April 25, 2024, 06:33:06 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.099 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: JankoStev
X3MShop banner

Autor Tema: KREATIN  (Pročitano 764889 puta)

Van mreže intro

  • Član
  • *
  • Poruke: 1
Odg: KREATIN
« Odgovor #1395 poslato: Jun 24, 2009, 01:22:27 posle podne »
POzz svima
Juce sam prelistao forum i iscitao teme koje su me zanimale...Sad imam jedno pitanje..
Ok, jasno mi je sta je kreatin. Kako se pije i sl,sa tim sa upoznat citajuci ovu temu. Ono sto me zanima je za koga ja sve kreatin, tj da li je i za mene, obzirom da se uglavnom javljaju momci koji su mrsaviji pa bi da dobiju misicnu masu i pojacaju snagu, izdrzljivost.
Ja sam apsolutni rekreativacu treretani, moglo bi se reci cak i pocetnik... Isao sam u teretanu 2 god, prilicno redovno, ne sa nekim specijalnim ciljem osim da budem koliko-toliko u formi.Sada sam krenuo opet posle nekih 10 meseci pauze... Body bulding, veliki misici, plocice mi nije bio prioritet niti ideja obzirom da sam se odavno pomiro sa tim da i nisam bas taj tip niti toliko zagrizen za tu ideju ,ali u svakom slucaju uvek mi je bio prioritet da poboljsam svoj izgled...
Poenta je  u tome da sam cudno gradjen...Visok 187, 83-84kg s tim da sam oduvek imao prob sa stomakom jer mi sve odlazi tu... Ramena, ruke sa druge strane su slabija strana posebno za nekoga ko ima prilicno ok visinu.
Dakle, da se vratim na pocetak...Ono sto mene interesuje je koliko je kreatin za mene, jer moj cilj je da smanjim stomak i salo na stomaku i da  budem krupniji u predelu ramena, ledja...ruke.. Tj koja kombinacija je idealna za mene...Da li je to kreatin sa proteinom i dex... ili mozda samo proteini, i koliko oni sami mogu da pomognu...
Bio sam malo opsirniji, iako je pitanje uopsteno, najvise sam se javio zbog kreatina, pa je iz tog razloga post i zavrsio u ovoj temi.
Ako je neko voljan da da neki odgovor, bicu zahvalan...
Poz

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: KREATIN
« Odgovor #1396 poslato: Jun 24, 2009, 02:15:48 posle podne »
moras da razgranicis neke stvari.na primer:povecanje ruku i ramena=povecanju misicne mase=povecanju telesne tezine ato je totalno suprotno od toga da skines stomak i izdefinises se.
u prevodu ne mozes u isto vreme da mrsavis i da nabacujes misice ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

daj sebi cilj sto je i najvaznije za pocetak pa kreni sa realizacijom na forumu ovde ima svega tako da ako te ne mrzi da citas naci ces sve sto te interesuje
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže Marko Skoric

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: KREATIN
« Odgovor #1397 poslato: Jun 27, 2009, 12:36:49 posle podne »
Kreatin se sintetizuje u jetri, pankreasu i bubrezima od amino kiselina: arginina, glicina i metionina, a zatim se transportuje do mišica da bi se uskladištio zajedno sa fosfatom. Kao takav, kreatinfosfat - CU služi kao energetska rezerva adenozintrifosfata - ATP, koji je glavni izvor energije za ćelije pa samim tim i mišice.

Prilikom treninga, adenozintrifosfat - ATP oslobađa energiju otpuštajuci jednu od fosfatnih grupa, pa se usled toga pretvara u adenozindifosfat - ADP (slabiji izvor energije). U toku najintenzivnijeg anaerobnog rada (metabolički procesi koji se odvijaju bez prisustva kiseonika), ATP u mišićima može obezbediti energiju za samo 7-10 sec rada. Usled toga organizam počinje stvaranje ATP iz kreatinfosfata (u periodu 5-10 sec), da bi nakon toga prešao na stvaranje energije putem glikolize, odnosno razlaganje ugljenih hidrata iz mišica (do 3 min). Ukoliko mišicni rad i dalje potraje, započinje aerobno stvaranje ATP-a i to najcešće iz mehanizma oksidativne fosforilacije masti, uz prisustvo kiseonika.

