April 24, 2024, 04:39:30 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: GLUTAMIN  (Pročitano 512067 puta)

Van mreže Johnn1e

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
  • Skeledzija
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #645 poslato: Februar 23, 2010, 03:06:23 posle podne »
Kako to osetis dal te radi glutamin il ne? :D

Van mreže BuKi_pit

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 701
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #646 poslato: Februar 23, 2010, 03:07:32 posle podne »
pa najvjerovatnije osjetis i dalje zamor misica i ako kljukas ko lud glutamin i nema napredka logicno
The pain you feel today will be the strength you feel tomorow !!!

Van mreže aleksandarn14061987

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #647 poslato: Februar 23, 2010, 04:59:04 posle podne »
Bravo Buki... Najjace da se ne moze osjetiti da te "radi"  glutamin. Naravno da se ne osjeti momentalno. x) Ali kao sto buki rece... Inace koja bi bila svrha piti ga.
Bolje kasno, nego nikada...

Van mreže Johnn1e

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
  • Skeledzija
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #648 poslato: Februar 23, 2010, 05:30:59 posle podne »
Moram da uzmem onda da probam, meni misici stalno umorni mozda je zato! :) Salu na stranu, da ne idem u off vise, cinjenica je da niucemu ne znamo sta je samo je pitanje kojima cemo firmama verovati ;)

Van mreže aleksandarn14061987

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #649 poslato: Februar 23, 2010, 05:36:24 posle podne »
Slazem se donekle... Al' o5 kontam da neke firme to ne bi sebi dozvolile...
Bolje kasno, nego nikada...

Van mreže BuKi_pit

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 701
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #650 poslato: Februar 23, 2010, 05:42:56 posle podne »
Slazem se donekle... Al' o5 kontam da neke firme to ne bi sebi dozvolile...
malo prelistaj ovaj clanak i naci ces gdje su navedene poznatije firme i koje su najvjerovatnije provjerene od nasih clanova ;) samo treba procitati a ne vidis tema glutamin odma pitanje a nisi ni procitao kako treba i postove treba procitati i tu se uci ;)
The pain you feel today will be the strength you feel tomorow !!!

Van mreže aleksandarn14061987

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #651 poslato: Februar 23, 2010, 05:51:25 posle podne »
Hehehe, nista ti ne brini... Znam ja dobro koje su firme priznatije.  ;)  Nisi ti dobro procitao par poslednjih postova. :)
Bolje kasno, nego nikada...

Van mreže BuKi_pit

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 701
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #652 poslato: Februar 23, 2010, 05:53:47 posle podne »
Hehehe, nista ti ne brini... Znam ja dobro koje su firme priznatije.  ;)  Nisi ti dobro procitao par poslednjih postova. :)

sorry nisam tebe htio citirati ;) jbg malo se zajebo x)))
ovoga prije tebe sam htio da citiram
The pain you feel today will be the strength you feel tomorow !!!

Van mreže Johnn1e

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
  • Skeledzija
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #653 poslato: Februar 23, 2010, 10:17:21 posle podne »
malo prelistaj ovaj clanak i naci ces gdje su navedene poznatije firme i koje su najvjerovatnije provjerene od nasih clanova ;) samo treba procitati a ne vidis tema glutamin odma pitanje a nisi ni procitao kako treba i postove treba procitati i tu se uci ;)
Vazi BuKi_pit, hocu :)

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #654 poslato: Mart 08, 2010, 11:14:48 posle podne »
Jedno pitanje...dvoumim se da li da uzmem BCAA ili glutamin (nemam kesa za oba)...sta je vase misljenje da mi je potrebnije?
Whey i creatin se podrazumevaju,ali bih hteo nesto da im dodam.

Van mreže .

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #655 poslato: Mart 11, 2010, 09:51:54 posle podne »
U prethodna 4 sata sam ponovo iščitao celu temu, od prvog posta na dalje. Dosta toga oko Glu mi je jasno, nešto je i dalje u magli. Takav sam da ne volim da ostavljam rupe u celini koja me zanima, neka vrsta opsesivno-kompulzivnog sindroma. A verujem da je konstantno traženje rupa u celini i njihovo popunjavanje način da se ta celina poboljša i unapredi, jel.

Dozvoliću sebi da simplifikovano rezimiram ulogu Glu u organizmu: gradivna uloga, antioksidans i antiinflamator, glikogena ak (samim tim i poboljšava oslobađanje insulina), samim tim i povećava punjenje mišića nakon rada i bolje ga krpi- poboljšava i ubrzava oporavak, predstavlja energetsku zakrpu organizmu gde je potrebno. Sve ovo potpuno teorijski opravdava njegovu primenu u pwm, i pre/tokom vežbanja.

