Mart 29, 2024, 04:18:00 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.040 poruka u 18.747 tema - 20.948 članova - Poslednji član: Pekiiii
X3MShop banner

Autor Tema: KREATIN  (Pročitano 761018 puta)

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: KREATIN
« Odgovor #1665 poslato: Mart 17, 2010, 02:09:01 posle podne »
Da si fino  prelistao forum vido bi sve sto te zanima o tome je pisano 1000 puta sta i kako i kad .
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže davor013

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 55
Odg: KREATIN
« Odgovor #1666 poslato: Mart 17, 2010, 02:27:39 posle podne »
E kad mi neko ovako nesto napise.....
"Ukupno vreme na forumu: 2 dana, 15 sati i 32 minuta." - I nemoj da mi kazes da me mrzelo da citam! Ali kad neko ko 2 dana koristi kreatin krene da pise da ne valja ovo a valja ono, a najbolje je nesto trece pa se onda javi njemu neko drugi i napise nesto sasvim suprotno. Normalno je da me zbuni. Neko napise da je najbolje punjenje, a neko da je bolje bez punjenja itd.
I ne razumem ljude  poput tebe kojima je draze da napisu nekome "citaj forum" nego da mu odgovore na pitanje. Lakse je tebi da odvojis 1 ili 2 minuta da mi odgovoris, nego da ja 6 sati prelistavam svim ovih 114 strana i opet ne dobijem potpun odgovor..
Postavio sam pitanje jer mi je nepojmljivo da npr Pedja i ja uzimamo iste kolicine kreatina..

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: KREATIN
« Odgovor #1667 poslato: Mart 17, 2010, 02:39:02 posle podne »
U principu bi trebalo da uzimas creatin na prazan stomak(ne 20min posle jela jer je tada pun),znaci ujutru i posle treninga-tada je sigurno prazan 100%. Najnovije studije su pokazale da je ne potrebno punjenje vec     2x5g.
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže Grof of Milutovac

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 94
    • Grof of  Milutovac - sfposta
Odg: KREATIN
« Odgovor #1668 poslato: Mart 17, 2010, 02:41:40 posle podne »
bolje bez punjenja i smanji gramazu kreatina...mnogo ti je to   
ajde da ubacim i ovde lepo objasnjen tekstic

dovoljno ti je 3g kreatina pre trening i 3g kreatina posle treninga sa 5glutamina i pre i posle treninga..tako kreatin nece vuci vodu ispod koze.
kreatin bolje deluje kada se doza ovako podeli na dva dela,pola pred trening pola posle treninga i u principu ne treba da se uzima duze od 6 nedelja  sa 2-4 nedelje pauze.nije rec o tome da je kreatin stetan nego sa pravljenjem pauze  obnavlja i poboljsava sposobnost tela da samostalno  sintetizuje i da iskoriscava kreatin,takodje vecina vezbaca  pogresno koristi kreatin ,pre svega zato sto uzimaju  znatno vise nego sto njihovi misici mogu da apsorbuju,video sam mnoge vezbace koji nemaju ni 80kg ciste misicne mase  a uzimaju 10-15g kreatina dnevno-znatno vise nego sto im realno treba.a sve ono sto se ne apsorbuje ide u mokracu ili se zadrzava u medjuceliskom prostoru  to jest ispod koze! otuda se i stvorila fama da kreatin vuce vodu -ustvari to je tacno ali samo ako uzimate vise nego sto vam muskulatura  moze da apsorbuje .ako uzmete onoliko koliko treba  i podrazumevajuci se da imate zdravu i normalnu transportnu funkciju ,sav kreatin ce se ugraditi u misice i nece vuci vodu ispod koze...
glutamin je amino kiselina koja brzo regenerise telo i osim toga vuce vodu u misic a izvlaci je ispod koze .glutamin daje vecu pumpu  i u kombinaciji sa kreatinom  podrzava cistu  misicnu masu  koju dobijes bez telesnih  masti-tako da malo duze traje ali to je masa kvalitetom a ne kvantitetom.

Pise:GORAN NIKOLIC-apsolutni prvak drzave u body buildingu 2003 i 2005
IZVOR;MAXX-broj7/80

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: KREATIN
« Odgovor #1669 poslato: Mart 17, 2010, 02:47:28 posle podne »
Citat
jer mi je nepojmljivo da npr Pedja i ja uzimamo iste kolicine kreatina..

pa u prinicpu TAKO I JESTE verovao ti ili ne
ni ja ne mogu da tj moje telo ne moze da aposrbuje vise od 12 do 15 gr creatina i to MAXIMALNO te da smanjim rizkik od nepotrebnih budalstina ja ga uzimam 2 x 5 gr i to bez punjenja!! jer za tim odavn nema potrebe
to je nekada bila prica tok je crea biio veliki hit ali sada to vis enije tako...

