April 16, 2024, 04:49:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.089 poruka u 18.750 tema - 20.949 članova - Poslednji član: Richardpew
X3MShop banner

Autor Tema: KREATIN  (Pročitano 763514 puta)

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: KREATIN
« Odgovor #1350 poslato: April 04, 2009, 03:47:39 posle podne »
nije neophodno piti creatin sa dextrozom...ali ti svejedno treba dex za pwm...tako da bi bilo dobro kad bi skupio i za dex...stvarno nije skup...

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: KREATIN
« Odgovor #1351 poslato: April 04, 2009, 04:00:22 posle podne »
jbg....vidim ja ode meni cela plata :) ...koliko je dex ...i koji bi da uzmem neki kvalitetan...

pokusavam da svatim ali nisam nasao objasnjenje....cesto pominjete PWM ..da li mi moze neko objasniti sta je to....


kaoi ovo moje drugo pitanjce....da li se nalaze dovoljne kolicine glutamina i bcaa u super amino 4800 ?

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: KREATIN
« Odgovor #1352 poslato: April 04, 2009, 06:03:42 posle podne »
malo je to glutamina,trebas posebno da uzmes glutamin pa da ga pijes i to solidne kolicine min 30g dnevno


nasao sam sta je PWM...to je obrok posle treninga...

da li je dovoljno za pwm to sto popijem 3 x po 20-25 g   whey proteina u toku treninga ( 30 min pre treninga..na pocetku treninga i 30 min posle pocetka treninga )

da li je ovo dovoljno...da li da izbacim super amino 4800  ? Planirao sam sutra da kupim (nestaje mi amina) kreatin + super amino 4800..
ali sad se premisljam....whey imam i rekoh kad ga pijem ( i jednom pre podne izmedju dorucka i rucka ) .....a umesto amina da uzmem glutamin  .....znaci kreatin + glutamin + whey ..... dextroza mi ne treba...neko rece potrebna je za pwm ..ali whey pijem sa niskomasnim mlekom ....necu valjda i dextrozu tu ubacivati....


Pedja pomagaj ( i ostali naravno) ...citam puno...ali previse je to stvari i bune me ....

da li da ostavim whey +super amino 4800 + kreatin ili whey+ kreatin +glutamin ..i eventualno dextrozu mada ...ne znam kad bi je i sa cim onda pio .

edit: ma dodjavola :) ....uzecu sutra kreatin + glutamin + bcaa. Kad je bal nek je maskenbal......samo nemam pojma kako da sve to nagutam sve zajedno :)
« Poslednja izmena: April 04, 2009, 06:28:50 posle podne Ognjeni »

Van mreže jale28

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 58
Odg: KREATIN
« Odgovor #1353 poslato: April 04, 2009, 06:53:56 posle podne »
sta ti radis ;D
kilogram dextroze ti je oko 1,5 euro. uzmi whey+kreatin+bcaa i ako imas para i glutamin.Amino kiseline nisu toliko isplative...
PWM pravi sa vodom a ne sa mlijekom i tu ti ide 40-60g wheya,10-15gr bcaa,10-15gr glutamina i dextroze oko 70gr i 5-10gr kreatina.Prije treninga pij bcaa i glutamin po 10-15gr i u toku treninga takodje.kreatin predpostavljam znas kako se pije...

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: KREATIN
« Odgovor #1354 poslato: April 04, 2009, 06:56:23 posle podne »
whey ti ne treba u toku treninga osim ako nemas hidrolizat ( sto cisto sumnjam da imas)...whey moze kombinacija 1scoop 45min pre trening i 2xscoops after ako imas samo whey...ako imas bcaa onda bcaa raspodelis na pre i posle(posle zajedno sa wheyom i glutaminom i kreatinom i dextrozom strpas zajedno i popijes).

Besmisleno je piti whey posle treninga sa mlekom posto ce usporiti apsorbciju istog...dextroza iliti grozdjani secer kosta oko 100din/kilo tako da to nije problem...

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: KREATIN
« Odgovor #1355 poslato: April 04, 2009, 07:46:46 posle podne »
Braco, rodjaci ne radite mi to :)..jednom sam pio whey sa vodom i sokom i hteo sam da se ispovracam......jedino mi ovako sa mlekom odgovara...kukuu :) .