Kakav je ustvari uticaj Glu na GH, i ima li opravdanja za uzimanje pred spavanje? Ako je uticaj drastičan (prva stranica, gađa se ciframa od 400+%)- sve je jasno, ali se ta cifra tokom razvoja priče opovrgava i svodi na 100x manji procenat... Sada vraćam priču na pitanje od pre desetak strana:

e sad jedino ne znam to je za mene ostalo nerazjasnjeno u vezi hormona rasta , kad se uzima pred spavanje.... mada cini mi se da je to najverovatnije marketinski potez...

Ako uticaj na GH nije u tolikoj meri izražen, da li bolje uzeti drastično veću dozu u pwm i zaboraviti dozu pred spavanje?


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #656 poslato: Mart 12, 2010, 06:42:05 pre podne »
pa vidi ovako
stvar u glutaminu sigurna nije tj glutamin nije cudotvoran preparat.
rezulatati od njega nisu i ne mogu da budu npr DRAMATCINI kao sto se to nekome moze desiti od CREATINA
dakle,ne spada i nije u toj kategroji suplementa gde se desava wooooow...
uticaj na posvisnje GH jer naravno mnogo manji od onoga sto SVE firme propagiarju i tu nema dileme.
ali jedno je pouzdano I TO MOZE DA ZNA SAMO ONAJ KO GA JE UZIMAO I PROBAO NA SEBI  a ne citao glupe studije i na osnovnu njih donosio konkluzije a to je da GLUTAMIN pomaze da se sto pre ode u REM fazu sna i to veoma duboku a samim tim i valjda je i ptici na grani logicno da se samo tada i samo u toj fazi sna otpusta velika kolicina prirodnog GH oji utice na OPRAVAK KOMPELTNOG SISTEMA a ne samo misicnih celija
verovatno su ovaj mehanizam delovanja kompanije iskoristile da bi usko poveale ulogu glutamina u lucenje GH pa zarad sto kraceg objsnjavanja a veceg booom-a na trzistu spojeno je 2+2
anitoxidans-defitivno
ubrzava oporavak-sigurno
energetska zakrpa-neznam na sta si tacno mislio,ali sigirno ne moze da posluzi kao neka vrsta energetskog goriva
neophonda amino kislina u svrhu zaceljenja misicnih celija-sigurno

ali nije poenta u svemu onome sto glm moze,vec je poenta u onome sto glm ne moze,a to je da od nekoga napravi hulka preko noci,a u ostalom to ni jedan preparat na ovome svetu ne moze da uradi.
da se uzmu svi preparati na gomilu,uvek se moze naci..e ovo je ovako,a ovo onako
uvek ce biti onih koji sede pred ekranom po ceo dan i traze studije i opravdavaju tj uzimaju za fakat samo ono sto se njima cini logicno
pa tako,glutamin ne valja,aringin ne valja,,valin ne valja,isoelucin ne valja,cretain ne valja kada se...bla bla bla bla...itd itd itd tid
logicno je da ce uvek biti studija pro et contra i mislimd a je to vec odavno receno i apsorbovano
ali onima koji to sve citaju trebalo bi logicnije da bude ono sto se vidi NA TERENU da se tako izazim i ono sto ljud rade vec godinima u empirjskom smislu.
DAKLE TE STVARI RADE tako kako su napralvjenje sto pokazuju rezulitati.
nije bitno ovde sada dali je neko na hemiji ili nije.
pstoji momci koji koriste samo ovakve dodatke ishrani i imaju vise nego fantasticne relzultate.
primer je NATURALNI npr.
nemoze njemu niko reci e nemoj da uzimas ovo zato je rje neka referenca pokazal na misevima ili na uzorcima od 10 ljudi da to nije tako.
momak je probao i video DA STVA RADI.
a sto je jos vaznije ISTI TAJ JE PROBAO I BEZ TOGA pa video kako stvari se odvijaju i bez tih dodataka
matemtaika je ovde vrlo prosta.
dali bi naturalni imao iste reuzlatete da glm nije uzmao-verovanto slicne,ali nije verovatno vec je sigurno DA JE DO NJIH DOSAO KRACIM I JEDNOSTAVNJIM PUTEM tj koristio se proverenom formulom koju je neko davno postavio
ista stvar je i sa ostalim AK
nije problem da se nadje sutijda u kojoj je ucestovalo 7 nesretnika sa po 67 kg i NARAVNO FIZICKI NEKATVNIM i na njima vrseno ispistivanje kako 8 gr leucina moze da izazvao katabolicku efekat kroz xxx dana....neznam sta je tu cudno
ali kada se uzme neko ko ia 80 ili 100 kg pri izuzetnim fizickim naprima CITAJ TRENINGNU SA TEGOVIMA a da je pri tome na pravlno izbalanisranoj ishrani,onda je malom detetu jasno da tom pojednicu treba NESTO VISE i nesto bolje
mozda sam glupo rekao malo dete,ali onaj ko je i malo u materiji i hvala bogu ima ovliko foruma i naucnih sajtova moze videti uticaj bilo cega na misicni razvoj.
tu se onda dolazi do tema HIPERTROFIJA pa cak i HIPERPLAZIJA potpomognuta ADEKVATNOM SUPLEMTACIJOM i treningom NA PRVOM MESTU..
dali je moguca hipertofija bez TRENINGA SEDECU U FOTELJI.....NE !!!!
dali je moguca hipertorfija sa 5 gr glutamina i 8 gr lecuina... NE!!!!!!
dali je moguca hipertofija sa UZIMANJEM NIZOM AK u ovoj ili onoj formi....I TE KAKO DA!!!!!

