April 29, 2024, 10:25:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Novi X-FITNESS!!!  (Pročitano 355150 puta)

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #255 poslato: Novembar 24, 2006, 08:42:13 posle podne »
Jedna mala zamerka Luki (mom prezimenjaku) --- Košarka i ostali timski sportovi koje si naveo NISU sportovi izdržljivosti, već sportovi EKSPLOZIVNOSTI!!! Ja košarkše treniram PRE kao sprintere nego kao trkače na srednje/duge staze! Ukoliko te interesuje mogu ti poslati moju "Bateriju testova za procenu fizičke pripremljenosti košarkaša" u kojoj sam naveo analizu košarke koju još nisam našao kod naših autora....
Što se tiče izdržljivosti... radi se pre svega o RSA: engl. repeated sprint ability, odnosno sposobnost ponavljanja sprinteva ili visoko-intenzivnih aktivnosti... koliku tu ulogu ima aerobni kapacitet odgovoriću za 80 dana... :)


Ok. Ali opet i u kosarci se koriste repetativni sprintevi :)

Letos sam imao priliku da treniram sa nekolicinom njih koji igraju u USA i treniraju upravo po principima koje sam naveo...ali opet kazem i to zavisi od trenera do trenera.

Sve pohvale za tekst Mladene!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #256 poslato: Novembar 24, 2006, 09:31:38 posle podne »
Remetik,
hvala na komplimentima...
Tekst je dosta prost... trudio sam se da kazem ono što ljudi TREBAJU da cuju, a ne ono što žele da cuju... toga principa cu se držati i u ostalim tekstovima... sledeći je mnogo bolji - "specifičnosti treninga snage u treningu sportista", a sledeći bi mogao da bude "Uloga aerobnog treninga kod treninga igrača timskih sportova - zašto, kako, koliko, kada". Pisacu o onome što najbolje znam i gde imam kako-tako iskustvo: kondicioni trening sportista!

Jedna mala zamerka Luki (mom prezimenjaku) --- Košarka i ostali timski sportovi koje si naveo NISU sportovi izdržljivosti, već sportovi EKSPLOZIVNOSTI!!! Ja košarkše treniram PRE kao sprintere nego kao trkače na srednje/duge staze! Ukoliko te interesuje mogu ti poslati moju "Bateriju testova za procenu fizičke pripremljenosti košarkaša" u kojoj sam naveo analizu košarke koju još nisam našao kod naših autora....
Što se tiče izdržljivosti... radi se pre svega o RSA: engl. repeated sprint ability, odnosno sposobnost ponavljanja sprinteva ili visoko-intenzivnih aktivnosti... koliku tu ulogu ima aerobni kapacitet odgovoriću za 80 dana... :)

..maldane samo jedno pitanje..posto vidim da kazes JA TRENIRAM KOSARAKSE NA TAJ I TAJ NACIN.... pitanje.......jel treniras neki klub kada je rec o mnozini ili sta..

i jos ..znam ad si  u nekom nasem razogovru rekao nesto o tvom fakultetu a da sada ne trazim,da  te pitam..dali si ti zavrsio ili studiras jos uvek????
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2006, 09:41:22 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Mladen Jovanovic

  • Član
  • *
  • Poruke: 37
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #257 poslato: Novembar 25, 2006, 01:17:42 posle podne »
Luka,
Hvala za pohvale!

Marko,
Ukoliko se upitim u preciziranje tog treninga... clanak vise nece biti na 3 strane vec na 10-20 :) Mogao bih kompletno da izbacim taj program na kraju, da ne bi stvarao konfuziju.... ako krenem da objasnjavam izbor ponavljanja, pauze, progresije, rotacije vezbi i pairing "ode mast u propast" :) Mislim da je najbolje da se to na kraju izbaci u potpunosti iz clanka....??

Pedja,
Savršeno te razumem što se interesujes o mojoj "istoriji" :) Ne želis da tamo-neki deli savete kako trenirati sportiste... sasvim si u pravo da pitaš.
Volontiram u Košakraškom klubu Partizan kao kondicioni trener sa 91' klincima već oko godinu dana. Vodio sam pripreme u avgustu u Hajd Parku, na Savi kod Brankovog mosta i na Kalemegdanu. Nisam košarkaški trener --- ja ne treniram košarkaše, ja treniram DECU pre svega! Jedno vreme  sam trenirao sa svojom koleginicom sa faksa koja je naša reprezentativka u tae-kwon do-u,  savetujem je o treningu snage koliko mi vreme dopusta. Nisam placen za ovo što radim (trenutno), radim jer vidim interes u tome da naučim...
Realno gledano to je sve NIŠTA ali je lep početak... Još uvek razvijam svoju filozofiju i sistem treninga, ali je u opštim crtama već imam.
Pre jedno mesec dana, sa klincima iz Partizana smo krenuli u teretanu u Pioniru 2x nedeljno...

