Mart 29, 2024, 10:57:37 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: KREATIN  (Pročitano 760954 puta)

Van mreže nenadns

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 461
Odg: KREATIN
« Odgovor #1530 poslato: Januar 14, 2010, 01:27:12 pre podne »
perdji na monohidrat...a ako je to sve sto koristis od suplemenata onda uzmi i whey protein

Van mreže aleksandarn14061987

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
Odg: KREATIN
« Odgovor #1531 poslato: Januar 14, 2010, 01:49:41 pre podne »
perdji na monohidrat...a ako je to sve sto koristis od suplemenata onda uzmi i whey protein

Bas mu je takav savjet trebao, hehehe
Bolje kasno, nego nikada...

Van mreže aleksandarn14061987

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 338
Odg: KREATIN
« Odgovor #1532 poslato: Januar 14, 2010, 01:52:02 pre podne »
Jbg pise ti valjda na pakovanju koliko tableta pijes, ako je u kapusalama?  Pijes ga znaci jedno 15-ak min. prije treninga, toliko tableta koliko pise na pakovanju i odmah posle treninga.
Bolje kasno, nego nikada...

Spartak

  • Gost
Odg: KREATIN
« Odgovor #1533 poslato: Januar 14, 2010, 02:16:22 pre podne »
potrosi to vec kad si kupio, 5gr prije i 5 gr posle treninga

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: KREATIN
« Odgovor #1534 poslato: Januar 14, 2010, 01:23:07 posle podne »
Molim da mi razjasnite,da li dobro unosim creatin.
Radim punjenje-pijem ga 4 puta dnevno-ujutro,pre treninga i uvece bez dexa po 5gr creatina,i posle treninga sa 50-60gr dexa uzmem 10gr creatina.
A u fazi odrzavanja-pre treninga bez dexa i posle sa dexom.
Da li je to dobro?

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: KREATIN
« Odgovor #1535 poslato: Januar 14, 2010, 07:38:21 posle podne »
nema potrebe za punjenjem, dodjes na isto punio se ti sa njim ili ne... u dane treninga popijes 5gr pre  i 5gr posle u danima pauze 5 ujutru i 5 negde u toku dana....

Van mreže IGOR_X3M

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 669
Odg: KREATIN
« Odgovor #1536 poslato: Januar 14, 2010, 11:21:20 posle podne »
Molim da mi razjasnite,da li dobro unosim creatin.
Radim punjenje-pijem ga 4 puta dnevno-ujutro,pre treninga i uvece bez dexa po 5gr creatina,i posle treninga sa 50-60gr dexa uzmem 10gr creatina.
A u fazi odrzavanja-pre treninga bez dexa i posle sa dexom.
Da li je to dobro?


Jeli uz taj dex i kreatin pijes jos nesto, mislim na PWM ???

Ako ne onda nemas potrebe da pijes kreatin sa dekstrozom.

Van mreže S.Z.

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: KREATIN
« Odgovor #1537 poslato: Januar 15, 2010, 12:13:22 pre podne »
Evo par pitanja :)... kolko sam shvatio kreatin treba uzimati 5g ujutru 5g pre treninga i 5g u pwm, e sad jel to treba tako svaki dan i to je to?kad da uzimam u danima kad ne treniram?dal treba da se pravi pauza kod uzimanja kreatina ili je sasvim korektno, ako bi se uzimalo konstantno? naravno mislim na periode kad treniram, necu sigurno da uzmem kreatin i lezim kuci :D...Da li postoje neki nezeljeni efekti kad se prestane sa uzimanjem kreatina?tipa vidno smanjenje obima misica, ja bih npr uzimao kreatin do definicije a to je bar 4 meseca, i ako odjednom prestanem sta ce se desiti?...ako kazu da se u kratkom periodu dobije i 2-5 kg, sta se onda desava ako se koristi npr 3 meseca, kakav je onda efekat? nece sigurno i dalje da nastavi da se povecava tom brzinom :)voleo bih ako bi sve to moglo da prodje bez nekog smanjenja mase pri prestanku uzimanja, zato sto ne zelim da bilo ko primeti/posumnja da uzimam kreatin, jer ovde kod mene vlada misljenje da je i Whey ko da smrces, a kreatin je vec fixanje xD....
koji je najbolji kreatin u odnosu cena-proizvod?i jel ima neke bitne razlike izmedju skupljih i jeftinijih?

