April 18, 2024, 05:18:19 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: KREATIN  (Pročitano 763823 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: KREATIN
« Odgovor #1230 poslato: Decembar 04, 2008, 02:08:45 pre podne »
@Vladar
ono sto ce neko uraditi sa 40 grama bcaa , nikad ali nikad nece uraditi sa 15 grama kreatina... uostalom vise niko i ne uzima 15 grama kreatina dnevno nego 5 pre treninga , eventualno jos 5 posle treninga...

Hmmm izgleda da se vrtimo u krug... Ja sam rekao da novcem koji das za 15 grama creatina ces kupiti toliko malo BCAA da sa tom dozom neces napraviti nista, cak vidim sad meni objasnjavas da i 5 grama creatina daje rezultate... OK... pa opet dolazimo na moje tj. DA JE KREATIN IZRAZITO ISPLATIV saplement!

To je ono o cemu ja govorim. Ali avaj, izgleda da ja pisem nekim drugim jezikom (a i pisem) pa me slabo razumijete.

Takodje, drago mi je da mladi momci imaju izgradjene cvrste stavove o raznim pitanjima, kao sto je pirat definitivan gore po usporedbi bcaa vs crea, o dozama creatina koje apsolutno svi na svijetu koriste, pa tako i da li je efikasno 15 ili 40 grama bcaa, samo se nadam se da ste probali i jedan i drugi protokol u DUZEM VREMENSKOM PERIODU, pa da ste na osnovu toga donijeli taj zakljucak, a ne samo da ste to negdje culi, procitali ILI STO JE NAJCESCE SLUCAJ: DA VAM "VASE" DOZE FINANSIJSKI ODGOVARAJU.... Nego, ako nista drugo BCAA i jos par saplemenata vrijede da se oko njih eksperimentise, pa uprite, provjerite ko je u pravu...

Pozzz
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže left hook

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.095
  • Markedj4ny BIG Team
Odg: KREATIN
« Odgovor #1231 poslato: Decembar 04, 2008, 08:35:51 pre podne »
@Vladar
ono sto ce neko uraditi sa 40 grama bcaa , nikad ali nikad nece uraditi sa 15 grama kreatina... uostalom vise niko i ne uzima 15 grama kreatina dnevno nego 5 pre treninga , eventualno jos 5 posle treninga...


Hmmm izgleda da se vrtimo u krug... Ja sam rekao da novcem koji das za 15 grama creatina ces kupiti toliko malo BCAA da sa tom dozom neces napraviti nista, cak vidim sad meni objasnjavas da i 5 grama creatina daje rezultate... OK... pa opet dolazimo na moje tj. DA JE KREATIN IZRAZITO ISPLATIV saplement!

To je ono o cemu ja govorim. Ali avaj, izgleda da ja pisem nekim drugim jezikom (a i pisem) pa me slabo razumijete.

Takodje, drago mi je da mladi momci imaju izgradjene cvrste stavove o raznim pitanjima, kao sto je pirat definitivan gore po usporedbi bcaa vs crea, o dozama creatina koje apsolutno svi na svijetu koriste, pa tako i da li je efikasno 15 ili 40 grama bcaa, samo se nadam se da ste probali i jedan i drugi protokol u DUZEM VREMENSKOM PERIODU, pa da ste na osnovu toga donijeli taj zakljucak, a ne samo da ste to negdje culi, procitali ILI STO JE NAJCESCE SLUCAJ: DA VAM "VASE" DOZE FINANSIJSKI ODGOVARAJU.... Nego, ako nista drugo BCAA i jos par saplemenata vrijede da se oko njih eksperimentise, pa uprite, provjerite ko je u pravu...

