April 29, 2024, 03:00:08 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Fitnes saveti  (Pročitano 5264 puta)

Van mreže japaja

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Fitnes saveti
« poslato: Maj 28, 2007, 01:15:35 posle podne »

Dragoljub Nikolajević, trener fitnesa daje nekoliko saveta koji će vam, naročito ako ste vežbač početnik, biti korisni.

- Stalno nošenje pojasa slabi mišiće stomaka i leđa. Zato pojas treba koristiti samo prilikom vežbanja s mak-simalnom težinom, ali i to kada se radi čučanj s teretom na ramenima i benč.

- Izvodeći vežbu za leđa na lat mašini ne obuhvatajte dršku palcem već palac treba držati uz kažiprst. Na ovaj način smanjuje se učešće ruku a povećava angažovanje mišića leđa koji se dodatno angažuju.


- Kada izvodite vežbu za bicepse na skotovoj klupi zaustavite pokret sekund pre kontrakcije. To je korisno jer je u tom trenutku mišić maksimalno napregnut pa vežba ima jači učinak.

- U intervalima između serija ponavljanja u trajanju od 20 do 30 sekundi radite vežbe za istezanje onih mišića koje trenirate. Na taj način povećava se snaga za čitavih dvadeset procenata.


- Nikada ne trenirajte bolesni. Čak i ako vas samo boli glava, svi potencijali vašeg tela neće biti angažovani na vežbanje jer je jedan deo okupiran bolom i neće biti kvalitetan trening.

Preopterećeni mišići lakše se oporavljaju ako se sutradan uradi nekoliko laganih vežbi za njih. Na ovaj način uvećava se protok krvi, priliv hranljivih supstanci, a sve to u cilju što bržeg oporavka.       

www.politika.co.yu (27.05.2007)

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Fitnes saveti
« Odgovor #1 poslato: Maj 28, 2007, 06:22:01 posle podne »
Preopterećeni mišići lakše se oporavljaju ako se sutradan uradi nekoliko laganih vežbi za njih. Na ovaj način uvećava se protok krvi, priliv hranljivih supstanci, a sve to u cilju što bržeg oporavka.       

-ovu ideju sam i ja negde cuo jos pre ali sam je odbacio jer sam mislio da lik koji mi to prica lupa gluposti. sad nemam pojma.

Van mreže puppeter

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 474
  • PUPPETERminator
    • Davorin Dinic
Odg: Fitnes saveti
« Odgovor #2 poslato: Jun 02, 2007, 01:15:37 pre podne »
Citat
- Izvodeći vežbu za leđa na lat mašini ne obuhvatajte dršku palcem već palac treba držati uz kažiprst. Na ovaj način smanjuje se učešće ruku a povećava angažovanje mišića leđa koji se dodatno angažuju.

...za ovo sam uvek mislio da je kontra od onoga sto ovde pise...
davorindinic.com

Forumteatar

Macka se uvek doceka na noge! Hleb uvek pada na namazanu stranu!
Ako zalepimo macku na hleb, ona ce lebdeti u kvantnoj neodredjenosti

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: Fitnes saveti
« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2007, 12:43:38 posle podne »
Preopterećeni mišići lakše se oporavljaju ako se sutradan uradi nekoliko laganih vežbi za njih. Na ovaj način uvećava se protok krvi, priliv hranljivih supstanci, a sve to u cilju što bržeg oporavka.       

-ovu ideju sam i ja negde cuo jos pre ali sam je odbacio jer sam mislio da lik koji mi to prica lupa gluposti. sad nemam pojma.

ne znam sta bi ti rekao,obicno svi govore ma joj bolje raditi pod upalom (znate na sta mislim,pogotovo pocetnici).....ali koliko znam da ovom forumu vreba teorija o odmaranju misica i ne trenirati isti misic pod upalom,jer odmor misica je najvazniji jer tada on raste ustvari...ali ovdje se spominje par laganih vjezbi ,ipak ja kada bi to i radio ne bi prelazio preko par serija onako laganini sa malim tezinama ako je ova teorija tacna a ima smisla opet (e sad da je tu jaka suplementacija sto ne moze svako izdvojiti za to onda ne bi trebalo biti frke i ne bi mogao otici u katabolizam definitivno a i misici bi se brze oporavljali)..pozz

Van mreže Nikola_M

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 156
Odg: Fitnes saveti
« Odgovor #4 poslato: Jun 04, 2007, 04:13:32 posle podne »
Dok sam pod upalom ja volim samo da zagrejem misic sa 2-3 lagane serije da procirkulise krv i super se osecam.
Be yourself no matter what they say.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Fitnes saveti
« Odgovor #5 poslato: Jun 04, 2007, 06:01:59 posle podne »
Preopterećeni mišići lakše se oporavljaju ako se sutradan uradi nekoliko laganih vežbi za njih. Na ovaj način uvećava se protok krvi, priliv hranljivih supstanci, a sve to u cilju što bržeg oporavka.       

-ovu ideju sam i ja negde cuo jos pre ali sam je odbacio jer sam mislio da lik koji mi to prica lupa gluposti. sad nemam pojma.

ne znam sta bi ti rekao,obicno svi govore ma joj bolje raditi pod upalom (znate na sta mislim,pogotovo pocetnici).....ali koliko znam da ovom forumu vreba teorija o odmaranju misica i ne trenirati isti misic pod upalom,jer odmor misica je najvazniji jer tada on raste ustvari...ali ovdje se spominje par laganih vjezbi ,ipak ja kada bi to i radio ne bi prelazio preko par serija onako laganini sa malim tezinama ako je ova teorija tacna a ima smisla opet (e sad da je tu jaka suplementacija sto ne moze svako izdvojiti za to onda ne bi trebalo biti frke i ne bi mogao otici u katabolizam definitivno a i misici bi se brze oporavljali)..pozz
vreba teorija... :D nema svrhe nista raditi pod upalom, narocito ako su neke jake upale...mozda neki lagani kardio ili vezbe istezanja zagrevanja misica-to je ono sto meni prija...mada ja ne znam kada sam poslednji put imao neku ozbiljniju upalu, meni se to obicno desavalo kada sam napravio neku pauzu i izasao iz forme...ovako posle treninga osecam malko kao da sam upalio misic kad odem pred spavnje ali ujutru ko da nista nije bilo...inace ono za istezanje je potpuno tacno snaga je posle mnogo veca...