April 18, 2024, 01:44:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: GLUTAMIN  (Pročitano 511405 puta)

Van mreže Yoxa1

  • Član
  • *
  • Poruke: 30
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #960 poslato: Septembar 15, 2018, 01:12:34 pre podne »
Da li glutamin trazi povecan unos vode kao kreatin ili ne? Na moju visinu od 163cm kao bure sam... samo bućkam  ;D

Van mreže PinkPanter

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 215
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #961 poslato: Septembar 15, 2018, 11:01:43 pre podne »
Ne trazi ali pozeljno je da uvek unosis dosta tecnosti

Van mreže VOJA.S

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 2.118
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #962 poslato: Septembar 16, 2018, 08:12:24 pre podne »
Ne trazi ali pozeljno je da uvek unosis dosta tecnosti
Dosta ali ne i da preteruje. Ali slozio bih se, mora se hidrirati.

Van mreže Bajoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #963 poslato: Jul 24, 2023, 11:56:16 posle podne »
Jel valja ovaj Basic Suplements ili da uzmem The?
Ono glutamin je glutamin al opet bolje da pitam 😁

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #964 poslato: Jul 25, 2023, 01:38:06 posle podne »
Jel valja ovaj Basic Suplements ili da uzmem The?
Ono glutamin je glutamin al opet bolje da pitam 😁

Basic all the way...

Van mreže Bajoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #965 poslato: Septembar 08, 2023, 07:30:43 pre podne »
Stigao basic.

Pre ovoga sam pio ultimate nutrition. Postoji razlika u ukusu, daleko mi je prijatniji basic to je prvi utisak 🙂

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #966 poslato: Septembar 08, 2023, 08:51:11 pre podne »
glutamin ne treba da ima nikakav ukus, mozes da osetis eventualno slani after taste

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #967 poslato: Septembar 09, 2023, 06:44:47 pre podne »
Stigao basic.

Pre ovoga sam pio ultimate nutrition. Postoji razlika u ukusu, daleko mi je prijatniji basic to je prvi utisak 🙂
ovisno od vrste sirovine L-glutamina, after taste sto kaze pirat moze da bude razlicti.
ali generalno, ukus kao ukus nema ni jedan glutamin

BS koristi pure raw material (siirovinu) od Belgijske firme Brenntag i tu nema nikakvog razloga za birgu

https://www.brenntag.com/en-be/sustainability/quality-and-certifications/
« Poslednja izmena: Septembar 09, 2023, 06:48:03 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Bajoo

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #968 poslato: Septembar 25, 2023, 02:33:03 pre podne »
Generalno sam dosta aktivan, stresan posao, treninzi i ko zna sta jos. I nesto sam stalno bio prehladjen, bukvalno se nizala prehlada za prehladom - jako demotivise
I stalno sam ubacivao sve moguce vitamine i minerale kao dodatke i uvek sam se pitao sta tu fali jos. Da kucnem u drvo od kako pijem glutamin u nekim vecim dozama nego pre mnogo bolje se osecam. Nema prehlada uvece popijem samo ZMA 2 kapsule i to je to. Nadam se da ce ovako i ostati. Pored toga upale misica su dosta manje, lakse se gura svaki trenig.

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #969 poslato: Septembar 25, 2023, 07:56:34 pre podne »
e pa tu je ono gde glutamin ima smisla, jer kada je dobra crevna flora onda je i imuni sistem dobar

Van mreže Mirko85

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #970 poslato: Septembar 25, 2023, 12:13:49 posle podne »
NAC je u top 3 suplementa za imunitet (i za jos brdo drugih stvari). Kupih ga pre 20-ak dana, proizvodjac Basic Supplements i moram reci da manje kandi od NAC-a proizvodjaca THE.
''Lgd 4033 je sarms koji se uvrstava i u peptide'' - by PIRAT

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #971 poslato: Septembar 25, 2023, 12:26:52 posle podne »
NAC N-ACETYL-CYSTEINE, ako te bas zanima nema blage veze sa imunitetom, koristi se za razblazivanje, tj rastvaranje sekreta, i imas ga u svakom sirupu za kasalj ;)

Van mreže Mirko85

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #972 poslato: Septembar 25, 2023, 02:09:19 posle podne »
O Boze dragi, hvala Ti sto imamo ovog gusara na forumu da nam sve objasni, prosvetli nas i izbavi nas iz tame u kojoj lutamo ne znajuci nista, a misleci da znamo sve !

