April 27, 2024, 03:17:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.101 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?  (Pročitano 129851 puta)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #45 poslato: Decembar 10, 2013, 11:49:29 posle podne »
Verovatno jesi, rekord u opremi je 566cini mi se.
Men sana in corpore sano !

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #46 poslato: Decembar 11, 2013, 01:54:11 pre podne »
575kg sada videh.
Koliko kg ti oprema pomogne?

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
« Poslednja izmena: Februar 10, 2014, 03:29:49 posle podne BUKAS »

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #48 poslato: Maj 27, 2014, 04:16:58 posle podne »
Stil cucnja dosta zavisi od gradje pojedinca, to znam. Moje pitanje je da li laktovi uvek treba da budu ''ispod'' sipke, ili je u zavisnosti od gradje prihvatljiv i cucanj sa laktovima visoko, kada je podlaktica u odnosu na tlo pod sto manjim uglom. Radim raw cucanj, cak i bez pojasa, i spustam se sto dublje.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #49 poslato: Maj 27, 2014, 05:43:08 posle podne »
Gledaj da uvek bude ispod sioke ili bar da ne idu mnogo gore. Pravi ti tako problem, jer povlace gornja ledja da se zaoble, te ce ih teret tako lakse slomiti. Jednostavno, gornja ledja neces moci dovoljno cvsto drzati ako pustis laktove suvise gore.

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #50 poslato: Maj 29, 2014, 09:13:29 posle podne »
Potrudio sam se da ispravim ovo koliko mogu, prvi put sam danas i snimao kako radim cucanj. Ono sto vidim kao najveci problem trenutno u vezi moje forme cucnja je sto kad mi je najteze vezbu pretvorim u 'good morning' i tako izvlacim ponavljanja. Pretpostavljam da je to zbog nedostatka snage u kvadovima. Sta raditi da dobijem na njihovoj snazi?

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #51 poslato: Maj 29, 2014, 10:00:58 posle podne »
Cucanj :D
Leg press, prednji cucanj..To je bar lako resiti.Pre ce biti da su ti slaba ledja, dupe i loza.

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
suck it up, buttercup

Van mreže marko14

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 71
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 27, 2014, 04:51:29 posle podne »

Van mreže eXe

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.115
    • eXe Gym - Novi Sad
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 27, 2014, 09:28:14 posle podne »
ja i dan danas mucim muku sa good morning cucnjem dosta mi je pomoglo to sto sam prekidao set kad imam form break a ne apsolutni otkaz
eXe GYM
Vase Stajica 27, Novi Sad

eXe GYM - YOUTUBE



Personalni treninzi
https://www.facebook.com/exegym

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 28, 2014, 09:10:21 pre podne »
Ima jos u sebi, bas me zanima koliko ce napraviti

Van mreže chempa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 148
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 18, 2017, 09:52:00 posle podne »
110-radna cucanj, ako moze ispravka i savet , hvala  :)



https://www.youtube.com/watch?v=KgKEvAJmBT8&feature=youtu.be

Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 18, 2017, 10:27:03 posle podne »
Cucanj vrlo cist i odlicna forma, svaka cast i dubina i sve... tamo deadlift pazi kicmu, cini mi se da prebrzo vuces tj. guras nogama nakon sto predjes u safe mode iz kifle, ako kapiras sta hocu da kazem, kao da potiskom ispravljas kicmu, i to jako brzo, to moze da te sjebe, kao i onaj cim unazad mada ga ti ne naglasavas preterano... znam da vecina radi tako ali...

Van mreže chempa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 148
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 18, 2017, 10:44:59 posle podne »
Cucanj vrlo cist i odlicna forma, svaka cast i dubina i sve... tamo deadlift pazi kicmu, cini mi se da prebrzo vuces tj. guras nogama nakon sto predjes u safe mode iz kifle, ako kapiras sta hocu da kazem, kao da potiskom ispravljas kicmu, i to jako brzo, to moze da te sjebe, kao i onaj cim unazad mada ga ti ne naglasavas preterano... znam da vecina radi tako ali...

deadlift video od Eric Lilliebridgea :D on tako vuce, misim mnogo brze , al eto, i ja probao, a ne znam zbog cega, inace kod deadlifta, trudim se da budem prav u kicmi sto je bolje moguce , oslonac na pete , kad se ispravim stegnem glut, i ramena blago zabacim unazad , ispravite me ako gresim , a nije mi bas jasno objasnjenje za deadlift...

Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.540
Odg: Cucanj- da li ste sigurni da znate kako se radi?
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 19, 2017, 06:51:10 pre podne »
ok , nije tebi odmah da se razumemo tehnika losa, ali eto ako tako bez greske radis cisto cucanj zasto ovo ne bi... znaci u nekim ponavljanjima imas sledeci problem:
Citat
deadlift video od Eric Lilliebridgea :D on tako vuce, misim mnogo brze , al eto, i ja probao, a ne znam zbog cega
ja tako nikad ne bih radio jer u tom pocetnom polozaju moze da ti se desi da zakasnis sa osiguravanjem ledja a pocnes da pritiskas petama i ode kicma, to je delic sekunde...

Citat
i ramena blago zabacim unazad

ovo je generalno svima problem, znaci nemas ga pri svakom ponavljanju ali kao da se trudis da ga imas, elem zabacivanjem ramena nazad previse ides kukovima (auotmatski) napred, to je :
pod 1 nepotreban pritisak na lumbalni deo
pod 2 verovali ili ne prazan hod... zasto bi to radio, koji misic pogadjas?  pokret je zavrsen kada se ti uspravis na 90stepeni svaki cm unazad je suvisan, primetio sam da kamera blago  krivo stoji tako da na 0:49 ides unazad onako poprilicno...
eto to ti je to, mislsim da inace imas vrhunsku tehniku i za dl samo je moja pretpostavka da gledas yt klipove pa hoces nesto da ubacis itd... jer si i na klipu za dl imao isto cista ponavljanja bez greske...