April 29, 2024, 01:28:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana  (Pročitano 2170 puta)

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Ishrana
« poslato: Jul 04, 2007, 04:59:31 pre podne »
Pozdrav :)

Uclanio sam se skoro i citam forum koliko imam vremena, procitah ovo za voce, bistrim ovaj sajt nutritiondata i skinuh ove tabele sa sticky topica ali posto verujem da je mnogo vas ovo vec sazvakalo, reko bolje da pitam vas direktno.

Imam skoro 25 godina, bavio sam se sportom celi zivot, nekada intenzivnije nekada manje intenzivno, teretana, kosarka, fudbal, tenis, plivanje, bajs ...
u poslednje 4 godine sam osetno smanjio aktivnost, a pre godinu dana sam kupio i kola, plus sam ljubitelj piva, sto je na kraju rezultiralo da sa svojih 183 cm dodjem na 96 kg. Gradjen sam ok, tako da se to ne vidi ko zna koliko ali me nervira pojas na bokovima i stomak, pa resih da pocnem malo intenzivnije da treniram.

Posto sam pusac (nadam se da cu preziveti ovo priznanje na ovakvom forumu), oko pola paklice dnevno, razmisljam da prvo krenem da trcanjem i bajsom 1 ili dva puta dnevno da se kardiovaskularni sistem probudi, medjutim vidim da svi kazu da bez pravilne ishrane nema nista, pa sam zato i otvorio topic.

Recimo da sam slobodan ceo dan, mogu da jedam kada sta treba, ali ne znam sta i koliko da jedem, pa ako bi neko mogao u kratkim crtama da mi kaze koliko obroka i koliko kalorija po obrocima i kada da treniram?

Nisam znao gde tacno da postavim temu posto se tice i kardio treninga i ishrane a i predstavio sam se kliko toliko. Posto me najvise intersuje ishrana, reko da ga stavim ovde najpreciznije cu odgovore dobiti.

Hvala unapred.

ps. imam jos jedno pitanje, vezano je za vrucinu. Da li je isto trcati pola sata uvece na recimo 20 C i u toku dana na 30-35 C? Pretpostavljam da nije ali koliko sam uspeo da vidim o tome nije bilo reci na forumu?

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Ishrana
« Odgovor #1 poslato: Jul 04, 2007, 06:13:41 pre podne »
5 ili vise obroka, svaki sa min. 30 g proteina u njemu, UH najjaci ujutru, i posle treninga, i malo manje pre treninga. Poslednji obrok je 5 min. pred spavanje i trebalo bi da bude samo ella sir.
Sto se kardia tice, normalno je da vise kalorija trosis na 35 stepeni, al to ne znaci da treba tad da trcis, trci ujutru ako bas hoces napolju ili u teretani

Van mreže lksndr

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Re: Ishrana
« Odgovor #2 poslato: Jul 04, 2007, 08:45:53 pre podne »

Van mreže Nuke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 208
Odg: Ishrana
« Odgovor #3 poslato: Jul 04, 2007, 12:09:47 posle podne »
u pravu si...vecina je ovo vec sazvakala i ovo ima sazvakano u puno tema...samo upisi trazen pojam u search i citaj...