April 29, 2024, 12:26:57 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: RAMENA  (Pročitano 9127 puta)

Van mreže stari profil

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
RAMENA
« poslato: Februar 10, 2006, 03:16:28 posle podne »
Momci do sada sam radio razne programe i ramenima sam posvecivao najmanje paznje i sada mi trebate preporuciti vjezbe za ramena - na masi. Planirao sam jedan dan u sedmici raditi samo ramena a vas molim da mi pokazete taj jednodnevni program za ramena........hvala
I came, I sow, I hit him right!!!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Re: RAMENA
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2006, 03:44:38 posle podne »
Evo ovde je dosta pricano na tu temu
http://www.realx3mforum.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=484

Ako ima nedoumica-napisi :D
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Doktor

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Re: RAMENA
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2006, 04:17:15 posle podne »
http://www.t-nation.com/readTopic.do;jsessionid=88356FFF7B4E83C2EAFF01C71F14F063.hydra?id=922014

Procitaj ovaj clanak Charlesa Poliquina (The Lost Art of Overhead Pressing), sigurno ce ti pomoci.

Interesantno da je u isto vreme izisao i clanak Chada Waterburyja. Jedini je problem sto su ova dva clanka u potpunoj koliziji :) CP naglasava da je Overhead press jedna od najvaznijih vezbi za svakog vezbaca i da nikako ne sme da se izostavlja, a Chad tvrdi da se ramena (i to sva tri snopa) aktiviraju vezbama poput veslanja, bencha, propadanja itd.

Moj savet je da Overhead Press (iliti potisak za ramena) mora da bude ukljuen u svaku rutinu. To govorim iz svog iskustva. Meni su ramena pocela da rastu, i to jako brzo, tek kada sam poceo da radim OP sa bucicama, 6-12 ponavljanja, 2-3 serije, 2 minuta odmora (dobio sam preporuku od Pedjosa da smanjim pauze, isprobacu i to pa cu da vam javim kakvi su rezultati :) ). Istina je da prednje rame moze da se razvije benchom, a zadnje veslanjem, ali srednje rame ce vam zaostati.

Danas mi je potisak sa bucicama najdraza vezba. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: RAMENA
« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2006, 04:21:23 posle podne »
ramena su spefican misic i tako im treba i pristupati...na specifican nacin...znci..vec smo imali govro o tome a kod doktora se iskreno nadam cak sam uveren u to da ce raditi kao ludo..

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: RAMENA
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2006, 04:31:25 posle podne »
Evo ti najbolji program za ramena
 1)VJEŽBA -POTISAK 5x15/128-10/8-10/8-10 (ISPRED VRATA IZA VRATA,BUĆICAMA S 3  VRSTE ROTACIJA ARNOLD POTISAK POTISAK NA SMITH SPRAVI ŠIPKA,MAŠINA......)JEDAN TRENING RADI JEDNU VRSTU A DRUGI DRUGU VRSTU!!!!
2)VJEŽA ZA SREDNJE RAME 4X8-10(OBDRUĆENJE SJEDEĆI,STOJEĆI POJEDINAĆNO SVAKU RUKU USPRAVNO VESLANJE ŠIROKI HVAT OBDRUĆENJE NA CROSS MAŠINI I........)
4 VJEŽBE ZA ZADNJE RAME 4X8-10(PECK BECK ,LETENJE U PRETKLON, ŠIRENJE NA CROSS MAŠINI LETENJE U PRETKLON NA CROSS SPRAVI,,,,
5VJEŽBA ZA TRAPEZ 4x8-10(DIZANJE RAMENA S BUĆICAMA ŠIPKOM ISPRED I IZA LEĐA DIZANJE RAMNA NA HAMER MAŠINI USPRAVNO VESLANJE..... ?

Van mreže stari profil

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Re: RAMENA
« Odgovor #5 poslato: Februar 10, 2006, 05:21:28 posle podne »
fitnes_instruktor


...sve ove vijezbe moram raditi u toku jednog dana ili su tu navedene samo najbolje vijezbe za ramena ?
I came, I sow, I hit him right!!!