Dakle, da bi se obavljao anaerobni mišicni rad, ATP se mora nadoknađivati iz ADP-a. Upravo taj proces zavisi od kreatina. Kreatin je glavni nosilac fosfatne grupe, tako da priskače u pomoć ADP-u dajući mu izgubljenu fosfatnu grupu i samim tim vraćajući ga u najjače energetsko stanje - ATP.
Izvor: http://www.savremenisport.com/Medicina_Kreatin.html

Van mreže LAZATB

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: KREATIN
« Odgovor #1398 poslato: Jun 28, 2009, 09:39:59 posle podne »
e sad ovako prelistao sam lepo sve strane pa da proverim jel ok i jos neko pitanje postavim

ujutru pijem krea pomesan sa Whey-om pre treninga pijem krea sa vodom,a posle treninga pijem kreatin sa sokom a whey sa vodom za 10 min....

pitanje je dali da pijem stalno kreatin sa sokom ili samo posle treninga?

Van mreže SAJ

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 163
Odg: KREATIN
« Odgovor #1399 poslato: Jun 28, 2009, 09:45:12 posle podne »
Posle treninga pij whey+kreatin+dextroza sa vodom....
« Poslednja izmena: Jun 28, 2009, 09:47:16 posle podne SAJ »

Van mreže LAZATB

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: KREATIN
« Odgovor #1400 poslato: Jun 28, 2009, 10:35:59 posle podne »
mora dex ne moze sok?

Spartak

  • Gost
Odg: KREATIN
« Odgovor #1401 poslato: Jun 29, 2009, 07:58:18 pre podne »
mora dex ne moze sok?
pa u sustini bolje dextroza, jer 90% sokova na trzistu sadrzi saharozu a to je dextroza i fruktoza, mislim ako ti ponestane dextroze nece ti nista bit ako iskoristis sok kao insulin trigger

Van mreže r3d

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 226
Odg: KREATIN
« Odgovor #1402 poslato: Jun 29, 2009, 08:38:10 pre podne »
Imas dex sa ukusom...

Van mreže nikadsenepredajem

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 717
Odg: KREATIN
« Odgovor #1403 poslato: Jun 30, 2009, 06:19:27 posle podne »
samo trenutak da vidim dali sam dobro razumeo,posto sam u fazi punjenja sada uzimam 15 g pre i 15 g posle treninga jel tako(prvo pit)? pitanje je koliko pre treninga kreatin + da li uzimam sa kreatinom dex pre treninga 30 g i jos posle treninga dex???? i da li uzimam danima kada ne treniram??? hvala
Beat the genetics!

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: KREATIN
« Odgovor #1404 poslato: Jun 30, 2009, 08:13:40 posle podne »
Ajmo narode,navaliii...jos malo pa 100-ta jubilarna stranica o kreatinu...sta kako i koliko,sa ili bez dexa,sa ili bez punjenja,sa sokom ili bez soka,5g ili 10g,pred ili posle treninga...

ajmo,jos malo...zajednickim snagama do 10 strana o cuvenom suplementu i jos cuvenijim pitanjima o istom....
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: KREATIN
« Odgovor #1405 poslato: Jun 30, 2009, 08:24:45 posle podne »
pomislice neko da je kreatin bolji izum od klitorisa,koliko se pise o njemu
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže NemanjaBG

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 541
Odg: KREATIN
« Odgovor #1406 poslato: Jul 01, 2009, 02:11:38 posle podne »
 Klitoris nije izum on je tvorevina :D ;D

Van mreže AlexB

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 262
Odg: KREATIN
« Odgovor #1407 poslato: Jul 04, 2009, 02:40:47 posle podne »
hahahaha aj i ja da dodam nesto...(za par dana smesi nam se 100ta strana, pisite ljudi)...ahahhahahah :D
« Poslednja izmena: Jul 04, 2009, 02:44:54 posle podne batica90 »

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: KREATIN
« Odgovor #1408 poslato: Jul 20, 2009, 04:12:16 posle podne »
Josh malo...

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: KREATIN
« Odgovor #1409 poslato: Jul 20, 2009, 04:36:18 posle podne »
kreatin je legenda i najvece a faca u gradu,i svi ga znaju....i svi ga zele..... :D :D :D :D :D :D
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............