Apsolvent sam na DIF-u (Da Imas Fakultet :) :) ), imam jos tri ispita do kraja i diplomski.... odsek Kondicija
As complexity rises, precise statements lose meaning and meaningful statements lose precision. --Lotfi Zadeh
Don't lose sight of the forest for the trees. --Folk wisdom

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #258 poslato: Novembar 25, 2006, 01:37:08 posle podne »
NE NSIAM ZBOG TOGA PITAO TJ IZ RAZLOGA DA TMO NEKI DELI SAVETE JER SE VIDI DA ODLICNO POZNAJES MATERIJU O KOJOJ PRICAS,NEGO MI SE NIJE UKLAPALO DA NEKO MOZE DA BUDE TRENER U NEKOM KLUBU ITD..A POGTVO NE PARTIZAU BEZ ZAVRSNE SKOLE...SAMO TO....

I KAO STO REKOH..NIJE MI BILO JASNO KADA SI REKAO DA RADIS SA KOSARKASIMA PA ME ZANIMALO KONKRETNO SA KIM....

ALI SADA JE MNOGO JASNIJE..


Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #259 poslato: Novembar 30, 2006, 12:57:31 posle podne »
E vidim da vam, se svima svidjaju ova nova izdanja X fitness-a... Zasto??? Pa zato sto sada imamo dosta nasih autora... A ne nekih nn pocinioca kao pre... Ima jako puno slika nasih ljudi... Sto je super... Jedino sto sam ja mislio da ce Pedja da bude na naslovnoj... Ali nije losa ni ona plava...
E sad ja kada  sam kritikovao X fitness zbog toga sto su u njemu jedno vreme bili samo prevedeni tekstovi iz nekih stranih casopisa tipa... Sta da napisemo da popunimo ovolike strane... I slike nekih stranih anonimusa... I kada sam pricao da mi se svidjaju tekstovi od Pedje Stojnica (sta je sa tim covekom???) i da je to prava stvar... Da treba da se pokrene domaca proizvodnja... Vi ste svi bili.. Idi Raso sto si tako negativan.... Ma dobro eto vam sad...

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #260 poslato: Novembar 30, 2006, 01:13:05 posle podne »
pa i ja se Rasho slazem sa tobom da je Pedja Extreme napravio pravi potez kad je tebe postavio za glavnog i odgovornog urednika :lol:

« Poslednja izmena: Novembar 30, 2006, 01:15:49 posle podne H2SO4 »
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #261 poslato: Novembar 30, 2006, 01:14:42 posle podne »
pa i ja se Rasho slazem sa tobom da je Pedja Extreme napravio pravi potez kad je tebe postavio za glavnog i odgovornog urednika :lol:
Ma ne znas ti kako je to zahtevan posao... Lako je tebi...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #262 poslato: Novembar 30, 2006, 01:27:07 posle podne »
Sve sto sam procitao od Pedje Stojnica je bilo vise nego sjajno, steta sto vise ne pise i sto se ne takmici, makar koliko ja znam... negdje sam procitao, mislim da je General to negdje rekao, da je Stojnic, koliko se sjecam u Kanadi, gdje uspjesno radi kao personalni trener.
« Poslednja izmena: Novembar 30, 2006, 01:38:21 posle podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #263 poslato: Novembar 30, 2006, 04:58:02 posle podne »
DA..PEDJA JE U KANDAI I COVEK RADI KAO PERSONALNI TRENER.....IDE MU VEOMA DOBRO..

ALI...TREBALO BI DA EXTREMNI KAZE NESTO VISE JER ON SE SA NJIM CUJEMO TELEFONOMK I MISLIM DA JE BILO CAK I GOVRA O NEKOM SPREMNJU ZA NEKO TAKMICENJ ILI TAKO ENSTO..STVARNO NSIAM SIGRUAN..

SVE U SVEMU.PEDJA JE JEDAN VELIKI COVEK I VELIKI KOLEGA

Van mreže bajic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.057
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #264 poslato: Novembar 30, 2006, 05:16:04 posle podne »
ALI...TREBALO BI DA EXTREMNI KAZE NESTO VISE JER ON SE SA NJIM CUJEMO TELEFONOMK I MISLIM DA JE BILO CAK I GOVRA O NEKOM SPREMNJU ZA NEKO TAKMICENJ ILI TAKO ENSTO..STVARNO NSIAM SIGRUAN..
Ako se odluci da se pridruzi nama!!!!!!! :shock:

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #265 poslato: Decembar 25, 2006, 10:54:09 posle podne »
Kao sto je i obecano novi broj casopisa X-Fitness izlazi ranije. Vec u cetvrtak ce biti na svim prodajnim mestima . Bice i tamo gde ga do sada nije bilo  :D 

Kada uzmete u ruke ovo izdanje nece Vam biti dobro, mnooooogo je opasan ovaj broj  :D

Ali samo zbog devojceta na naslovnoj strani ja kupujem 6 primeraka ovaj put  :shock:
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #266 poslato: Decembar 25, 2006, 10:57:14 posle podne »
ijoj
 :shock:
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #267 poslato: Decembar 25, 2006, 11:40:12 posle podne »
jebeš sliku, pogledaj naslove tema u novom broju :lol:

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #268 poslato: Decembar 25, 2006, 11:52:49 posle podne »
Za svakoga po nesto! NEko voli naslove, a neko... :twisted:

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Odg: Novi X-FITNESS u prodaji
« Odgovor #269 poslato: Decembar 26, 2006, 12:00:00 pre podne »
Naravno da je malecka sa naslovne "pokrivena" na nasem forumu .... odavno ; )

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,2430.0.html
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2006, 12:06:00 pre podne MR.BIG »
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates