April 20, 2024, 01:24:45 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.091 poruka u 18.751 tema - 20.949 članova - Poslednji član: KeithTeaxy
X3MShop banner

Autor Tema: KREATIN  (Pročitano 764075 puta)

Van mreže Lacika1991

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: KREATIN
« Odgovor #1440 poslato: Jul 29, 2009, 11:05:59 pre podne »
a koji kreatin piješ,na labradi kažu da se ne treba više od 10g dnevno,ne znam zašto

Van mreže grckibog

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: KREATIN
« Odgovor #1441 poslato: Jul 29, 2009, 11:50:44 pre podne »
a koji kreatin piješ,na labradi kažu da se ne treba više od 10g dnevno,ne znam zašto

Pijem creatin monohidrat od firme OPTIMUM NUTRITION.(evo i slike u prilogu).
Ma da,pa i za glutamin i BCAA kazu kao ne treba vise od 10 grama dnevno,a stvarnost je nesto sasvim drugo.
Pusti ti te tamo sto rade u tim radnjama gde prodaju suplemente,oni su ko navijeni,pricaju sve jedno isto,tj,neku njihovu teoriju a praksa je nesto sasvim drugo.

Van mreže Lacika1991

  • Član
  • *
  • Poruke: 44
Odg: KREATIN
« Odgovor #1442 poslato: Jul 29, 2009, 12:05:57 posle podne »
Evo tog kreatina.
a koji kreatin piješ,na labradi kažu da se ne treba više od 10g dnevno,ne znam zašto

Pijem creatin monohidrat od firme OPTIMUM NUTRITION.(evo i slike u prilogu).
Ma da,pa i za glutamin i BCAA kazu kao ne treba vise od 10 grama dnevno,a stvarnost je nesto sasvim drugo.
Pusti ti te tamo sto rade u tim radnjama gde prodaju suplemente,oni su ko navijeni,pricaju sve jedno isto,tj,neku njihovu teoriju a praksa je nesto sasvim drugo.
ma ne na samoj kutiji od labrade piše ne uzimati više od 10g dnevno

Van mreže grckibog

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
Odg: KREATIN
« Odgovor #1443 poslato: Jul 29, 2009, 02:10:27 posle podne »
Pa vidis,onaj koji ima 70-80kg,on ce uzimati manju dozu creatina,dok onaj koji ima preko 90-100kg,on ce uzimati vise.
To je individualna stvar,kao sto ce neko posle treninga uzeti 30 grama whey proteina a neko ce uzeti 60 grama.

Van mreže DB9

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 598
Odg: KREATIN
« Odgovor #1444 poslato: Jul 29, 2009, 04:56:17 posle podne »
dal je moguce da ima nesto sto nije receno za ovih 99 strana ;D ;D ;D
...............!!! Train Like Champion TODAY !!!..............

Van mreže miodrag11

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 371
  • Sporting life
Odg: KREATIN
« Odgovor #1445 poslato: Jul 29, 2009, 06:05:54 posle podne »
Pa ja sam krenuo da citam i dobro sam se dryao prvih 20-30 strana...
e onda sam izgubio zelju i elan ;) ;) ;) :D :) ;D

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: KREATIN
« Odgovor #1446 poslato: Jul 31, 2009, 03:59:16 posle podne »
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,65.msg193414/topicseen.html#msg193414

Vidite ovu stranicu.


Evo tog kreatina.
a koji kreatin piješ,na labradi kažu da se ne treba više od 10g dnevno,ne znam zašto

Pijem creatin monohidrat od firme OPTIMUM NUTRITION.(evo i slike u prilogu).
Ma da,pa i za glutamin i BCAA kazu kao ne treba vise od 10 grama dnevno,a stvarnost je nesto sasvim drugo.
Pusti ti te tamo sto rade u tim radnjama gde prodaju suplemente,oni su ko navijeni,pricaju sve jedno isto,tj,neku njihovu teoriju a praksa je nesto sasvim drugo.
ma ne na samoj kutiji od labrade piše ne uzimati više od 10g dnevno

Sad kome verovati  ne znam.  :)

Evo pogledaj ovaj post Tonyja pre otkad sebe. ;D

bolje bez punjenja i smanji gramazu kreatina...mnogo ti je to   
ajde da ubacim i ovde lepo objasnjen tekstic

dovoljno ti je 3g kreatina pre trening i 3g kreatina posle treninga sa 5glutamina i pre i posle treninga..tako kreatin nece vuci vodu ispod koze.
kreatin bolje deluje kada se doza ovako podeli na dva dela,pola pred trening pola posle treninga i u principu ne treba da se uzima duze od 6 nedelja  sa 2-4 nedelje pauze.nije rec o tome da je kreatin stetan nego sa pravljenjem pauze  obnavlja i poboljsava sposobnost tela da samostalno  sintetizuje i da iskoriscava kreatin,takodje vecina vezbaca  pogresno koristi kreatin ,pre svega zato sto uzimaju  znatno vise nego sto njihovi misici mogu da apsorbuju,video sam mnoge vezbace koji nemaju ni 80kg ciste misicne mase  a uzimaju 10-15g kreatina dnevno-znatno vise nego sto im realno treba.a sve ono sto se ne apsorbuje ide u mokracu ili se zadrzava u medjuceliskom prostoru  to jest ispod koze! otuda se i stvorila fama da kreatin vuce vodu -ustvari to je tacno ali samo ako uzimate vise nego sto vam muskulatura  moze da apsorbuje .ako uzmete onoliko koliko treba  i podrazumevajuci se da imate zdravu i normalnu transportnu funkciju ,sav kreatin ce se ugraditi u misice i nece vuci vodu ispod koze...
glutamin je amino kiselina koja brzo regenerise telo i osim toga vuce vodu u misic a izvlaci je ispod koze .glutamin daje vecu pumpu  i u kombinaciji sa kreatinom  podrzava cistu  misicnu masu  koju dobijes bez telesnih  masti-tako da malo duze traje ali to je masa kvalitetom a ne kvantitetom.

Pise:GORAN NIKOLIC-apsolutni prvak drzave u body buildingu 2003 i 2005
IZVOR;MAXX-broj7/80
« Poslednja izmena: Jul 31, 2009, 04:02:47 posle podne duh »
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže xaero

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: KREATIN
« Odgovor #1447 poslato: Avgust 18, 2009, 04:14:59 posle podne »
Po svim forumima trazim ali nigde ne mogu da nadjem pa ako bi mogao neko a mi kaze da li je dobro piti neko energetsko pice i kreatin...???

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: KREATIN
« Odgovor #1448 poslato: Avgust 18, 2009, 08:35:38 posle podne »
dobro je osim ako sadrzi kofein ..jer ne bi trebalo mijesati kreatin u kofein skupa... Mada opet, to su neke zanemarljive kolicine kofeina u tim napicima..
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Deja

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 752
Odg: KREATIN
« Odgovor #1449 poslato: Avgust 18, 2009, 08:53:27 posle podne »
Bilo je na drugim forumima diskusije o ovome, i ispalo je da nije bitno - cak neki Kreatin proizvodi idu sa kofeinom u sebi.

Konfuzija je bila samo zbog kontraefekta hidracije - sto doduse nije toliko bitno, jer pogledajte koliklo vise vode popijete uz kreatin, a koliko kafa trazi - ogromna razlika.

Van mreže Vendetha

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 729
Odg: KREATIN
« Odgovor #1450 poslato: Avgust 19, 2009, 12:40:08 pre podne »
pa da, jedino zbog toga sto je kofein diurektik...al da utjece na djelovanje kreatina na performanse ne znam.
"Champions aren't made in the gyms. Champions are made from something they have deep inside them: a desire, a dream, a vision."

http://www.facebook.com/ado.adoni.gosto

Van mreže Wisp

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: KREATIN
« Odgovor #1451 poslato: Septembar 12, 2009, 07:51:32 posle podne »
Dobio sam 300g creatina monohydrate pure micronized, firma je valjda API. Iako mu rok istice u novembru, pun je grudvica/grumuljica. Znam da ste vec pisali da vlaga "ubija kreatin" i da je verovatno da mogu da ga pijem za dzabe, ali koliko se secam to je bio slucaj kada je istekao rok. Da li je i mom slucaju isto? Inace nikad nisam koristio nikakve suplemente. Da li da probam sa ovim ili da sacekam neku kintu da kupim "svez" kreatin i neke proteincice? :)
Hvala

Van mreže duh

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.025
Odg: KREATIN
« Odgovor #1452 poslato: Septembar 15, 2009, 12:47:02 pre podne »
pa da, jedino zbog toga sto je kofein diurektik...al da utjece na djelovanje kreatina na performanse ne znam.


C vitamin je isto diuretik, prirodni.
You will just be more stronger, faster and harder than before.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.305
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: KREATIN
« Odgovor #1453 poslato: Septembar 15, 2009, 06:26:00 pre podne »
Dobio sam 300g creatina monohydrate pure micronized, firma je valjda API. Iako mu rok istice u novembru, pun je grudvica/grumuljica. Znam da ste vec pisali da vlaga "ubija kreatin" i da je verovatno da mogu da ga pijem za dzabe, ali koliko se secam to je bio slucaj kada je istekao rok. Da li je i mom slucaju isto? Inace nikad nisam koristio nikakve suplemente. Da li da probam sa ovim ili da sacekam neku kintu da kupim "svez" kreatin i neke proteincice? :)
Hvala


ako mu je rok istekao =nemoj
u protivnom,nije problem

Van mreže Wisp

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: KREATIN
« Odgovor #1454 poslato: Septembar 16, 2009, 04:38:16 posle podne »
Nije istekao, a reci mi sta da radim sa ovim grudvama? Da ih bacim ili da i njih smutim?
Thx