April 20, 2024, 07:08:15 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: Topljenje masti  (Pročitano 6620 puta)

Van mreže griulik

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Topljenje masti
« poslato: Jul 18, 2007, 08:11:29 posle podne »
Imam par pitanja vezana za topljenje masti pa bih vas molio da mi odgovorite.
1.pitanje:Negde sam na forumu procitao da svaki covek ima maksimalnu frekvenciju pulsa(mfp) i da ako u toku kardia odrzavamo puls na 60-70% mfp-a da je to zona u kojoj topimo masti.interesuje me jeli to stvarno tacno?
2.pitanje:Da li je mnogo da kardio radim ujutru oko 7 i uvece oko 6 oba puta po sat vremena?(u teretanu idem oko pola 12 ako to nesto znaci)Ako jeste onda koliko vremenski treba da traje kardio?
3.pitanje:Posto kuci imam sobni bicikl samo njega koristim za kardio da li cu postici bolje rezultate ako struk umotam u najlon foliju(negde sam pokupio tu foru da se tako bolje topi mast)
4.pitanje:Da li se kardio radi na prazan stomak?
5.pitanje:Da li ja uopste mogu uz pomoc bicikle da skinem masne naslage sa struka?(ubacicu uskoro i preskakanje vijace)
Unapred hvala!

Van mreže Blah

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Topljenje masti
« Odgovor #1 poslato: Jul 19, 2007, 12:25:46 pre podne »
Nisam dovoljno strucan da ti odgovorim na sva pitanja ali here it goes:

1) Postoji jedan opseg pulsa u kome je optimalna potrosnja masti i smanjena razgradnja misica (ne znam da li sam se lepo izrazio). Sacekaj da ti kaze neko iskusniji
2) Kardio radis ili na prazan stomak (ujutru) i/ili posle treninga sa tegovima. Mislim da ti je 1h mnogo (zavisi od intenziteta)
3) Folija, pojas ti moze pomoci u izbacivanju vode koja se nalazi u potkoznom sloju. Ne skodi, ako ti ne smeta mozes da nosis.
4) Vidi pod 2.
5) Svaki vid kardia pospesuje skidanje masnih naslaga (ubrzava se metabolizam); da li je to preskakanje vijace, trcanje, bicikl... Pogledaj HIT princip kardia.

Pozdrav ;)
« Poslednja izmena: Jul 19, 2007, 12:28:16 pre podne Blah »

Van mreže robi

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 182
Odg: Topljenje masti
« Odgovor #2 poslato: Jul 19, 2007, 12:44:00 pre podne »
Pozdrav!
1. Da svaki čovek ima svoj mfp i do njega dolaziš tako da od broja 220 odbrojiš svoje godine i tako dpbiješ mfp. Zona u kojoj topimo masti ide od 60-85% mfp.
2. Kardo možes imat od 30-45 min ako radiš HIIT variantu do 25 min. Da ga radiš ujutro na prazan stomak ti je najbolje i ako je moguče da radiš još jedan kardio posle treninga sa          tegovima,zato bi bilo dobro ako imaš mogučnost da ideš na trening kasnije nego u pola 12.
3. nečeš
4. ujutro da
5. da možeš da skineš sa struka ali ne samo tamo!!! masne nasnage se tope sa celog tela,nema lokaliziranja..
6. O TOME IMA NAPISANO MNOGO , TAKO DA BI TI BILO NAJBOLJE,  DA SI PRVO PROČITAŠ FORUM !!!

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Odg: Topljenje masti
« Odgovor #3 poslato: Jul 19, 2007, 03:35:41 pre podne »
1. Da svaki čovek ima svoj mfp i do njega dolaziš tako da od broja 220 odbrojiš svoje godine i tako dpbiješ mfp. Zona u kojoj topimo masti ide od 60-85% mfp.

x 0,7 valjda?

Van mreže robi

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 182
Odg: Topljenje masti
« Odgovor #4 poslato: Jul 19, 2007, 03:56:51 pre podne »
1. Da svaki čovek ima svoj mfp i do njega dolaziš tako da od broja 220 odbrojiš svoje godine i tako dpbiješ mfp. Zona u kojoj topimo masti ide od 60-85% mfp.

x 0,7 valjda?

Šta x 0,7?
Ako bi bilo x 0.7 onda ne bi bilo od 60-85%

Van mreže Ogi.

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 142
Odg: Topljenje masti
« Odgovor #5 poslato: Jul 19, 2007, 12:28:06 posle podne »
Procitao sam da se maksimalan puls racuna kao 220 - broj godina x 0,7.

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Topljenje masti
« Odgovor #6 poslato: Jul 19, 2007, 12:41:33 posle podne »
Pa to je 70%,a on je rekao 60-85%
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!