Mart 29, 2024, 09:17:22 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: Mrtvo dizanje-ako radite radite ga kako treba  (Pročitano 108505 puta)

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Mrtvo dizanje-ako radite radite ga kako treba
« Odgovor #30 poslato: Januar 19, 2014, 02:42:22 pre podne »
cilj kod mrtvog nije "pogađanje" nijedne mišićne grupe određeno, ako ti već na tako malim težinama osetiš zamor u donjim leđima, verovatno pogrešno radiš i sve vučeš leđima... lično bih zagrevanje odradio baš ovako kako je Milan napisao, prvih par serija sa malo većim brojem ponavljanja čisto kao zagrevanje, a onda kečevi samo radi podizanja CNS-a a bez preteranog zamora... meni manji skokovi više odgovaraju ali to je individualno...
« Poslednja izmena: Januar 19, 2014, 02:49:21 pre podne filip85 »

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Mrtvo dizanje-ako radite radite ga kako treba
« Odgovor #31 poslato: Januar 19, 2014, 08:32:19 pre podne »
Sad u oktobru smo se zagrevali na istom stalku i nisam primetio da je pravio skokove od 100kg.

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Mrtvo dizanje-ako radite radite ga kako treba
« Odgovor #32 poslato: Januar 19, 2014, 03:24:38 posle podne »
cilj kod mrtvog nije "pogađanje" nijedne mišićne grupe određeno, ako ti već na tako malim težinama osetiš zamor u donjim leđima, verovatno pogrešno radiš i sve vučeš leđima... lično bih zagrevanje odradio baš ovako kako je Milan napisao, prvih par serija sa malo većim brojem ponavljanja čisto kao zagrevanje, a onda kečevi samo radi podizanja CNS-a a bez preteranog zamora... meni manji skokovi više odgovaraju ali to je individualno...
Znam znam, ne koncetrisem se ja na misic nego na dizanje nego sam samo rekao da sam osetio zagrejanost u ledjima, a i ledja su mi jedna od najslabijih partija.
I da poceo sam da radim sumo mrtvo, nekako mi vise odgovara, ne znam zasto.
Meni su kecevi padali u 5 seriji, nekako mi taman bilo, pa se sada cimam da mi ne bude mnogo onliko serija koliko je Milan rekao.

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Mrtvo dizanje-ako radite radite ga kako treba
« Odgovor #33 poslato: Januar 20, 2014, 06:10:35 pre podne »
Ako ti je max 230 ne moze dvojka  a 170 da re umori. Ti skokovi od 100kg te nece zagrejati i slomice te. Uostalom, u ek imas mogucnost da probas nasvoju osgovornost. Sto Pedja kaze-empirija :)

Van mreže ymir

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 350
Odg: Mrtvo dizanje-ako radite radite ga kako treba
« Odgovor #34 poslato: Januar 20, 2014, 09:13:55 posle podne »
Ako ti je max 230 ne moze dvojka  a 170 da re umori. Ti skokovi od 100kg te nece zagrejati i slomice te. Uostalom, u ek imas mogucnost da probas nasvoju osgovornost. Sto Pedja kaze-empirija :)
Nije mi jos max, ali bi trebalo da bude :)
Ja sam najvise radio skokove od 40kg tj. po 2 ploce od 20kg.
I onda padne da ovako idem 60, 100, 140, 180 i onda tek kecevi, 210, pa 220kg.

Van mreže vonMoger

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 133
  • train hard, feel good.
Odg: Mrtvo dizanje-ako radite radite ga kako treba
« Odgovor #35 poslato: Januar 22, 2014, 12:39:59 posle podne »
ja sam povredio ledja 15.septembra ovom vezbom jer nisam pazio...do juce nisam mogao da treniram...i sad me jos nije skroz proslo al ko ga jebe idemo dalje...  ;D

Van mreže chempa

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 148
Odg: Mrtvo dizanje-ako radite radite ga kako treba
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 18, 2017, 09:40:49 posle podne »
radna serija 130kg, molio bih za savet ispravku ako ima :) , hvala


https://www.youtube.com/watch?v=_zvqvJ19bvg&feature=youtu.be

Van mreže g0xy

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 754
  • Go hard or go home
Odg: Mrtvo dizanje-ako radite radite ga kako treba
« Odgovor #37 poslato: Decembar 08, 2017, 11:54:01 pre podne »
Moram malo da se osvrnem na vežbu mrtvo dizanje.Kod mene u teretani npr,bukvalno niko je ne radi,a i onaj ko je radi,ne radi je pravilno.
Ovo je vrlo nezgodna vežba,zahteva koncentraciju i tehniku,koja mora da se razvije na manjim težinama,kako bi telo kasnije pri velikim opterećenjima,po automatizmu izvodilo pravilnu putanju.
Ono što je mene motivisalo da je radim,je povreda brahioradialisa,zbog koje sam bio onemogućen da radim zgibove,a dok sam radio zgibove nisam ni pomišljao na mrtvo dizanje.
Nekada od jedne povrede,naučiš više nego što bi naučio mesecima drljajući iste vežbe i misleći da si najpametniji.
Međutim,kada sam počeo da radim mrtvo dizanje,učeći uz pomoć snimaka i vežbajući krišom ispred ogledala sa praznom šipkom i kako je počela da se povećava snaga,ovo mi je postala nezaobilazna vežba.
Jedna od retkih vežbi,gde ti ne treba spoter,već ako ne ide,možeš samo da pustiš teg,vežba gde su potkolenice stalno u modricama i gde te glavne face sa benča,gledaju vrteći glavom…
Neću pominjati sada težine,jer one na kraju i nisu bitne,nego bih samo naveo da su benefiti od ove vežbe fantastični,što u smislu da su mi leđa postala kao od kamena,što da zbog mrtvog dizanja napredujem u drugim vežbama gde sam stagnirao.
Ono što je meni lično najbolje,je količina testosterona koja se pojavi nakon jednog treninga gde se pošteno razbiješ.Nijedan booster ovome ne može da parira,a slično mi se događa i posle čučnja.
Obožavam onaj trenutak,kada gomila tegova leži na podu,a ti se pripremaš za seriju kao da ništa oko tebe u teretani ne postoji.

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Mrtvo dizanje-ako radite radite ga kako treba
« Odgovor #38 poslato: Jun 23, 2018, 10:04:53 pre podne »
Jedno pitanje: Kolika treba da bude visina od poda do šipke, tj. koliki je standard? Kupujem neke ploče pa ne bih da mi bude u minusu kad radim DL a ne bih ni da ih stavljam na platformu.

Van mreže Marvox

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 314
  • MOZAK SRCE MUDA
Odg: Mrtvo dizanje-ako radite radite ga kako treba
« Odgovor #39 poslato: Jun 23, 2018, 11:02:27 posle podne »
Ja mislim 22cm od poda do hvata.

Van mreže FD

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 152
Odg: Mrtvo dizanje-ako radite radite ga kako treba
« Odgovor #40 poslato: Jun 23, 2018, 11:33:11 posle podne »
Ja mislim 22cm od poda do hvata.
Znaci ploca bi trebalo da bude precnika negde oko 45/46cm
Hvala