April 29, 2024, 03:36:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Loš program?? Potreban savjet  (Pročitano 2058 puta)

Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Loš program?? Potreban savjet
« poslato: Avgust 29, 2007, 06:05:36 posle podne »
   Moj trening

  Ponedeljak - GRUDI :
   
   Benc : 4 serije ravnog ,3 serije kosog ,sledeci put krecem prvo sa kosim ,
     Od 6 - 10 ponavljanja.
   4 serije razvlacenja sa bucicama. 10 pon.
   Jedan ciklus  radim pulover 3 serije ,10 pon. A drugi propadanje 3 serije,10 ponav.

Utorak -  Leda :

   VRATILO : 4 serije na gornji dio grudi , 4 serije iza glave  8-10 ponavljanja.
   
      3 serije na Latu , uglavnom iza glave ,10 pon.
      Jedan ciklus  radim 3 serije na donjem koturu , po 10 ponavljanja,
      a drugui Jednorucno veslanje (mada u zadnje vrijeme izbjegavam
           jednoruc. vesl. zbog povrede leda)

Srijeda - Odmor


Cetvrtak - Ramena , Tricepsi

  Ramena :  Na klupi potisak , 4serije iza glave 10 ponavlj. 4serije na gornji dio grudi. 10 pon
             Letenje 3 serije 10 pon. i ubacim 3 serije neke vježbe za trapez .
 
Triceps : Potisak sa cela 5 serija po 10-tak ponavljanja, na latu 4 serije  ,10-tak ponavlj.


Petak  - Noge ,Bicepsi

    Bicepsi : Uglanom 5 serija na Skotovoj klup. po 10-tak ponavljanja, zatim 4 serije sa bucicama ,sa koljena ili stojeci.
   
    Noge : Radim pretežno samo cucanj 5-6 serija, i 4 serije vježbe za listove  .

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Loš program?? Potreban savjet
« Odgovor #1 poslato: Avgust 29, 2007, 06:56:42 posle podne »
Ne znam nista o tebi ali iskoristicu tvoj post i postaviti neke svoje ideje, pa mozda neko od kolega forumasa i razradi temu, a i ti dodjes do odgovora koje trazis!

Po meni najbolja varijatna 4 x nedjeljno....

Dan 1 Grudi i biceps
Dan 2 Noge
Dan 3 Ramena i triceps
Dan 4 Ledja

Izmedju 2.i 3. dana dan domora, i nakon 4. dana 2 dana odmora.

Za grudi bih koristio sva tri ugla... pravi, kosi i kontrakosi, kombinovao bih potiske i razvlacenja 2-rucnim i 1-rucnim tegovima, recimo u 3-4 vjezbe, u 3-4 seta po treningu. Takodje bih povremeno ubacio kros masinu ili neku drugu masinu kao i sklekove na razboju. Znaci izbor je veliki i nevidim razloga zasto bi se sve vrcelo samo oko 3-4 vjezbe na svakom treningu.

Biceps 2-3 vjezbe, opet 1-rucni, 2-rucni, scot, masine, sajle sve sto smatras da ti dobro pogadja misic po meni moze da se implementira. U recimo 2-3 vjezbe po treningu.

Noge... Klasika: Cucnjevi (zadnji cucanj, prednji cucanj, cucanj na smith masini - ukoliko imas kavlitetnu smith masinu sa dobrim prenosom - izvanredno - znaci mjenjas na svakom treningu) i sve to u vise razlicitih stavova, razlicit tempo izvodjenja....Iskorak (ja preferiram setajucu varijantu!) hack, leg press vec sta imas... zadnja loza isto - par vjezbi na masinama i DL sa krutim koljenima sa izuzetno malom tezinom ali i izuzetno praciznom formom, vrlo sporom sa maksimalnim stiskanjem gluteusa i zadnje loze u gornjem polozaju..
Noge znaci recimo u 4-5 vezbi u totalu ne vecem od recimo 16 setova po treningu.

