April 27, 2024, 12:32:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: TIP OF THE DAY # 2  (Pročitano 1849 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
TIP OF THE DAY # 2
« poslato: Jun 09, 2007, 11:28:28 posle podne »
Dr. John Berardi:

Vaši bubrezi su bezbjedni!

Neki ljekari još uvijek vjeruju da visok unos proteina može dovesti do prestanka rada bubrega. Ovo je POTPUNO NETAČNO kada se uzme nauka u obzir. Naime ove tvrdnje predpostavljaju da ako uzmete zdravu odraslu osobu i stavite je na dijetu sa visokim unosom proteina da će ta dijeta negativno uticati na njihove bubrege. Do ovog trenutka ne postoji APSOLUTNO NI JEDAN naučni pokazatelj koji može predložiti da zdrava, odrasla osoba može imati problema sa bubrežnom disfuncijom uslijed povećanog unosa proteina.
Takođe, ne postoji ni neka korelaciona studija koja pokazuje ove efekte kod zdravih pojedinaca. Sve studije koje pokazuju neku vrstu korelacije između visokog unosa proteina i bubrežnih oboljenja su kod onih koji su imali ranije probleme sa bubrezima.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: TIP OF THE DAY # 2
« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2007, 09:48:20 pre podne »
Mislim da je ovo i bez studija dokazano u praksi vrhunskog bodi bildinga.Vec 50 i kusur godina svi oni su svakodnevno uzimali neki minimum od 200gr proteina i mnogo vise.Navescu primer jednog od prvih sampiona Lerija Skota.On je redovno bar jednom mesecno uzimao citavih 7dana po 2kg protein praha dnevno uz redovnu ishranu.I sta?Skot i dan danas je ziv i zdrav i u formi.I svi oni.Svi bilderi koji su imali probleme sa bubrezima imali su ih samo i samo zbog diuretika.Neki zbog ogromnih doza diuretika u kombinaciji sa "ne pijem vodu nekoliko dana",a neki u polifarmaciji sa drugim lekovima(najcesce se radilo o antibioticima).