April 28, 2024, 12:40:29 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: F1 - Nirnburg  (Pročitano 1956 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
F1 - Nirnburg
« poslato: Jul 19, 2007, 11:51:07 posle podne »
PRED TRKU ZA VELIKU NAGRADU EVROPE NA STAZI NIRBURGRING
Kimi Raikonen optimista


Vozač Ferarija Kimi Raikonen potpuno je smiren i hladnokrvan uoči Gran prija Evrope, koji se u nedjelju vozi na “Nirburgringu”. Uzastopne pobjede u Francuskoj i Velikoj Britaniji nijesu uticale da Finac postane euforičan i počne da razmišlja o tituli.
- Lijepo je pobjeđivati, ali pobjede ne mogu da me promijene, ni kao vozača, ni kao osobu - rekao je Raikonen novinarima uoči prvih nezvaničnih treninga u Njemačkoj.
Interesantno je da je Finac samo tokom jula ove godine pobijedio na više trka nego tokom čitave prethodne sezone, kada je vozio za Meklaren - sada velikog protivnika njegovog novog tima.
- Osvojio sam solidan broj poena na posljednje dvije trke. Moj bolid bolje funkcioniše i to je jedina razlika. Izvlačim iz mašine više nego što sam mogao ranije, ali osim toga je sve isto. Mislim da i ove nedjelje možemo postići dobre rezultate  - dodao je Raikonen.
Njegov najbolji plasman na Velikoj nagradi Evrope je treće mjesto, osvojeno 2002. Prošle godine bio je četvrti, 2005. jedanaesti, a 2004. i 2003. je morao da odustane pri kraju trka, u trenucima kada se nalazio u vođstvu. U tom smislu, Nirburgring svakako ne spada u njegove omiljene staze.
Poslije devet od ukupno 17 trka predviđenih za ovu sezonu, prvo mjesto u generalnom plasmanu zauzima Meklarenov debitant, Britanac Luis Hamilton, koji je sakupio 70 bodova. Njegov klupski kolega Fernando Alonso ima 58, Raikonen 52, a Brazilac Felipe Masa (Ferari) 51 bod.

Rubens Barikelo ostaje u Hondi

Brazilac Rubens Barikelo će i sljedeće sezone voziti sa Džensonom Batonom, nakon što je potpisao novi ugovor sa Hondom.
- Presrećan sam što ću u Hondi ostati do kraja 2008. Kada sam prvi put došao ovdje prije dvije godine, cilj mi je bio da razvijem dugoročnu saradnju i pomognem u izgradnji novog i snažnog tima - izjavio je 35-godišnji Barikelo.
Iako ove sezone još nije osvojio nijedan bod, Barikelo vjeruje da će Honda ipak nastaviti takmičenje u punoj snazi. U prilog toj tvrdnji ide i dovođenje novog eksperta za aerodinamiku Loika Bigua i zamjenika tehničkog direktora Jorga Zandera.
Barikelo je u F1 debitovao za tim Džordana 1993. Vozio je još za Stjuart i Ferari, i osvojio devet Gran Pri nagrada, sve za italijanski tim. Do sada je učestvovao u 241 trci, i gotovo je sigurno da će do kraja sljedeće godine prestići rekord Rikarda Patrezea od 256 trka. Tako će postati najiskusniji vozač Gran Prija svih vremena.

Slika: Kimi Raikonen u bolidu Ferarija

Izvor: www.arenacg.net
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: F1 - Nirnburg
« Odgovor #1 poslato: Jul 22, 2007, 08:42:20 posle podne »
JEBENA TRKA.....OPASNO JEBENA..

KISA JE SVE POMUTILA I DO KRAJA JE BILO STVARNO EXTRA....

JEDNA OD RETKIH TRKA U KOJOJ SAM UZIVAO..UGLAVNOM SU SVE OSTALE KAO NA IGRACMA...DEJA VU

Van mreže Proday

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 130
Odg: F1 - Nirnburg
« Odgovor #2 poslato: Jul 22, 2007, 09:44:48 posle podne »
Apsolutno se slažem sa tobom Pedja, konačno malo neizvesnoosti do samog kraj (drago mi je da sam snimao zadnjih 10 krugova). Masa je opravdao tvrdnju jda je očajan vozač po kiši!!!

Nego nije mi jasno kako to da nisu sankcionisali Alonsovo nesportsko ponašanje poslednji put u boxu. Nije propustio vozača pre sebe!

Van mreže Celofan

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: F1 - Nirnburg
« Odgovor #3 poslato: Jul 23, 2007, 12:40:52 posle podne »
Fantasticna trka...
Ne slazem se sa konstatacijom da je Massa ocajan na kisi, imao je problema sa zadnjim setom guma, pa odlicno je startovao, obisao Alonza skoro i Kimija,  vozio je super po onom potopu dok trka nije prekinuta, zar ne?
Nije ni sjajan ali da je toliko losh Alonzo bi ga pretekao josh na pocetku...

Desavanja u pitu nisu tako strasna, ipak to nije bila borba za poziciju, meni nije jasno kako to da su crnca izvukli dizalicom i vratili na stazu a on nastavio da se trka kao da se nista nije desilo...
Sto su bas njega prvog izvukli, po meni nesportski lici mi cak i na neku protekciju....
Sta znam...

Za Kimija, nemam reci, ajde sto je godinama kvario mercedese, ali kako uspes da pokvaris Ferrari covece???

Uglavnom, odlicna trka, jako zanimljiva, voleo bih da bude takvih vise u sampionatu...
Evo za dve nedelje dolazi Madjarska u kojoj zna da bude kishovito...
Videcemo...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: F1 - Nirnburg
« Odgovor #4 poslato: Jul 23, 2007, 01:47:17 posle podne »
ja sam do pre 3 godine pratio sve i jednu trku na hungaroringu,tj ima ih negde oko 7-*8...nisam sigrun moram d avidim ulaznice da znam tacno koliko ih bilo.

majdraska je prilicno dosaddna ako je neko ili nesto ne zakuva.....mislim na samu trku.

ali zato je hungaroring grad za sebe i mozes da uzivas u blagoditetima lepih teta majdarcia i ladne pive..

juhuuuuu