Van mreže mladen88

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 296
Odg: KREATIN
« Odgovor #1538 poslato: Januar 15, 2010, 12:18:52 pre podne »
Evo par pitanja :)... kolko sam shvatio kreatin treba uzimati 5g ujutru 5g pre treninga i 5g u pwm, e sad jel to treba tako svaki dan i to je to?kad da uzimam u danima kad ne treniram?dal treba da se pravi pauza kod uzimanja kreatina ili je sasvim korektno, ako bi se uzimalo konstantno? naravno mislim na periode kad treniram, necu sigurno da uzmem kreatin i lezim kuci :D...Da li postoje neki nezeljeni efekti kad se prestane sa uzimanjem kreatina?tipa vidno smanjenje obima misica, ja bih npr uzimao kreatin do definicije a to je bar 4 meseca, i ako odjednom prestanem sta ce se desiti?...ako kazu da se u kratkom periodu dobije i 2-5 kg, sta se onda desava ako se koristi npr 3 meseca, kakav je onda efekat? nece sigurno i dalje da nastavi da se povecava tom brzinom :)voleo bih ako bi sve to moglo da prodje bez nekog smanjenja mase pri prestanku uzimanja, zato sto ne zelim da bilo ko primeti/posumnja da uzimam kreatin, jer ovde kod mene vlada misljenje da je i Whey ko da smrces, a kreatin je vec fixanje xD....
koji je najbolji kreatin u odnosu cena-proizvod?i jel ima neke bitne razlike izmedju skupljih i jeftinijih?
Kreatin je mnogo opasan, tako da ti tvoji shto ga smatraju kao fiks nije bez razloga... A da nebi niko posumnjao da koristish kreatin odmah posle uzimanja kreatina oblaci na sebe par majica do sledece konzumacije kreatina... ;)

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: KREATIN
« Odgovor #1539 poslato: Januar 15, 2010, 12:25:29 pre podne »
Molim da mi razjasnite,da li dobro unosim creatin.
Radim punjenje-pijem ga 4 puta dnevno-ujutro,pre treninga i uvece bez dexa po 5gr creatina,i posle treninga sa 50-60gr dexa uzmem 10gr creatina.
A u fazi odrzavanja-pre treninga bez dexa i posle sa dexom.
Da li je to dobro?


Jeli uz taj dex i kreatin pijes jos nesto, mislim na PWM ???

Ako ne onda nemas potrebe da pijes kreatin sa dekstrozom.

Posle treninga ga pijem sa dexom,pijem i whey ali ga ne mesam sa creatinom i dexom,jer mi je muka od toga,pa ga pijem sa sokom,posle creatina.

Van mreže S.Z.

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: KREATIN
« Odgovor #1540 poslato: Januar 15, 2010, 12:31:19 pre podne »
Evo par pitanja :)... kolko sam shvatio kreatin treba uzimati 5g ujutru 5g pre treninga i 5g u pwm, e sad jel to treba tako svaki dan i to je to?kad da uzimam u danima kad ne treniram?dal treba da se pravi pauza kod uzimanja kreatina ili je sasvim korektno, ako bi se uzimalo konstantno? naravno mislim na periode kad treniram, necu sigurno da uzmem kreatin i lezim kuci :D...Da li postoje neki nezeljeni efekti kad se prestane sa uzimanjem kreatina?tipa vidno smanjenje obima misica, ja bih npr uzimao kreatin do definicije a to je bar 4 meseca, i ako odjednom prestanem sta ce se desiti?...ako kazu da se u kratkom periodu dobije i 2-5 kg, sta se onda desava ako se koristi npr 3 meseca, kakav je onda efekat? nece sigurno i dalje da nastavi da se povecava tom brzinom :)voleo bih ako bi sve to moglo da prodje bez nekog smanjenja mase pri prestanku uzimanja, zato sto ne zelim da bilo ko primeti/posumnja da uzimam kreatin, jer ovde kod mene vlada misljenje da je i Whey ko da smrces, a kreatin je vec fixanje xD....
koji je najbolji kreatin u odnosu cena-proizvod?i jel ima neke bitne razlike izmedju skupljih i jeftinijih?
Kreatin je mnogo opasan, tako da ti tvoji shto ga smatraju kao fiks nije bez razloga... A da nebi niko posumnjao da koristish kreatin odmah posle uzimanja kreatina oblaci na sebe par majica do sledece konzumacije kreatina... ;)
naravno, od toga ima da umrem sa 25...stvarno si mi dao odgovore na sve sto me zanima xD
« Poslednja izmena: Januar 15, 2010, 12:35:45 pre podne S.Z. »

