April 18, 2024, 09:52:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.090 poruka u 18.750 tema - 20.948 članova - Poslednji član: stefanl
X3MShop banner

Autor Tema: KREATIN  (Pročitano 763855 puta)

Van mreže want3d

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 585
Odg: KREATIN
« Odgovor #555 poslato: Januar 11, 2007, 11:39:31 pre podne »
Ipak ti pocni sa teretanom jer tim kucnim vezbanjem sigurno neces imati napredak u masi :wink:

da i to,jer sa kucnim vjezbanjem neces daleko dogurati i savjetujem ti takodjer da prelistas forum...pozzz exelero i dobro dosao na forum

Van mreže skolarevic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: KREATIN
« Odgovor #556 poslato: Januar 12, 2007, 04:42:41 pre podne »
DA LI IMA KORISTI DA NA PRIMER PIJEM 10 GRAMA KREATINA DNEVNO NAREDNA DVA MESECA.MNOGO JE DOSADNO DA PIJEM KREATIN
PET PUTA DNEVNO.

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: KREATIN
« Odgovor #557 poslato: Januar 12, 2007, 01:09:34 posle podne »
Cuces sigurno malo bolji odgovor od mene....
 Kreatin sam po sebi ako se unosi u vecoj kolicini organizam ga izbaci iz mokrace. Zato je i bitno da se unosi kako ga i svi unosimo 5-7g pa se raspodeli u zavisnosti da li je punjenje ili odrzavanje.

Van mreže Remetik

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.333
Odg: KREATIN
« Odgovor #558 poslato: Januar 12, 2007, 02:18:23 posle podne »
Skoro svi pijemo 10 grama. Znaci slobodno.

Van mreže princo

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 626
Odg: KREATIN
« Odgovor #559 poslato: Januar 12, 2007, 04:18:44 posle podne »
Verovatno ga i ja unesem oko 10g jer ne obracam paznju kolko zahvatim kasikicom  :D

Van mreže skolarevic

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: KREATIN
« Odgovor #560 poslato: Januar 13, 2007, 04:14:19 pre podne »
znači 10g dnevno je sasvim dovoljno.da li kreatin jače deluje na početnike  nego na one koji već vežbaju nekoliko godina  ili je to invidualna stvar.
u teretani gde vežbam kažu da je kreatin samo bacanje para  i da nema ništa bez steroida.Ja sam ipak  počeo da uzimam kreatin jer nemam
drugog izbora.

Van mreže sele137

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 246
Odg: KREATIN
« Odgovor #561 poslato: Januar 13, 2007, 12:13:54 posle podne »
znači 10g dnevno je sasvim dovoljno.da li kreatin jače deluje na početnike  nego na one koji već vežbaju nekoliko godina  ili je to invidualna stvar.
u teretani gde vežbam kažu da je kreatin samo bacanje para  i da nema ništa bez steroida.Ja sam ipak  počeo da uzimam kreatin jer nemam
drugog izbora.

Sasvim dovoljno (dovoljno ti je i 5 grama na "duzi" period).....logicno jace djeluje na pocetnike i u treningu i u koristenju kreatina.....ti u teretani ti daju pogresne savjete ti si pocetnik i trebas zaboraviti na rijec steroidi jos jedan duzi period vjeruj mi jer samo ces sebe zeznuti nikoga vise.
Za misice treba vremena i ako tako rano budes trazio brzi rast misica u necem drugom osim u teskom treningu i prehrani onda ces vjeruj mi otici na pogresan put,a to ti mogu potvrditi i svi iskusniji na forumu.
Arnold didnt do juice ,he was created in a lab with spare bodyparts from dead bodybuiders!!!

Van mreže resid

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: KREATIN
« Odgovor #562 poslato: Januar 13, 2007, 01:15:14 posle podne »
Pozdrav svima,

Da ne bih sada otvarao novi post postavicu pitanje ovdje:

Uzeo sam Dymatize Creatine Monohydrate  + Tribulus Terrestris + SUPER AMINO 4800 ( Dynamitize )  pa mi je potreban savjet kako ovo najbolje kombinovati, sta uzimati  prije,a sto posle treninga ??

Hvala

Van mreže Lucky :)

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: KREATIN
« Odgovor #563 poslato: Januar 13, 2007, 03:52:28 posle podne »
Pozdrav svima,

Da ne bih sada otvarao novi post postavicu pitanje ovdje:

Uzeo sam Dymatize Creatine Monohydrate  + Tribulus Terrestris + SUPER AMINO 4800 ( Dynamitize )  pa mi je potreban savjet kako ovo najbolje kombinovati, sta uzimati  prije,a sto posle treninga ??

