Mart 28, 2024, 07:20:58 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.946 članova - Poslednji član: ylst
X3MShop banner

Autor Tema: za pedjosa  (Pročitano 38752 puta)

Van mreže IFBBPro

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.207
Re: za pedjosa
« Odgovor #15 poslato: Februar 12, 2006, 03:59:30 posle podne »
Pa da, skoro svi profesionalni bodibilderi imaju strije i to povelike, samo sto mi to na slikama ne uocavamo. Samo na par slika sam uspio da vidim strije kod IFBB bodibildera ali to samo kad se covjek bas zagleda. I to samo na par slika.
Kao sto Pedja kaze to s vremenom prestaje i strije poprimaju normalnu boju (nisu zarko crvene kao na pocetku) tako da se njihova i boja koze ukomponuju i onda se to slabo vidi...

Van mreže abadon

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Re: za pedjosa
« Odgovor #16 poslato: Februar 13, 2006, 12:09:35 pre podne »
upravu ste!

Van mreže UrosWasHere

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Re: za pedjosa
« Odgovor #17 poslato: Februar 13, 2006, 01:11:45 pre podne »
Mudraci kazu da magnezijum u nekoj meri sprecava pojavu strija. Znaci "ne leci" postojece, vec samo smanjuje. Koliko ovo stvarno ima efekta-pojma nemam, ali o tome je sam cuo vise puta.

Van mreže UrosWasHere

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Re: za pedjosa
« Odgovor #18 poslato: Februar 13, 2006, 01:24:43 pre podne »
Ljudi pa kako moze trening za definiciju i masu biti isti?
-Velike tezine sa manjim brojem ponavljanja ostecuju misic da jedan nacin. U narednom periodu organizam pokusava da se bori protiv toga i ugradjuje vise proteina u te misice koji su bili optereceni i tako misic raste. Vise godisnje eksperimentisanje je pokazalo da se sa 2,3 ponavljanja dobija najvise snage; kad se radi 6-8, sa tezinama oko 70 posto od maksimalne, tada organizam reaguje na nacin koji rezultira najvecim misicima(mozda ne najjacim, ali najvecim)
-Kada se radi sa manjim tezinama, ali veci broj ponavljanja, misici se ostecuju na drugaciji nacin. Tada misic postaje izdrzljiviji tj. povecava se endurnost. To rezultira lepse oblikovanim misicima.  Druga stvar, kada se radi veliki broj ponavljanja sa malom pauzom, ubrzava se puls, podize se temperatura tela, trosi se vise energiji sto znaci veci utrosak kalorija.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: za pedjosa
« Odgovor #19 poslato: Februar 13, 2006, 06:31:51 pre podne »
Citat: UrosWasHere
Ljudi pa kako moze trening za definiciju i masu biti isti?
-Velike tezine sa manjim brojem ponavljanja ostecuju misic da jedan nacin. U narednom periodu organizam pokusava da se bori protiv toga i ugradjuje vise proteina u te misice koji su bili optereceni i tako misic raste. Vise godisnje eksperimentisanje je pokazalo da se sa 2,3 ponavljanja dobija najvise snage; kad se radi 6-8, sa tezinama oko 70 posto od maksimalne, tada organizam reaguje na nacin koji rezultira najvecim misicima(mozda ne najjacim, ali najvecim)
-Kada se radi sa manjim tezinama, ali veci broj ponavljanja, misici se ostecuju na drugaciji nacin. Tada misic postaje izdrzljiviji tj. povecava se endurnost. To rezultira lepse oblikovanim misicima.  Druga stvar, kada se radi veliki broj ponavljanja sa malom pauzom, ubrzava se puls, podize se temperatura tela, trosi se vise energiji sto znaci veci utrosak kalorija.
...............OVO SE SVE PRIMENJIVALU U VREME ARNOLDA I FRNACA...NE AKZEM DA NIJE RADILO....ALI.......

te studije koje si ti anveo su zasnovane na terijma starim 100 godina..dobr nije 100 ali je dosta staro..i sto je najbitnije..NAPUSTENO....

cemu odbojnsot prema novim naucinim dostignucima.????....ja to samo smatram da se pravdaju oni kojim nemaju jaja da stegnu do akrja pa udhu u gym i rade bench sa 2-6 ponavlanja da bi impresionirali sve oko sebe i naravno utrosak energije je mnogo manji..citaj..lensitne....

ne kazem da nema ni dan danas sledbenika tih progarama sa velikim uspehom...zasto da ne...ali ako milion ljuid vezba na nacin koji su primereni novim principima....i sto je najvaznije...TAJ SISTEM I TI PRINCIPI DAJU REZULTATE..ja ne vidim.ama bas ni jedan razlog cemu onda otpor prema necem tako dobrom??????

