April 24, 2024, 07:19:27 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Fitness,a imam 15 god?!  (Pročitano 15427 puta)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Fitness,a imam 15 god?!
« Odgovor #30 poslato: Maj 15, 2007, 05:14:10 posle podne »
O BOZE! Ajde mi reci, molim te, gde se lecis i sta ti je tacno konstatovano?!

 Ti ne smes da radis aktivne vezbe, pogotvu ne smes da trcis i da vozis bajs!!!! Morali su da ti objasne koje vezbe (staticne)  da radis jos dok si nosila longetu, zatim (da si nosila longetu koliko je trebalo) da te upute na fizikalnu terapiju, gde bi isla na lampe i na struju, koja bi ti u velikoj meri povratila misic!

Van mreže MilicaLowkick

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Fitness,a imam 15 god?!
« Odgovor #31 poslato: Maj 16, 2007, 07:41:22 pre podne »
pa lecim se u sm-u,bg-u i ns-u!!! a rekli su jos pre 2 godine da su mi pukli unutrasnji ukrsteni ligamenti i sada mi stalno iskace koleno!!! medjutim, prilikom owog iskakanja izgleda se zeznuo i meniskus! doktor(manijak) mi je 2 x rastawljao i ponowo sastawljao koleno-kakwi su to bolowi ne zelite da znate,sad me tera da xodam normalno a meni koleno prilikom setnje pucketa i zaboli,a ako se to nastawi idem na neko snimanje(zaborawila sam kako se zowe ali ti guraju kamerice u koleno)! idem na fizikalnu struje i magnet,ali mi to ne utice na misic!!! dali su mi neke wezbe ali smesne su!!! ne osetim ih!!! sto se tice sporta jos prosli put-rekli su da samo fitnessom mogu da se bawim-swe ostalo zabranjeno! s tim da sam ja dete debil pa sam trenirala tenis! i da- kako su oni rekli bicikli i trcanje prawolinijski treba da upraznjawam! uprawo je to i razlog zasto sam krenula u teretanu-treba da razwijem dowoljno butne misice da bi preuzeli ulogu ligamenata koliko-toliko.......
Nije bitno ko si,vazno je da si drug...... :)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Fitness,a imam 15 god?!
« Odgovor #32 poslato: Maj 16, 2007, 10:46:04 pre podne »
Treba da ides na astroskopiju (to ti je ta kameriica), to je najbolji nacin za utvrdjivanje ostecenja. Vezbe treba da radis skoncentrisano i pravilno i onda ces ih ostetit sigurno. To sto koleno krcka nije strasno i ne moze da se promeni, ali to sto iskace je veliki problem. Lekari su ti debili i to ozbiljni!!!! Ti si mlada i trebalo bi da ti urade operaciju, mladi ljudi se veoma lako oporavljaju. Moj ti je savet da kupis steznik,  odnosno rupturu (nisam bas siguran da se tako zove) i da koleno ucvrstis svaki put kada budes htela da vozis bajs ili da trcis. Mislio sam da ti  je povreda sveza i zato sam napisao da ne bi trebalo to da radis. Moj ti je savet da odes na Banjicu, tamo postoji par ljudi koji to veoma dobro rade. Uglavnom su mladi ljudi i sportski lekari, a od ostalih mamuta se mnogo razlikuju. Ja sam 1. Aprila pokidao spoljne bocne, jutros sam bio prvi put na trcanju i mogu ti reci da sam zadovoljan. Moj drug je pre oko godinu dana pokidao prednje ukrstene, uradio je operaciju na Banjici i oporavlja se vise nego uspesno. Nemoj da se nerviras, ali ni da budes tvrdoglava i svojeglava!  :D Pozdrav!

Van mreže MilicaLowkick

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 50
Odg: Fitness,a imam 15 god?!
« Odgovor #33 poslato: Maj 16, 2007, 11:25:43 posle podne »
xwala ti puno........... danas sam odlucila da ne kukam wise nego da stanem normalno na nogu!!! i znas sta?! odlicno mi ide!!!!!!!!!!!!!! :) pucketa ali kazu da je to od longete............... polako prestaje i da me boli sto wise xodam!!! :) sto se tice operacije-mora da prodje rast to su i na banjici rekli-sa nekih 17 tek mogu..................ma wazno je da sam izasla iz bedaka!!! xwala wam(ti).................
Nije bitno ko si,vazno je da si drug...... :)

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: Fitness,a imam 15 god?!
« Odgovor #34 poslato: Maj 16, 2007, 11:48:23 posle podne »
Drago mi je da si izasla iz bedaka. Zato smo tu! Pozdrav!