Mart 29, 2024, 01:19:34 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: DEKSTROZA  (Pročitano 467575 puta)

Van mreže Luka Šćepanović

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.013
  • Son of Zeus
    • Instagram
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #930 poslato: Avgust 06, 2019, 05:00:15 posle podne »
Stv kuhinjska vaga je oko 20 eura i jos nisam cuo da se nekom pokvarila. Definitivno isplativ izum. :D
Meni Vidi Visi

Van mreže Mirko85

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #931 poslato: Decembar 04, 2022, 02:00:23 posle podne »
Gospodo, da li je 30-ak g dekstroze u proteinsko-kreatinskom sejku posle treninga mnogo ? Trening mi ne traje duze od sat vremena i imam 100 kg.

U danima kada ne treniram, pijem protein i kreatin ujutru cim se probudim i to sa 30-ak g dekstroze, da li je tu bolje da dodje do neke korekcije ?
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2022, 02:21:17 posle podne Mirko85 »
''Lgd 4033 je sarms koji se uvrstava i u peptide'' - by PIRAT

Van mreže midzi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 318
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #932 poslato: Decembar 04, 2022, 03:10:23 posle podne »
Gospodo, da li je 30-ak g dekstroze u proteinsko-kreatinskom sejku posle treninga mnogo ? Trening mi ne traje duze od sat vremena i imam 100 kg.

U danima kada ne treniram, pijem protein i kreatin ujutru cim se probudim i to sa 30-ak g dekstroze, da li je tu bolje da dodje do neke korekcije ?
Mislim da je bespotrebno dodavanje dekstroze u sejk nakon treninga ukoliko je cilj iskljucivo iritiranje pankreasa i podsticanje lucenja insulina. Whey je u tu svrhu i vise nego dovoljan. Ukoliko apetit nije limitirajuci faktor te kalorije mozes mnogo pametnije iskoristiti.
Dekstroza je nutritativno prazna namirnica. Recimo 30grama dekstroze zamenis jednom bananom. Imaces kalijum, kao i neke druge mikronutrijente u malim kolicinama, ali je opet mnogo bolja opcija od dekstroze.
Cim se probudis uzmi jedi.

Van mreže Mirko85

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #933 poslato: Decembar 04, 2022, 03:21:30 posle podne »
Delimicno mi jeste cilj iritiranje pankreasa, ali mi je mnogo znacajniji cilj da organizam ne iskoristi protein za popunjavanje delimicno ispraznjenih rezervi glikogena, tj. da ne pretvori protein u UH. Da li sam u zabludi sa takvim rezonovanjem ?
''Lgd 4033 je sarms koji se uvrstava i u peptide'' - by PIRAT

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #934 poslato: Decembar 04, 2022, 03:49:22 posle podne »
Sustinski tacno tj moze biti jedan od scenarija, ali pre svega treba da znas da glikogenski depo je jako tesko isprazniti do te mere... AKO dekstroza ne predstavlja problem za varenje, posto nekima moze malo ubrzati peristaltiku, 20 g uvek dobro dodje, naravno uvek postoje druge opcije, jer se provociranje pankresa razlicto ponasa od slozenosti secera, tj brzo dizanje i spustanje insa. Polimeri glukoze itd. Licno ne bih mnogo razmisljao tome, ukoliko su sve ostale kockice dobro slozene a to je pre svega ishrana. Tj ukupan dnevni unos proteina, uh, masti u prethodnim danima kao i sam dan ako je trening uvece. Nece te taj sejk posle treninga "bildovati" posebno, samo ako je to deo da kazemo celokupnog rezima, onda pravi razliku.

Van mreže Mirko85

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #935 poslato: Decembar 04, 2022, 05:22:27 posle podne »
Slazem se, ishrana ima udeo od 95%, a suplementacija 5% sto se tice nutritivnih vrednosti. Za sejk licno smatram da on sam nece dovesti do hipetrofije misica, vise volim da gledam na taj sejk kao na ''prvu pomoc'' izmucenim misicima nakon treninga i da donekle poboljsa anabolicko okruzenje u telu.

Ok, zakljucio sam da mogu posle treninga udeo dekstroze u sejku smanjiti sa 30g na 20g, a danima kada ne treniram na 10g.

Hvala obojici na odgovorima.
''Lgd 4033 je sarms koji se uvrstava i u peptide'' - by PIRAT

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.525
Odg: DEKSTROZA
« Odgovor #936 poslato: Decembar 04, 2022, 05:48:24 posle podne »
Dex ti ne treba u danima netreniranja, treba ti hrana ili neki mrp da napravis, nisi skapirao poentu..