April 18, 2024, 05:52:36 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, veslanje  (Pročitano 13803 puta)

Van mreže Spale

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, veslanje
« poslato: Februar 13, 2006, 04:40:32 posle podne »
Sta mislite o programu treninga gdje se rade samo ove vjezbe pomenute u naslovu? Naravno mislim na program za masu i snagu. Ja sam licno radio modifikovanu verziju ovog programa: http://www.bodybuilding.com/fun/hitworkout.htm , koji se zasniva odprilike na istom, sa tim sto sam ja izbacio neke sitne vjezbe a ubacio mrtvo dizanje... E sad ne znam da li sam sa tim programom napredovao tako dobro zbog njega samog ili zbog veoma dobre ishrane koju sam tada koristio... Sta mislite o svemu tome i mozda neko ima neku bolju kombnaciju za kombinovanje vjezbi, a ne kao sto su oni to na onom linku slozili... Mozda da se jedan trening radi cucanj a drugi mrtvo..?
pozz svima
" Al ja imam sebe, u sebi poštenog druga,
   i volim što su tako čiste, moja sreća, moja tuga "

Van mreže ivan77pg

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2006, 07:10:53 posle podne »
pozdrav,forum je jedna od najboljih stvari o bb na koje sam naisao na internetu.Ja sam mrtvo dizanje radio zadnjih godinu i nesto i mislim da je to najbolja vjezba za snagu,ne radim je vec nakoliko treninga zbog bolova u donjem dijelu ledja mada u toku treninga nikad nijesam imao problema.da li da ga radim vise uopste,ili da nekako jos ojacam taj dio ledja ,obzirom da to nije klasican presjek vec se bol pojavljuje postepeno,j samo kad sam u sagnutom polozaju

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2006, 07:54:24 posle podne »
ivane dobro dosao na forum...

ja bih ti preprucio bez obizra koliko volis ovu vezbu da se ne iras sa tim vec da odes kod nekog fizijatra da ti to pogleda i da to snimis..veruj govrim ti iz locnogt iskustva jer meni je u mzadnjim pripremema napuksao diskus i jedva su me ispravili na noge...

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #3 poslato: Februar 13, 2006, 08:22:07 posle podne »
Ako imaš problema s leđima i ako radiš mrtvo za najviše 2 mjeseca si pod nož!!!!!!
A peđa nije mi jasno kako disk može napuknit kad je on želatinasta masa on može da iscuri a ne da napukne!!!!!!
Šta se dešava kod diska krivim vježbanjem ili naćinom držanja opterećujemo "amortizer" -disk između dva kralješka te se u disko stvara veliki pritisak gje se disk probije i izađe želatina i bla bla bla bla bla blablaaaaaaaaaaaa ti pod nož!!!!!!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #4 poslato: Februar 13, 2006, 08:32:49 posle podne »
pa ok..mozda sam se krivo izrazio jer mi je lakse da nekome akzem da je dolso do napuknuica nego da je poceo da curi..hahahhahah..salim se...doslo je do ostecenja stari....2 blokade u ledja direktno i fizoterapeut....laser,magnet i sturja..2 ptua dnvno u trjanju od 15 dana.....mislim da ti je sada sve jasno....

Van mreže kostolomac

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2006, 10:28:10 posle podne »
Cekaj, diskus je hrskavica a ne tecnost, da je u tecnom stanju ne bi ni mogao da drzi prsljene?

Van mreže ivan77pg

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #6 poslato: Februar 13, 2006, 11:05:42 posle podne »
imao sam u planu da podjem hvala

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #7 poslato: Februar 14, 2006, 06:46:29 pre podne »
Cekaj, diskus je hrskavica a ne tecnost, da je u tecnom stanju ne bi ni mogao da drzi prsljene?

Ja nisam vodoinstalar i ne diram se u sastavljanje cijevi pa tako nemoj pisat o necemu šta neznaš !!!!

Da bi se izbjeglo oštećenje, leđna je moždina zaštićena kostima zvanima kralješci. Kralješaka ima 29 i postavljeni su jedan povrh drugoga. Taj se koštani sklop zove kralješnica. Zbog jakih savijanja, trešnje i udaraca svaki je kralješak pokriven i odvojen od sljedećega diskom. Disk je načinjen od spužvaste tvari koja ima fukciju ublažavanja udaraca i savijanja isto tako kao što to čine amortizeri u automobilu. Ligamenti (čvrste veze među kostima) drže kralješke na okupu i omogućavaju vratu i leđima savijanje i okretanje.
Intervertebralni diskovi su jastučići koji se nalaze između kralježaka. Zadatak im je da amortiziraju udarce te kralježnici omoguće pokretljivost. Diskovi također štite osjetljive korijene živaca kralježnioce koji izlaze kroz otvore između kralježaka. Disk se sastoji od tvrdog vanjskog omotača koji je ispunjen želatinoznom supstancom koja se naziva jezgra ( nucleus )

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #8 poslato: Februar 14, 2006, 07:03:25 pre podne »
odlicno objasnjnje direktore..