Listovi - nijesam ih gore ubacio ali kao i trbusnjaci mogu 2 puta nedjeljno, odredi dane kada ti odgovara da ih radis, ako kasne, na pocetku treninga!

Ramena - potisak ispred glave i potisak 1-rucnim tegovima, ne bih upirao sa tezinama u potisak iza glave, cak bih ga najradije izbjegao, razne vrste letenja slobodnim tegovima, ali i recimo jednorucno letenje sajlom sa donjeg kotura bih ubacio povremeno. Moj tip... uspravno letenje prije potisaka! Probaj!

Triceps - Opet ima vise dobrih vjezbi sa slobodnim opterecenjem, kao i izvanrednih sa sajlama, nema potrebe za tovarenjem, kao i kod svih drugih misicnih partija, a pogotovo za manje misicne skupine precizni pokreti uz masimalno fokusiranost na misic koji se zeli pogoditi. Ja volim recimo da pocnem sajlom (i zavrsim sajlom), a onda na podizanje sa cela + u supersetu sa uskim hvatom 10+10 ponavljanja sa krivom sipkom!

Ledja - Vratilo rules! Vucenja u pretklonu - dvorucna (sa razlicitim uglom tijela u odnosu na pod), uzim i sirim hvatom, obrnutim hvatom, vucenjem sipke iz ugla sa malom v rucicm (izvanredno), 1-rucno vucenje pojedincano ili sa obije ruke (Lou Feriggno style) istovremeno kao i mali milion uglova i hvatova koje mozes izvoditi na masinama, lat, donja vuca. etc...i takodje jedne nedjelje bih radio vratilo + slobodno opterecenje, a druge na masinama... Takodje UVIJEK BIH KORISTIO GURTNE! Opet sve recimo u 4 vjezbe i 3-4 serije po vjezbi!


Bodybuilding nije takmicenje u bench pressu, i stoga nije presudna tezina sa kojom izvodis pokrete, ali i pored relativno visokog broja ponavljanja, recimo sve iznad 8 i ispod 12 je odlicno, vremenoim ces postajati i snazniji!

Takodje uvijek predlazem maksimalno pravilnu formu, uspostavljanje veze - um-misic i koriscenje adekvatnog opterecenja, koje je uvijek mnogo manje od onog kojim zelimo impresionirati nekog u gymu!

Naravno ima mnogo varijanti na temu i puno sistema koji mogu donijeti rezultate, ovo su samo neke od dijela mojih ideja i sigurno samo vrlo mali dio od onoga sto moze da se implementira i da dovede do rezultata (super setovi, gigantski setovi, extra: super slow varijante, odmor-pauza etc etc) naravno ukoliko sve u ostalih 23 sata van gyma se odradi kako treba a u pogledu ishrane, saplemetacije, odmora etc...

Eto neke moje ideje ;-)
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Loš program?? Potreban savjet
« Odgovor #2 poslato: Avgust 29, 2007, 07:30:30 posle podne »
Ovaj odgovor slobodno moze da se izdvoji i u sticky!!!
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Bluu

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: Loš program?? Potreban savjet
« Odgovor #3 poslato: Avgust 29, 2007, 07:57:41 posle podne »
Treniram vec 5 god.
 Imam 23 god. Visok sam 189 i imam  88 Kg ( mada izgledakao da imam više, vjer. zbog laganih kostiju )
Nisam trenirao 6mjes. zbog povrede leđa .
Nažalost za to vrijeme sam izgubio dosta misicn. mase a dobio malo sala .
I sad mi treba neki univerzalni sistem  ( ni striktno za masu a ni za definiciju), jer ide zima a tad se radi masa , a ako budem išao na definiciju necu se dobro odraditi do ljeta.
Još jedna otežavajuća okolnost je što treniram kod kuće.
imam neku teretanicu,pa nemam baš neki eliki izbor. Pored šipki ,bučica i slobodnih tegova , imam vratilo, razboj, lat mašinu sa donjim koturom, normalno bendz (ravni /kosi), Skotovu klupu , klupu za ramena... Okacio bi i slike al me nesto sramota , cekacu da se barem malo vratim u kondiciju.