Jun 13, 2024, 12:50:49 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.182 poruka u 18.756 tema - 20.949 članova - Poslednji član: nikolicmarko
X3MShop banner

Autor Tema: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?  (Pročitano 212358 puta)

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #75 poslato: Februar 10, 2010, 11:51:43 pre podne »
Moj ti savet ćuti....
Mali je žešći kontraš i provokator.

Ovo prvo nema sanse nikome....
A ovo drugo moze samo u svom selu...ovde ce odmah ici na ladjenje...ako ne zeli cinjenicno da razgovara. Stvar je vrlo prosta ;D

Van mreže COOLic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #76 poslato: Februar 10, 2010, 11:59:22 pre podne »
Ne znam kome i sta ja ovde kontriram? To sto sam imao nekih rasprava sa nekim ljudima po forumima je nesto deseto. Ako hoces i da ti objasnim, nema problema, posto vidim da ne znas... Na low carb dijeti se unose low glicemic UH, znaci low GL i GI i to samo u dorucku. Ne misli se ovde na kilo voca, nego na 150-200gr. jagoda, malina, kupina jer imaju nizak GL i GI i u toj dijeti su nezamenljivi za taj prvi obrok jer vise hidrata u toku dana nema. Punjenje se radi na 4 dana sa kompleksnim UH i to je to. Ako hoces da ti objasnim zasto je i kod keto dobro to voce, vrlo rado cu to uraditi...

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #77 poslato: Februar 10, 2010, 12:03:04 posle podne »
Ne znam kome i sta ja ovde kontriram? To sto sam imao nekih rasprava sa nekim ljudima po forumima je nesto deseto. Ako hoces i da ti objasnim, nema problema, posto vidim da ne znas... Na low carb dijeti se unose low glicemic UH, znaci low GL i GI i to samo u dorucku. Ne misli se ovde na kilo voca, nego na 150-200gr. jagoda, malina, kupina jer imaju nizak GL i GI i u toj dijeti su nezamenljivi za taj prvi obrok jer vise hidrata u toku dana nema. Punjenje se radi na 4 dana sa kompleksnim UH i to je to. Ako hoces da ti objasnim zasto je i kod keto dobro to voce, vrlo rado cu to uraditi...

Po ovom sto si napisao...rekao bih ti da ti ne znas..jer ako je po tebi ovo voce jedino sa niskim GI i GL, onda i osnove ne znas...I pri tom mi nije jasno...video si moj odgovor na ovoj temi jos pre 7-8 min...i nisi nista odgovarao...sto? Pretrazio si net da bi mogao nesto da napises? A ovo za keto..nije nista drugo do pokusaja provokacije...te ides na hladjenje...

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #78 poslato: Februar 10, 2010, 12:32:18 posle podne »
Voce dobro kod keto... ;D

Spartak

  • Gost
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #79 poslato: Februar 11, 2010, 02:25:19 pre podne »
Voce dobro kod keto... ;D

unos 100-200 grama voca  pred trening praznjenja za izlazak iz ketoze, procitati malo literature.To je momak mislio.To sam i ja radio i pokazalo se kao ok

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #80 poslato: Februar 11, 2010, 10:41:30 pre podne »
To ok, ali opet...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.315
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #81 poslato: Februar 11, 2010, 10:51:20 pre podne »
Da, da, a vi svi imate bf 5%, pa morate da odrzavate formu za takmicenje jel? Nema tu teorije ovo i ono, nisam napisao za svo voce da je o.k. nego za odredjeno voce da je za dorucak i na dijeti dobro. Low carb dijeta je nezamisliva bez tog voca koje sam naveo za dorucak, takodje je i to voce extra i na keto dijeti kada izlazite iz ketoze u fazi pred punjenje sa UH... No da ne idemo u off...

colicu cemu ove gomile budalstina???
kakav izlazk iz ketoze uz pomoc voca??
kakva low carb dijeta je sa vocem?
o cemu ti pricas covece??
dali ti u ospte znas o cemu pricas pa da onda idemo dalje?

ne mogu da izdrizm citajuci ove glupposti..

dakle..

Citat
Ne znam kome i sta ja ovde kontriram

kontiras svemu sto je opste poznato i izmisljas toplu vodu..
DAJ SLIKE SVOJE I DA VIDIMO TVOJ USPEH..

Citat
Na low carb dijeti se unose low glicemic UH, znaci low GL i GI i to samo u dorucku.

tacno a kakve veze ima sa tim nesto sto ima nizak GI a visok nivo glukoze ili fruktoze..????
da bit it malo jasnije bilo o fruktozi..