ja ti mogu dati i prmer iz licnog iskustva...dok sam kao budla radio noge u cucnjevima sa 6 popnavljama imao sam samo jednu stvar od toga....ISPOVREDJIVAO SAM KOLENA...od kada sam napustio taj gluopi sistem i poceo noge da vezbam sa totalno durgaicjim pristupom nego do tada...moras da priznas da su rezulatati mnogo vidljiviji..sto se tice mase i kvalitetata....

a uostalom...ko e god trazio do mene savet po ovom principu vezbanja..ja sam ga i dao..i ljudi su zadovljni cak sto vise..pre-zadovljni sa napredkom koji su uradili......a....a......a.....uglavnom su svi radili sistem

serija zagrevanja...
1serija..10 poanvlanja
2 serija 8
3 serija 6
4 serija 4..............i an sta vovo lici..??????...ja bi ovako mogao da treniram po ceo dan is vaki dan i svaki misic.....4 ponavaljnja u seriji?????

gle urose...ako nisi pokusao..probaj da promenis pristup trebningu...ako si zadovljan sa rezultatima sa tbvojim ancinom treniramnja....probaj da promenis...sve sto mozes da izgubis je 4 nedlje..nsita vise....a rezultate ces pobosljati sigurno..

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: za pedjosa
« Odgovor #20 poslato: Februar 13, 2006, 09:23:01 pre podne »
Citat: UrosWasHere
Vise godisnje eksperimentisanje je pokazalo da se sa 2,3 ponavljanja dobija najvise snage; kad se radi 6-8, sa tezinama oko 70 posto od maksimalne, tada organizam reaguje na nacin koji rezultira najvecim misicima


Ma ubedljivo najpametnije ce biti da eksperimentises na sebi . Probas i ovo i ono pa vidis sta te najbolje radi . Gomila ljudi se kune u 5 ponavljanja za masu , a ista tolika gomila u 12 . To je sve individualno pa najbolje da sam probas .

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: za pedjosa
« Odgovor #21 poslato: Februar 13, 2006, 09:30:56 pre podne »
Citat: gaudi
Citat: UrosWasHere
Vise godisnje eksperimentisanje je pokazalo da se sa 2,3 ponavljanja dobija najvise snage; kad se radi 6-8, sa tezinama oko 70 posto od maksimalne, tada organizam reaguje na nacin koji rezultira najvecim misicima


Ma ubedljivo najpametnije ce biti da eksperimentises na sebi . Probas i ovo i ono pa vidis sta te najbolje radi . Gomila ljudi se kune u 5 ponavljanja za masu , a ista tolika gomila u 12 . To je sve individualno pa najbolje da sam probas .
..iskren da ti budem..ja u zadnjih par godina .nsiam video nikoga da je bas sretan i da radi taj stiem..sve koje ja ponzajem a koji su ujedo i dobri takmicari rade neke druge stvari od upreznja u 4-5 ponavlnja...za bilo koji misic....govrim o bodibildingu..ako je rec o takmicenju u strogn menu..onda je ovaj prsitup ok..

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: za pedjosa
« Odgovor #22 poslato: Februar 13, 2006, 09:40:10 pre podne »
Citat: pedjos
Citat: gaudi
Citat: UrosWasHere
Vise godisnje eksperimentisanje je pokazalo da se sa 2,3 ponavljanja dobija najvise snage; kad se radi 6-8, sa tezinama oko 70 posto od maksimalne, tada organizam reaguje na nacin koji rezultira najvecim misicima


Ma ubedljivo najpametnije ce biti da eksperimentises na sebi . Probas i ovo i ono pa vidis sta te najbolje radi . Gomila ljudi se kune u 5 ponavljanja za masu , a ista tolika gomila u 12 . To je sve individualno pa najbolje da sam probas .
..iskren da ti budem..ja u zadnjih par godina .nsiam video nikoga da je bas sretan i da radi taj stiem..sve koje ja ponzajem a koji su ujedo i dobri takmicari rade neke druge stvari od upreznja u 4-5 ponavlnja...za bilo koji misic....govrim o bodibildingu..ako je rec o takmicenju u strogn menu..onda je ovaj prsitup ok..


Ma slazem se ja sa tobom . Dok nisam povecao broj ponavljanja napredovao sam jako tesko ( nikako ) , a sad radim sa 10-12 i ne pada mi na pamet da to menjam bilo u masi bilo u def. Ali ja sam sa 4-5 pon. radio na pocetku samo zato sto sam na netu citao dosta o tome . E to je problem sa internetom .Ima svega od 1 do 100 ponavljanja ,pa ti izaberi hahaha

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: za pedjosa
« Odgovor #23 poslato: Februar 13, 2006, 09:41:16 pre podne »
hhahahahhahahhahhhh..da..ali treba da paznju obratis i ko pise!!!!!!!

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: za pedjosa
« Odgovor #24 poslato: Februar 13, 2006, 09:47:46 pre podne »
Citat: pedjos
hhahahahhahahhahhhh..da..ali treba da paznju obratis i ko pise!!!!!!!


