Jun 16, 2024, 08:51:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.194 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?  (Pročitano 10076 puta)

Zoka

  • Gost
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #15 poslato: Februar 12, 2006, 02:10:27 posle podne »
A zasto vi ljudi morate uvijek i na sve da pitate "zasto"?
Da li je nuzno da bas sve u tancine ispitate?
Meni je to vrlo jednosavno...
Vidim recimo Pedju i nekoga ko ne lici ni nasta... pa sta mislite koga cu poslusati :)
Ja recimo radim kao database developer i ne pada mi napamet da svakome objasjavam kako sam mu nesto napravio, jer na kraju krajeva to mu i nije potrebno... naravno ako to sto sam napravio za njih radi dobro..
Ko razumije razumije, ko ne.. jebi ga nikad i nece..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #16 poslato: Februar 12, 2006, 02:22:31 posle podne »
ma gle o cemu se tu radi..meni niej tesko da ogovram na postove,jer kako sam i rekao..ovde ne bih ni bio da mislim drugacije..ali...ali....ako mi svi skupa kazemop nesto 100 puta i onda se nakon tolikog borja opet pojavi isto pitanje...ali ne zbog toga sto nismo jasno objasnili zasto da ili zasto ne..nego zbog toga jer onaj ko pita je vec usao u celu pricu sa vec izgradjenim stavom..kako nesto treba a kako nesto ne...e onda nastane problem..razumes..jer nije tesko nekome ko ne zna objasniti nego je tesko nekome ko misli da je u pravu dokazati suprotno...TO JE VELIKI PROBLEM...sada ne vicem na nikoga da ne ispadne opet isto....dalje...

nije znaic bitno to sto neko ne zna...nego sto NECE DA ZNA..i to ej velika razlika....

ja necu na ovom forumu dozviliti da se pretovri u ono na sta drugi forumi lice..tj da gomila klinaca koji idu 15-20 dana dele savete.....

znaci..OVDE SADA NIKOGA NE VREDJAM ALI TO NA OVOM FORUMU JA NECU DA DOZVILIM I KRAJ.....

ovo nikako ne znaci da nekoga omalovazavam is l..ne..nikako...ali necu dozvliti da neko kaze da od amino kiseleina mu se pojacao apetti tj da taj preprata sluzi samo za to.....ili da ce dobiti OPEKLINE 2 STEPENA OD KREATINA....

dakle...nikoga nisam hteo da vrejdam nit na koga da vicem,a ogotvo ne na tebe six pac....ali ...ali...kao sto sam rekao.....vec smo jako mnogo raspravljali zasto ne WHEY PROTEIN SA MLEKOM,a ti pitas zasto da jer si negde proctiao da treba....nadam se da razumes poentu onoga sto hocu d kazem....

ja znam da je u svakom slucaju lepse da se on pije sa mlekom....ali..ali..

Van mreže six_pack

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #17 poslato: Februar 12, 2006, 03:24:47 posle podne »
@Papageno
A sta ti mislis da bi i Pedja znao ovoliko koliko zna da nije postavljao pitanje "zasto"?
Recimo da te netko pita "zasto nesmjem pit mljecno jajcane proteine sa mlijeko prije spavanja?" , sta bi ti odgovorija "reka mi Pedjos", i to je po tebi razumljivo. E, pa meni nije.

@Pedjos
Ovde nisam dosao da se dokazujem i dijelim savjete. Nemam neko pretjerano znanje o bb i prehrani i nije me sram, ali hocu da naucim i da znam pa zato i pitam. Trudim se razmisljat i zakljucivat, pa mi zbog toga i nije jasno zasto pred spavanje mogu pojest 0.25 kg posnog sira i 5 kuhanih bjelanjaka a nesmjem mljec-jaj protein razmutit sa mlijekom.
Uostalom, oboruzaj se strpljenjem jer ces kako forum raste imat sve vise istih pitanja.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #18 poslato: Februar 12, 2006, 03:56:38 posle podne »
ma sve ok stari...ja tebe poptuno razumem...naravno da treba da pitas da bi znao...i ja sam ucio....i znam da ti nisi djelio savjete i nisam ni milsio na tebe....

