April 17, 2024, 12:03:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: Šta je menstruacija i koje su joj faze?  (Pročitano 50265 puta)

Van mreže bbb123

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #45 poslato: Januar 28, 2011, 03:20:52 posle podne »
okej javljam se za nedelju dana ...a sto se tice pritiska i pulsa merila sam malopre bio je 111 sa 65,a puls 70... u svakom slucaju hvala na savetima ...odoh da citam forum... pa se javljam...jos jednom veliko hvala

Van mreže Tasha88

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 23
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #46 poslato: Februar 04, 2011, 08:55:29 posle podne »
Meni je pre bilo tako da mi nije dosla mecana po 2-3 meseca . Pa sam bila kod ginekologa da dobijem boc boc i nakon toga je opet nije bilo toliko vremena. Ali sam,bas kao sto Pirat rece preterivala..Skoro svakodnevno po 2 sata cardia,itd itd i zanimljivo mi je bilo kad sam pocela da jedem vise 2-3 dana odmah je dosla meca :)  Ovde mislim na junk ili samo na mnogo hidrata. Nije mi to jasno, ali to mi se desilo vec par x tako da mi kasni ciklus i onda kad se najedem
dodje mi. I da, cim smanjim cardio i ako izbacim hit jedno vreme ciklus mi dolazi redovno. Ali kad jedem stvarno cisto i ako bas zapnem sa svim,ciklus ponovo kasni .
Starci su non stop mislili da sam trudna ..zgrrrrrrr  :P


Van mreže Tasha88

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 23
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #47 poslato: Februar 04, 2011, 08:58:01 posle podne »
I daaaa .Da ne bude sam preporucila devojci da jede ili nesto, ocekujem vec napade buhhhhhhahaha :) Samo sam rekla kako je to bilo kod mene ,sto mi i jeste cudno .
E sad sa druge strane, koliko sam nervozna i sve . . . . ;)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #48 poslato: Februar 05, 2011, 03:54:34 posle podne »
@Tasha 88 organizam tako deluje kad se ne unosi dovoljno kalorija i kad se isposti covek ,treba se hraniti cisto ali treba uneti i dovoljno kolicinski te ciste hrane .. sto je kad pogledas na potrosnju organizma puno pirinca, belog mesa itd... dok u junk foodu u maloj kolicini imas dosta kalorija ... itd...sve u svemu hraniti se cisto nije lako ... vi devojke cujete sta treba jesti ali kolicinski ne unosite dovoljno, kad se stavi na papir po ciframa proteini , uh , masti oni jesu iz kvalitetnih izvora ali u kvantitetu ne zadovoljavjau potrebe ... i tu nastaje problem...
@bbb123
izmeri ti na zivinom aparatu a ne na digitalnim govancima  ;) znaci terning mora da bude koncipiran po indeksu snage , izdrzljivosti , opste kondicije i zdravstenog stanja vezbaca ... svaki trening treba da bude tako da se vezbac izmori, brise znoj sa cela ali ne i da se posle treninga nakon nekog vremena oseca i dalje izmoreno u toj meri da ne moze da se oporavi ... tacniej treba da se posle treninga osecamo dobro ... napredak se pravi tako sto se ide mic po mic dal je to u skracivanju pauza izmedju serija , povecanje serija , tezine , duze vreme na traci ili nekoj drugoj kardio masini gde se prati puls itd... a sta vi radite vi ga odmah preterate u pocetku i onda organizam to shvati kao stres, kao stersnu situaciju i pocne da luci kortizol, adrenalin itd.. i vi umesto da postizete nesto vi unazadjujete svoje prvobitno stanje... ja kazem napravi pauzu sedam dana pa se vrati na traci sa takvim vezbanjem , hoces li moci da izdrzis ne dva sata nego 5 nminuta? hoces .!.   ... a vebzaj umereeno sa laganim kontrolisanim povecanjem inteziteta ali konstantno ... pa ces imati kondiciju i kad napravis pauzu od mesec dana ... to sto vam kasni cilkus ili uopste ga nemate nije uopste dobro .. ova sanja kosmare . stres... to je totalno nesredjen zivot .. i tako mozes da vozis neko kratko vreme dok organizam trpi i prasta .. i to kad dobijate mecu pa ste nervozne to mi posebo ide na ... :) jer znam da mnoge ribe pa   koriste to kao izgovor za razne stvari , ko da ne znam joj se sta desava .. mislim se idi kod lekara pa se bockaj u pedu ako ti nesto fali ... pricam generalno ....

Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #49 poslato: Februar 05, 2011, 04:15:27 posle podne »
.. i to kad dobijate mecu pa ste nervozne to mi posebo ide na ... :) jer znam da mnoge ribe pa   koriste to kao izgovor za razne stvari , ko da ne znam joj se sta desava .. mislim se idi kod lekara pa se bockaj u pedu ako ti nesto fali ... pricam generalno ....
[/quote]

Ha, ha, pirat..u pravu si skroz, sto bi rekao jedan moj kolega"jbt ..nervozna je sedam dana pre, pa sedam dana dok ima, pa sedam dana posle...i meni vise nije do sexa ;D ;D ;D
Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #50 poslato: Februar 05, 2011, 04:22:00 posle podne »
Meni je pre bilo tako da mi nije dosla mecana po 2-3 meseca . Pa sam bila kod ginekologa da dobijem boc boc i nakon toga je opet nije bilo toliko vremena. Ali sam,bas kao sto Pirat rece preterivala..Skoro svakodnevno po 2 sata cardia,itd itd i zanimljivo mi je bilo kad sam pocela da jedem vise 2-3 dana odmah je dosla meca :)  Ovde mislim na junk ili samo na mnogo hidrata. Nije mi to jasno, ali to mi se desilo vec par x tako da mi kasni ciklus i onda kad se najedem
dodje mi. I da, cim smanjim cardio i ako izbacim hit jedno vreme ciklus mi dolazi redovno. Ali kad jedem stvarno cisto i ako bas zapnem sa svim,ciklus ponovo kasni .
Starci su non stop mislili da sam trudna ..zgrrrrrrr  :P


Tasha88,ako si 88godiste, mlada si da imas tih problema :(..i to se na vreme resava, naravno zbog buduceg potomstva.Shvatate li da treba da imate porod?Ili ne? :(
Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže Tasha88

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 23
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #51 poslato: Februar 05, 2011, 04:44:06 posle podne »
Naopaka jesam.

Ne zele sve zene da radjaju decu.    Ali jeste sve to nezdravo i normalno da sam svesna toga...Sad vise nemam problema sa tim,samo sam napisala moja zapazanja.




E pa sad pirate  to oko mece i nervoze :) Poklonicu ti mecu samo da je nema . Pa da te vidimo onda :P walk the talk then talk !


Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #52 poslato: Februar 05, 2011, 05:24:12 posle podne »
Ne zele sve zene da radjaju decu.    Ali jeste sve to nezdravo i normalno da sam svesna toga...Sad vise nemam problema sa tim,samo sam napisala moja zapazanja.





[/quote]
Ne zele sve zene da radjaju decu. 
 :(

 Ali jeste sve to nezdravo i normalno da sam svesna toga...Sad vise nemam problema sa tim,samo sam napisala moja zapazanja.
 8) ;)
Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #53 poslato: Februar 05, 2011, 06:44:54 posle podne »
Naopaka jesam.

Ne zele sve zene da radjaju decu.    Ali jeste sve to nezdravo i normalno da sam svesna toga...Sad vise nemam problema sa tim,samo sam napisala moja zapazanja.




