April 29, 2024, 02:39:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Povrede :)  (Pročitano 7008 puta)

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: Povrede :)
« Odgovor #15 poslato: Februar 09, 2006, 02:27:11 posle podne »
Donji deo ledja i tetiva bicepsa..
kao sto rekoh ranije neradim veslanja niti cucanj .Sto se tice skotove klupe jos neodustajem .Tezine su male....naravno imam problema i kod vratila ali ga radim.
 :x  :x  :x
Drafter

Van mreže bane83

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Re: Povrede :)
« Odgovor #16 poslato: Februar 16, 2006, 09:21:31 pre podne »
Citat: HiLife
Citat: Papageno
Interesuje me koliko vam je ovaj, svima nam dragi sport :), dao povreda :)

1. Kostantni bol  u desnoj podlaktici, mazem sinedolom 2 puta na dan, pomaze ali i dalje osjecam bol, pogotovo kad vjezbam biceps.
2. 3 puta povrede ledja na mrtvom dizanju (odustao od te vjezbe).
3. Bol u desnom koljenu (mislim meniskus) :)
4. Nekoliko puta povreda ramena koje sam na svu srecu svaki put sanirao za mene carobnim gelom.. sinedolom :)
5. Jedna povreda (negdje u ledjima), poslije 4 intervencije kiroprakticara sanirana.

Manje vise to je to :)


Poskusacu da pomognem.... Iste probleme sam imao i ja, i vjerujem dosta vjezbaca. Do toga stepena je doslo da mi ni na pemet nije padalo da uzmem e-ze sipku u ruke  :(  :( . Uzimao sam kalcijum, gelove na bazi aloe-vere, i jos nekih kremica... rezultat je bio 0. Prije 4-5 godina trnirao sam u jednoj teretani, koju je vodila jedna doktorica (fizioterapeut je bila ali nisam siguran). Pozalio sam se njoj na te KONSTANTNE BOLOVE PRILIKOM RADA BICEPSA. Ona se odmah nasmijala, vjerovatno vec znajuci u cemu je problem... jer kao nisam ni prvi ni poslednji koji se zalio na to. Obajsnila mi je da dolazi do upalenja jednog uskog ali dugackog misica koji koji se proteze uz kost cijele podlaktice (naziv tog misica naravno nisam zapamtio  :? ) prilikom pomjeranja sake dok radimo sa ovom sipkom. Ne obracamo paznju na to, a moze silne probleme da nam prouzrokuje. stoga, kada se rade te vjezbe, trebalo bi da podlaktica i saka budu u istoj liniji, da se saka ne pomjera napred ili nazad (nadam se da me razumijete). Meni je pomoglio... mozda ce i vama. od tad nikad vise nisam nikakvih problema imao sa podlakticom...


heh hvala HiLife, dosta si mi briga skinuo s vrata jer me muci isti problem... probacu da fiksiram saku pa cemo videti  :wink:
mUnZe kOnZa :D

Van mreže SSd1

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Re: Povrede :)
« Odgovor #17 poslato: Februar 16, 2006, 05:03:42 posle podne »
ja imam 2 mesta na kojima osecam bolove, pa ako neko zna uzrok toga nek mi kaze, pogotovu za ovo prvo sto cu navesti posto tu bol osecam od kada sam krenuo u teretanu.
1.u pitanju je jednorucna tricpes ekstenzija iza vrata, dakle, kad sa desnom rukom radim osecam jak bol u tricepsu kao da ce puci, pa moram da radim sa mnogo manjom tezinom nego li sa levom rukom. Ne znam koji mu je djavo, inace kad radim dvorucnu triceps ekstenziju ne osecam nikakav problem, uvek se dobro zagrejem, taj bol osecam kad radim izolovano desni triceps prakticno od prvog dana u teretani.

2.a negde letos mi se desila verovatno povreda kad sam radio triceps na lat masini, osetio sam jak bol u stomacnim misiscima, donji deo stomaka, posle sam 10-tak dana imao osecaj kao da imam upalu misica u stomaku, tako da tu vezbu mnogo opreznije radim sada.

Van mreže SSd1

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 91
Re: Povrede :)
« Odgovor #18 poslato: Februar 16, 2006, 06:14:27 posle podne »
upavo sam u jednoj temi procitao da je Pedjos imao povredu trbusnih misica, pretpostavljam nesto gadno, te me stoga interesuje, pored zagrevanja, koje su sve preventivne mere kako bi predupredili povrede, pogotovu one povrede koje se resavaju hiruskim putem (kao naprimer ta kod Pedjosa).