Za razliku od sumeceg fluimicila ili propomucila u prahu, cija je cena skocila na 60-70 din po dozi od 600 mg, cena jedne kapsule NAC-a od 600 mg od Basic Supplements je nekih 16 din, mozda ce nekome znaciti ta informacija.

Moja pozitivna iskustva sa NAC-om su sledeca:

- pomaze kod infekcija disajnih puteva, bolest krace traje i manje je invazivna;

- smanjuje mamurluk kada se uzme jutro nakon pijanstva za nekih cca 70%;

- lakse se dise sa njim, i kad sam zdrav, a narocito kada sam bolestan od nekih respiratornih infekcija.

Ukoliko je neko zavisnik od cigara, alkohola ili nekih narkotika (kao sto sam ja bio od vutre), a zeli da se odvikne, NAC primetno smanjuje zudnju za zavisnickom supstancom.

To su neka moja iskustva, koja dele i nekolicina drugih ljudi iz mog okruzenja koji su na moju preporuku koristili NAC.

U teoriji, pomaze mozgu regulisuci nivo neurotransmitera glutamata, zatim jetri povecavajuci nivo glutationa koji je cisti i jedan je od najjacih antioksidanasa uopste i za jos neke druge stvari, da ne smaram previse, svako moze da istrazi za sebe, a i da isproba ukoliko misli da je vredno eksperimentisanja.
''Lgd 4033 je sarms koji se uvrstava i u peptide'' - by PIRAT

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #973 poslato: Septembar 25, 2023, 03:21:13 posle podne »
Nema bog nikakve veze sa time, gusar je tu od 2005 te, dok je bila prva verzija foruma, a u suplemetaciju se razume malo vise od tvojih prepisanih sa SUPLEMENTS FACTS INFORMACIJA! TAKODJE GUSAR ZNA DA SU PEPTIDI SARENA LAZA PA SVOJ HORMONSKI STATUS NIJE SJEBAO ISTIM I SADA TI JA DJAVO KRIV... A NE GUSAR.

NAC sluzi onome sto sam napisao u prethodnom postu i za to se koristi u zvanicnoj medicini...  Sad naravno ti sa njim mozes i sidu da lecis ako zelis, jer snaga volje PLACEBO... otkud znas... Pomesaj sa borom mozda ti se vrati test u normalu hahahahahahha aghrrrrrrrr

Van mreže Mirko85

  • Član
  • *
  • Poruke: 31
Odg: GLUTAMIN
« Odgovor #974 poslato: Septembar 25, 2023, 03:42:35 posle podne »
Ma mora da si bio ovde i pre nastanka foruma, verujem da jesi...

Tako je, moje licno iskustvo, ono sto sam doziveo, je zapravo nesto prepisano sa supplement facts informacija. Provalio si me, svaka cast na pronicljivosti ! Trebao bi u nekoj bezbednosnoj sluzbi da radis, da sluzis ovom napacenom narodu, jer ti znas od 1000 grmova u kom tacno lezi zec. Makar na krupnom planu da doprinosis svojim talentom, da nas spasis da ne nestanemo kao narod, kako smo krenuli...

Do sada si izvrtao istinu, a vidim da si sada poceo i da baronises. Gde nadje peptide, leba ti ?



''Lgd 4033 je sarms koji se uvrstava i u peptide'' - by PIRAT