papageno ej hteo samo reci ,da neke stvari koje su ustaljene i ubacene u vec postojece klisee,ne treba menjati,pogtovo ako tako kaze gomila ljudi..kojima ti..kakko kazes verujes.....znaci...ako verujes tome onda tako i treba da radis....nemoj sada ponovo pogresno da izvuces iz ovog teksta.....treba da ucis..ali cemu suvisna pitanja poput ovoga,pogotvo onda kada je vec o tome bilo rasrpavljano mnogo puta......znaci....ako ti se kaze da je mleko procentualno bogato kazeinom koji lose utjece na samu apsorbiciju wheya.......sam wheeu proein  za ralziku od recimo sira je sintetski izlovana belancevina koja hemijskom rekaicijom u dodiur sa nekim drugim elemtnima gubi svoja svojstva....

test-pokusaj da ostavis prasak whey priteuina u mleku i nakon odrejdenog vremena samo pomirisi ..sve ce da ti bude jasno.....

ovo je samo jedno od razloga zasto ne.....

Van mreže Nikae

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 243
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #19 poslato: Februar 12, 2006, 04:15:41 posle podne »
Citat: pedjos
ako ti se kaze da je mleko procentualno bogato kazeinom koji lose utjece na samu apsorbiciju wheya.......sam wheeu proein  za ralziku od recimo sira je sintetski izlovana belancevina koja hemijskom rekaicijom u dodiur sa nekim drugim elemtnima gubi svoja svojstva....


Eto nama odgovora, moglo je to sve i bez ovih rasprava, ili je neko mogao samo da da link gde je to vec objasnjeno, ILI JOSH BOLJE da se napravi STICKY o stvarima koji se najcesce pitaju.
Samo moji predlozi, nista drugo!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #20 poslato: Februar 12, 2006, 04:29:55 posle podne »
ma ..taj nas sticky j......vec dugo vremna..cekamo voju da se forum dobije novi oblik...al on kao da spava zimski san...

dalje..ovo je samo jedan od oblika odgovra..ima ih jos nekolicina.....ali opet kazem..niej binto ono sto se kaze..bitno je da to akze neko u koga bi trebalo da iamte poverenja..razumete...ovde ne mislim na sebe..i ja sam ucio od ljudi u koje sam verovao...i verujem...nije bas da me zne znaima zasto je to ovako a zasto je ono onako....slusas i ucis...

Van mreže six_pack

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #21 poslato: Februar 12, 2006, 05:30:09 posle podne »
Hvala na odgovoru.

Zoka

  • Gost
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #22 poslato: Februar 12, 2006, 05:42:46 posle podne »
@ six

Ono sto sam zelio da kazem da postoje ljudi koji su cijeli zivot posvetili ovom sportu i da je njihovo znanje veliko, bar bi trebalo.
Ti i ja se recimi bavimo skroz drugim stvarima u zivotu i bb, teretana, ako hoces nam je samo nesto... pa kao hobi.
Ja licno i ne zelim da znam zasto je ovaj ili onaj roid bolji, ne zelim da zavrsim biohemijski fakultet da bi sa 100%sigurnosti mogao reci zasto ne recimm whey sa mlijekom... razumijes me...
Zato i pitam ljude koji ovaj sport zive i ja licno im vjerujem.
Mada imam dovoljno godina, skole, pa ako hoces i iskustva u ovom sportu ne pada mi na pamet da dijelim savjete a pogotovo ne da osporavam ljude koji su ako nista rezultatima dokazali da nesto znaju o ovome o cemu pricaju.
Ja sam ovde da pitam i da slusam sta ljudi koji puno vise znaju od mene imaju reci i naravno uz njihove savjete uradim nesto vise i za sebe...
Mislim da si i ti za to tu :)
U svakom slucaju.. mir brate mir :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #23 poslato: Februar 12, 2006, 06:15:12 posle podne »
Citat: six_pack
Hvala na odgovoru.
..nema na cemu...i nadam se da ti ovo odista nee biti zadnji post!!

