April 28, 2024, 08:47:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.102 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Spektakl: Buducnost - Hajduk (Varvari + Torcida pics)  (Pročitano 4649 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Spektakl: Buducnost - Hajduk (Varvari + Torcida pics)
« poslato: Jul 20, 2007, 12:18:28 posle podne »
Prvi susret 1. kola pretkvalifikacija između Budućnosti i Hajduka završen bez pobjednika (1:1)

Shvatili da mogu!


Ulaskom Šćepanovića i Draška Božovića u drugom poluvremenu Budućnost vaskrsnula

Podgorica – Budućnost je sinoć u drugom poluvremenu pokazala da može da igra protiv Hajduka. Sve do 60. minuta i gola Šćepanovića domaći su mislili da su od mreze Balića daleko. U sekundi sve se promijenilo, stvoreno se par sjajnih prilika ali ispostavilo se na kraju da je to bilo ipak nedovoljno da se izvuče više od 1:1 protiv splitskog kluba.
Domaći kao da su u meč ušli sa previše respekta prema rivalu. Vidjelo se to po njihovoj igri koja je u pojedinom trenucima bila sa mnogo nepreceznih dodavanja, bez “razgovora“ na terenu... Petrović je najviše nade polagao u Lakića. Desni defanzivac je međutim sjajno pročitan od lijeve strane Hajduka – veziste Gabrića i kapitena Hrgovića.
Raičević je bio u pravu – Černat nije čudovište ali jeste glavna poluga Hajduka. Omaleni Rumun odigrao je cijelu utakmicu u visokom ritmu, “hranio“ Kalinića i Rukavinu loptama, dobro “istrčao“ kompletan vezni red domaćih.
Najviše se strahovalo od napadačkog tandema Hajduka ali su ih Perišić i Nikola Vukčević sinoć “stavili u džep“. Dvojac koji nije oscilirao tokom 90 minuta.
Utisak je da na sinoćnoj utakmici svaka ekipa imala “svoje“ poluvrijeme. Gosti prvo, domaći drugo. Bezazlen faul Perišića nad Rukavinom u 28. minutu na nekih 30 metara od gola bio je koban za “plave“. U živom zidu bila su samo dva igrča, Hrgović je uzeo zalet i snažnim šutom pogodio samu “devetku“ Vujadinovićeg gola.
Domaći su brzo konsolidovali svoje redove i sedam minuta kasnije i umalo izjednačili. Vlahović je izveo korner, a lopta je na drugoj statitivi u glavu pogodila Sekulića čiji je udarac imao čudnu putanju – lopta je prvo pogodila stativu, a zatim stigla i do prečke Balićevog gola. Bio je to samo dokaz da “plavi“ mogu da se nose sa rivalom...
Petrović je u pauzi između dva poluvremena povukao i prave poteze. Iz igre je izveo kapitena Raičevića i Mugošu, a u “vatru“ bacio Draška Božovića i Šćepanovića.
Petrovićevi “džokeri“ unijele su preokret u igru, donijelo nešto novo na terenu, dovoljno da se u 60. minutu “zapali“ 10 hiljada navijača na stadionu. Božović je “skratio“ kretanje Černatu, usporio Andrića i Gabrića, unio žestinu koja je falila “vezi“ tokom prvih 45 minuta.
Šćepanović je pokazao da ove sezone može da bude igrač kojeg Budućnost traži od odlaska Burzanovića. Za 45 minuta stigao je da postigne gol, da odigra dva puta sjajno za svoje saigrače, da sačuva lopta kada to nikome nije uspjevalo. 
Ulaskom ovog tandema “probudio“ se i ostatak ekipe. Lakić je konstatno bio opasan po desnoj strani, dok su konačno na bokovima proradili Delić i Đurišić koji su bili neprimjetni u prvih 45 minuta.
Sreća, a i nedostak koncentracije u 83. i 87. minutu (u oba navrata Bogdan Milić) prelomili su da se meč završi bez pobjednika.
Nakon svega igrači Budućnosti su nakon meča izvukli jedan zaključak – Hrvati jesu favoriti ali nijesu nepobjedivi. Vidjelo se to pogotovo u drugom poluvremenu kada je gostujuća odbana bila na mukama. Za revanš nema mnogo filozofiranja – igra iz drugih 45 minuta fudbalske fešte pod Goricom može crnogorskog vicešampiona mozda zadržati u Evropi.

Napisao: Nikola PRENTIĆ
Photo: Arena
Izvor: www.arenacg.net





PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Spektakl: Buducnost - Hajduk (Varvari + Torcida pics)
« Odgovor #1 poslato: Jul 20, 2007, 12:32:47 posle podne »
....
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Spektakl: Buducnost - Hajduk (Varvari + Torcida pics)
« Odgovor #2 poslato: Jul 20, 2007, 12:35:25 posle podne »
...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Spektakl: Buducnost - Hajduk (Varvari + Torcida pics)
« Odgovor #3 poslato: Jul 22, 2007, 01:08:55 pre podne »
cujem bas je bilo navijackih belaja ...
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Spektakl: Buducnost - Hajduk (Varvari + Torcida pics)
« Odgovor #4 poslato: Jul 22, 2007, 01:24:58 pre podne »
Dobar fudbal na stadionu, nazalost sve ostalo za zaborav.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže robi

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 182
Odg: Spektakl: Buducnost - Hajduk (Varvari + Torcida pics)
« Odgovor #5 poslato: Jul 22, 2007, 01:30:33 pre podne »
Uhvatio poslednjih 20 minuta i bio je zaista dobar fudbal , mada se pravilo mnogo pogreška sa strane igrača,ko da ne mogu izdržat onih 90 minuta.

Van mreže vujke

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 51
Odg: Spektakl: Buducnost - Hajduk (Varvari + Torcida pics)
« Odgovor #6 poslato: Jul 23, 2007, 03:17:38 posle podne »
dinamicna utakmica sa puno duela , vise borbena nego lijepa ..
vujica pavicevic     podgorica