Van mreže Spale

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #9 poslato: Februar 14, 2006, 08:42:48 pre podne »
Citajuci ovo doslo mi je da ostavim post o pravljenju apleta u java programskom jeziku i unesem jos jednu temu u moj veoma jednostavan topic :lol:  8) .

Inace i meni je mrtvo omiljena vjezba, mada uvjek se propisno zagrijem i u najtezoj seriji radim od 10-15 ponavljanja... Nego sta mislite o programu koji sam gore spomenuo, znaci sastavljen samo od ovih "velikih" osnovnih vjezbi i kako to kombinovati...
" Al ja imam sebe, u sebi poštenog druga,
   i volim što su tako čiste, moja sreća, moja tuga "

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #10 poslato: Februar 14, 2006, 09:07:57 pre podne »
jbg..osnovne vezbe su dobre...ali u kombiaciji sa nekim drugimk..same osnovne vezbe i ence dati bas neke extremen rezulatet u fazi razvoja mase....naravno da ih treba raditi..ali ne kao jedne i jedine..

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #11 poslato: Februar 14, 2006, 10:01:11 posle podne »
Ijao..  i ja imam tih problema sa tim lumbalnim delom...   :(  :(  :(

Vec 3-4 meseca mucim muku sa tim..  Ne treniram 7 dana, prodje me, ja nastavim, i ono opet krece da boli..  

BIo sam kod nekog hiroprakticara,on me je 3x namestao, i stvarno me nije bolelo nekih 5-6 dana,  ali je opet pocelo..

Definitivno moram da napravim neku pauzu od mesec - dva...   ali to mi je jako tesko.. navucen sam na trening..  i ne prihvatam ozbiljnost povrede.

Naravno da ne pokusavam da kazem da sam hrabar, vec da sam debil..  ali sta cu kad sam se navukao...

Dobio sam broj od josh jednog hiroprakticara, tako da cu za nekih 10-ak dana ici kod njega, pa sta mi bog da...

Ja se nisam povredio u toku vezbanja- vezbe, vec je samo odjedanput pocelo da me boli..  i doslo je do toga da sam jedan ceo dan prelezao a da vec 3-4 meseca nemam pun radijus pokreta nogama..  

Veslanje i T-bar ne mogu da radim..     donje trbusnjake ne mogu da radim.. jer ne mogu noge da dizem toliko..   mogu da ih podignem max 30cm....    :(

Jako mi je tesko da prestanem da treniram ali je cinjenica da druge nema..

Hiroprakticar je pomenuo blaga parapareza, neko ukljestenje....

A sto se tiche zelatina, ja vec 3-4 meseca ljudima oko sebe pricam, da ja taj zelatin osecam pod rukom, cak sam i drugima davao da ga osete,ali svi mi govore da sam lud ! Kakav zelatin u kicmi! Jel si ti normalan!

Kakve struje pedja? Mozesh li nesto da napishesh o tome...
Koliko to kosta? Gde si to radio, i naravno, da li je delotvorno?

Pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #12 poslato: Februar 14, 2006, 10:05:07 posle podne »
pa otdkud znam kakve struje..znam da me je ta doctorica koja je supruga od mog skolskog kolege pregledala i psole te 2 blokade ona je inzistirala da prekinem sa trenizima jer postji mogucnost ne daj boze najgoreg..ali posto je meni to bilo 20-ak dana do takmicnej..ta opcija nije dolazila u obizir...i onda je krenula sa tim terapijam..meni je pomoglo...i daval je jos neke tablete da samnji neki otok....verovatno ej bila neka hernija negde..nema pojma..pretpostavljam....

Van mreže gaudi

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 327
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #13 poslato: Februar 14, 2006, 10:56:50 posle podne »
Citat: Kekka

Definitivno moram da napravim neku pauzu od mesec - dva...   ali to mi je jako tesko.. navucen sam na trening..  i ne prihvatam ozbiljnost povrede.


Nemoj da se salis sa ovim i ovo ne prihvatam ozbiljnost povrede moze mnogo da te kosta . Neka ti postave dijagnozu , odrede terapiju i ako kazu toliko bez treninga onda ispostuji to jer cena moze da bude visoka . Ne bih da te plasim ali neki ljudi su bas zbog ovakvog stava prilicno lose prosli.

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Mrtvo dizanje, cucanj, bench, potisak iznad glave, vesla
« Odgovor #14 poslato: Februar 15, 2006, 12:04:24 pre podne »
Znam da si upravu..   idem jos jedanput kod hiroprakticara i onda mir...

Ovo mi nije trening, ne radim najbitnije vezbe..   moram da pauziram i to je to...  Mada ne znam sta cu da radim..   :(  :(  :(