Pozzz
a 40 grama bcaa i 15 grama kreatina ;)

Van mreže Rhinox

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: KREATIN
« Odgovor #1232 poslato: Decembar 04, 2008, 11:40:38 pre podne »
Treca vrlo vazna stvar je da uz svako doziranje kreatina uzmete 20-30 gr dekstroze( zapravo bi trebalo 70 gr, ali je mnogo slatko) cime cete u mnogome povecati sposobnost tela da maksimalno iskoristi svaki gram kreatina.
Ako je neko u fazi punjenja, prema tvom "receptu", trebao bi da uzima 4x5gr. Kreatina + uy svako to serviranje po 20gr. dekstroze. Šta bi se desilo sa tom osobom kada bi unosila do 100gr. dekstroze dnevno? Tih 7 dana? :)

Na kutiji Ultimate Nutrition Kreatin-a, stoji sledeće:

Faza punjenja: 7 dana, svaki dan 4x5gr. kreatina.
Nakon faze punjenja: 5 nedelja, 2x5gr. kreatina
Napraviti pauzu od 6.-8. nedelje i zatim ponoviti ciklus.
"Evil is whatever distracts." - Franz Kafka (1883-1924)

Spartak

  • Gost
Odg: KREATIN
« Odgovor #1233 poslato: Decembar 04, 2008, 11:45:06 pre podne »
Treca vrlo vazna stvar je da uz svako doziranje kreatina uzmete 20-30 gr dekstroze( zapravo bi trebalo 70 gr, ali je mnogo slatko) cime cete u mnogome povecati sposobnost tela da maksimalno iskoristi svaki gram kreatina.
Ako je neko u fazi punjenja, prema tvom "receptu", trebao bi da uzima 4x5gr. Kreatina + uy svako to serviranje po 20gr. dekstroze. Šta bi se desilo sa tom osobom kada bi unosila do 100gr. dekstroze dnevno? Tih 7 dana? :)

Na kutiji Ultimate Nutrition Kreatin-a, stoji sledeće:

Faza punjenja: 7 dana, svaki dan 4x5gr. kreatina.
Nakon faze punjenja: 5 nedelja, 2x5gr. kreatina
Napraviti pauzu od 6.-8. nedelje i zatim ponoviti ciklus.
stari, citaj datum postova, to je bilo jos prije 3godine...mnogo se stvari od tad promjenilo...
Ne treba ti punjenje, od dnevne kolicine zavisi i koliko kg ciste misicne mase imas

Van mreže Rhinox

  • Član
  • *
  • Poruke: 16
Odg: KREATIN
« Odgovor #1234 poslato: Decembar 04, 2008, 11:58:10 pre podne »
od dnevne kolicine zavisi i koliko kg ciste misicne mase imas
Pojasni mi ovaj red.
"Evil is whatever distracts." - Franz Kafka (1883-1924)

Spartak

  • Gost
Odg: KREATIN
« Odgovor #1235 poslato: Decembar 04, 2008, 12:13:23 posle podne »
pa jednostavno nece neko ko ima 60kg unositi 15 kreatina dnevno...

Van mreže jacques

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: KREATIN
« Odgovor #1236 poslato: Decembar 05, 2008, 08:33:12 posle podne »
pomoz Bog junaci,
dobijajuci razlicite savete u vezi kreatina, resih da se obratim vama, svim onim ljudima dobre volje koji su radi da pomognu
da li kreatin ide iskljucivo na prazan stomak?
nakon treninga uzmem krea. sacekam 10-15min pa uzmem whey sa mlekom, da li je 10-15min dovoljno za apsorciju krea?
dovoljna li je jedna do vrha puna supena kasika dex. na 5g krea.?
i za kraj, ima li neko neki recept kako bi se hrana poput tunjevine, nemasnog sira, belanaca.bileceg belog...ucinila koliko toliko ukusnijom?
unapred zahvaljujem
poz

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: KREATIN
« Odgovor #1237 poslato: Decembar 05, 2008, 09:51:31 posle podne »
Bog ti pomogao,

- trudi se da bude na prazan stomak, ne mora da bude bas bukvalno prazan..mozes nekih 20 min pre jela ili 1,2 sata posle jela..zavisi kao si organizovan i koliko cesto jedes
- posle treninga, u PWM ide sve zajedno: whey, kreatin, dextroza i to sve sa vodom, ne mlekom...nema potrebe da kreatin pijes odvojeno....
- ranije se preporucivalo da se kreatin. kada se uzima van PWM, uzima sa tom jednom supenom kasikom dextroze, ali sada vise ne, zbog iritacije insulina...mada neki jos to praktikuju