Hvala

ja mislim da mozes ovako: creatin možeš prije treninga 5 g, a poslije treninga 10 g(sa vodom), amino možeš poslije treninga sa creatinom,a ja obično  pijem  prije spavanja jer imam whey za poslije treninga, a za tribulus neznam, nikad ga nisam ni koristio!
« Poslednja izmena: Januar 13, 2007, 03:55:28 posle podne Lucky :) »

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: KREATIN
« Odgovor #564 poslato: Januar 13, 2007, 03:55:13 posle podne »
ja mislim da mozes ovako: creatin poslije treninga- nekih 10-15 g(sa vodom), amino recimo prije spavanja, a za tribulus neznam, nikad ga nisam ni koristio!
Da i onda ces tu ulozenu lovu doslovno ispišat, popij 5 grama ujutro na taste i pet nakon treninga jer 15 ne može ni Roni prokuvat, nisam siguran za Pedju  :lol: :lol: :lol:

Van mreže Lucky :)

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: KREATIN
« Odgovor #565 poslato: Januar 13, 2007, 03:59:54 posle podne »
ja mislim da mozes ovako: creatin poslije treninga- nekih 10-15 g(sa vodom), amino recimo prije spavanja, a za tribulus neznam, nikad ga nisam ni koristio!
Da i onda ces tu ulozenu lovu doslovno ispišat, popij 5 grama ujutro na taste i pet nakon treninga jer 15 ne može ni Roni prokuvat, nisam siguran za Pedju  :lol: :lol: :lol:

procitaj malo prijašnje postove pa ćeš vidit što je pedja pisao! ja mislim da je negdje napisao 15-20 g u PWM!! tako da 10 g poslije treninga nije puno. a ovih 5 g što sam napisao da pije prije treninga može i ujutro!
pa i ja sam 2-3 puta popio 15 g crea u PWM, al sad pijem 5 prije treninga i 10 poslije!
« Poslednja izmena: Januar 13, 2007, 04:03:16 posle podne Lucky :) »

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: KREATIN
« Odgovor #566 poslato: Januar 13, 2007, 04:14:48 posle podne »
Pa moga je Pedja reć tako, i to je u redu, ne moramo se svi složit, ipak je Pedja puno naprid od nas svih (rekreativaca)  tako da se ja ne mogu usporedjivat sa njim, osim ako i ti nisi kao on, onda može, ali jednom prosjecnom vjezbacu koji ima sredjenu prehranu i jede dovoljno mesa, pije puno vode, kreatina je dovoljno 10-15 maximalno tokom dana, ali nikako ne u jednom PWM-u, ja smatram da je bolje to djelit na 3 i popit nego popišat...
Možda sam u krivu, ali držim se ovog, i jos se nadam da ne mislis na fazu punjenja i praznjenja, ako na to mislis sa stankama onda je ok, ali ako mislis uzimat duzi period (svaki dan sam ne ljeti)  kao ja npr...onda je definitvno pretjerano (kažem iz mog iskustva i nekog znanja) jer i ogromno opterecenje za bubrege a iskoristivost toga je upitna...

Van mreže resid

  • Član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: KREATIN
« Odgovor #567 poslato: Januar 13, 2007, 04:41:17 posle podne »
Creatin sam naravno mislio uzeti kako se i preporucuje  1 - 5 dan  4* 5gr   2 prije i 2 posle treninga ... 6 - xx  2*5 gr. jedna ujutru jedna posle treninga .

Tribulus  2 tablete prije i  2 posle treninga ili pred spavanje...

Amino  sve tablete 3*4 komada u periodu posle treninga (predpostavljam prema onome sto sam citao da su tada najpotrebnije....

Period uzimanja  "do isteka zaliha" :) nekih mjesec dana ......


Van mreže Lucky :)

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 60
Odg: KREATIN
« Odgovor #568 poslato: Januar 13, 2007, 04:46:34 posle podne »
Pa moga je Pedja reć tako, i to je u redu, ne moramo se svi složit, ipak je Pedja puno naprid od nas svih (rekreativaca)  tako da se ja ne mogu usporedjivat sa njim, osim ako i ti nisi kao on, onda može, ali jednom prosjecnom vjezbacu koji ima sredjenu prehranu i jede dovoljno mesa, pije puno vode, kreatina je dovoljno 10-15 maximalno tokom dana, ali nikako ne u jednom PWM-u, ja smatram da je bolje to djelit na 3 i popit nego popišat...
Možda sam u krivu, ali držim se ovog, i jos se nadam da ne mislis na fazu punjenja i praznjenja, ako na to mislis sa stankama onda je ok, ali ako mislis uzimat duzi period (svaki dan sam ne ljeti)  kao ja npr...onda je definitvno pretjerano (kažem iz mog iskustva i nekog znanja) jer i ogromno opterecenje za bubrege a iskoristivost toga je upitna...

ja sam radio fazu punjenja sa 25 g dnevno, i sad radim održavanje, s 15 g dnevno!!
ti kažeš da je 15 g puno u PWM, aj recimo da je tako,al je i 5 g malo, tako da je optimalno 10 g u PWM i drugih 5 g ujutro ili prije treninga! a možeš i samo 10 g u PWM, bez tih drugih5 g!

Van mreže N_E_Z_N_A_L_I_C_A

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.780
  • Krkam kao budala!!! MASS!!!
    • Apartmani "NIKOLA"
Odg: KREATIN
« Odgovor #569 poslato: Januar 13, 2007, 04:49:49 posle podne »
@Lucky :)

Tako već može, u fazi punjenja, i 15 tokom dana je taman, dobro si napisao prije ili kroz jutro popit 5g, a 10g nakon treninga upravo o tome i govorim zadnja tri posta, meni je to najbolji omjer, a nikog nece ubit vise ali ja zelim ulozeno i iskoristit a ne da povucem vodu i da ode sve  :D 8)