Citao sam u poslednjem Maxxu ili X-fitnessu ( kupujem i jedno i drugo ) da tako treba da se pije whey ...

sad nadjoh...Danilo Zec je pricao o tome u maxxu ....citiracu sta je pisao a vi me (njega ) ispravite ako gresim......

"oko 30 min pre treninga uzmite 20-25 g whey...dok krenete da radite whey ce vec biti rastaljen na amino kiseline i peptide i sve spremno za brzi priliv misicima.
uzimanje 30 min pre treninga pokrice misice amino kiselinama za pvih pola sata treninga...da bi pokrili ostatak mozete uraditi sledece ...pred pocetak treninga novih 20-25g (koji ce biti svaren za 30 min ) i onda novih 20-25g negde na pola treninga ...Amino kiselina iz poslednjeg napitka ce biti dostupne pri kraju treninga ili odmah nakon treninga tako da ce se nastaviti neprekidan priliv gradivnog materijala u misice"


Molim da mi neko kaze da li je ovo tacno ili ne ?  Koliko sam ja svatio ovo bi trebalo da mi pruzi isti efekat kao sto bi popio pre i posle treninga amino super amino npr ?
« Poslednja izmena: April 04, 2009, 07:53:19 posle podne Ognjeni »

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: KREATIN
« Odgovor #1356 poslato: April 04, 2009, 08:00:56 posle podne »
slusaj zemljace... sta ce ti Whey pre treninga ako ces piti Glutamin i Bcaa, kontas? Whey iskljucivo pij ujutru uz Ovsene i posle treninga... Sto se dextroze tice ona je bas jeftina... jbg brate svi ti pricamo da pijes sa vodom a ti upro sa mlekom, mani se mleka.... nece ti biti bljak ako stavis dex :).... znaci probaj ovako 30min pre treninga 5gr Creatina+10gr Bcaa+ 10gr Glitamina... u toku treninga 10Bcaa+10Glutamina...posle treninga PWM 10gr Creatina+ 10gr Bcaa + 10gr Glutamina + 2merice Whey-a + 30gr dexa...

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: KREATIN
« Odgovor #1357 poslato: April 04, 2009, 11:40:16 posle podne »
slusaj zemljace... sta ce ti Whey pre treninga ako ces piti Glutamin i Bcaa, kontas? Whey iskljucivo pij ujutru uz Ovsene i posle treninga... Sto se dextroze tice ona je bas jeftina... jbg brate svi ti pricamo da pijes sa vodom a ti upro sa mlekom, mani se mleka.... nece ti biti bljak ako stavis dex :).... znaci probaj ovako 30min pre treninga 5gr Creatina+10gr Bcaa+ 10gr Glitamina... u toku treninga 10Bcaa+10Glutamina...posle treninga PWM 10gr Creatina+ 10gr Bcaa + 10gr Glutamina + 2merice Whey-a + 30gr dexa...

u bote zivot.....taj mix u toku i taj pwm jel to sve mesam zajedno u jednu casu ...ili pijem jedno po jedno .....ima li razlike


p.s. zemljace ne znam zato vas i pitam ;) ....zato sam i ovde da naucim....ok uzecu onda i dextrozu i piti sa vodom ...samo mi recite sta fali da se pije sa mlekom....ogromne kolicine proteina u mleku

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.538
Odg: KREATIN
« Odgovor #1358 poslato: April 05, 2009, 12:52:00 pre podne »
ne pij sa mlekom, kakve bre ogromne kolicine.... daj molim te ... pij sa H2O i ne brini

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: KREATIN
« Odgovor #1359 poslato: April 05, 2009, 05:32:08 pre podne »
....ogromne kolicine proteina u mleku
Bratac...na 1dl mleka imas 3.2g proteina, daj boze i da je toliko...;)
« Poslednja izmena: April 05, 2009, 05:34:34 pre podne batica90 »

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: KREATIN
« Odgovor #1360 poslato: April 05, 2009, 10:13:08 pre podne »
@Ognjeni
Nemoj puno da filozofiras.... nema potrebe... tako kako sam ti napisao tako cepaj i nece biti problema... i sve pijes zajedno... sipas, promesas i popijes ;)