Citat
vo ovako.podstaknut GOMILOM BUDALSTINA sa nekih drugih emsta i od nekih drguih ljudi koji cak maju obraz da se potpisuju koje kakvim......niej ni bitno,morao sam da uradim ovo tj da kazem neke stvari u vezi fruktoze kao izvora uh u nasem PWM....

znaci.ovde iznosim cinjenice koje u krugovima b.b su jako dobro znane i nisu izrecene od strane bilo koga i bilo cega nego jedan od kretora ove teze je i sam MILOS SARCEV,a samim tim hiljade ljudi se pridrzava ovoga..

ne kazem da ne psotoji teroija od nekih drugih"guru-a"po ptianju odnosa DEXTROZA-FRUKTOZA tj da ti isti zastupaju upotrebu FRUKTOZE umseto DEXTROZE,ali 0X10 000 je uvek 0.....znaci..pustimo teroije i lupanje koje kavih kvazi strucnjaka-ovde mislim na ove nase-i daj jednom  ljudi odmaknite se samo 1mm od lonoga sto su vas u skolama ucili oni koji su zavrsili fakul;tete pre 50 ili vise godina jer nauka je uznapredovala i nije dovoljno samo objasnjnje FRUKTOZA JE PROSTI SECER KOJI SE RASTVARA U JETRI------i sta dalje....Molim??....ali da ne duzim..

FRUKTOZA-nema sta da trazi kao izvor UH u nasem PWM iz prostog razloga jer ima jako nizak G-indeks- a samim tim zbog te svoje karakteristike nema moci da snazno iritira podiznje inuslina koje nam je i te kako potrebno posle treninga...sta to znaci..

pa fruktoza posle samog unosenja u organizam veoma brzo u jetri bude preradjena u glukozu i poslana ko zna gde....ili...kako bi rekao nas narod u zapecak ili cosak..a pored ovog velikog nedostatka, G index se menja jako brzo cim se namirnice izmesaju

znaci unosm ogrome kolicine frukotze mozemo da dobijemo samo jedno..talozenje viksa masnoca..

istina je to sto kazi ti strucnjnaci na tim mestima gde sam to video da frukotza puni jetru glikogenom,ali nama je cilj povratiti glikogen u misic  a ne rizikovati da nam se taloze bespotrebne masnoce

poslednja istrazivanja cak idu do tud da fruktoza utjece na starenje misicnih stanica-ovo uzeti kao rezervu..za ovo nsiam siguran..

!

koliko jagode imaju cega a da ne ulazim u drugo veoce...IZVOLI PA VIDI koliki GI imaju i koliko imaju glukoze i frutkoze

STRAWBERY FACTS
http://strawberriesweb.com/strawberries/Strawberry+Nutrition+Facts/

Nutrient    Units    Value per
100 grams   Number
of Data
Points   Std.
Error
Proximates
Water    
g
   
90.95
   
23
   
0.214
Energy    
kcal
   
32
   
0
   
0
Energy    
kJ
   
136
   
0
   
0
Protein    
g
   
0.67
   
19
   
0.026
Total lipid (fat)    
g
   
0.30
   
15
   
0.047
Ash    
g
   
0.40
   
19
   
0.021
Carbohydrate, by difference    
g
   
7.68
   
0
   
0
Fiber, total dietary    
g
   
2.0
   
21
   
0.152
Sugars, total    
g
   
4.89
   
0
   
0
Sucrose    
g
   
0.47
   
15
   
0.328
Glucose (dextrose)    
g
   
1.99
   
16
   
0.194

Fructose    
g
   
2.44
   
16
   
0.198

Lactose    
g
   
0.00
   
12
   
0
Maltose    
g
   
0.00
   
12
   
0
Galactose    
g
   
0.00
   
10
   
0
Starch    
g
   
0.04
   
8
   
0.02

dalje..

Citat
u toj dijeti su nezamenljivi za taj prvi obrok jer vise hidrata u toku dana nema.

djecace dragi ti si potpuno pobrkao i loncice i brzine
znaci..po tvom..jedes voce ujutro na low carb dijeti i onda 4 dan se naziders sa kompleksnim
odlicno..odlicno...a sta ce mo sa tim da npr na lpw carb dijeti se praktikuje uglavnom razlicit unos UH o odredjnim danima jer je low carb dijeta o kojo pricas za DEBELE DEGENDRICNE AMERKANCE se pokazala ok jer nakon fast food onaj i koje je uspeo da izdrzi da zdere voce i mesinu u toku dana izgubio je neki kg..
ali si zaboravio cinjenicu da to za nekoga ko je fizicki AKITAVN SPROTISTA JE POGUBNO DA UNOSI ISUT KOLICINU UH U SAMO ODREJDENOM DANU A PO TVOM JE TO SAMO 4 DAN TE DA TO MOZE DA BUDE SAMO POGUBNO ZA POJEDINCA..

