April 25, 2024, 07:56:43 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.098 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Umor?  (Pročitano 3577 puta)

Van mreže tech

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Umor?
« poslato: Februar 09, 2006, 09:19:05 pre podne »
Prije svega pozdrav svima.
Krenuo sam u teretanu prije 2 sedmice i imam odlicnu volju da radim i zacrtao sam sebi cilj i vrijeme za koje to zelim da postignem....u ovome momentu ne koristim nista od suplemenata, ali cu (cim legne plata :) ) krenuti sa kreatinom...
Moj problem se javio tokom jucerasnjeg treninga..jednostavno dosao sam na trening i krenuo raditi na bech klupi...nakon toga jednostavni kolaps....nisam mogao ni mrdnuti...dosao sam kuci....jedva se istusirao...jednostavno nisam imao snage u misicima..kada sam prao ruke sapunom sav sam se iskrivio...
Nisam siguran da li sam pretjerao na proslim treninzima ili se to desilo zbog lose ishrane...interesuje me da li se to i vama desilo ikada i ako jeste sta te uradili u tome slucaju? :oops:

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: Umor?
« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2006, 09:52:59 pre podne »
Postoji vise razloga zbog kojih je to moglo da ti se desi:neispavanost,pretreniranost i nedovoljan oporavak,glad,nervoza,dehidriranost,pad secera...Uglavnom mnogo stavki :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže nickname

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: Umor?
« Odgovor #2 poslato: Februar 09, 2006, 09:57:13 pre podne »
Ako kazesh da prvo shto nameravash da uzmesh od supplemenata jeste kreatin, onda nisi nishta prochitao od sadrzaja foruma. Ima ovde dosta napisano i o supplementima a i o tome shto tebe muchi. Uglavnom, osnova za napredak u izgradnji tela su ishrana i odmor i to treba da isposhtujesh pre svega. Dalje potrazi odgovarajuce programe za trening ovde, uzmi neki program za pochetnike kako bi bio siguran da trenirash kako treba.

Za stanje posle treninga... pa potroshio si "gorivo" u mishicima na treningu (a nadamo se da je to na pravi nachin -> nadji program treninga) i sada treba da ih obnovish kako bi sprechio da mishici sami sebe razgradjuju umesto da rastu. Potrazi threadove o postworkout meal-u ili obroku posle treninga.

Ostali ce se vec javiti sa josh predloga kako da radish dalje

Van mreže tech

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Re: Umor?
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2006, 10:15:08 pre podne »
Hvala na odgovorima...zelio bih takodje da istaknem da nisam prvi put u teretani..isao sam takodje prije neke 4 godine, ali nisam imao slicnih problema...shto se tice pocetka sa kreatinom to mi je brat preporucio (on ga vec duze vrijeme koristi) za pocetak....takodje nisam nikada prije koristio neke od suplemenata...ali kao sto kazes moram se jos mnogo informisati o svemu dok ne saznam sta je najbolje za mene....naravno slusat cu i vas i uvazavati svacije mishljenje :)

Van mreže nickname

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Re: Umor?
« Odgovor #4 poslato: Februar 09, 2006, 10:47:54 pre podne »
:D da ti kazem ovako, ishao sam i ja u teretanu pre skoro 10 godina i pre par meseci kada sam hteo ponovo da pochnem mislio sam da vec znam dovoljno o vezbama, hajde samo malo da prochitam o ishrani. I onda dodjem do foruma (ovog i drugih) i posle par dana chitanja shvatim da nemam pojma ni o chemu. Znachi pravac soba trening...

Uglavnom, od suplemenata prvenstveno whey (protein surutke) i dekstroza  za posle treninga. Dalje, trebalo bi da dodash vitamina u ishranu, evo meni su na primer pocheli da se listaju nokti posle mesec dana teretane (vitamin B). Preporuchuje se i laneno i riblje ulje koje treba da se koristi svaki dan (laneno supena kashika na 25-30kg telesne tezine, riblje jedna kafena kashichica svaki da).

Ali pre svega ovoga (supplemenata) treba da ti je bitna hrana. Piletina, tunjevina, posni sir, vlaknasto povrce, teletina... to se preporuchuje pre svega. Prochitaj Nutrition forum...

Poz

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Umor?
« Odgovor #5 poslato: Februar 09, 2006, 10:50:22 pre podne »
ljduio  treba samo uctii...covek uci citav zivot i umre kao budala!!!

Van mreže tech

  • Član
  • *
  • Poruke: 39
Re: Umor?
« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2006, 10:51:45 pre podne »
@nickname
Hvala puno na savjetima....znas kako kazu...znanja nikada nije dosta. :)

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Umor?
« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2006, 01:17:56 posle podne »
Citat: tech

Moj problem se javio tokom jucerasnjeg treninga..jednostavno dosao sam na trening i krenuo raditi na bech klupi...nakon toga jednostavni kolaps....nisam mogao ni mrdnuti...dosao sam kuci....jedva se istusirao...jednostavno nisam imao snage u misicima..kada sam prao ruke sapunom sav sam se iskrivio...
Nisam siguran da li sam pretjerao na proslim treninzima ili se to desilo zbog lose ishrane...interesuje me da li se to i vama desilo ikada i ako jeste sta te uradili u tome slucaju? :oops:


Meni se nesto slino desava kada nedovoljno spavam noc pre treninga , tako da kada se tako nestto desi ja odlozim trening ( sto nije dobro , ali bolje nego da padam u nesvest tamo) Sve sto mozes da uradis je da dobro upoznas sebe i znas kada i koliko mozes . Slusaj sta ti telo govori . I slazem se da treba jos malo da procitas o ishrani i suplementaciji