Van mreže MilanceOlympia

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 617
Odg: KREATIN
« Odgovor #1361 poslato: April 05, 2009, 12:23:31 posle podne »
nemas potrebe da ga pijes sa mlekom  posle treninga jer ce  mleko usporiti ugradnju...uzmi to sa vodom i dodaj 30-50gr dexa..uz to opet dodaj to sto imas,creatin,glutamin,bcaa ili sta vec mozes...nije bitno to sto mleko ima proteina..sporo se ugradjuje i dobijas nepotreban mlecni secer..ako stavis pola litra mleka dobices +15gr proteina..bolje ubaci jos 1/3 ili jos jednu celu mericu wheya i budi na konju..ispostuj ovo sto ti kazu ovde...i nema da fali :)
zopp

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: KREATIN
« Odgovor #1362 poslato: April 06, 2009, 01:47:09 posle podne »
@Ognjeni
Nemoj puno da filozofiras.... nema potrebe... tako kako sam ti napisao tako cepaj i nece biti problema... i sve pijes zajedno... sipas, promesas i popijes ;)
e idi u persun jel znas :) pa ne filozofiram ljudi sta vam je ....svatite, ja sam pocetnik sto se tice suplemenata....jako puno citam kad me nesto interesuje i sad jedno mi pise na kutiji i pakovanju, drugo procitam u novinama koje redovno uzimam i trece saznam ovde i na kraju ispadne da filozofiram  pa ne znam sta vam je previse informacija i sve razlicite.

Uzeo sam danas Labradin creatin, glutamin, dymatize bcaa 5050 , dextrozu i whey vec imam.

Kao sto ste mi rekli picu onda  pre treninga , glut+kre + bcaa  ( sa dextrozom ili bez ? )  i na kraju treninga isto to  + whey + dextroza....i na pola treninga da ubacim bcaa + glut a ?

to cu se znaci nekako samo mi recite ovo je bitnije sad....ako pijem sve to pre, u toku i posle treninga....pijem li u toku dana, ujutro onda nesto od svega ovoga ?

hvala puno momci

p.s. milance hvala za objasnjenje za mleko
« Poslednja izmena: April 06, 2009, 02:02:12 posle podne Ognjeni »

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: KREATIN
« Odgovor #1363 poslato: April 06, 2009, 02:06:47 posle podne »
  Pre treninga bez dex-a pij prvi sejk,  gledaj da ti doze budu zadovoljavajuce,pijes sejkove samo pre treninga,u toku i posle,jedino whey mozes kada hoces ako mozes da ga trosis na taj nacin ali najbolje uz dorucak sa ovsenim pahuljicama i posle treninga naravno.Za kreatin znas kako se pije zbog odrzavanja.

Van mreže igor-bg

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 236
Odg: KREATIN
« Odgovor #1364 poslato: April 06, 2009, 02:13:01 posle podne »
  Pre treninga bez dex-a pij prvi sejk,  gledaj da ti doze budu zadovoljavajuce,pijes sejkove samo pre treninga,u toku i posle,jedino whey mozes kada hoces ako mozes da ga trosis na taj nacin ali najbolje uz dorucak sa ovsenim pahuljicama i posle treninga naravno.Za kreatin znas kako se pije zbog odrzavanja.

Znaci osim why nista ne pijem pre podne, tj. u tok dana ? hvala.....ok...a sto se tize zadovoljavacujih doza ...kako da znam koliko mi treba ? ima li neka 'formula'kao za Amino ?
 2 x  na svakih 10 kg tezine ?  (imam 100-101kg )
Na kutiji mi pise da se pije po jedna doza ( 5g ) ...pa sam kontao da stavljam po 10g(bcaa, glut, kreatin )  ..znaci dve doze u sva ta 3 sejka sto pijem ( pre, u toku, posle) ....

e da.... zasto ste mi rekli 40-60g whey posle treninga...jeli malo to, sozbirom da jedna doza ima 100g ?

samo mi reci molim te tacno za kreatin sta si mislio....znam da se pije na prazan stomak....sta si tacno mislio na odrzavanje i na sta da obratim paznju.(kontao sam bez punjenja da krenem, jer sam citao ovde na forumu da uglavnom nema potrebe )

e da i...koliko vode u ta 3 sejka da stavljam ?

Dosadan sam al razumite me :) ....hvala
« Poslednja izmena: April 06, 2009, 02:26:38 posle podne Ognjeni »