Pa to je najvaznije!! Razlika izmedju uspeha i neuspeha ;)

Van mreže abadon

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Re: za pedjosa
« Odgovor #25 poslato: Februar 13, 2006, 11:42:30 posle podne »
Mogu da kazem da sam ja uvek radio piramidu 12 8 6 4 ponavljanja a sad posto vidim da i pedja radi na slican nacin ne menjam ovo nikako:)hehe
nego kazi mi pedja kako kombinujes kardio trening sa treningom u teretani i kada pravis pauze za odmor,isto mi kazi koliko vremena provedes vezbajuci u teretani!neke studije kazu da ne treba ostati vise od sat ipo jer se misici zamaraju i trose ali ja dok odradim sve vezbe prodje najmanje 2 ipo sata!

Van mreže UrosWasHere

  • Član
  • *
  • Poruke: 33
Re: za pedjosa
« Odgovor #26 poslato: Februar 14, 2006, 12:50:41 pre podne »
Ok drugari, svaciji organizam je drugaciji. Ja sam samo naveo ono sto procitao na vise mesta i o cemu sam pronasao nekoliko naucnih studija... Ako nekome odgovara drugacije -go for it!

Ja licno radim na neki svoj poseban nacin. Kada sam prvo poceo radio sam klasican BB trening i dobro sam napredovao u masi i snazi. Ali posto treniram vaterpolo, vec jako, jako dugo(od leta i pocinjem profesionalno), bodibilding nacin treninga mi nije mnogo odgovarao, jer sam gubio na brzini tj. izdrzljivosti. Dugo sam se tvrdoglavo drzao starog programa i primetio sam da iako sam polako poceo da dominiram u snazi gubio sam mnogo na izdrzljivosti. Od pre nekih 6 meseci sam "pronasao" najbolji program za sebe. On se sastoji iz superserija svaki trening. Znaci nesto manje tezine, ali udri malte ne bez prestanka... Ranije sam ostajao po preko sat ipo, a sada u manje od sat vremena se razbijem, a da pri tom ne mogu ni casu da podignem posle npr. bicepsa.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: za pedjosa
« Odgovor #27 poslato: Februar 14, 2006, 07:21:26 pre podne »
Citat: UrosWasHere
Ok drugari, svaciji organizam je drugaciji. Ja sam samo naveo ono sto procitao na vise mesta i o cemu sam pronasao nekoliko naucnih studija... Ako nekome odgovara drugacije -go for it!

Ja licno radim na neki svoj poseban nacin. Kada sam prvo poceo radio sam klasican BB trening i dobro sam napredovao u masi i snazi. Ali posto treniram vaterpolo, vec jako, jako dugo(od leta i pocinjem profesionalno), bodibilding nacin treninga mi nije mnogo odgovarao, jer sam gubio na brzini tj. izdrzljivosti. Dugo sam se tvrdoglavo drzao starog programa i primetio sam da iako sam polako poceo da dominiram u snazi gubio sam mnogo na izdrzljivosti. Od pre nekih 6 meseci sam "pronasao" najbolji program za sebe. On se sastoji iz superserija svaki trening. Znaci nesto manje tezine, ali udri malte ne bez prestanka... Ranije sam ostajao po preko sat ipo, a sada u manje od sat vremena se razbijem, a da pri tom ne mogu ni casu da podignem posle npr. bicepsa.
..bravo..ovo je tipican i ocigledan razlog o kojem smo pricali.....i jos jedna veoma bitna stvar....ti nemozes da se hranis kao bilder a da budes vaterpolista i obratno...o tome je veliak razlika.....

ja o tome nsiam hteo da sirim dalje temu,ali...nije bitno toliko sta ti uradis na treningu....naravno da sada ovde ne omalovazavam trening,ali bitno je ono sto jedes..

znaci..akor adi i 2 ponavlnja ako ti nejdess viskoko kaloricnu hranu,nista od snage..da o masi i ne pricam...isto tako,ako nisi nadijeti mozes da radis i 50 ponavlnja us eriji jedino sto ces da dobijes  to su micro ostecenja misica da ce da ti treba 30 dana da se oproravis...o tome se radi..

znaci....ZLATNA SREDINA............jedi dobr,spavaj dobro,treniraj jako..ali pametno..to je tajna za uspeh....a ne da ti neko soli pamet kako ces radeci 3 ponavlnja u teretani da dobijes masi a svi ostali elemnti nisu sredjeni...

Van mreže abadon

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Re: za pedjosa
« Odgovor #28 poslato: Februar 19, 2006, 12:29:30 posle podne »
Ej pedjos,zaboravio sam da te pitam odakle si i koja je ono fora na sajtu LICNI TRENER!tj ako se bavis time koliko je cena:)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: za pedjosa
« Odgovor #29 poslato: Februar 19, 2006, 12:47:08 posle podne »
zasto mislis da je fora???.....jel lici na neku zajebanciju??