E pa sad pirate  to oko mece i nervoze :) Poklonicu ti mecu samo da je nema . Pa da te vidimo onda :P walk the talk then talk !



da ali pazi ti ces sa tim morati da se nosis povecim delom zivota...  nisi ti klinka pa da si prvi put dobila pa sad da je to ne znam sta , to je sasvim normalna pojava kod zena i zene to psihicki istripuju sebe da je to sad ne znam sta , ko da je to sad neka frustracija pa da se nerviras oko toga jebiga ... to je sve psiha a cesto zenkao sto sam rekao koriste to kao izgovor , pored boli me glava ... kad smo vec kod toga : "nemoj Stojane boli me stomak" - "Pa sreco ako te boli stomak ne znaci da te bole i usta " hahaha salu na stranu vodi racuna o tim stvarima , mozda sad tako razmisljas , al kad te spici materinski instinkt za nekoliko godina sviraces drugu pesmu ... ;D

Van mreže naopaka

  • Lepotica
  • Bantamweight Member
  • *****
  • Poruke: 194
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #54 poslato: Februar 05, 2011, 07:58:27 posle podne »
Naopaka jesam.

Ne zele sve zene da radjaju decu.    Ali jeste sve to nezdravo i normalno da sam svesna toga...Sad vise nemam problema sa tim,samo sam napisala moja zapazanja.




E pa sad pirate  to oko mece i nervoze :) Poklonicu ti mecu samo da je nema . Pa da te vidimo onda :P walk the talk then talk !



da ali pazi ti ces sa tim morati da se nosis povecim delom zivota...  nisi ti klinka pa da si prvi put dobila pa sad da je to ne znam sta , to je sasvim normalna pojava kod zena i zene to psihicki istripuju sebe da je to sad ne znam sta , ko da je to sad neka frustracija pa da se nerviras oko toga jebiga ... to je sve psiha a cesto zenkao sto sam rekao koriste to kao izgovor , pored boli me glava ... kad smo vec kod toga : "nemoj Stojane boli me stomak" - "Pa sreco ako te boli stomak ne znaci da te bole i usta " hahaha salu na stranu vodi racuna o tim stvarima , mozda sad tako razmisljas , al kad te spici materinski instinkt za nekoliko godina sviraces drugu pesmu ... ;D
Izgleda da se materinski instikt polako  ali sigurno gubi >:(..ili ti pocinje od 40-te pa naviše >:(, pricam generalno ne odnosi se na Tashu 8), ali to je vec druga..i duuuga tuzna prica 8)
Food is like sex: when you abstain, even the worst stuff begins to look good...

Van mreže bbb123

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #55 poslato: Februar 05, 2011, 11:18:31 posle podne »
ja zelim da imam decu i sve redno jednostavno nisam znala sve ovo sto sada znam, inace dobila sam pre 3 dana i super se osecam! :P sutra se vracam u teretanu ovaj pt opreznije.,..

Van mreže bbb123

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #56 poslato: Februar 05, 2011, 11:23:46 posle podne »
Naopaka jesam.









... kad smo vec kod toga : "nemoj Stojane boli me stomak" - "Pa sreco ako te boli stomak ne znaci da te bole i usta "
ja sam par puta dok sam bila mladja , citaj nevina povracala kolike sam nenormalne menstrualne bolove imala... i nije nimalo smesno jer ponekad to i nije neki jak bol ali mene toliko unervozi da stvarno bolje da mi se ne prilazi ni sa vilama...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #57 poslato: Februar 06, 2011, 09:51:10 pre podne »
to sve ima svoj razlog ... kako si se ophodila prema svom telu taj mesec kao sto i sama znas , iato tako kao sto si se sad  manijacno pretrenirala .. tako da da smesno je...

Van mreže BeLaV

  • Lepotica
  • Minimumweight Member
  • *****
  • Poruke: 81
Odg: Šta je menstruacija i koje su joj faze?
« Odgovor #58 poslato: April 02, 2011, 02:07:04 pre podne »
secam se da sam citala ovu temu ranije, pa sad posto imam isti problem kao i devojke gore sto su pisale htela sam da pitam..sta raditi npr. kada sam na dijeti...posto mi se ovo desava vec 2 put, tj. prosle god. u ovo vreme kad sam isto bila na dijeti izostao mi je ciklus 2 ipo meseca...evo sad opet mesec dana...mislim ne znam sta da promenim, ako je na dijeti vec sve odredjeno kad, kako, sta se jede, a treniram skoro svaki dan, samo nisu to neki prejaki treninzi...drugacije ne bi islo... ali me ovo vise nervira... :/