Citat
Ako hoces da ti objasnim zasto je i kod keto dobro to voce,


a o keto dijeti MI TI NEMOJ MOLIM TE PRICATI A POGTOVO O UNOSU VOCA NA KETO DIJETI!!!!
OVO TE MOLIM LEPO UKOLIKO HOCES DA I DALJE CITAS OVAJ FORUM
A IZ KOG RAZLOGA VOCE NIJE DOBRO POGTOVO NA KETO DIJETI SAM OBJASNIO SPARTAKU A EVO I TEBI!!!!

U KETOZU SE ULAZI DRUGI DAN POSLE PUNJENJA TJ OBICNO JE TO UTORAK I U TOM STANJU SE OSTAJE TO SUBOTE UJUTRO KADA SE POSTPENO KRECEU PUNITI GLIK DEPOI ALI NE ZARAD NECKIH STVARI KOJE SU UOBICIJANE VEC ZARAD STOPE PAZANLNPOG METABILIZMA
NEMA TU NIKAKVOG ZADNJEG PRAZNJENJA PRED PUENJE JER JE TO GLIUPOST...
TI MORAS DA BUDES U DOBUKOJ KETOZI U PETAK A AKO NISI DOSEGAO STANJE KETOZE U PETAK,GANJATI TAJ ZADNJI DAN KETOZU SA TIM STO CES PVOECAVATI TRENING JE BUDALSTINA I MOZE DA ODVEDE NEKOGA SAMO U KATABOLIZAM..
OVA DIJETA NE DOPSUTA ODUSTAPNJA TIPA..DANAS MOGU MALO UH JER CU STURA JACE TRENIRATI PA CU TO RESITI...TO NE DOLAZI U OBZIR
U KETOZEI MORAS DA BUDES 3 ILI 4 DANA DA BI ONI MANJE ISKUSNI UNOSILI UH ZARAD STOPE BAZALNOG METABILZIMA DVA DANA A ONI ISKU SIJI MOGU DA IDU I AN TO DA UNOSE UH SAMO 1 U 7 DANA I TO U VELIKOJ MERI PA CAK JE I NEKIMA KOJI ZNAJU DA MANILUPILSU SA SVOJIM TELOM DOVZLJEN I JUNK FOOD!!!

TO JE ONO STO IGRA IGRU
« Poslednja izmena: Februar 11, 2010, 11:34:27 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.315
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #82 poslato: Februar 11, 2010, 10:58:51 pre podne »
Citat
unos 100-200 grama voca  pred trening praznjenja za izlazak iz ketoze,

buraz
izlazak iz ketoze je moguc na milon i pet hiljada nacina
uzimati voce kao superkompenazicju za izlazak iz ketoze je los potez
sada kada budes radio drugi put ketogenu dijetu i to budes primenjivao sve ce da ti bude jasno
prvi put si prosao,jer neznam i kakve si rezualtate imao,tj mozda ti i jesi bio zadolvjan sa reuzlatatima ali ej to ganratujem daleko od onoga sto je moglo biti da nisi radio to sto si radio a sto ces kao sto rekoh osetiti ako budes isao drugi put na cettonic.
i jos ensto za kraj..

TO NIKAKO LJUDI DA SHVATE....NEMA NIKAKVOG PRAZNJENJA U KETOSNKOM STANJU!!!!!
U KETOZU SE ULAZI DRUGI DAN POSLE PUNJENJA TJ OBICNO JE TO UTORAK I U TOM STANJU SE OSTAJE TO SUBOTE UJUTRO KADA SE POSTPENO KRECEU PUNITI GLIK DEPOI ALI NE ZARAD NECKIH STVARI KOJE SU UOBICIJANE VEC ZARAD STOPE PAZANLNPOG METABILIZMA
NEMA TU NIKAKVOG ZADNJEG PRAZNJENJA PRED PUENJE JER JE TO GLIUPOST...
TI MORAS DA BUDES U DOBUKOJ KETOZI U PETAK A AKO NISI DOSEGAO STANJE KETOZE U PETAK,GANJATI TAJ ZADNJI DAN KETOZU SA TIM STO CES PVOECAVATI TRENING JE BUDALSTINA I MOZE DA ODVEDE NEKOGA SAMO U KATABOLIZAM..
OVA DIJETA NE DOPSUTA ODUSTAPNJA TIPA..DANAS MOGU MALO UH JER CU STURA JACE TRENIRATI PA CU TO RESITI...TO NE DOLAZI U OBZIR
U KETOZEI MORAS DA BUDES 3 ILI 4 DANA DA BI ONI MANJE ISKUSNI UNOSILI UH ZARAD STOPE BAZALNOG METABILZIMA DVA DANA A ONI ISKU SIJI MOGU DA IDU I AN TO DA UNOSE UH SAMO 1 U 7 DANA I TO U VELIKOJ MERI PA CAK JE I NEKIMA KOJI ZNAJU DA MANILUPILSU SA SVOJIM TELOM DOVZLJEN I JUNK FOOD!!!