Van mreže Sinek

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 115
Odg: KREATIN
« Odgovor #1670 poslato: Mart 17, 2010, 04:12:00 posle podne »
Cekajte drugovi.Sto vise citam forum...hmm...5..10..15gr kreatina,...da li postoji neka studija koja bolje objasnjava
doziranje kreatina shodno kilazi???

Ja imam 115kg,uzimam ujutro 10,pre i posle treninga po 10g...ispade da je bolje po 3x5g ili 2x5???

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: KREATIN
« Odgovor #1671 poslato: Mart 17, 2010, 05:11:41 posle podne »
ja imam 90kg i pijem ga 2x5grama dnevno a kad ga pocmem piti pijem ga prvih 5 dana po 4x5grama!!
pijem ga 8 tjedana i onda 2 tjedna pauze ...i opet sastavim 8tjedana i onda pravim pauzu duzu malo jer ja uzimam kreatin 2x godisnje samo dok ga neki piju svu godinu...tako nekada davno dok mi je brat pricao s matosevicem  tako je govorio i brat pio i mene naucio...al glup bi covjek bio kad bi se drzao samo svoga..;)) cekam da POLOMAC napise nesto o kreatinu kako da se pije pa vidim;))....
Sada sam uzeo creaclean monohidrat od sci-mentor nutrition...fino mi se topi nikad ovakav nisam pio:):)
sada sam ga poceo piti u ponedjeljak sad da ga probam piti samo iza treninga?5grama
pitanje za pedju!!!!
pedja dali je pogresno sto ja radim ubacim 5 grama kreatina u shake protein kad pijem ubacim 5 grama kreatina??sto mislis jeli to ispravno??iza treninga.
« Poslednja izmena: Mart 17, 2010, 05:17:18 posle podne opaquer »

Van mreže LuckyS

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: KREATIN
« Odgovor #1672 poslato: Mart 17, 2010, 05:17:54 posle podne »
Tema se razvlaci u nedogled, a jos uvek nije jasno koliko treba uzimati, bas zbog mnogo razlicitih misljenja. Koga slusati? Najbolje je da se razjasni koje ovde tata i sta tata kaze, to je... hahaha

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: KREATIN
« Odgovor #1673 poslato: Mart 17, 2010, 05:21:04 posle podne »
pa nema tu ne jasno ako je obican kreatin monohidrat znaci uzimas ovako
 prvih 7 dana punjenja uzimati 4x5gr na da pre treninga i izmedju obroka
a posle te faze ide faza odrzavanja
 uzimas nekih 5 do 10 gr na dan i sto vise unositi vode
to je to ....

Van mreže Milan Valjevic

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 645
  • VIP Member
Odg: KREATIN
« Odgovor #1674 poslato: Mart 17, 2010, 05:26:19 posle podne »
ja imam 90kg i pijem ga 2x5grama dnevno a kad ga pocmem piti pijem ga prvih 5 dana po 4x5grama!!
pijem ga 8 tjedana i onda 2 tjedna pauze ...i opet sastavim 8tjedana i onda pravim pauzu duzu malo jer ja uzimam kreatin 2x godisnje samo dok ga neki piju svu godinu...tako nekada davno dok mi je brat pricao s matosevicem  tako je govorio i brat pio i mene naucio...al glup bi covjek bio kad bi se drzao samo svoga..;)) cekam da POLOMAC napise nesto o kreatinu kako da se pije pa vidim;))....
Sada sam uzeo creaclean monohidrat od sci-mentor nutrition...fino mi se topi nikad ovakav nisam pio:):)
sada sam ga poceo piti u ponedjeljak sad da ga probam piti samo iza treninga?5grama
pitanje za pedju!!!!
pedja dali je pogresno sto ja radim ubacim 5 grama kreatina u shake protein kad pijem ubacim 5 grama kreatina??sto mislis jeli to ispravno??iza treninga.
NE DA JE ISPRAVNO NEGO JE TAKO I POZELJNO DA SE PIJE :)
KO SME TAJ MOŽE. KO NE ZNA ZA STRAH TAJ IDE NAPRED !!!

