April 20, 2024, 01:24:39 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: KREATIN  (Pročitano 764074 puta)

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: KREATIN
« Odgovor #1215 poslato: Decembar 03, 2008, 03:31:22 posle podne »
tvoje misljenje...
 nisam rekao za pump preparate da ih treba koristiti gole... i kreatin ako koristis bez icega nema vajde...

i jeste itekako precenjen.... svi ocekuju od njega mnogo, cak dosta vezbaca - pocetnika uvek ide prvo na suplementaciju kreatinom... jer kao sto znamo svima daje osecaj napumpanosti i podize snagu ... i zato i jeste jedan od "najefikasnijih " i "najboljih suplemenata", a mnogi posle njegovog konzumiranja se ispumpaju i to posteno jer nisu postovali unos proteina i uh...

ali sto se tice nekih sportova... nezamenljiv supl.
@Spartak
nisam mislio na cenu... nego na odnos suplement - dobijanje na misicnoj masi... sve to i pumpovi i kreatini nove gen.... su go kurac ako nemas uz to protein, bcaa, glutamin dobru isharnu...ako neko hoce dobar kvalitetan napredak... a ne kozmeticki efekat

Spartak

  • Gost
Odg: KREATIN
« Odgovor #1216 poslato: Decembar 03, 2008, 03:37:36 posle podne »
to stoji, al generalno gledano sve je danas skupo, pogledaj cijene kvalitetnih vitamina i minerala, povrce...

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: KREATIN
« Odgovor #1217 poslato: Decembar 03, 2008, 03:49:07 posle podne »
pa u sustini da... ako gledas odnos cena - suplement kreatin je vrlo pristupacan...ali jbg i sto kazes sam sve je skupo ... da ne ofujemo mnogo ali samo na suplementaciju, da ne racunamo recimo vitamine i zastittu za zglobove recimo... mesecno ti treba uz ekomicno koriscenje!!! jedno 250 e- 300 e i to da ne biramo neke marke ! jos na to dodaj meso i pirinac , jaja ovsene itd... ali jbg ... najveci napredak se ima kad se u sve to ulozi...koliko repa toliko zike...

Van mreže Fat Abbott

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 153
Odg: KREATIN
« Odgovor #1218 poslato: Decembar 03, 2008, 03:56:13 posle podne »
Citat
i jeste itekako precenjen.... svi ocekuju od njega mnogo, cak dosta vezbaca - pocetnika uvek ide prvo na suplementaciju kreatinom... jer kao sto znamo svima daje osecaj napumpanosti i podize snagu ... i zato i jeste jedan od "najefikasnijih " i "najboljih suplemenata", a mnogi posle njegovog konzumiranja se ispumpaju i to posteno jer nisu postovali unos proteina i uh..

To sta pocetnici ocekuju od bilo cega nije referentna vrednost po kojoj bi trebalo suditi o bilo kom preparatu, a znaju mnogi da se ispumpaju i posle kure steroida ako ne ispostuju trening i ishranu na kuri, pa to opet ne znaci da su steroidi precenjeni, zar ne?

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: KREATIN
« Odgovor #1219 poslato: Decembar 03, 2008, 04:05:13 posle podne »
tvoje misljenje...
i jeste itekako precenjen.... svi ocekuju od njega mnogo

Vidis, ne radi o tome sto ja mislim vec o onome sto ima svoju potkrijepljenost u ogromnom (vjerovatno pojedinacno po saplementu najvecem) broju istrazivanja, creatin je jedan od rijetkih preparata koji je prezivio ovoliko dugo i da nema niti jedan ozbiljan builder, trener, guru koji ce ti reci da je creatin iz bilo kog razloga los.
 
Tako, da sa jedne strane imamo tvoje misljenje, a sa druge svih ovih gore, a ne samo moje - i to itekako pravi razliku pa neka drugi procijene sta je relevantnije!

To sto neznalice fantaziraju da ce od bilo kog preparata pojedinacno dobiti ne znam kakve "ogromne misice" necu ni da komentarisem.

Takodje, komicno je da je creatin precijenjen - ne postoji pojedinacni preparat na svijetu koji ima bolji odnos: cijena/dobijeno od najobicnijeg creatin-monohidrata.
Dovoljno je pogledati koliko kosta efikasna doza od 10-15 grama creatina mono, a koliko recimo efikasna doza BCAA od 40 grama...

Gomilu bezvrijednih i skupih saplemenata koji za razliku od creatina traju jedno ljeto necu komentarisati i to ostavljam klincima da sa njima "eksperimentisu" na nagovor onih koji ih prodaju. Ali cretain radi, dobar je i efikasan dodatak i nadasve isplativ - a da SAM gradi sampionska tijela to ne stoji kao ni za jedan drugi legalni preparat.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: KREATIN
« Odgovor #1220 poslato: Decembar 03, 2008, 04:19:17 posle podne »
15 grama kreatina i 40 grama bcaa... ne moze da se poredi....   