TO JE ONO STO IGRA IGRU

Van mreže The_Bulldog

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.349
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #83 poslato: Februar 11, 2010, 11:49:36 pre podne »
Ma, nema Pedja sta mnogo da objasnjavas...neka kupi uriscan ili  sta god slicno, pa neka sam prati kada ulazi i izlazi iz ketoze..i koliko je duboko u njoj..kad unosi voce...radi ili ne radi praznjenje/punjenje..ili sta je vec spomenuo..Ja sam na keto isao i sa dva dana punjenja...onda sam probao i sa dva obroka - sporim, pa nakon toga brzim zbog skakanja insulina i njegove uloge da skupi to malo glikogena koji je u krvotoku..isao sam i sa jednim obrokom punjenja u odredjenim kolicinima..pa sam cak i gurao dve nedelje bez punjenja....I to sve da bi video kako MOJE telo reaguje...a to sto neko procita nesto pa se drzi kao pijan plota..taj nikada nece uspeti da fino podesi u ovom sportu za svoje telo bitne elemente...jer svako telo je razlicito i svako treba da upozna svoje.



Elem posto je tema kako pripremate vase ovsene..da nastavimo  :)

Za one koji "ne mogu" bez hleba...uzmete 400 gr ovsenih pahuljica pa ih sameljete ili kupite cisto ovseno brasno...dodate jedno jaje, prasak za pecivo, oko 100-150 ml kisele vode..sve to umutite..razlijete po plehu i pecete...dobijenu pogacu podelite na 4 dela, tj. 4 obroka...svaki obrok ima oko 70 gr kompleksnih UH...proteine i masti u tragovima...
« Poslednja izmena: Februar 11, 2010, 12:40:27 posle podne The_Bulldog »

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #84 poslato: Februar 11, 2010, 02:38:08 posle podne »
Ja sam jedno 200-300 grama ovsenih samljeo u onome sto se melju orasi i fino dodao soli i prashak za pecivo, stavio u tepsiju, premazao rajcicom (neka 99 posto rajcica...bar tako pise na njoj), posuo origanom, stavio malko suvog mesa i gore mrvu sira i pizza extra ispala, nije bas najbolje kombinovanje namirnica, ali pouka je da je tjestenina od ovsenih bila i vise nego extra...

Sledeci put kad mi se prohtiju jaja na oko (da umachem) obavezno cu napraviti hljepcic od ovsenih pahuljica, tj brasna od ovasa. :)

Spartak

  • Gost
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #85 poslato: Februar 12, 2010, 02:11:07 pre podne »
Citat
unos 100-200 grama voca  pred trening praznjenja za izlazak iz ketoze,

buraz
izlazak iz ketoze je moguc na milon i pet hiljada nacina
uzimati voce kao superkompenazicju za izlazak iz ketoze je los potez
sada kada budes radio drugi put ketogenu dijetu i to budes primenjivao sve ce da ti bude jasno
prvi put si prosao,jer neznam i kakve si rezualtate imao,tj mozda ti i jesi bio zadolvjan sa reuzlatatima ali ej to ganratujem daleko od onoga sto je moglo biti da nisi radio to sto si radio a sto ces kao sto rekoh osetiti ako budes isao drugi put na cettonic.
i jos ensto za kraj..