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: RAMENA
« Odgovor #6 poslato: Februar 10, 2006, 06:13:51 posle podne »
npr iz ove vježbe izabereš jednu i napraviš 5x15/12/8-10/8-10/8-10
1)VJEŽBA -POTISAK 5x15/128-10/8-10/8-10 (ISPRED VRATA IZA VRATA,BUĆICAMA S 3 VRSTE ROTACIJA ARNOLD POTISAK POTISAK NA SMITH SPRAVI ŠIPKA,MAŠINA......)JEDAN TRENING RADI JEDNU VRSTU A DRUGI DRUGU VRSTU!!!!
tako iz svih 5 vježbi izabereš jednu vježbu inapraviš zadani broj pon
Moj zadnji trening
1 vj Potisak bućicama  5x15/12/8-10/8-10/8-10
2 vj Obdrućenje bučicama svaka ruka posebno 4X8-10
3 vj letenju pretklon na kosoj klupi 4X8-10
4 vj Dizanje ramena na smith mašini 4X10
je li ti sad jasno

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: RAMENA
« Odgovor #7 poslato: Februar 10, 2006, 08:07:52 posle podne »
Citat: Doktor
http://www.t-nation.com/readTopic.do;jsessionid=88356FFF7B4E83C2EAFF01C71F14F063.hydra?id=922014

Procitaj ovaj clanak Charlesa Poliquina (The Lost Art of Overhead Pressing), sigurno ce ti pomoci.

Interesantno da je u isto vreme izisao i clanak Chada Waterburyja. Jedini je problem sto su ova dva clanka u potpunoj koliziji :) CP naglasava da je Overhead press jedna od najvaznijih vezbi za svakog vezbaca i da nikako ne sme da se izostavlja, a Chad tvrdi da se ramena (i to sva tri snopa) aktiviraju vezbama poput veslanja, bencha, propadanja itd.

Moj savet je da Overhead Press (iliti potisak za ramena) mora da bude ukljuen u svaku rutinu. To govorim iz svog iskustva. Meni su ramena pocela da rastu, i to jako brzo, tek kada sam poceo da radim OP sa bucicama, 6-12 ponavljanja, 2-3 serije, 2 minuta odmora (dobio sam preporuku od Pedjosa da smanjim pauze, isprobacu i to pa cu da vam javim kakvi su rezultati :) ). Istina je da prednje rame moze da se razvije benchom, a zadnje veslanjem, ali srednje rame ce vam zaostati.

Danas mi je potisak sa bucicama najdraza vezba. :)



i ja sam istog staovista kao i Chad Waterbury , da ramena ne treba raditi jer su vec opterecena drugim vezbama , i Charles je bio krenuo sa tim principom u Adv. GVT , ali sve zavisi od treninga koji radi[ za ostale grupe mi[i'a i koje opterecenje koristis  :wink:

Van mreže Doktor

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Re: RAMENA
« Odgovor #8 poslato: Februar 10, 2006, 09:13:01 posle podne »
Meni je potpuno apsurdno da neko ne radi ramena jer ih opterecuje drugim vezbama, a u isto vreme radi triceps 8O To je besmisleno. Sad, ne secam se tacno da li u GVT postoje vezbe za triceps ili ne, ali sve jedno mislim da je greska sto ne radis ramena. Ne kazem da je odrucenje i letenje u pretklonu neophodno, ali potisak je ipak vezba koja se po vaznosti slobodno moze svrstati uz bench, squat i deadlift.

Van mreže stari profil

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Re: RAMENA
« Odgovor #9 poslato: Februar 11, 2006, 09:33:31 pre podne »
Citat: fitness_instruktor
npr iz ove vježbe izabereš jednu i napraviš 5x15/12/8-10/8-10/8-10
1)VJEŽBA -POTISAK 5x15/128-10/8-10/8-10 (ISPRED VRATA IZA VRATA,BUĆICAMA S 3 VRSTE ROTACIJA ARNOLD POTISAK POTISAK NA SMITH SPRAVI ŠIPKA,MAŠINA......)JEDAN TRENING RADI JEDNU VRSTU A DRUGI DRUGU VRSTU!!!!
tako iz svih 5 vježbi izabereš jednu vježbu inapraviš zadani broj pon
Moj zadnji trening
1 vj Potisak bućicama  5x15/12/8-10/8-10/8-10
2 vj Obdrućenje bučicama svaka ruka posebno 4X8-10
3 vj letenju pretklon na kosoj klupi 4X8-10
4 vj Dizanje ramena na smith mašini 4X10
je li ti sad jasno


pokusacu s ovim pa cu vam javiti rezultate...hvala :wink:  :wink:  :wink:
I came, I sow, I hit him right!!!

Van mreže Ante

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Re: RAMENA
« Odgovor #10 poslato: April 27, 2006, 06:16:59 posle podne »
e iams privatnu poruku od mene adise