April 28, 2024, 10:01:42 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate  (Pročitano 6921 puta)

Van mreže Osterliz

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Re: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #15 poslato: Mart 04, 2006, 12:31:54 posle podne »
Pozdrav svima !

Mind druze ja i ti smo sapatnici . Imao sam 135 kila , gladovanjem i pesacenima od 15 km dnevno sam dosao do 118 kg ( svestan sam da je gladovanje bila greska ) . Onda sam cuo za ketogenicke dijete . Njuskao sam po netu i nasao da je prvu jos 1974 izumeo dr. Robert  Etkins njegova dijeta me je dovela do 92 kg . Kada sam prestao da je drzim za godinu dana sa dosao do 110 . U knjizari sam nasao njegovu knjigu  "Etkinsova nova revolucionarna dijeta" ( naslov zvuci idiotski , ali sta ces treba to prodati Amerima ) . Sustina moje i tvoje nesrece je sto mi spadamo u populaciju preosetljivu na UH , nas pankreas je jednostavno preosetljiv i previse burno reaguje ( to je diabetes u najavi jer se jednostavno potrosi ). Jos gori deo nesrece je da nema leka ( u stvari sigurno ima leka , ali se niko ne trudi da ga proizvede . Eventualno Fat Burneri sadrze  " blokatore insulina " , ali ne znam kako tacno funkcionisu ti  blokatori i kako se time tretirati do kraja zivota  ) . Etkins u knjizi za slucajeve kao sto smo mi preporucuje takozvanu fazu odrzavanja ( citaj do kraja zivota ) sto znaci uzimati dnevno 30 gr UH , tek toliko da se ne zalazi u ketozu . U praksi to znaci zaboraviti voce , sem ribizla i slicnog sa malo UH  i jesti povrce izuzev bogatog sa UH  ( znaci ne pasulj , kukuruz , krompir , grasak , pirinac )

Nego nesto se mislim da bi resenje za nas bila HIGH ANABOLIC DIET jer ona propagira 30 gr UH dnevno .

Ne obracaj paznju na price da su LOW CARB ishrane nezdrave . U Rimu se masovno zatvaraju pekare zbog omasovljenja ovakvih vidova ishrane , u americi poklonika ima jos od 1974 pa nije zabelezeno da je neko od toga nastradao . Najveci problem je psiholoska barijera posto te gledaju kao ludaka . Secam se kada sam kupovao pljeske bez lepinje , kazem ja "Spakujte mi u foliju , bez lepinje "  , ona me bledo gleda , ja ponovim  "bez lepinje" , pogled je i dalje bio kao da je videla vampira kako zonglira , ja opet " bez lepinje " ona me gleda ko ovca i tek onda rece "bez hleba ? " - DAAAAAAAAAA

Van mreže maifos

  • Član
  • *
  • Poruke: 40
Odg: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #16 poslato: Avgust 08, 2007, 09:43:14 pre podne »
hhehhehe...isto i  meni kao ovca te gleda...........i onda pak te pita........

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #17 poslato: Avgust 12, 2007, 04:35:50 posle podne »
ja kazem 2 pljeske u lepinju :)

Van mreže Nikolans

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 567
Odg: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #18 poslato: Avgust 12, 2007, 04:37:26 posle podne »
interesuje me kako je moguce da svedete unos UH na 30g dnevno? Zar to ne dovodi do razdrazljivosti, usporavanja metabolizma, itd....gubitku misicne mase itd....

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #19 poslato: Avgust 12, 2007, 07:27:46 posle podne »
interesuje me kako je moguce da svedete unos UH na 30g dnevno? Zar to ne dovodi do razdrazljivosti, usporavanja metabolizma, itd....gubitku misicne mase itd....


otprilike tako

Van mreže ivan2big

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 944
Odg: Pomoc oko preosetljivosti na ugljene hidrate
« Odgovor #20 poslato: Avgust 12, 2007, 07:51:35 posle podne »
interesuje me kako je moguce da svedete unos UH na 30g dnevno? Zar to ne dovodi do razdrazljivosti, usporavanja metabolizma, itd....gubitku misicne mase itd....

eeee,to je tek pocetak.... :(
SADA ZNAM GDE SAM GRESIO!