toliko
« Poslednja izmena: Mart 12, 2010, 06:45:18 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Matt

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 494
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #657 poslato: Mart 12, 2010, 10:04:45 pre podne »
SJajno objasnjeno Pedja,pogotovo oko ovih studija,koje vise postaju toliko smesne da nemam reci...stalno neki pacovi,neki abnormalni uslovi,i na kraju kolicine za testiranje...strasna komercijala-.-

da se samo nadovezem na Pedju,ono sto se vec zna,ali u svakom slucaju glutamin nije samo stvar za spavanje...Znaci kada se poredi 5g glutamina solo naravno da neko nece ''osetiti'' njegov uticaj...ALI AK kao sto je on radi sinergisticki,i zajedno sa ostalim AK njegov efekat je pojacan..da ne pominjem sto je glutamin u velikim kolicinama IZUZETNO bitan najvise u fazama zadnjih perioda rada na definiciji,kada kolicina istog u telu opada i kada njegova suplementacija SJAJNO deluje na zadrzavanje misicne mase,i opste dobro organizma...naravno ovde se opet govori o malo vecim dozama,i jbg jeste skupo da se ulozi 40+grama dnevno,ali tako stvari stoje...
No time...

Van mreže .

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #658 poslato: Mart 12, 2010, 02:27:45 posle podne »
Peđos,
hvala na iscrpnom odgovoru i energiji uloženoj da se objasni materija, zaista puno znači! Empirijski rezultat je u mom sistemu vrednosti  iznad teorije, i ako nešto radi- onda to nešto vredi.  Za Glu je jasno da je zlata vredan, kao i što je jasno da meni nije baš sve 100% jasno, a sve sam bliži da bude... Bitno je da radi! Opet, ne uzmite za zlo, poneko "šta ako" pitanje koje izlazi iz okvira ustaljenog (npr  da li bolji rezultat bio sa 25g u pwm, umesto 15pwm +10g pred spavanje...) je dobronamerno  ;) , verujte.

U efektima Glu trenutno i sam uživam, već sam 12 nedelja na režimu skidanja masti  (http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,18113.0.html), i u kombinaciji suplementi koje korisim po smernicama iskusnih (bcaa, glut, whey) su posao uradili dramatično. Za moj pojam dramatično, naravno (nisam postao Hulk  ;) , ali težim toj boji...). Obzirom da mi fali puuuuno staža do momenta kada bih mogao sam na sebi da procenim efekte i varijacije efekata, koristim se vašim iskustvima, i vrlo sam srećan što postoji mesto gde uspešni nesebično sa početnicima dele tajne svog uspeha. To štedi vreme, živce i daje metodološki okvir, tjs oruđe kojim postižemo cilj! Iskreno, da nisam našao ovaj forum, teško da bih ikada krenuo sa promenom režima života/ishrane itd.

Doza Glu i bcaa se pridržavam, svestan toga da svako sečenje doze znači odlazak mišića na režimu na kome sam.  Skupoća je relativna, ali novac utrošen u Glu i bcaa definitino jeste ulaganje, ne trošak...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.306
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #659 poslato: Mart 12, 2010, 05:20:13 posle podne »
Drago mi je da tako razmisljas,a ono sto je meni licno najbitnije a i celoj naoj ekipi sa foruma je to DA SI TI ZADOVOLJAN SA ONIM STO SI NAUCIO OVDE I ISTO TO PRIMENIO NA SEBI  a cela prica ti je dala VIDLJIVE REZULTATE
to je najbitnije u svemu ovome!!
bravo