rezim dobre ishrane, da pazim sta jedem i slicno, ali javljaju se problemi…

Jako davno (u samim pocecima treniranja) sam shvatio da moj organizam ima problema sa ugljenim hidratima, i to takvih da iz nekoga razloga prilikom uzimanja vecih kolicina to rezultuje stalnim povecanjem gladi (tipa uzmem recimo pirinac da klopam, recimo 100g kuvanog, sa mlekom i saharinom,  ja posle 30 minuta bukvalno hocu da padnem u nesvest jer imam osecaj da sam jako/jako gladan, malaksao, ista situacija se desava i sa ostalim prostim ugljenim hidratima, musli, vocni sokovi, nedaj boze kokakola (nedaj boze da sat , dva jedem tako nesto pre treninga, nemam snage ni za sta). Takodje, primetio sam da je osetljivost jako velika izjutra, ali bas jako velika, i 50g muslija sa mlekom mi je neverovatan problem. Ako ih jedem rano izjutra, imam osecaj da mi je telo naduto, jako jako naduto, takodje koncentracija (i sto je najgore koordinacija) mi je jako jako losa (bavim se inace programiranjem, tako da u 90% slucajeva da bih bio kvalitetan radnik radnim ne jedem do 13-4h u toku dana da bi jednostavno mogao da se fokusiram na posao, inace ovakav problem sam imao i ranije dok je problem sa kilogramima postojao). Kada uzimam ugljene hydrate nakon toga, posle 15-6h, izgleda da je ta osetljivost dosta manja, imam problema, ali dosta manje.

Iz ovih razloga sam cesto i bio na rezimu ishrane sa rotacijom unosa ugljenih hidrata (tipa jedan dan 0 uh, drugi dan 100-200g, treci sve). Inace, jos jedna bitna stvar, jedno sam vreme uzimao i dekstrozu u PW SHAKE-u, ali to je pravilo takav efekat da je to strasno, znaci od recimo 50g mi se toliko koncentracija popusti, bukvalno kao da sam na nekim pilulama koje mi mute razmisljanje, snaga takodje nestane potpuno (znaci, bukvalno ja nemam snage da vezbam sa njome ako sam je uzeo pretreninga, kao da je neko sve isisao iz mene).

Naravno, zasto sve ovo pitam , razlog je sto mi treba vasa pomoci da napravim neki jelovnik, plan treninga da se vratim na pravu stazu, nazalost ne mogu koristiti stvari koje znam, vidite i sami koji problemi su u pitanju, jako jako mogu da pazim na ishranu, to nije problem, ali meni klasicna bilderska hrana (pirinac, musli, ovas), sve to pravi jako mnogo problema, ja bih mogao da budem na mesnoj djeti non stop, ali znam da je ne zdravo, jednostavno sta zelim je da nadjem recept za ostatak zivota, da pazim sta ikako jedem, nije/nece mi biti problem, samo ma koliko citao/znao ne nalazim pravu formulu.

Ako imate bilo koje ideje kako da orgnizujem obroke, sta je problem koji mi se desava, kako da ga resim, bilo kakav savet...

Hvala puno unapred...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #1 poslato: Februar 04, 2006, 07:49:00 posle podne »
kao prvo velii pozdrav i dobro dosao na forum.....e sada.....

pod 1.....OVO SU TVOJE RECI.... ja bih mogao da budem na mesnoj djeti non stop, ali znam da je ne zdravo, jednostavno sta zelim je da nadjem recept za ....

........A OTDKUDA TI OVO???

2....jel imas neke nalaze o vrednsotima secera u krvi???

ako nema..ajde uradi to pre obroka i nakon obroka sa UH...ajd molim te!!

to mozes da uradis u svakoj apoteci..neznam gde zivis ali kod nas recimo ima apoteka koja meri secer ukrvi uvek i u svako doba za cenu od 50 dinara....pa to provrei pa javi..ok??

misim da tu lezi tvoj problem

Van mreže mindraper

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #2 poslato: Februar 04, 2006, 08:42:13 posle podne »
Hvala puno na brzom odgovoru...


Mislim da sam se lose izrazio oko KETO djete, citao sam dosta istrazivanja na tu temu i zaista ona nema nikakave nezeljene efekte (odlicno deluje na smanjenje losih masnoca itd...). Mislio sam na to da meni pored dobrih efekata (imam zelju da treniram, UVEK dizem vece kilaze na njoj, bolje se osecam) ipak nije resenje za celi zivot (ne zvuci mi da ce mi telo biti potpuno zdravo ako celi zivot budem na njoj). Nemam nista protiv nje, cak naprotiv, jako dobre rezultate daje i ona i njene modifikacije, tipa C-K-D, cak sam dosta i citao i o djeti sa puterom od kikirikija (all natural peanut butter diet, ovaj proizvod ima idealni odnos masti:proteini:ugljeni hidrati za keto i kazu da daje odlicne rezultate).