Van mreže kwon

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 348
Odg: KREATIN
« Odgovor #1541 poslato: Januar 15, 2010, 08:14:12 posle podne »
Molim da mi razjasnite,da li dobro unosim creatin.
Radim punjenje-pijem ga 4 puta dnevno-ujutro,pre treninga i uvece bez dexa po 5gr creatina,i posle treninga sa 50-60gr dexa uzmem 10gr creatina.
A u fazi odrzavanja-pre treninga bez dexa i posle sa dexom.
Da li je to dobro?


Jeli uz taj dex i kreatin pijes jos nesto, mislim na PWM ???

Ako ne onda nemas potrebe da pijes kreatin sa dekstrozom.

Posle treninga ga pijem sa dexom,pijem i whey ali ga ne mesam sa creatinom i dexom,jer mi je muka od toga,pa ga pijem sa sokom,posle creatina.


muka ti moze biti samo od dextroze ... a sam kreatin se i ne oseti u PWM
probaj umesto dexa da koristis maltodextrin, manje je sladak i laksi za stomak.. dovoljna je jedna merica (od proteina)

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: KREATIN
« Odgovor #1542 poslato: Januar 16, 2010, 02:16:34 posle podne »
Molim da mi razjasnite,da li dobro unosim creatin.
Radim punjenje-pijem ga 4 puta dnevno-ujutro,pre treninga i uvece bez dexa po 5gr creatina,i posle treninga sa 50-60gr dexa uzmem 10gr creatina.
A u fazi odrzavanja-pre treninga bez dexa i posle sa dexom.
Da li je to dobro?


Jeli uz taj dex i kreatin pijes jos nesto, mislim na PWM ???

Ako ne onda nemas potrebe da pijes kreatin sa dekstrozom.

Posle treninga ga pijem sa dexom,pijem i whey ali ga ne mesam sa creatinom i dexom,jer mi je muka od toga,pa ga pijem sa sokom,posle creatina.


muka ti moze biti samo od dextroze ... a sam kreatin se i ne oseti u PWM
probaj umesto dexa da koristis maltodextrin, manje je sladak i laksi za stomak.. dovoljna je jedna merica (od proteina)

Kwon pokusao sam,ali jednostavno stomak mi lose reaguje na whey(twinlab) sa svim tim...ovako sam razdvojio,prvo creatin i dex,a posle 10-tak minuta whey i sok,i sve je ok

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: KREATIN
« Odgovor #1543 poslato: Januar 16, 2010, 02:17:34 posle podne »
Samo me interesuje da li ok,to tako unositi,posto svi kazu da piju i creatin i dex i whey odjednom

Van mreže Genius

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 676
Odg: KREATIN
« Odgovor #1544 poslato: Januar 16, 2010, 02:30:52 posle podne »
OK je, sve sto imas (kreatin, protein, glutamin, bcaa, malto, dex itd...)stavis u sejker, sipas vode, promuckas i pljuckas (naravno ovo se odnosi na PWM)
« Poslednja izmena: Januar 16, 2010, 02:33:06 posle podne Genius »