"To sto neznalice fantaziraju da ce od bilo kog preparata pojedinacno dobiti ne znam kakve "ogromne misice" necu ni da komentarisem."

pa o cemu ja pricam? e vidis taj preparat je upravo kreatin , jer masa ljudi tako razmislja... i o tome ti govorimkad kazem da je precenjen...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: KREATIN
« Odgovor #1221 poslato: Decembar 03, 2008, 04:37:40 posle podne »
AHAM... Pa sam izracunaj koliko kosta 15 grama crea mono i koliko za isti taj novac mozez da kupis BCAA... Kolicina BCAA koju ces kupiti za te pare je beskorisna, a kolicina creatina o kojoj je rijec je "radna" i daje ono zbog cega se crea i uzima - to je to o cemu ja pricam i zbog cega creatin nije precijenjen! Vrijedi novac koji se daje za njega!

BTW... 40 BCAA je donja granica, kao sto je 30-40 grama glutamina donja granica, etc etc... A doza creatina od 15 grama je efikasna (i vjerovatno za vecinu prevelika!!!) za sve sto treba da odradi taj saplement. Zato je creatin gram za gram ili euro za eura najisplativiji.
 
Iz nekog razloga ljudi na forumima daju olako kvalifikacije valja - ne valja, radi - ne radi, a da velika vecina nije to istestirala, sto se tice napretka sa prirodnim saplementima naravno da je on moguc, ali samo ako odrijesimo kesu i ne bacamo novac na gluposti vec na nekoliko stvari koje zaista rade, a jedna od njih je creatin.
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Naturalni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.772
Odg: KREATIN
« Odgovor #1222 poslato: Decembar 03, 2008, 04:59:25 posle podne »
pirat
kazes 250 do 300eura za suplemente,toliko ti treba za hranu a za suplemente ti treba 100 najvise 150 eura mesecno,po meni nema logike davati toliko para za suplemente,kad su one 10% uspeha,ja mesecno dajem oko 300 eura za hrqanu a 120eura za suplemente,suplemente uzimam samo oko treninga.i imam odlicne rezultate za jednog rekreativca.ovo govorim sa tacke gledista rekreativca,koga zanima samo da dobro izgleda a kad dobro izgledam dobro se i osecam bolje funkcionisem.sorru za off
Ubijam se od HEMIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: KREATIN
« Odgovor #1223 poslato: Decembar 03, 2008, 07:33:58 posle podne »
BTW... 40 BCAA je donja granica, kao sto je 30-40 grama glutamina donja granica, etc etc... 

Znachi li to da manje doze od ovih koje si ti naveo ne rade?
Ja mislim, u stvari znam, da u pola manje doze fino rade. Barem mene.

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: KREATIN
« Odgovor #1224 poslato: Decembar 03, 2008, 07:54:10 posle podne »
BCAA neki minimum dnevni iz suplemenata bi bio 15 grama da bi bilo efekta...optimalan je tih 40 grama,sad sve zavisi od pojedinca i njegove misicne mase,tu je ona formula  0,44 grama bcaa po kg mase
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: KREATIN
« Odgovor #1225 poslato: Decembar 03, 2008, 08:33:30 posle podne »
@Vladar
ono sto ce neko uraditi sa 40 grama bcaa , nikad ali nikad nece uraditi sa 15 grama kreatina... uostalom vise niko i ne uzima 15 grama kreatina dnevno nego 5 pre treninga , eventualno jos 5 posle treninga...
@naturalac
 300 evra i meni treba za hranu.... ali nije stvar u tome...

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: KREATIN
« Odgovor #1226 poslato: Decembar 03, 2008, 10:28:12 posle podne »
Ja uzimam samo  posle treninga 5g kreatina.
To je valjda ok, ili grijeshim?

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: KREATIN
« Odgovor #1227 poslato: Decembar 03, 2008, 10:37:38 posle podne »
Ja uzimam samo  posle treninga 5g kreatina.
To je valjda ok, ili grijeshim?

skroz ok,i ja isto radim kad uzimam kreatin,cak i bez faze punjenja
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: KREATIN
« Odgovor #1228 poslato: Decembar 03, 2008, 11:15:14 posle podne »
Ja uzimam samo  posle treninga 5g kreatina.
To je valjda ok, ili grijeshim?

skroz ok,i ja isto radim kad uzimam kreatin,cak i bez faze punjenja
skroz ok varijanta 5 g kreatina dnevno sasvim dovoljno...

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: KREATIN
« Odgovor #1229 poslato: Decembar 03, 2008, 11:19:50 posle podne »
@Filip Jovanovic
Ne radim ni ja punjenje.Sad skoro sam pauzirao sa kreatinom jedno 2 mjeseca, posle pola godine korishcenja.