Van mreže six_pack

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #24 poslato: Februar 12, 2006, 06:16:55 posle podne »
Citat: Papageno

Ja sam ovde da pitam i da slusam sta ljudi koji puno vise znaju od mene imaju reci i naravno uz njihove savjete uradim nesto vise i za sebe...
Mislim da si i ti za to tu :)
U svakom slucaju.. mir brate mir :)


Tocno i ja sam isto zbog toga ovde. Ucim i pitam sta me zanima.
Peace.  :wink:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #25 poslato: Februar 12, 2006, 06:17:51 posle podne »
ok..stay tuned..

Van mreže MaliSima

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 281
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #26 poslato: Februar 12, 2006, 06:21:15 posle podne »
Posto ste pokrenuli pricu o nocnim proteinima ja moram da se ubacim i jer ih i ja konzumiram,doduse Bio-Tech Verziju naravno sa vodom-zasto?Zato sto mleko ima najmanje 1.6 %mm odnosno 3 dl imaju oko MINIMUN 4,8 grama masti:)A sta ce nam masti pred spavanje?Da sanjamo lepse snove :) ili da sjebemo samu formu nocnog proteina.
 Pedjos jedno pitanje za tebe nedavno sam u jednom postu rekao da radim definiciju i trenutno sam u maloj zabludi pa te molim za pomoc i savet,naime interesuje me posto pijem whey posle treninga i uzimam ga sa dekstrozom u razmeri 1:1 dali je to ok,ili bi mozda cak smeo da povecam unos dex. ?Unapred hvala:)
PS. bez potpisa:)

Van mreže Spartacus

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 97
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #27 poslato: Februar 12, 2006, 06:54:01 posle podne »
Ja bih postavio jedno pitanje.
Pedja ti kazes da se ne moze shake napraviti i ostaviti tako da kad se probudis samo ga popijes?
Ako se ne varam mislim da sam bas ovaj savjet da se shake napravi pred spavanje pokupio od tebe na jednom drugom forumu
Nos morituri te salutamus!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #28 poslato: Februar 12, 2006, 07:17:10 posle podne »
Citat: MaliSima
Posto ste pokrenuli pricu o nocnim proteinima ja moram da se ubacim i jer ih i ja konzumiram,doduse Bio-Tech Verziju naravno sa vodom-zasto?Zato sto mleko ima najmanje 1.6 %mm odnosno 3 dl imaju oko MINIMUN 4,8 grama masti:)A sta ce nam masti pred spavanje?Da sanjamo lepse snove :) ili da sjebemo samu formu nocnog proteina.
 Pedjos jedno pitanje za tebe nedavno sam u jednom postu rekao da radim definiciju i trenutno sam u maloj zabludi pa te molim za pomoc i savet,naime interesuje me posto pijem whey posle treninga i uzimam ga sa dekstrozom u razmeri 1:1 dali je to ok,ili bi mozda cak smeo da povecam unos dex. ?Unapred hvala:)
...ali koliko uzimas wheya??...nije ni bitno......dex uzimaj oko 70-90 gra po shakeu...to je ok..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.318
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Jel probao neko Milk & Egg od Universala?
« Odgovor #29 poslato: Februar 12, 2006, 07:19:49 posle podne »
Citat: Spartacus
Ja bih postavio jedno pitanje.
Pedja ti kazes da se ne moze shake napraviti i ostaviti tako da kad se probudis samo ga popijes?
Ako se ne varam mislim da sam bas ovaj savjet da se shake napravi pred spavanje pokupio od tebe na jednom drugom forumu
..onda me verovatno nisi dobro razumeo..ali ajde ovako slikovito...ja pored kreveta stavim u sejker 3 merice wheya...pored sejkera ostavim 2 dcl vode...kada mi sat zavoni....jednostavno sabijem onu vodu u sejker,promucakam i maznem..sve gotvo za menj od minute....

sada je ovde bitno jao da uvek uzimas lako rastvorljvi vej koji ce da se razmuti u dva tri trzaja sejkerom..ja uvek mlatim po iso-100 od dymatize...bum..bum..i pras......proein je vec u cika pedjosu....

jasnije?????