Van mreže Vlada NS

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: KREATIN
« Odgovor #1675 poslato: Mart 17, 2010, 05:28:02 posle podne »
pa nema tu ne jasno ako je obican kreatin monohidrat znaci uzimas ovako
 prvih 7 dana punjenja uzimati 4x5gr na da pre treninga i izmedju obroka
a posle te faze ide faza odrzavanja
 uzimas nekih 5 do 10 gr na dan i sto vise unositi vode
to je to ....

jel si ti citao ovu temu mozda??? 100x je receno da je dokazano da je faza punjenja cisto bacanje para, bez faze punjenja su ti isti efekti.....
This is the art where we build most powerful weapons that ever existed.......THE HUMAN BODY

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: KREATIN
« Odgovor #1676 poslato: Mart 17, 2010, 05:33:38 posle podne »
 ;) nema vam cika pedje:))na forumu a on sada pije kreatin 300%:)))
zato je on onakav a mi sjedimo na forumu hahahha:))i cekamo odgovore:)))
 ;D zafrkancija:))

Van mreže djLE

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: KREATIN
« Odgovor #1677 poslato: Mart 17, 2010, 05:37:14 posle podne »
pa nema tu ne jasno ako je obican kreatin monohidrat znaci uzimas ovako
 prvih 7 dana punjenja uzimati 4x5gr na da pre treninga i izmedju obroka
a posle te faze ide faza odrzavanja
 uzimas nekih 5 do 10 gr na dan i sto vise unositi vode
to je to ....

jel si ti citao ovu temu mozda??? 100x je receno da je dokazano da je faza punjenja cisto bacanje para, bez faze punjenja su ti isti efekti.....

ma ne'am pojma .....

Spartak

  • Gost
Odg: KREATIN
« Odgovor #1678 poslato: Mart 17, 2010, 05:48:55 posle podne »
pa nema tu ne jasno ako je obican kreatin monohidrat znaci uzimas ovako
 prvih 7 dana punjenja uzimati 4x5gr na da pre treninga i izmedju obroka
a posle te faze ide faza odrzavanja
 uzimas nekih 5 do 10 gr na dan i sto vise unositi vode
to je to ....

jel si ti citao ovu temu mozda??? 100x je receno da je dokazano da je faza punjenja cisto bacanje para, bez faze punjenja su ti isti efekti.....

ma ne'am pojma .....

Pij kafu Djoko

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.290
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: KREATIN
« Odgovor #1679 poslato: Mart 17, 2010, 06:04:10 posle podne »
@x black
koja te studija tacno zanima?
mozda na misevima ili na uzorku od 7 pacijenta od kojih svih 7 pojma nemaju od sprotu ili mozda studija o dvojici koji imaju 55 kg i jos dvjici koji imaju 112 kg pa ta ista studija pokazuje razlicte paramtere a da pri tome nivoi ovog ili onog ostaju isti,slicni,nepromenjeni itd..?

@luckys
ma sve je jasno..heheh

@djokicaaaa
pa jbg..dogvorili smo se brate da ce mo lepo pisati i saradjivati i ti sada ovako..e jbg..

@opaquer
extra!!

ljudi nije mi jasno da i nakon 89 556 pregleda i1716 ODGOVRA ljudi i dalje pitaju kako piti creatin ali ono sto je najtuznije u celoj prici je da se od creatina ocekuje neznam sta
e pa na zalost vas svih koji ga pijete i kako treba a pogtovo onih koji ga piju kako ne treba od kreatina necete pozelenti i imati misnice kao HULK i necete nabcati masu kojiu ce te kasnije ispisati i necete bla bla bla bla
trebalo bi ipak da krenete onda od pocetka npr sa delom.

"Kreatin  monohidrat koristi u misicima kao “sirovina” za dobivanje fosfokreatina a to je elemnt broj 1 u sintezi adenozin-trifosfata (ATP-a)."

otvoreni navodnici
"To je dakle glavni “energent” za misicne kontrakcije (1,2)................" bla bla bla bla bla bla bla bla

istina je da se kreatin nekada upotebljavao tako kako neki pricaju..punjenje bla bla bla I JA SAM SAM TO NEKADA RADIO ali pobogu ljudi pa to je bilo pre 5 godina i nauka je otisla milion goidna dalje i zna se da TELO NE MOZE DA ISKORISTI VISE OD ...xxx g proteina..
pa jbt