April 29, 2024, 09:57:31 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.106 poruka u 18.751 tema - 20.950 članova - Poslednji član: d0ss
X3MShop banner

Autor Tema: Zgibovi  (Pročitano 26749 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Zgibovi
« Odgovor #15 poslato: Februar 17, 2006, 10:05:49 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
Potisak iza glave i povlaka iza glave su loše vježbe jer  je mišić je istegnut a mora savladavati opterećenje te postoji mogućnost da se ozljede tetive tih mišića a i puknuće !!!!
Moj prijedlog je da se radi potisak ispred glave a i povlaka ispred glave-lat mašina jer je rameni zglob u prirodnom položaju gledajući odnos skapule-lopatice i steruma-prsne kosti !!!!
ja kad sam radio ove gore navedene vježbe  (iza glave) uvijek sam osjećao bol u ramenu a odkad to ne radim neman taj više problem!!!!!
To je moje iskustvo!!!!!!!!!!!!!
Ali neka kažu iskusniji !!!!!!
...bravo fitnes majstore......

za papaggena....stari..cim bol prelazi u neugodnost..treba da radi svezbe gde to ne osecas..

j00j4nt200

  • Gost
Re: Zgibovi
« Odgovor #16 poslato: Februar 18, 2006, 07:29:42 pre podne »
Interesuje me:
1.
Da li neko vezba zgibove (chin-up/pull up) kao sto su prikazani na:

http://www.t-nation.com/readTopic.do;jsessionid=91FA82B7872FAA0170ECC48F01740D74.hydra?id=459572

http://www.bodybuilding.com/fun/henkin16.htm  (vezba -  Lean Away Chin-up)

http://www.bodybuilding.com/fun/charles4.htm

http://www.t-nation.com/readTopic.do;jsessionid=91FA82B7872FAA0170ECC48F01740D74.hydra?id=459477

Probao sam lean away chin-up i  Sternum chin-ups ali mi nikako ne ide :|

2.
Da li koristiti gurtne ili ne??
Ja koristim zato sto bez gurtni dobijem velike zuljeve na rukama, ali tamo svugde pise da nije pozeljno?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Zgibovi
« Odgovor #17 poslato: Februar 18, 2006, 07:41:53 pre podne »
sto se tice gurtni.....moje je misljenje da ih trrebas kosristi...ja ih stalno korstiim....
a sto se tice ovih treninga...pa hajde da kazem ovako......ti moras sebi da zacrtas ciljeve..i iz tih ciljeva i nakon odredjenog vremena provedenih radeci ove vezbe uvideti ces da raezultati nisu onakvi kakve bi ti ocekivao od njih.....

znaci...varijacije da....ali da se4 drzis slepo nekog od ovih programa...to nemo j....nikada...pogtovo onih vezbi sa body b com.....

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Zgibovi
« Odgovor #18 poslato: Februar 18, 2006, 09:04:16 pre podne »
sto se tice gurtni.....moje je misljenje da ih trrebas kosristi...ja ih stalno korstiim....
 Ne da potpisujem nego dajem žig svoj na ovo !!!!
"Jak si koliko ti je najaća najslabija karika u lancu"
pa tako kad radiš zgibove prvo će ti popustit mali mišići -podlaktica i samim time nećeš moć proizvest max opterećenje na leđa koji ce biti dovoljno za HIPERTROFIJU
Program za jaćanje podlaktice!!!!!!!!!
Neka te cura stavi na apstinenciju 10 dana i imat ćeš podlakticu ko Popaj i neće ti biti potrebne gurtne!!!!!! :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Zgibovi
« Odgovor #19 poslato: Februar 18, 2006, 01:48:56 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
sto se tice gurtni.....moje je misljenje da ih trrebas kosristi...ja ih stalno korstiim....
 Ne da potpisujem nego dajem žig svoj na ovo !!!!
"Jak si koliko ti je najaća najslabija karika u lancu"
pa tako kad radiš zgibove prvo će ti popustit mali mišići -podlaktica i samim time nećeš moć proizvest max opterećenje na leđa koji ce biti dovoljno za HIPERTROFIJU
Program za jaćanje podlaktice!!!!!!!!!
Neka te cura stavi na apstinenciju 10 dana i imat ćeš podlakticu ko Popaj i neće ti biti potrebne gurtne!!!!!! :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:
:twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted: ...to majstoru..

Van mreže bane83

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 125
Re: Zgibovi
« Odgovor #20 poslato: Februar 18, 2006, 09:48:21 posle podne »
Citat: pedjos
Citat: fitness_instruktor
Potisak iza glave i povlaka iza glave su loše vježbe jer  je mišić je istegnut a mora savladavati opterećenje te postoji mogućnost da se ozljede tetive tih mišića a i puknuće !!!!
Moj prijedlog je da se radi potisak ispred glave a i povlaka ispred glave-lat mašina jer je rameni zglob u prirodnom položaju gledajući odnos skapule-lopatice i steruma-prsne kosti !!!!
ja kad sam radio ove gore navedene vježbe  (iza glave) uvijek sam osjećao bol u ramenu a odkad to ne radim neman taj više problem!!!!!
To je moje iskustvo!!!!!!!!!!!!!
Ali neka kažu iskusniji !!!!!!
...bravo fitnes majstore......

za papaggena....stari..cim bol prelazi u neugodnost..treba da radi svezbe gde to ne osecas..



Hmm ja zgibove iza glave radim veoma dugo i nikad (hvala Bogu) nisam imao nikakvih problema kao sto su bol ili ozbiljnije povrede (naravno da ne pominjem to da je zagrevanje pred zgibove obavezno...bar 15ominutno :) ), ali naravno da se slazem s pedjom da vezbe kod kojih se oseca velik bol u misicu treba izbegavati... :?

