April 29, 2024, 12:16:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: TIP OF THE DAY # 5  (Pročitano 2733 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
TIP OF THE DAY # 5
« poslato: Jul 29, 2007, 02:08:09 posle podne »
Ian King:

Odgovarajuća klupa za velike cifre!

Vjerovali ili ne, visina vaše klupe vas može limitirati da podižete velike cifre.
Ukoliko je klupa isuviše visoka ili isuviše niska, postoje šanse da ne radite sve što bi doprinijelo vašem razvoju pektoralisa.

Potrebna vam je klupa koja je dovoljno niska da vaša stopala budu ravna na podu, ali i dovoljno visoka da vaša koljena budu niže od vaših kukova (kada su koljena u oštrom uglu). Isto se odnosi i na širinu klupe, ukoliko je klupa preuska vi nećete dizati onoliko koliko možete.

Takmičarske powerlifting klupe su odprilike 30 cm široke i 45 cm visoke.
Pokušajte da izaberete neku koja je blizu ovim mjerama u vašoj teretani i gledajte kako se vaš bench press povećava!

Feel free to discuss!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Polomac

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.861
  • http://miskopolomac.blogspot.com/
Odg: TIP OF THE DAY # 5
« Odgovor #1 poslato: Jul 29, 2007, 02:17:59 posle podne »
Definitivno je tako,svako od nas ko je menjao klupe mogao je zakljuciti da mu neka vise ili manje "lezi".

Van mreže Ted Arcidi

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 851
  • CCCP ВСЕГДА CCCP...
Odg: TIP OF THE DAY # 5
« Odgovor #2 poslato: Jul 29, 2007, 02:34:30 posle podne »
problem nastaje kada vas na takmicenju saceka klupa koja nije po standardima,posebno ako je uza nego sto treba, a kod nas se i to desava


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže aragorn

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 410
Odg: TIP OF THE DAY # 5
« Odgovor #3 poslato: Jul 29, 2007, 04:22:54 posle podne »
Oni koji prate powerlift takmicenje mogli su da primete ,KOLIKO JE USKA I NISKA KLUPA NA KOJOJ SCOT MENDELSON OBARA REKORDE.

Zato tako traljavo dize na takmicenjima koja nisu po njegovoj meri,kao sad u Ukrajini ili na Arnold clasic-u,/narocito na Arnoldu, gde ga je Ryslak vec 3 puta pobedio!!/
"Ja sam Put,Istina i Zivot"Hristos Gospod