- ovo za hranu..pa pokusaj da kombinujes, jbg...razliciti su ukusi... mozes tunjevinu da pomesas sa posnim sirom, sa pirincem, izgnejcis sa krompirom, sa makaronama, sa nekom salatom, dok je jedes da je zalivas sa nemasnim jogurtom da lakse sklizne niz grlo...posni sir ako jedes sam ubaci malo vode i napravi malo redju smesu koliko ti odgovara, guscu ( kao puding) ili redju (da mozes da popijes)...belanca przena ili kuvana...belo meso na rostilju je ukusno, stavi neki zacin da malo promenis ukus, nadji koji ti odgovara....

Van mreže jacques

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: KREATIN
« Odgovor #1238 poslato: Decembar 06, 2008, 11:50:29 pre podne »
ako sam te dobro razumeo, uzimanje kreatina van PWM ide bez dekstroze, cist kreatin?

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: KREATIN
« Odgovor #1239 poslato: Decembar 06, 2008, 05:45:48 posle podne »
ako sam te dobro razumeo, uzimanje kreatina van PWM ide bez dekstroze, cist kreatin?


dal ces uzeti sa UH ili bez nema veze,to je mit nemaju veze UH sa transportom...
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: KREATIN
« Odgovor #1240 poslato: Decembar 06, 2008, 07:29:19 posle podne »
Da li je moguce da 85 strana ne znamo kao uzeti kreatin ?

A kako je krenulo ispasce na kraju dobri gluvi telefoni .......
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže hemicar

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 103
Odg: KREATIN
« Odgovor #1241 poslato: Decembar 06, 2008, 11:20:24 posle podne »
Jel probao neko kreatin sa truprotein-a? necu da mi stigne pesak kuci.

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: KREATIN
« Odgovor #1242 poslato: Decembar 06, 2008, 11:49:56 posle podne »
a sta je to trueprotein, pre je filip postavljao slike, ali nemaju nikakvu marku deklaraciju,etiketu, jel to neko slucajno pravi u garazi ili sta.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže TeH FiLiP

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 2.443
  • Barbarian to be
Odg: KREATIN
« Odgovor #1243 poslato: Decembar 07, 2008, 01:18:22 pre podne »
:D dada u garazi :D pobogu postrojenje kao svako drugo,s tom razlikom sto je sve otvoreno za javnost ;) nema tajnih formula i sl.


hemichar,nisam narucivao kreatin al ne vidim zasto bi bio manje kvalitetniji od ostalih sirovina sa TP,jedino ti ja mislim ispadne sad jeftinije kod nas da uzmes kreatin zbog skoka cena carine blabla,a i isto sr ,samo bitno da je mikronizovan gde god ga kupio...

muscletech,dymatize,prolab...to su neke sigurne marke sto se kreatina tiche,em cistoce em prerade
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2008, 01:20:23 pre podne Filip Jovanovic »
How could he know this new dawn’s light
Would change his life forever?
Set sail to sea but pulled off course
By the light of golden treasure

Spartak

  • Gost
Odg: KREATIN
« Odgovor #1244 poslato: Decembar 07, 2008, 01:31:54 pre podne »
:D dada u garazi :D pobogu postrojenje kao svako drugo,s tom razlikom sto je sve otvoreno za javnost ;) nema tajnih formula i sl.


hemichar,nisam narucivao kreatin al ne vidim zasto bi bio manje kvalitetniji od ostalih sirovina sa TP,jedino ti ja mislim ispadne sad jeftinije kod nas da uzmes kreatin zbog skoka cena carine blabla,a i isto sr ,samo bitno da je mikronizovan gde god ga kupio...

muscletech,dymatize,prolab...to su neke sigurne marke sto se kreatina tiche,em cistoce em prerade
i sto je isto bitno...NEMA FANCY ETIKETA!