Sto se tice gurtni...nikad ih nisam koristio, valjda zato sto sam mrsav tako da sa lakocom izlazim na kraj sa svojom tezinom kod zgibova  :oops:  :lol:
mUnZe kOnZa :D

Van mreže Kekka

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 973
Re: Zgibovi
« Odgovor #21 poslato: Februar 18, 2006, 10:10:00 posle podne »
Ja od skoro koristim gurtne i  PREZADOVOLJAN SAM !
ZALIM sto ih nisam nabavio ranije !

Super su.. nezamenljive..   nekad cak imam osecaj kao da imam trening partnera koji me lagano podize..

Najzalije mi je sto sam povredjen i sto ne mogu da ih probam na DVORUCNOM VESLANJU....  

Vec danima dozivljavam ORGAZAM pri pomisli na veslanje sa gurtnama  :D
Vec znam sta ce da se deshava mojim ledjima kad budem veslao sa gurtnama..   :D  :twisted:  :D  :twisted:  :D  :twisted:

BOZE ZDRAVLJA ! :D

Van mreže fitness_instruktor

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 382
Re: Zgibovi
« Odgovor #22 poslato: Februar 18, 2006, 10:47:27 posle podne »
Hmm ja zgibove iza glave radim veoma dugo i nikad (hvala Bogu) nisam imao nikakvih problema kao sto su bol ili ozbiljnije povrede (naravno da ne pominjem to da je zagrevanje pred zgibove obavezno...bar 15ominutno Smile ), ali naravno da se slazem s pedjom da vezbe kod kojih se oseca velik bol u misicu treba izbegavati..

Moj prijatelj nikad nije u životu imao ozljedu noge a sad ima ozljedu meniskusa i mući se već 1 g a sve zbog gluposti a po svemu sudeći bit ce mu kronična !!!!

Van mreže milovan

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 323
Re: Zgibovi
« Odgovor #23 poslato: Februar 19, 2006, 12:01:31 posle podne »
Moj drug radi siroke zgibove od 6 osnovne....
i to je samo radio iza glave sve do sad.....
Njemu em sto su ledja ogromna , em sto ima bolesna ramena , valjda zbog forsiranja iza...
Ja sam poceo u prvoj srednje da ih radim u pocetku iza a pose 3x iza 3x ispred po 10 - 15 ponavljanja........
I zaista mislim da nema bolje vezbe da se dobije onaj lep V izraz....
Putovanje od hiljadu milja pocinje jednim korakom........

Van mreže m_boy

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 217
Re: Zgibovi
« Odgovor #24 poslato: Februar 19, 2006, 12:28:59 posle podne »
sta su gurtne??  :roll:  :oops:

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.307
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Zgibovi
« Odgovor #25 poslato: Februar 19, 2006, 12:52:47 posle podne »
Citat: m_boy
sta su gurtne??  :roll:  :oops:
..trake za ruke stari.....imas dole u topicu o opremi.......

Van mreže drafter

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 87
Re: Zgibovi
« Odgovor #26 poslato: Februar 19, 2006, 02:28:28 posle podne »
Citat: pedjos
ti koji rade na lat msaini sa tolikom tezinom a sebe ne mogu da podgnu kako treba tj da u pravilnom radijusu izvedu bar jedno ponavljanje na vratilu ,ne mogu da rade pravilno ni lat sa u pola manjom tezinom..

Zbog likova koji rade kako je nave Pedjos ja cesto kontrolisem sajle na lat masini.
Svasta se desavalo u proteklih godina...
Neki rade meni nepoznate vezbe na latu treba to snimati na kameru ....
da skratim ipak se desi (retko a sad posle iskustva nikako) da pukne sajla a to je opasno dok "majstori" rade ...
Ispred povlacite sipku sebi na gronji deo grudi i nije neki problem ali ako radite iza glave razbicete glavu ako sajla pukne !!!
I ovo nije lose da znate.
Kad sjedate na lat masinu pogledajte kako izgleda sajla ili kanap  ako je lanac u pitanju to onda nije potrebno...
Drafter

Van mreže Timm

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Re: Zgibovi
« Odgovor #27 poslato: Februar 19, 2006, 03:11:55 posle podne »
Citat: fitness_instruktor
sto se tice gurtni.....moje je misljenje da ih trrebas kosristi...ja ih stalno korstiim....
 Ne da potpisujem nego dajem žig svoj na ovo !!!!
"Jak si koliko ti je najaća najslabija karika u lancu"
pa tako kad radiš zgibove prvo će ti popustit mali mišići -podlaktica i samim time nećeš moć proizvest max opterećenje na leđa koji ce biti dovoljno za HIPERTROFIJU
Program za jaćanje podlaktice!!!!!!!!!
Neka te cura stavi na apstinenciju 10 dana i imat ćeš podlakticu ko Popaj i neće ti biti potrebne gurtne!!!!!! :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:


Obuhvatanjem sipke tako da palac bude sa iste strane kao i ostali prsti smanjuje se opterecenje podlaktice a vise opterecuju lednji misici, zar ne?

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Zgibovi
« Odgovor #28 poslato: Februar 19, 2006, 04:22:04 posle podne »
je li neko probao sternum pull-up , ja ih radim u teretani i svi me gledaju ko marsovca  :D

Van mreže Dionis

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 346
Re: Zgibovi
« Odgovor #29 poslato: Februar 28, 2006, 12:51:14 posle podne »
jesu to neki zgibovi do grudne kosti?????
Đenerale, đenerale
nek' je tvojoj majci hvala
što junaka rodila je
da se srpstvu vrati slava