TO NIKAKO LJUDI DA SHVATE....NEMA NIKAKVOG PRAZNJENJA U KETOSNKOM STANJU!!!!!
U KETOZU SE ULAZI DRUGI DAN POSLE PUNJENJA TJ OBICNO JE TO UTORAK I U TOM STANJU SE OSTAJE TO SUBOTE UJUTRO KADA SE POSTPENO KRECEU PUNITI GLIK DEPOI ALI NE ZARAD NECKIH STVARI KOJE SU UOBICIJANE VEC ZARAD STOPE PAZANLNPOG METABILIZMA
NEMA TU NIKAKVOG ZADNJEG PRAZNJENJA PRED PUENJE JER JE TO GLIUPOST...
TI MORAS DA BUDES U DOBUKOJ KETOZI U PETAK A AKO NISI DOSEGAO STANJE KETOZE U PETAK,GANJATI TAJ ZADNJI DAN KETOZU SA TIM STO CES PVOECAVATI TRENING JE BUDALSTINA I MOZE DA ODVEDE NEKOGA SAMO U KATABOLIZAM..
OVA DIJETA NE DOPSUTA ODUSTAPNJA TIPA..DANAS MOGU MALO UH JER CU STURA JACE TRENIRATI PA CU TO RESITI...TO NE DOLAZI U OBZIR
U KETOZEI MORAS DA BUDES 3 ILI 4 DANA DA BI ONI MANJE ISKUSNI UNOSILI UH ZARAD STOPE BAZALNOG METABILZIMA DVA DANA A ONI ISKU SIJI MOGU DA IDU I AN TO DA UNOSE UH SAMO 1 U 7 DANA I TO U VELIKOJ MERI PA CAK JE I NEKIMA KOJI ZNAJU DA MANILUPILSU SA SVOJIM TELOM DOVZLJEN I JUNK FOOD!!!

TO JE ONO STO IGRA IGRU

Sledeci put ce biti bez voca i bez tog treninga praznjenja...sad se postavlja pitanje, sta se desava ako posle np 4 dana ketoze, recimo da je to subota, unesem npr 200gr voca  kao sto sam radio to neka bude nekih 40 50gr simple carbs,i recimo da izadjem iz ketoze pred taj trening, po mom shvatanju ja sam preshaltan na glukozu kao izvor energije ?  ja sam upravo i unosio 1 dan posle tog treninga carbse, nekih 200 300gr upravo zarad metabolickog booma...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.315
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #86 poslato: Februar 12, 2010, 06:46:24 pre podne »
Citat
ja sam upravo i unosio 1 dan posle tog treninga carbse, nekih 200 300gr upravo zarad metabolickog booma...

pa cek brate
jel govirimo o danu kada si uzimao UH pa si uz put uzeo i voce sto i nije neka greksa
vec ovde je rec o tome da colic prica o tome kako se i na low carb dijetima a posebno na cettonicu koristi voce kao prvi jutranji obrok itd itd itd itd
ja sam tebe shvatio da si ti radio superkompenazicju i hteo da uzimas ajd da kzem brze UH zarad metabilickog buma i to u dane kada je potrebno da budes u ketozi
a i dan kada je puenjenje tj uzimanje UH nema tu nikakvog metabolickog buma.
vise ces svom metablizmo da pomognes da odrzi viskoku stopu na taj nacin sto ces kro 6 puta unositi po 50 ili vise gr UUH nego da uzmes prosti secer kojeg ce orgnizam samo u veoma maloj meri iskoristiti a sve ostalo ce da pretvori u ono sta nama nije potrebno jer telo nako ketosnkog stanja prepoznaje samo KOMPLExNE UH kao dobre izvore enegije a secere ce iskristi trenutno tj samo u tom momemntu,uzeti koliko misli da treba da se uzme i kraj price jer ces pre IMITIRATI popunu glikogena sa 200 gr jaogda nego sa 500 gr pirinca!!!
namerno sam rekao IMITIRATI i zavrati glik depoe da su puni i onda nakon unosa komplexinh UH imas samo problem da ih se pretpvri u ono sto necemo...

Van mreže onel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
  • Train hard, or go Home !
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #87 poslato: Februar 12, 2010, 03:46:11 posle podne »
Koje su najjbolje te ovešene pahuljice , ja to nikad nisam jeo , drmam ujutro 6 jaja 2 cijela 4 bjelanca ... Pa da i ja ubacim to kao desert poslije jaja :D
GO HARD , OR GO HOME !!!

Van mreže breshahils

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.618
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #88 poslato: Februar 12, 2010, 04:23:56 posle podne »
Koje su najjbolje te ovešene pahuljice , ja to nikad nisam jeo , drmam ujutro 6 jaja 2 cijela 4 bjelanca ... Pa da i ja ubacim to kao desert poslije jaja :D

Imaš HAHNE ovsene 500gr plava kesa u robotu...i skroz su jeftine. Možeš ih jesti sa mericom wheya , ili da ih ubacuješ kao komplehni UH.
Pain is temporary, Pride is forever

Van mreže onel

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 337
  • Train hard, or go Home !
Odg: Kako pripremate vase Ovsene Pahuljice?
« Odgovor #89 poslato: Februar 12, 2010, 05:08:12 posle podne »
Mogu li one neke musli jel to isto ....
GO HARD , OR GO HOME !!!