Sto se tice mene, zivim u Beogradu, pa cu koliko do ponedeljka uraditi taj test, mozda cak i sutra, znaci pre dorucka cu izmeriti, recimo pojesti na primer musli sa mlekom, pa nakon 30min uraditi merenje ponovo.

Hvala puno na dobrodoslici...
Pozdrav

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2006, 09:07:21 posle podne »
Kakva je to KETO dijeta?Jel to ono kada se jede samo meso?
PS. bez potpisa:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #4 poslato: Februar 05, 2006, 08:35:51 pre podne »
Citat: MaliSima
Kakva je to KETO dijeta?Jel to ono kada se jede samo meso?
..to je ta dijeta..od prilike..ali sustina je ta..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #5 poslato: Februar 05, 2006, 08:37:17 pre podne »
Citat: mindraper
Hvala puno na brzom odgovoru...


Mislim da sam se lose izrazio oko KETO djete, citao sam dosta istrazivanja na tu temu i zaista ona nema nikakave nezeljene efekte (odlicno deluje na smanjenje losih masnoca itd...). Mislio sam na to da meni pored dobrih efekata (imam zelju da treniram, UVEK dizem vece kilaze na njoj, bolje se osecam) ipak nije resenje za celi zivot (ne zvuci mi da ce mi telo biti potpuno zdravo ako celi zivot budem na njoj). Nemam nista protiv nje, cak naprotiv, jako dobre rezultate daje i ona i njene modifikacije, tipa C-K-D, cak sam dosta i citao i o djeti sa puterom od kikirikija (all natural peanut butter diet, ovaj proizvod ima idealni odnos masti:proteini:ugljeni hidrati za keto i kazu da daje odlicne rezultate).

Sto se tice mene, zivim u Beogradu, pa cu koliko do ponedeljka uraditi taj test, mozda cak i sutra, znaci pre dorucka cu izmeriti, recimo pojesti na primer musli sa mlekom, pa nakon 30min uraditi merenje ponovo.

Hvala puno na dobrodoslici...
Pozdrav
.........ok..uradis,pa nam javis

Van mreže mindraper

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #6 poslato: Februar 06, 2006, 09:19:48 pre podne »
Uradio jutros...

Ovako u 8.30: 5,3.

Posle dorucka (ugljeni hidrati, mahom prosti): 4.7.

Sa ovo malo znanja koje imam, trebalo bi da je posle dorucka nivo secera u krvi visi?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #7 poslato: Februar 06, 2006, 12:17:27 posle podne »
eto...vidis za koliko resimo problem....znaci pada ti secer u prevelikoj meri i to sto sto osecas su sve posledice toga..verovatno su vrednosti i mnogo nize kada je u pitanju neki drugi oblik UH koji si naveo gore u postu tj posle kojih se najvise oseca slab...

sta da kazem...ne bih bas da se igram sa savetima po pitanju ovoga...ali defitinvo se nesto dogadja sa vrednostima secera posle unosa obroka sa uh..

brate,ovako..najbolje bi bilo da odes kod lekara...ali odi kod nekog dobrog lekara koji ce razumeti celu pricu,jer ako odes kod nekog debila on ce da ti kaze da da treba da se lecis ili ne daj boze jos nesto gore.....

neznam..posto si iz bg mozda ti sale moze pomoc po tom pitanju da ti nekoga preprucii ili markoni...ili...jbg..neznam...

ali detaljiniji nalazi su preko potrebni i verovatno ce to sve da se vrati na normalu...

a kazi mi od kada je to sve pocelo????..vidim ovde si napisao na pocetku tvo treniranja...ali jel si imao problema takve vrste i pre bavljenja sa sportom itd....to me zanima..

ali u svakom slucaju smo barem krenuli od nekud da resavamo problem....

Van mreže mindraper

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2006, 01:30:33 posle podne »
Hvala na odgovoru...

Kako sam ja ovaj problem shvatao (naravno u granicama moga znanja), je da moje telo jako brzo razgradjuje secere (pusti u krvotok jako mnogo insulina, koji jako brzo razgradi secere i dovede do ovoga stanja, mozda se svime ovime moze objasniti i prekomerna tezina, jer ovakav problem sam imao skoro celi zivot, samo sto sam u poslednje vreme shvatao da je to problem, a ne nesto normalno svim ljudima, ako ne znas kako je to kod drugih, ne mozes da shvatis da je to problem jer ti je tako nesto bilo "normalno" (nonstop glad, kada jedes jako jako brzo si ponovo jos gladniji).

Cak, primetio sam da jako brzo dobijam na kilazi, znaci mogu za par dana da dobijem dosta kilaze ako ne pazim dosta. (za 4 godine, jeo sam mozda mesec dana za "masu" i time dobio pa recimo 10kilograma, od toga mozda sigurno 70-80% misica, bez ikakvih steroida i slicnih stvari, svo ostalo vreme sam bukvalno na djetama kako bih kilazu odrzao).

Sto se tice lekara , u njih sam veru izgubio, bio sam jako davno, zavrsilo se na tome da je to potpuno normalno (studentska poliklinika)... Ako imate nekoga lekara koga mozete da mi preporucite, onda bih bez razmisljanja pokusao...

Hvala jos jednom, iskren da budem vec 3-4 godine, bukvalno trpim i guram jum, zbog moje trvdoglavosti... Nadam se da nikada necete imati problem da zelite da idete da vezbate, posle posla rucate tipa bareni krompir, meso neko , salatu i posle 20 minuta se osecate toliko malaksalo da nemate snage da razmisljate, verujte pakao....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #9 poslato: Februar 06, 2006, 01:49:06 posle podne »
gle stari..ne bih da te plasim ali problem je stvarno dosta kompeksan..i bas po novom zakonu i ne smemo javno da ti dajemo bilo kakve savete po pitanju lecenj a,prepisivati lekove itd...sve to..zavrsisi u zatvoru...

ali...ja ne mogu a da cutim i m oram da kazem..pa neka rade sta hoce..

brate...imas sve znake hipoglikemije....NADJI DOBROG ENDOKRINOLOGA...citaj privatnog i odradi sve analze i testove i covek ce da ti da onda valjan savet...ja vec pretpostavljam sta ce to da bude....ali ajde neka ostane ovako.....obavezno nam se javi sta je bilo..ali obavezno....

i da ti akzem ..potpuno si u pravu ok toga...da telo ti jako brzo razgradjuje UH ...meni se to isto desavalo recimo kada sam na kuri sa insulinom...kada se najdem UH toliko mi brzo nivo secera opadne da se hocu onesvestiti.onda sam pokusavao svasta i na kraju sam dosao do zakljucka da jedem po malio UH....znaci...ista kolicina ali rasporedjena na celi dan....

sve najbolje ti zelim..i obavezno da nam se javis..

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #10 poslato: Februar 06, 2006, 04:52:07 posle podne »
Nemam sta da dodam na Pedjin odgovor.Rado bih ti preporucio nekog doktora,ali stvarno nemam koga.ko sto Pedja rece najbolje kod nekog privatnika da odes,ali kvalitetnog i dokazanog,ili da nadjes nekog ko ce ti preporuciti nekog doktora kojeg poznaje i koji je sa njim dobar,jer je to jedini nacin da oni posvete punu paznju pacijentu i da se stvarno zainteresuju za njegovo adekvatno lecenje.Zelim ti sve najbolje,i javi se obavezno.poz :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #11 poslato: Februar 06, 2006, 05:22:11 posle podne »
aj pogledaću ja , pošto služim u Dragiši Mišoviću civilno , pitaću da li tamo ima neki dobar endokrinolog pa ću ti javiti sutra , ja mislim da tamo možeš sve za dž da završiš

Van mreže mindraper

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2006, 10:44:29 pre podne »
Hvala puno, cim mi nekoga preporucite oticicu na pregled tamo...

Inace, sto se tice saveta, probacu kao Pedja da uzimam jako malo, mnogo puta dnevno ugljenih hidrata (recimo 50-70g max odjednom (sve preko 70g se pakuje kao mast ako se nevaram)).

Da li imate jos neke savete kako da bar ublazim sve ovo (modifikacijom joj nekih parametara ishrane)?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #13 poslato: Februar 07, 2006, 11:52:16 pre podne »
ne..za sadsa pokusaj samo da konzumiras uh raporedjeno na vise obroka u toku dana..znaci ista kolicina ali na vise...mislim da ce ovo trebati da odradi veliki deo psola tj da bude ono sto ti trebas..

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #14 poslato: Februar 07, 2006, 01:13:12 posle podne »
nisam uspeo da stignem danas , pa ću sutra da pitam , ali najbolje da prvo odeš u dom zdravlja kod lekara opšte prakse on će ti napisati uput za dalje , ja mislim da ima i poseban centar za endokrinologiju